Крайня північ-томат для регіонів ризикованого землеробства

73

Крайня північ створена для регіонів екстремального землеробства. Помідори встигають налитися і дозріти на кущах в умовах короткого і прохолодного літа. Сорт не блищить врожайністю, зате і догляду вимагає мінімального.

Історія томата крайня північ

Заявниками на реєстрацію та оригінаторами сорту є: пітерська агрофірма «біотехніка» та підприємець козак володимир іванович. Крайню північ включений в держреєстр селекційних досягнень в 2007 році, отримав допуск до вирощування у всіх російських регіонах. Однак найбільшою популярністю він користується у жителів півночі: карелії, якутії, північного заходу. Отримати червоні помідори у відкритому грунті на цих територіях вважається мало не дивом. Південцям сорт цікавий лише своєю ледачою агротехнікою: без пасинкування, підв’язки, з мінімальною кількістю поливів і підгодівлі.

Крайня північ-томат для регіонів ризикованого землеробства

Насіння томату червоний північ від автора-агрофірми «біотехніка»

Опис сорту

Крайня північ створена для вирощування на особистих присадибних і садових ділянках, у відкритому грунті і парниках. Кущ детермінантний, штамбовий, не вимагає пасинкування. Стебло вершкуется останньої квіткової пензлем на висоті 40-50 см.завдяки такій особливості, томат весь урожай встигає віддати до настання холодних ранків. Отже, крайня північ благополучно йде від фітофторозу, вершинної гнилі та інших грибкових захворювань.

Крайня північ-томат для регіонів ризикованого землеробства

Кущ у крайньої півночі невисокий, тому плодів на ньому зав’язується мало

Плоди починають дозрівати через 90 днів після появи сходів, масовий збір припадає на 100-110-й день. Помідори червоні, округлі, злегка ребристі, за розміром не вирівняні: є і звичайного розміру — до 150 г, і зовсім дрібні. В середньому маса одного плоду-60-80 г. Смак і аромат-звичайні, помідорні.

Крайня північ-томат для регіонів ризикованого землеробства

Плоди крайньої півночі не вирівняні за розміром

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Крайня північ-томат для регіонів ризикованого землеробства

Врожайність крайньої півночі — 1.9 кг/м2. Призначення сорту універсальне. Найперші плоди йдуть на приготування салатів, дрібні ідеально підходять для банкової консервації.

Відео: збір врожаю томата крайня північ в якутії

Вирощування томата крайня північ

Посів на розсаду робите в кінці березня — початку квітня. Якщо у вашому регіоні в цю пору вже відтанула і прогрілася земля, можна сіяти відразу на постійне місце під покривний матеріал або в теплицю. Незважаючи на назву, цей томат боїться заморозків і добре росте при +20… +25 °c. Приблизно при такій же температурі проростають насіння.

З’явилися сходів необхідні світло, тепло і волога. Уже в розсадний період цей сорт проявляє свою компактність. Рослини не витягуються, виглядають кремезними і низькими в порівнянні з розсадою інших сортів.

Крайня північ-томат для регіонів ризикованого землеробства

Розсада штамбових томатів росте міцною, не витягується

1. У фазі 2-3 справжніх листочків проведіть пікіровку. Через тиждень після неї дайте підгодівлю. У період зростання томатам потрібен переважно азот, тому можна готувати свої настої кропиви, посліду або коров’яку. Однак такі підгодівлі мають сильний і неприємний запах. Якщо томати стоять на підвіконні, то краще купити для них спеціальну мінеральну суміш. Підживлення повторіть через 10-14 днів, але не пізніше ніж за тиждень до висадки на постійне місце.

У відкритий грунт крайню північ висаджуйте, коли мине загроза заморозків, а під тимчасове укриття або в теплицю — на 1-2 тижні раніше. Схема посадки-40х50 см. Розсада до цього часу повинна бути вже загартованої, тобто привченої до відкритого сонця, вітру, перепаду температур.

Догляд після висадки мало чим відрізняється від того, що був до неї. Кущі не потребують підпорах і підв’язках, не утворюють пасинків або їх дуже мало. Городники надходять на свій розсуд і по ситуації: якщо кущ їм здається густим, то проріджують і отримують більші плоди, але в меншій кількості. У відкритому грунті можна навіть обійтися без поливів, якщо хоча б раз на тиждень йдуть дощі. У теплиці і посушливим літом крайню північ потрібно поливати раз на тиждень.

Відео: штамбові томати у відкритому грунті

З початку цвітіння і до початку дозрівання плодів потрібні спеціальні підгодівлі. А оскільки цей період у крайньої півночі триває трохи більше місяця, то на грядці його доведеться удобрити всього 2-3 рази з періодичністю в 10-14 днів. Але тепер підгодівлі повинні містити фосфор, калій і мікроелементи. Настоями органіки поливати не можна. Можна використовувати деревну золу або готові суміші для томатів з магазину. У період цвітіння для кращої завязиваемости обприскати по листю розчином бутона, зав’язі або борної кислоти.

Відгуки городників

Почала дозрівати помідорка на крайній півночі. Виходить рівно 3 місяці від сходів. Чоловікові ці кущики найбільше подобаються, сказав — » ось цих треба садити побільше, самі маленькі, а вже з помідорами » (а може тому що їх підв’язувати не треба) в слід. Році однозначно посаджу більше кущів, на ранній урожай, а не 2 кущика.

Marinessa

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=1739.0

Томат крайній північ мені теж подобається. У наших умовах крайньої півночі можна вирощувати у відкритому грунті. Дуже стійкий до низьких температур, скоростиглий( тому не хворіє фф) — у мене став дозрівати в кінці липня. Штамбовий (можна щільніше садити), десь см 45 у мене виріс, не треба пасинкувати. Плоди грамів 80, червоні, на смак кислуваті, але я люблю такий смак.

Tania 711

Dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t54252.html

Саджу чотири роки поспіль, це літо останнє, більше не буду. Перші помідори дозрівають на тиждень раніше інших скоростиглих, але плодів дуже мало, розмір не вирівняний: від дуже дрібних до середньо-дрібних, на смак кислі, водянисті. У підв’язці не потребує, пасинків не дає, росте одним стеблом 30-50 см заввишки. Повернися я знову на північ, садила б в теплиці, але більш плідні і смачні сорти.

Interes

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t54252.html

В тому році садила крайню північ(велику грядку в ог) — сподобався дуууже! і не вибагливий і врожайний. Садити-мені здається саме те ще. Але ось дуже він кущиться, так що близько не садіть кущі один до одного!

Mamaboysekb

Https://www.u-mama.ru/forum/family/dacha/573560 /

По вирощуванню невибагливіше всіх крайню північ, звичайно. Розсада дуже міцна виростає в компактні акуратні кущики висотою до 40 см.взагалі нічого з ними не робила, тільки підгодівлі іноді і полив. Плоди маленькі і багато. Взагалі нагадує маленьке деревце з плодами.

Аленча

Https://forum.tvoysad.ru/viewtopic.php?t=6831&start=45