Кращі сорти цвітної капусти для уралу

31

Починаючому дачникові легко заплутатися, вибираючи кращі сорти цвітної капусти для уралу, хоча ця культура давно і успішно «прижилася» на присадибних ділянках російських садівників. Щоб не помилитися і в кінці сезону зібрати хороший урожай, необхідно врахувати зазначені в описі характеристики та інші критерії, в тому числі кліматичні особливості регіону.

Як вибрати сорт капусти для уралу

Садівники на уралі враховують не тільки зовнішній вигляд, вага і смакові якості головок цвітної капусти. Важливі й інші фактори:

  1. місце виведення. Районовані сорти і гібриди, створені в агрофірмах і розплідниках на уралі, вже адаптовані до особливостей клімату. Досвід садівників свідчить, що» місцева «кольорова капуста більш» надійна » в плані отримання врожаю.
  2. рекомендації російського державного реєстру селекційних досягнень. Якщо сорт або гібрид включений в нього, він попередньо проходить випробування. В «офіційному» описі вказується, в тому числі регіон або регіони, для вирощування в яких він визнається найбільш підходящим.
  3. загальна витривалість. Літо на уралі нерідко видається коротким, прохолодним і дощовим. Відповідно, необхідно вибирати сорти цвітної капусти, здатні чинити опір негативному впливу погодних факторів і дозволяють отримувати урожай в несприятливих умовах.
  4. хороша опірність хворобам і шкідників. Як правило, це» складова частина » загальної витривалості. Вплив негативних «зовнішніх» факторів послаблює рослини, вони стають більш сприйнятливими до патогенів, гірше переносять атаки комах.
  5. термін дозрівання. Вирощування на уралі пізньостиглих і середньопізніх сортів – досить великий ризик. Тут перші заморозки нерідко наступають вже в середині вересня, до цього часу головки потрібного розміру можуть не встигнути сформуватися.

Урал ніяк не можна назвати ідеально відповідним для садівництва регіоном

Важливо! при виборі сорту або гібрида рекомендується ознайомитися не тільки з описом оригінатора, але і з відгуками садівників, які проживають на уралі.

Кращі сорти цвітної капусти для уралу

Асортимент сортів і гібридів цвітної капусти, визнаних придатними для культивування на уралі, досить широкий. За розміром головок, презентабельності виду і смаковими якостями більшість з них не поступається сортам, рекомендованим для регіонів з більш сприятливим для садівництва кліматом.

Білий замок

Ранньостиглий сорт, призначений для особистих присадибних господарств. Оригінатор-тов «агрофірма аеліта». У держреєстрі рф числиться з 2010 року. Офіційно визнаний «універсальним», підходить для вирощування у всіх російських регіонах.

Розетка листя не розлога, скоріше вертикальна. Маса головок, заявлена оригінатором – 1,7 кг, але на уралі, судячи з відгуків садівників, вона виходить трохи менше – 1,2-1,5 кг. Форма – правильна, плоско-округла, колір – класичний білий, з легким зеленуватим подтоном.

Білий замок демонструє відмінні смакові якості і непогану для раннього сорту лежкість (близько двох місяців). Головки визрівають за 80-100 днів. Середня врожайність — 4 кг/м2.

Для насіння капусти білий замок характерна дуже хороша схожість

Дачниця

Середньостиглий сорт, рекомендований для вирощування не тільки садівниками-любителями, а й у фермерських господарствах. Виведений у федеральному науковому центрі овочівництва, в держреєстр включений в 2004 році. Рекомендований для культивування на всій території росії.

Розетка листя у сорту дачниця піднята або полуприподнятая. Вага головок сильно варіюється (0,6-1 кг), на уралі вони очікувано трохи дрібнішають. Середня врожайність в цьому регіоні-2,5-3 кг/м2.

Колір головок може бути і майже білим, і блідо-зеленим, і вершково-кремовим. Навіть коли вони повністю дозрівають, залишається «прикриття» з листя. Смакові якості в будь-якому регіоні відмінні, несприятлива погода на них впливає мало.

Важливо! головки сорту дачниця не пускають квіткових «стрілок», незалежно від клімату в регіоні вирощування і погоди влітку.

Капуста дачниця здатна приносити непогані врожаї навіть в не дуже родючому субстраті

Дві сестри

Це «мікс» сортів насіння цвітної капусти. Один з них-давно і добре відомий садівникам у всьому світі сноуболл-123, другий – набагато менш популярний універсал. Вони не числяться в держреєстрі рф, але судячи з опису оригінатора і відгуками садівників, цілком підходять для уралу.

Сорти сноуболл-123 і універсал ранньостиглі, дозрівають практично одночасно. Розетки потужні, сильнорослі, головки плоско-округлі, досягають ваги 1,5 кг.сорти легко розрізнити по відтінку суцвіть – білосніжному і зеленуватому. У числі безперечних переваг «міксу» дві сестри-стабільно висока врожайність, незважаючи на примхи погоди, відмінний смак і універсальність призначення.

Важливо! на уралі цвітну капусту дві сестри прибирають вже в кінці серпня або на самому початку вересня.

Цвітну капусту дві сестри на уралі можна вирощувати і у відкритому грунті, і в теплиці

Смарагдовий кубок

Середньоранній (на уралі частіше середньостиглий) сорт. У держреєстрі рф числиться з 2011 року, оригінатор – «селекційна фірма гавриш». Сорт визнаний відповідним для культивування на всій території росії, найкраще показує себе в центральному регіоні.

Сорт смарагдовий кубок відноситься до так званого «типу романеско». Головку легко «впізнати «по трикутній формі, яскраво-зеленому або лаймовому кольору і вираженої пірамідальної»рельєфності». Маса у неї невелика (близько 0,5 кг), зате смакові якості видатні, в тому числі завдяки ніжній текстурі і легкої солодощі. Орієнтовна врожайність — 2 кг/м2. Головки визрівають масово.

Важливо! сорт смарагдовий кубок відноситься до категорії делікатесних.

Цвітна капуста смарагдовий кубок невибаглива в догляді, за винятком регулярних і правильних поливів

Кокетка

Сорт з категорії середньоранніх. На уралі головки визрівають за 110-115 днів. Їх вага варіюється в межах 1-1, 5 кг, текстура дуже щільна, суцвіття білосніжні, поверхня виражено горбиста.

Сорт кокетка «віддає» урожай масово. Незважаючи на великий розмір головок, розетки у неї невисокі і досить компактні – можлива ущільнена посадка.

Призначення цвітної капусти сорту кокетка універсальне

Ліловий куля

Середньостиглий (115-120 днів) сорт від тов «агрофірма аеліта». У держреєстрі числиться з 2011 року. Підходить для вирощування не тільки на уралі, але і у всіх інших російських регіонах. Рекомендований для культивування садівниками-любителями, відрізняється універсальністю призначення.

Розетка листя у капусти ліловий куля порівняно розлога, висока, хоча листя невеликі. Головки плоско-округлі, з дрібнобугристою поверхнею і дуже ніжною текстурою. За вагою вони вирівняні (близько 0,9 кг). Орієнтовна врожайність тут – до 3 кг/м2.

Назва сорту ліловий куля прямо вказує на незвичайний відтінок суцвіть. Хоча він може варіюватися від пурпурного до чорнильно-фіолетового, в залежності від умов вирощування.

Важливо! цвітна капуста сорту ліловий куля досить витривала і стійка до «зовнішніх» негативних впливів, але тільки якщо забезпечити їй регулярні поливи і хороше освітлення.

Незвичайний відтінок головок цвітної капусти ліловий куля обумовлений високою концентрацією потужних природних антиоксидантів-антоціанів

Особливості вирощування

Поспішати з перенесенням сіянців на грядку на уралі не можна. Процедуру планують на кінець травня або навіть початок червня, коли встановлюється стійка денна і нічна плюсова температура, а ризик поворотних заморозків зводиться до мінімуму.

Безпосередньо перед висадкою розсаду бажано загартувати. Для цього її протягом 7-10 днів виносять на вулицю. Починають з 2-3 годин перебування на відкритому повітрі, потім час поступово збільшують, закінчуючи «ночівлею» поза домом.

Цвітну капусту на уралі вирощують виключно розсадним способом

Для зміцнення опірності патогенам, шкідників, негативним погодним факторам кольорову капусту на уралі рекомендується регулярно обробляти біостимуляторами. Аналогічний ефект дають комплексні магазинні добрива, тому для підгодівлі цвітної капусти рекомендується використовувати саме їх. Хоча і на народні засоби, натуральну органіку культура реагує непогано.

Біостимулятори прискорюють процес достигання головок

З агротехнічних заходів для будь-якого сорту або гібрида на уралі важливий полив. Не можна допускати ні пересушування, ні перезволоження субстрату. В іншому випадку кольорова капуста сильноВідстає в розвитку. Якщо на вулиці досить тепло і немає дощів, грядки на уралі поливають кожні 3-4 дні. У спеку інтервали скорочують до 1-2 днів.

Висновок

Кращі сорти цвітної капусти для уралу відрізняються загальною витривалістю і «стресостійкістю». Клімат тут ніяк не можна назвати підходящим для садівництва, тому при виборі необхідно враховувати не тільки розмір головок, їх презентабельність, смакові якості, а й інші характеристики. Збирати хороші врожаї в цьому регіоні цілком реально.

Аліна анісімова, м. Єкатеринбург

Цвітну капусту білий замок вирощуємо вже більше п’яти років. І цей сорт жодного разу не підводив, навіть в складних кліматичних умовах уралу. Незмінно збираємо дуже пристойний урожай головок. Смакові якості як в будь-яких стравах, так і в домашніх заготовках мене повністю влаштовують.

Володимир зайцев, м тавда

Сорт цвітної капусти смарагдовий кубок «відкрив » для себе два роки тому. Побачив його на грядках у сусідів, оригінальні, хоча і невеликі, головки дуже сподобалися. По-моєму, він добре підходить для уралу. Незалежно від того, яким в плані погоди видається літо, ми завжди з урожаєм.

Валерія тарасенко, м перм

Перепробувала багато сортів цвітної капусти (навіть з урахуванням того, що для уралу підходять далеко не всі) і зупинилася на ліловому кулі. «підкупила», по-перше, загальна стійкість, по-друге, незвичайний вигляд і відмінний смак, по-третє, висока концентрація корисних речовин, в тому числі антиоксидантів.