Сорт яблук моді: фото і опис, відгуки

34

Вміст

  • 1 історія селекції
  • 2 опис яблуні сорту моді
    • 2.1 висота і зовнішній вигляд яблуні моді
    • 2.2 опис плодів
  • 3 характеристика сорти яблуні моді
    • 3.1 смак яблук сорту моді
    • 3.2 терміни плодоношення яблуні моді
    • 3.3 врожайність
    • 3.4 зимостійкість яблуні моді
    • 3.5 запилювачі
    • 3.6 де вирощують яблука моді
    • 3.7 стійкість до хвороб
  • 4 переваги та недоліки
  • 5 посадка яблуні моді
  • 6 рекомендації по догляду
  • 7 збір і терміни зберігання
  • 8 висновок
  • 9 відгуки садівників про яблуні моді

Яблуня-це найпоширеніше плодове дерево, яке можна зустріти практично в кожному саду. Воно настільки різноманітно, що можна вибрати найбільш підходящий сорт для вирощування в будь-яких кліматичних умовах і при цьому отримувати стабільний урожай. Яблуня моді вважається хорошим варіантом для садівників, адже дерево має масу переваг. Цей сорт відрізняється хорошим показником плодоношення, несприйнятливістю до грибкових захворювань і стійкістю до низьких температур.

Особливість яблуні сорту моді-це безперервне щорічне плодоношення

Історія селекції

Сорт яблуні моді є вельми молодим, але це не завадило йому зайняти передові позиції в списку популярних плодових дерев. Велику роль в поширенні зіграла підвищена стійкість до багатьох хвороб даної культури. І саме цього домагалися італійські селекціонери, які працювали над виведенням гібрида.

Яблуня моді була отримана в 1982 році шляхом схрещування двох відомих сортів: новозеландської яблуні гала і американської ліберті. Над гібридизацією працювали фахівці civ (консорціуму італійських плодорозплідників).

Названий сорт був на честь художника амедео модільяні, на полотнах якого в велика кількість присутній червоний колір, схожий з забарвленням стиглих плодів. Але насичений червоний відтінок не єдиний плюс яблуні, адже також виділені і відмінні смакові якості.

До державного реєстру рф сорт поки не внесений, але це не заважає російським садівникам вирощувати його на своїх ділянках.

Опис яблуні сорту моді

Яблуня сорту моді за зовнішнім виглядом мало чим відрізняється від багатьох інших представників даної культури. Садівники росії та інших європейських країн з успіхом культивують на своїх ділянках дане плодове дерево, отримуючи хороший урожай.

Висота і зовнішній вигляд яблуні моді

Серед особливостей зовнішнього вигляду дерева можна назвати те, що яблуня моді відноситься до середньорослим, що досягає не більше 4 м у висоту. Крона конусоподібна до верхівки, досить широка до низу. Стовбур міцний, від нього відходять гілки практично під прямим кутом. Пагони коричневого забарвлення з зеленим переливом, середні за розміром і круглі в перетин. За рік їх приріст дорівнює близько 8 см. Плодові бруньки розташовуються на кінцях дворічних і однорічних приростів.

Зелена маса помірна. Листя має коричневий довгий черешок, самі пластини великі, подовжені із загостренням на кінці, краї хвилясті мелкозазубренние. Колір їх темно-зелений, поверхня глянцева без опушення.

В період цвітіння на дереві з’являються численні біло-рожеві бутони, які зібрані в невеликі суцвіття по 4-6 шт.

Опис плодів

По закінченні цвітіння починають формуватися плоди, які у міру дозрівання набувають витягнуту, усечено-конічну форму. За розміром стиглі яблука великі, діаметр їх 7-8 см, маса варіює в межах від 150 до 300 г.

Шкірка плодів щільна, гладка, з масляним блиском. Колір яблук темно-червоний, деякі набувають бордовий відтінок з дрібними жовтими вкрапленнями.

На поздовжньому розрізі видно сердечко з закритими насіннєвими камерами. М’якоть хрустка і соковита, жовтуватого відтінку. Щільність яблук зберігається ще протягом тижня після зняття з дерева. Тому вони легко переносять транспортування і не втрачають привабливий зовнішній вигляд.

Увага! за рахунок високої врожайності і відмінного товарного вигляду яблуню моді вважають хорошим сортом для комерційного вирощування.

Плоди яблуні моді практично повністю пофарбовані в темно-червоний, деякі мають жовтий налив

Характеристика сорту яблуні моді

В якості основних характеристик яблуні моді можна назвати хороший смак, зимостійкість і несприйнятливість до багатьох хвороб. Також стабільне плодоношення вигідно виділяє гібрид серед інших сортів.

Смак яблук сорту моді

Смакові якості плодів яблуні моді відзначені як високі. У їх складі присутня велика кількість цукрів, при цьому кислотний індекс (приблизно 17) вважається оптимальним, щоб смак був збалансованим. Під час зберігання кількості цукру в плодах збільшується. За даними оригінатора біологічний склад на 100 г м’якоті яблука в середньому дорівнює 12 г цукрів і 0,7 г кислоти.

Увага!

Терміни плодоношення яблуні моді

Яблуня сорту моді відноситься до скороплідних, очікувати урожай вже можна на другий рік після висадки саджанця. Але багато садівників рекомендують не давати формуватися плодам до досягнення рослини 3-4 років.

Рада! незміцніле дерево в перші п’ять років може сильно прогинатися під вагою плодів, тому для нього буде потрібно підпора.

Цвітіння яблуні моді припадає на другу половину травня, яке триває протягом двох тижнів. Після на місці бутонів починають формуватися плоди. Технічної зрілості вони досягають до кінця серпня. Повністю ж дозрівають плоди до середини вересня. І хоч яблука не обсипаються, садівники не рекомендують затягувати зі збором, щоб урожай міг зберігатися довше.

Термін від формування до повного дозрівання яблук сорту моді дорівнює 3,5 місяців, при цьому повний збір врожаю виконують в кілька підходів.

Врожайність

Врожайність сорту моді висока, яка щорічно збільшується в міру зростання дерева. З однієї яблуні можна отримати до 50 кг якісних плодів. З гектара вихід врожаю становить до 150 центнерів.

Рада! так як для сорту моді характерна надлишкова зав’язь плодів, рекомендовано виконувати їх проріджування.

Зимостійкість яблуні моді

Яблуню моді цінують не тільки за рясний урожай, але і за зимостійкість. Дерево спокійно переносить низькі температури до -30 ºс без укриття. На території, де зими можуть бути сильно морозними (до -35 ºс), рослина потребує правильної підготовки до зими.

Запилювачі

Гібридний сорт моді є самобезплідним, тому для отримання врожаю рослині необхідна наявність поруч дерева-запилювача. Ідеальними сортами в якості запилюють можна вважати яблуні гала, голден делішес, фуджі. Їх терміни цвітіння в основному збігаються.

Запилення яблуні моді в основному здійснюється вітром, а також комахами, тому вітається щільна посадка

Де вирощують яблука моді

Яблуня моді має широку поширеність. На батьківщині італії плодове дерево почали вирощувати практично відразу ж після тестування. У 2014 році він почав з’являтися в садах сша, а потім і на території європи, а також південній америці, новій зеландії, австралії та росії.

Стійкість до хвороб

Імунітет сорту моді досить стійкий, тому яблуня не боїться борошнистої роси і парші. Також дерево стійке до атак попелиці. Але, навіть незважаючи на хорошу імунну систему, все ж рослина може бути схильне іржею і плодовою гниллю. Тому не варто нехтувати профілактичною обробкою.

Гібридний сорт моді вважається досить перспективним для домашнього і промислового вирощування.

Декоративний вигляд крони і яскраво-червоні плоди можуть стати відмінним прикрасою будь-якого саду

Плюси:

  • швидкий ріст і плодоношення вже на 2-3 рік після посадки;
  • щорічне плодоношення без перерви;
  • підвищена врожайність;
  • відмінні смакові якості плодів;
  • привабливий зовнішній вигляд;
  • хороша лежкість плодів;
  • здатність зберігати смакові і товарні якості навіть при тривалому транспортуванні;
  • стійка імунна система;
  • зимостійкість.
  • низька посухостійкість, так як коренева система розташована у верхніх шарах грунту;
  • велика кількість зав’язей, що вимагає проріджування або підпори гілок.

Посадка яблуні моді

Посадку яблуні моді здійснюють як у весняний період, так і восени. Саджанець підбирають без пошкоджень, з добре розвиненою кореневою системою. Місце для посадки вибирають сонячне з родючої незакисленою поштою. І так як дерево компактне, для нього не потрібно великої території. Якщо висаджують кілька саджанців, то їх розташовують в ряд на відстані одинВід одного 3-5 метрів.

Яму готують розміром не менше 40 на 50 см.перед висадкою в лунку забиваються кілки або опорні пристосування для підв’язування рослин. Потім створюють дренаж. Після ставлять саджанець, добре розправляючи його коріння, присипають почвосмесью, утрамбовують і рясно поливають.

Рекомендації по догляду

Особливих рекомендацій по догляду немає, так як яблуня моді вимагає виконання стандартних операцій:

  • своєчасний полив не менше разу на два тижні, в посушливій місцевості і зовсім поливати слід не рідше одного разу на 7-10 днів;
  • підживлення здійснюється не менше двох разів за сезон;
  • прополка і розпушування вітаються, так як це дозволяє підвищити аерацію грунту;
  • обрізку виконують часто тільки санітарну в весняний період, так як яблуня моді не схильна до загущення і не вимагає сильного формування крони.

Збір і терміни зберігання

Технічна зрілість плодів яблуні моді настає в кінці серпня, що дозволяє починати збирати їх в даний період. Процес же дозрівання триває близько місяця і яблука достигають не одночасно, що вимагає кілька підходів. Тому збір врожаю може затягнутися до початку жовтня.

Яблуня моді-це сорт зимового терміну дозрівання

Лежкість плодів хороша, що дозволяє зберігати їх після зняття з дерева протягом півроку. При правильній організації вони і зовсім можуть пролежати в свіжому вигляді без втрати смакових якостей і товарного вигляду до восьми місяців.

Висновок

Яблуня моді – це гібрид, який, незважаючи на відсутність в держреєстрі, вже давно вирощується на території росії. Вона приваблює садівників високою врожайністю і невибагливістю. Плоди ж універсальні в застосуванні, їх можна їсти відразу ж після зняття з дерева, а також готувати з них різні зимові заготовки і випічку.

Відгуки садівників про яблуні моді

Руслан кайдалов, м.сімферополь

Яблука моді мають неповторний смак. Я давно хотів посадити цей сорт у себе на дачі, але на ринку складно знайти саджанці, тому довелося купувати в розпліднику. Дерево невелике, добре прижилося. Після збору першого врожаю ми їли яблука, а також залишили на збереження, при цьому смак полежали плодів мені сподобався більше, вони стали солодше.

Ольга івашута, м ростов

Близько п’яти років тому придбали саджанець яблуні моді, посадили в саду поруч з сортом гала. Через два роки вже зібрали перший урожай. Плоди середні, до 200 г, забарвлення їх насичено-червоний, на деяких присутня жовтизна з боків. Незважаючи на те, що дерево невелике, яблука добре триматися на гілках і не падають.