Як обійти круглу трубу прямокутним профілем

12

У домашньому господарстві іноді необхідно з’єднати профільну трубу до круглої. Виконати таку роботу під силу практично будь-якій дорослій людині при наявності звичайних інструментів і деякого вміння поводитися з ними.

Матеріали:

  • невеликий шматок картону;
  • відрізок круглої труби;
  • три відрізки профільної труби;
  • заклепки.

Зварювальні електроди широкого призначення на аліекспресс зі знижкою — http://alii.pub / 606j2h

Інструменти і пристосування: маркер, ножиці, металева лінійка і косинець, болгарка, лещата, пасатижі, плоский напилок, молоток, дриль, заклепочник.

Процес з’єднання профільної труби з круглою

Встановлюємо круглу трубу торцем на картон і обводимо маркером її зовнішній контур.

Вирізаємо ножицями по розмітці в картоні коло.

Складаємо вирізаний картонний коло навпіл. Робимо надріз по лінії згину до центру кола. Згинаємо сектор (1/4 частина кола) по надрізу і відрізаємо його від кола.

Робимо позначку на межі профільної труби, і на неї встановлюємо початок дуги картонного сектора і обкатуємо його по межі труби. Там, де дуга закінчується, також робимо позначку.

Заміряємо відстань між точками і знаходимо між ними середину, яку також відзначаємо. З неї проводимо по стороні профільної труби дві лінії під 45 градусів.

Складаємо 3/4 картонного кола так, щоб лінії відрізу збіглися по довжині. Розрізаємо отриману фігуру по лінії згину.

Початок дуги 3/4 кола поєднуємо з точкою на межі профільної труби, що позначає кінець розгортки 1/4 кола, а протилежний радіус – з лінією, проведеної під 45 градусів. Не змінюючи положення сектора 3/4 кола, обводимо його дугу маркером.

Те ж саме виконуємо з початку розгортки 1/4 кола і з’єднуємо лінією точки початку і кінця розгортки.

Продовжуємо вихід ліній, проведених під 45 градусів, по вузькій стороні профільної труби. З точок їх виходу на широку сторону проводимо дві лінії під 45 градусів, від точки перетину яких, на вузькій стороні проводимо вертикаль. Паралельно їй зліва і справа проводимо лінії на відстані половини дуги кола сектора 1/4 кола.

Повторюємо всі побудови, виконані раніше на іншій широкій стороні профільної труби. Заштриховуємо поверхню труби, що підлягає вирізу.

Виконуємо вирізання болгаркою, видаляючи окремі фрагменти пасатижами, і зачищаючи кромки по периметру вирізу.

Обхоплюємо вирізом в профільній трубі круглу і зводимо кінці першої, щоб виріз щільно обхопив круглу трубу, а сторони утворили прямий кут.

Дивіться відео