Картопля сорту жуковський: ранній урожай на вашій грядці

55

Картопля жуковський ранній-цікавий сорт, що привертає увагу городників швидкістю дозрівання і невибагливістю у догляді. Всього через два місяці після висадки на вашому столі можуть з’явитися апетитні страви з акуратних бульб, що радують своєю якістю.

Опис картоплі жуковський ранній

Картопля сорту жуковський: ранній урожай на вашій грядці

Жуковський ранній-сорт столового призначення

Насіннєва картопля, отриманий при схрещуванні вітчизняних сортів гідра і ягідка. У народі прославився своєю невибагливістю до умов зростання, оскільки однаково успішно переносить посуху і мороз. Авторство належить колективу агрономів, які селекціонували культуру у всеросійському науково-дослідному інституті картопляного господарства імені а.г. Лорха. Успішно пройшовши всі експертизи, сорт був внесений до державного реєстру в 1993 році.

Картопля відноситься до «рожевим» сортам надраннього терміну дозрівання. Якщо його висаджувати в кінці квітня, то в перших числах липня вже можна поласувати першим, нехай і невеликим, урожаєм. В цей час коренеплоди знаходяться на стадії формування і не зможуть здивувати розмірами, але вже до середини серпня вони стануть вирівняними і досить важкими. Термін дозрівання жуковського становить не більше 60-65 днів.

Важливо! бульбоутворення у сорту розтягнуте, що дозволяє проводити збір бульб протягом усього терміну формування врожаю.

Картопля сорту жуковський: ранній урожай на вашій грядці

Жуковський був виведений вітчизняними селекціонерами

Спочатку сорт ранньої картоплі призначався для посадки в помірному кліматичному поясі з умовами нетривалого літа. Так, регіони обробітку для жуковського визначені наступним чином: уральський, волго-вятський, центральний, середньоволзький і нижньоволзькі райони, північно-західний і далекосхідний. Погані показники схожості були зареєстровані в північному і східно-сибірському краях.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Картопля сорту жуковський: ранній урожай на вашій грядці

Як відзначають агрономи, врожайність картоплі в центральному регіоні становить близько 145-324 кг на 100 м2. При цьому максимальні показники були зафіксовані в липецькій області-380 кг на 100 м2. Але як стверджують селекціонери, потенційна врожайність сорту досягає 600 кг на 100 м2 (при дотриманні всіх правил агротехніки).

Відео: огляд врожаю жуковського раннього

Характеристики сорту

Картопля жуковський — один з найулюбленіших серед городників. Незважаючи на середні показники врожайності, його вважають за краще іншим сортам завдяки масі достоїнств. Розглянемо кожен аспект детально.

Картопля сорту жуковський: ранній урожай на вашій грядці

Сорт жуковський ранній відрізняється стабільним розтягнутим плодоношенням

Ключові характеристики картоплі:

 1. структура куща. Культура відноситься до середньорослих. Рослина напіврозкидиста з нечисленними сильноветвистими пагонами. Листя великі, розчленовані, з рельєфними прожилками. Мають темно-зелене забарвлення. Цвітіння рівномірне і рясне, короткочасне. Суцвіття компактні, що не утворюють плодів. Квіти мають рожево-фіолетовий відтінок з білим забарвленням на кінчиках пелюсток.
 2. характеристики бульб. Коренеплоди акуратні, округлої форми середнього або великого розміру. Шкірочка дуже тонка, рожева, не має шорсткостей. Очки поверхневі, нечисленні, насиченого червоного відтінку. Кількість коренеплодів в гнізді середня (до 12 шт товарного розміру). М’якоть щільна, не борошниста, має білий колір. Як і у всіх ранніх сортів культури, водяниста. Середня вага бульб становить 120-160 г, при цьому товарність висока — 90-92% (відмінно зберігають вигляд при тривалому транспортуванні).
 3. поживна цінність. Бульби представленого сорту вважаються повноцінним джерелом вітамінів, органічних кислот, біофлавоноїдів, білка, а також мінералів (фосфору, калію, магнію, кальцію, натрію). Вміст крохмалю невисокий — до 15%. Калорійність низька.
 4. стійкість до хвороб. Жуковський ранній практично не уражається стандартним картопляним захворюванням — фітофторозу і парші. Також він стійкий до нематоди і раку.
 5. здатність до зберігання. За цим параметром сорт демонструє відмінні результати. Показники збереження складають 92-96%.

Картопля сорту жуковський: ранній урожай на вашій грядці

Бульби мають універсальне призначення і широко використовуються в різних стравах

Важливим критерієм оцінки сорту є смак. Жуковський ранній-картопля столового призначення, яка цінується за універсальність. Його використовують для варіння, смаження, приготування в «мундирі», чіпсів та ін.смакоти. М’якоть не розсипається під час термічної обробки, після приготування легко розрізається на скибочки або шматочки, за рахунок чого картоплю можна сміливо використовувати для салатів.

Важливо! незважаючи на легку солодкість, смакові показники жуковського оцінюються як середні.

Ключові переваги та недоліки

Картопля сорту жуковський: ранній урожай на вашій грядці

Сорт жуковський має значну кількість переваг

Рання картопля-улюблені ласощі практично кожного жителя нашої країни. Апетитні відварені бульби жуковського-бажаний гість на літньому столі, враховуючи їх акуратний вигляд і терміни дозрівання. Але давайте підсумуємо, якими сильними і слабкими сторонами володіє культура.

Таблиця: переваги та недоліки культури

преімуществанедостаткіустойчівость до посухи.слабка стійкість до фітофторозу, альтернаріозу.стабільна продуктивність.середні показники смаку бульб.раннє дозрівання коренеплодів.розтягнуте плодоношення.стійкість до фітофторозу, картопляного раку, нематоди, парші, механічних пошкоджень.високі товарні якості.відмінна лежкість.підгнивання коренеплодів в надмірно зволоженому грунті (при несвоєчасному зборі)

Важливо! не варто затягувати зі збором врожаю, оскільки бульби втрачають свої смакові якості.

Відгуки городників

Жуковський ранній » — дійсно ранній, смачний, урожайний (для раннього!). Але, за чутками, якщо його перетримати, ставати менш смачним. Не пробувала. Буду садити обов’язково. «блакить» — сподобався дуже, в минулому році не змогла купити насіннєвий, а свого не залишили, все стрекали…але я більше ціную за смак, врожайність може бути будь-яка.

Nata06

Https://www.forumhouse.ru/threads/91225 /

В цьому році я посадила картоплю сорту «жуковський». В кінці березня купила 10 кг посадкового матеріалу, склала в 3-х літрові банки для яровизації і поставила на світ на засклену лоджію. В кінці квітня посадила в ог між двома парниками і накрила нетканкою. Сходи з’явилися дружно. В кінці червня ми вже їли ранню картоплю. В цілому нам сорт сподобався тим що він: — урожайний в кожному гнізді 6-7 великих картоплин, — стійкий до парші і дротяники — хороший смак. Недоліки: — нестійкий до фітофторозу і сильно розварюється. Що здивувало: — майже на кожному кущику було кілька насіннєвих «ягідок»

Фаїна

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=4014

У мого чоловіка близько 30 сортів картоплі. Ми віддаємо перевагу голл сорту тімо. Ранній. 56 днів. Великий. Дуже смачний яскраво жовтий кольору. Такий же ранній жуковський, але смакові якості його набагато нижче тімо. Зате теж дуже ранній і дуже великий. Ми садимо вже пророщену картоплю десь в 20 числах квітня. А в кінці червня їмо молоду.

Тетяна юріївна

Https://forum.tvoysad.ru/viewtopic.php?t=371

Малина сорту брусвяна: як отримати 2 врожаї за сезон

&1&

Малина брусвяна, хоча і є досить молодим сортом, вже завоювала популярність. Опис цієї ремонтантної малини говорить про її врожайності, транспортабельності ягід, можливості отримати два врожаї в один рік. В однорічній культурі їй не потрібно укриття на зиму, що дуже актуально для середньої смуги росії. Малина з такими перевагами все ширше прописується і на великих плантаціях, і на невеликих дачних ділянках.

Зміст

 • Опис сорту і фото плодів брусвяни

  • Переваги та недоліки сорту
  • Відео: відмінності ремонтантної малини
 • Особливості посадки

  • Вибір саджанця
  • Місце для посадки
  • Посадка
 • Догляд за брусвяной

  • Полив
  • Підгодівля
  • Підтримка
  • Обрізка
  • Підготовка до зими
 • Як боротися з хворобами і шкідниками

  • Таблиця: заходи боротьби і профілактики хвороб і шкідників малини

   • Фотогалерея: шкідники і хвороби
 • Збір врожаю ремонтантної малини
 • Відгуки садівників

Опис сорту і фото плодів брусвяни

Кущі брусвяни потужні, міцні, їх висота досягає 1,8–2 м.пагони покриті рідкісними невеликими світлими шипами. Листя яскраво-зелені, довго не жовтіють восени. У рік кущ дає 6-8 пагонів прикореневої порослі.

&1&

Сорту брусвяна немає ще десяти років

За рослі, потужні і гіллясті кущі її іноді називають малиновим деревом.

Ягоди витягнуті, конусоподібні, м’ясисті, щільні, яскраво-червоного кольору. Їх маса-близько 5-7 г.на смак плоди солодко-кислі, соковиті, з дрібним насінням.

Старовинне російське слово «брусвяний «має значення» багряний«,» червоний», саме в такі кольори пофарбована ягода брусвяни.

&1&

Малина брусвяна може давати 2 врожаї в сезон

Брусвяна відноситься до ремонтантних сортів малини, тобто здатна давати 2 врожаї на рік (перший при сприятливих кліматичних умовах і належному догляді отримують в середині червня, другий — в серпні і до осінніх заморозків).