Як зварити двері з профільної труби. Робимо ескіз

56

Як зварити двері з профільної труби. Робимо ескіз

Професійні креслення на стандартні залізні двері зараз знайти можна, але проблема в тому, що ці документи робилися по гост 31173-2003, тобто 2200х900 мм або 2200х1200 мм (для широких прорізів).

Професійний креслення під двері, зварену з металу

Вхідні металеві двері в квартирі або приватному будинку далеко не завжди відповідає стандарту, тому краще скласти ескіз. В іншому випадку, на нестандартному отворі вам доведеться або вирізати частину укосу, або якось закладати щілину поруч з дверима.

Приклад ескізу для нестандартних залізних дверей.

Якщо вже ми робимо залізні двері своїми руками, то на етапі створення ескізу потрібно врахувати деякі допуски, нижче на прикладі вони показані:

  • стартові розміри дверного отвору 216х90 см;
  • робити раму (лутку) впритул до стін не можна, так як нікуди буде заливати монтажну піну, тому по верхній кромці залишаємо 10 мм на піну, плюс 5 мм товщина куточка;
  • внизу робимо невеликий поріжок, відповідно 25 мм від куточка буде відрізатися, разом залишається 212 см висота рами по внутрішньому периметру;
  • з боків також залишаємо по 10 мм на піну, плюс 10 мм становить товщина металу в 2 куточках, разом ширина внутрішнього отвору 87 см;
  • саму сталеві двері, точніше раму під неї, не можна робити впритул до лутки, якщо будинок почне «гуляти» і лутка трохи зрушиться, то полотно заклинить. Тому по зовнішньому периметру залишаємо зазор 5 мм, відповідно виходить 211х86 см;
  • лист беремо більше (90х215 см), так як він буде накладатися на частину лутки.

Інструмент підготували, матеріал купили, ескіз зробили, тепер можна приступати до спорудження залізних дверей своїми руками.

Залізні двері. Залізні вхідні двері для приватного будинку

Вхідні двері є невід’ємною частиною будь-якого житла, саме тому багато людей приділяють їх підбору пильну увагу. Двері в будинок повинні бути надійними, безпечними, практичними і, звичайно ж, вони повинні радувати око домочадців і створювати відчуття затишку не тільки зсередини, але і зовні самого будинку.

Залізні вхідні двері можуть стати відмінним рішенням для покупки, оскільки вони відповідають навіть самим вибагливим вимогам.

Про те, які у них особливості та різновиди, ви дізнаєтеся далі. Також ви зможете більш детально ознайомитися з виробниками такого роду будівельних матеріалів і красивими рішеннями у використанні залізних дверей.

Особливості

Багато покупців віддають перевагу виключно металевим дверям, а саме – залізним і сталевим, оскільки даний матеріал вважається дуже надійним і зносостійким.

У залізних виробів є маса інших плюсів і особливостей, до яких відноситься:

  • металеві двері випускаються у величезному асортименті, у них бувають різні конструкції. При їх виготовленні застосовуються найрізноманітніші сучасні технології і використовуються тільки перевірені матеріали. Крім того, над їх створенням працюють тільки справжні професіонали своєї справи.
  • на сьогоднішній день вітчизняний ринок будівельних матеріалів пропонує масу залізних вхідних дверей, які нітрохи не гірше європейських. Їх можна встановлювати як в приватних будинках і на дачах, так і в квартирах.
  • самі по собі металеві вироби вважаються довговічними. Термін їх експлуатації може бути більше десятка років, тому купуючи такі двері, можна бути напевно впевненими в тому, що вони відслужать належний час.
  • дуже важливо відзначити, що, незважаючи на те, що метал вважається важким, встановити двері такого типу не складе ніяких труднощів. Проте для професійного монтажу найкраще скористатися послугами фахівців, які напевно організують належну установку за всіма правилами.

Металеві двері. №1. Конструктивні особливості металевих дверей

Міцність і надійність дверей в тій чи іншій мірі залежить від характеристик кожного її складового елемента:

  • дверне полотно-основна і найбільша за площею частина конструкції, складається з каркаса, внутрішньої і зовнішньої обшивки, а також ребер жорсткості і утеплювача ;
  • дверна коробка;
  • замок;
  • петлі;
  • ущільнювач в один або кілька контурів;
  • вічко , ручка та інша фурнітура.

Дверне полотно виконують з листової сталі, яку отримують в результаті гарячої або холодної прокатки, від чого багато в чому залежать властивості двері:

  • гарячекатана сталь відрізняється темним кольором, але його не видно під декоративним покриттям. Це відносно дешевий матеріал, який більш сприйнятливий до появи корозії;
  • холоднокатана сталь обійдеться дорожче, але за експлуатаційними якостями це найкращий варіант – ніякі атмосферні впливи матеріалу не страшні.

на міцність також значною мірою впливає каркас . Найнадійнішою буде та двері, в якій каркас виконаний з профільної труби з одним швом . Менш міцним виходить каркас з чотирьох відрізків гарячекатаного профільного трубопрокату, зварених між собою. Самим ненадійним буде каркас, в якому кожен з чотирьох відрізків зварений з двох однакових по довжині куточків. Простіше кажучи, чим менше зварних швів в каркасі, тим краще , адже кожен з них знижує стійкість до механічних навантажень. Зовнішня частина дверного полотна повинна бути виконана тільки з монолітного нетварного листа , інакше удар кувалдою середньої сили зашкодить цілісність конструкції.

Відео робимо металеві двері своїми руками