Вирощування полуниці в мішку-наскільки ефективний цей метод?

97

Чи доводилося вам чути про неймовірні врожаї полуниці, вирощуваної вдома в поліетиленових мішках? в інтернеті знайдеться чимало тверджень про те, що таким чином можна заробляти на життя, перетворивши розведення ягід у власний домашній бізнес. Чи насправді вирощуванням полуниці в поліетиленових мішках настільки вигідно займатися, і в чому полягає секрет високої врожайності цього популярного методу?

Готуємо мішки для розсади

Перевірити правдивість подібних тверджень ви легко можете на власному досвіді. Для цього вам знадобиться щільний поліетилен, субстрат, куплений в магазині або приготований самостійно, а також розсада полуниці. Спорудити мішок з поліетилену не так вже й складно, основне ж ваше завдання буде полягати в правильному догляді за теплолюбної і вологолюбної полуницею.

В першу чергу, щоб полуниця в поліетиленових мішках нормально росла, цвіла і плодоносила, необхідно вибрати відповідне приміщення для ягідної плантації. Це може бути гараж, сарай, нежитлова кімната або лоджія – неважливо, аби в приміщенні постійно підтримувалася кімнатна температура.

Вирощування полуниці в мішку-наскільки ефективний цей метод?

Мішки з поліетилену, заповнені грунтом, — одна із зручних різновидів вертикальної грядки для розведення полуниці

Якщо ви мрієте домогтися багатого врожаю, не займаючи при цьому багато місця в квартирі, вирощування полуниці будинку слід здійснювати у вигляді вертикальних грядок. Мішки з поліетилену, заповнені грунтом, — одна із зручних різновидів вертикальної грядки для розведення полуниці. Робиться така «грядка» просто:

  • візьміть щільний поліетилен білого кольору, краще армований, і виготовте з нього високий мішок діаметром 16-20 см, спаявши краю;
  • заповніть готовий мішок купленим субстратом або сумішшю городньої землі з органічним добривом, тирсою і золою;
  • перетягніть мішок мотузкою і встановіть вертикально або підвісьте, кілька мішків зручно розміщувати в два яруси;
  • під полуничну розсаду зробіть в поліетилені в шаховому порядку отвори-прорізи(7-8 см в довжину), віддалені один від одного на 18-20 см.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вирощування полуниці в мішку-наскільки ефективний цей метод?

Поливати подібний пристрій не дуже зручно, тому передбачте зрошувальну систему, підвісивши над мішком дволітрову пластикову пляшку, з якої виведено 4-5 тонких трубочок (можна від крапельниці). Вставте трубочки в поліетилен через кожні півметра і не забувайте регулярно додавати воду в пляшку в міру її спустошення. Щоб вакуум не перешкоджав виведенню води, потрібно зробити в пляшці кілька додаткових маленьких отворів. У добу для одного мішка з полуницею досить двох літрів води.

відео про вирощування полуниці в мішку

Освітлення полуничних грядок і створення сприятливого мікроклімату

Оскільки полуниця в мішках отримує менше сонячного світла, ніж у відкритому грунті, та й світловий день взимку набагато коротше, потрібно подбати про правильне штучному освітленні . Закріпіть над мішками з полуничною розсадою лампи денного світла, переважно з жовтим відтінком світіння, так як для рослин він більш комфортний. Щоб рівномірно розподілити освітлення на всі кущики полуниці, час від часу повертайте мішок навколо осі. Полуниця буде краще цвісти, а самі ягоди будуть смачніше, якщо в добу ви забезпечите рослинам 14-ти годинний світловий день за допомогою штучного освітлення.

Вирощування полуниці в мішку-наскільки ефективний цей метод?

Полуниця буде краще цвісти, а самі ягоди будуть смачніше, якщо в добу ви забезпечите рослинам 14-ти годинний світловий день за допомогою штучного освітлення

Крім освітлення потрібно подбати також про підтримку оптимального для рослин мікроклімату . Тільки від ваших фінансових можливостей і від обсягів виробництва полуниці залежить вибір регулювання мікроклімату: ручний, напівавтоматичний або автоматичний. Якщо ви вирощуєте полуницю тільки для себе, досить буде контролювати температуру вручну, при необхідності включаючи вентилятор або побутовий обігрівач. Якщо ж ви націлені на великі обсяги виробництва, може знадобитися спеціальне обладнання: парогенератор, зовнішня витяжна вентиляція і т. Д.

відео про вертикальне вирощування полуниці