Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

90

Всім подобаються смачні горбкуваті огірочки амур f1. Фермери цінують цей сучасний гібрид за ранньостиглість і хворобостійкість. Господині радіють його відмінному смаку і високим засолювальним якостям. Давайте познайомимо з описом і особливостями цього виду огірків ближче.

Зміст

 • Опис гібрида огірків амур f1

  • Переваги та недоліки сорту (таблиця)
 • Посадка і догляд

  • Вибір і підготовка ділянки
  • Терміни і схеми посадки / посіву

   • Таблиця термінів посіву насіння і висадки розсади огірків (для підмосков’я)
  • Безрассадный спосіб
  • Підготовка розсади огірків

   • Відеоінструкція по вирощуванню і висадці розсади
  • Полив, підживлення, мульчування

   • Таблиця підгодівлі для огірків
  • Як вирощувати на шпалері

   • Інструкція по влаштуванню шпалери для овоча на відео
 • Що може перешкодити зібрати багатий урожай

  • Хвороби і шкідники огірка амур f1 і заходи боротьби з ними (таблиця)
  • Деякі недуги і шкідники на фото
 • Збір і зберігання врожаю
 • Відгуки городників

Опис гібрида огірків амур f1

Огірок f1 амур — одне з найбільш популярних досягнень підмосковної селекційної фірми «манул». Цей гібрид призначений для відкритого грунту, плівкових укриттів і весняних теплиць. Підходить для фермерських господарств і особистих садово-городніх ділянок.

Буквене позначення f1 після назви або перед ним-стандартне маркування гібридів першого покоління. На відміну від старих сортів, повністю передавали свої ознаки потомству, сучасні гібридні насіння треба кожен раз купувати заново у фірми-виробника.

Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

Скоростиглий урожайний гібрид огірків амур f1 дуже популярний у городників

Огірок амур f1 є партенокарпічним гібридом жіночого типу цвітіння. Дуже скоростиглий, перші плоди з’являться через 37-39 днів після сходів. Товарна врожайність близько 12-14 кг/кв.м. Рослини сильнорослі, індетермінантні, з дуже слабо вираженим розгалуженням, що дозволяє обійтися без спеціального формування. Листя середнього розміру, слабоморщинисті, без хвилястості. Формує в середньому 1-3 зав’язі в кожному вузлі. Зеленці веретеноподібні, невеликі (12-15 см довжини), горбкуваті, з білим опушенням. Смак відмінний.

Для огірка амур f1 характерна інтенсивна віддача всього врожаю протягом 1-го місяця плодоношення, що дозволяє його вирощувати в регіонах з коротким літом.

Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

Партенокарпічний гібрид огірка амур f1 не потребує запилення

Огірок f1 амур відносно легко переносить прохолодну похмуру погоду початку літа. Але під укриттям плодоношення почнеться раніше, а урожай буде вище.

Переваги і недоліки сорту (таблиця)

преимуществанедостаткиочень скороспелыйкороткий період плодоношенияне вимагає опыленияповышенная потреба в удобренияхподходит для засолкиболезнеустойчивый

Швидка віддача врожаю дозволяє використовувати рано звільнився від огірків ділянка під інші скоростиглі культури (редис, редьку, кріп).

Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

Огірок амур f1 радує раннім урожаєм в теплиці

Посадка і догляд

Вибір і підготовка ділянки

Під огірки вибирають добре освітлюваний сонцем рівну ділянку з легкої родючим грунтом, поблизу від ємності з водою для поливу.

Не можна вирощувати огірки (а також кабачки, гарбуз) кілька років поспіль на одному і тому ж місці, від цього знижується урожай і в грунті накопичуються збудники хвороб цих культур.

Восени обрану ділянку глибоко перекопують. Навесні при повторній перекопуванні вносять по 3-8 кг свіжого гною на 1 кв.м, рівномірно перемішуючи його з землею. Точна кількість внесеного гною залежить від його доступності і від родючості грунту (на чорноземах — мінімальні дози, на важких глинах — максимальні). При відсутності гною можна використовувати саморобний компост з будь-якої органіки.

Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

Мульчування при посадці допомагає зберегти вологу в грунті

Терміни і схеми посадки / посіву

Огірки дуже теплолюбні і відразу гинуть при найменшому заморожуванні. Тому найчастіше при їх вирощуванні використовуються різні плівкові укриття. При вирощуванні без шпалери рекомендована щільність розміщення в теплицях 3-4 рослини на 1 кв.м, у відкритому грунті 4-5 рослин на 1 кв. М. При шпалерному вирощуванні висаджують розсаду огірків розміщують через 15-20 см в ряду, залишаючи близько 1 м між рядами.

Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

Плівкове укриття дозволяє отримати урожай огірків в більш ранні терміни

Таблиця термінів посіву насіння і висадки розсади огірків (для підмосков’я)

місце виращіваніяпосев сухих семянвисадка рассадинеотапліваемая теплиця або тимчасове плівкове укритіе5-15 мая15-25 маяоткритий грунт без застосування укритій20-30 мая5 — 10 червня
Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

У більш південних районах всі ці заходи проводяться раніше, в північних — пізніше.

Безрозсадний спосіб

 1. для посіву на постійне місце на грядці викопують неглибоку канавку, поливають її водою.
 2. коли вода вбереться, розкладають насіння через кожні 10-15 см.
 3. зверху присипають землею шаром 2-3 см і дуже обережно поливають з лійки з розпилювачем.
 4. після посіву бажано накрити плівкою.

При дуже ранньому посіві грядку накривають плівкою заздалегідь за кілька днів до посіву, щоб грунт встиг прогрітися. У холодній землі насіння огірків не сходять і загнивають.

Підготовка розсади огірків

Для досягнення надранніх врожаїв огірки вирощують розсадним способом. Посів насіння на розсаду проводять приблизно за місяць до передбачуваної висадки на постійне місце.

Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

Розсаду огірків вирощують в окремих стаканчиках з легким поживним грунтом

Огірки погано переносять пересадку, тому кожне насіннячко висівають в окремий горщик або стаканчик. Заповнюють горщики спеціальної грунтової сумішшю на основі листового перегною. В процесі вирощування розсади грунт весь час повинна бути помірно вологою. Однаково небезпечний і недолік, і надлишок води. Тримають розсаду на самому світлому підвіконні або в заскленій лоджії без протягів. У хорошій розсади до моменту висадки повинні бути 1-2 справжніх листа і міцний товстий стебло.

Переросла розсада погано приживається.

При висадці на постійне місце розсаду обережно виймають з стаканчиків і поміщають в попередньо политі водою лунки, підсипають до коріння землю, обережно ущільнюють і ще раз поливають.

Відеоінструкція по вирощуванню і висадці розсади

Полив, підживлення, мульчування

Огірки дуже вологолюбні. Їх поверхнева коренева система вимагає частих регулярних поливів невеликими дозами, по 2-3 л на 1 кв.м, щодня або через день, найкраще рано вранці. Вода для поливу обов’язково повинна бути теплою, зігрівся на сонці в спеціальній бочці або баку. Не можна поливати огірки холодною водою прямо зі свердловини.

Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

Огірки поливають тільки теплою відстояною водою

Огіркам дуже корисно мульчування органікою (соломою, сіном, тирсою), що сприяє підтримці грунту в пухкому вологому стані і позбавляє господарів від постійних розпушувань і прополок.

Таблиця підгодівлі для огірків

срокисуперфосфатсульфат амоніякалимагнезиявода для раствораплощадь обработкив початку цветения10–20 г15–20 г15–20 г10 л5 кв.мв період плодоношення щотижнево5–10 г10–15 г10–15 г

Альтернативний варіант — органічна підгодівля настоєм курячого посліду (розвести водою в пропорції 1:10, витримати 3 дні для бродіння).

Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

Вирощування огірків на шпалері економить місце

Як вирощувати на шпалері

Для зручності догляду та економії місця огірки зазвичай вирощують на шпалерах різної конструкції висотою близько 1.5 м.розташовують їх в захищених від вітру місцях. У теплиці шпалера може бути стаціонарною, а для відкритого грунту зручніше переносна.

Інструкція по влаштуванню шпалери для овоча на відео

Що може перешкодити зібрати багатий урожай

Гібрид f1 амур характеризується високою стійкістю до ряду основних захворювань цієї культури:

 • вірусу огіркової мозаїки,
 • справжньої борошнистої роси,
 • оливкової плямистості.

Слабо уражається несправжньою борошнистою росою (лмр) і кореневими гнилями. Якщо лмр з’являється в самому кінці періоду плодоношення і ділянку після огірків буде зайнятий іншими культурами, хімічну обробку проти лмр можна не проводити.

Хвороби і шкідники огірка амур f1 і заходи боротьби з ними (таблиця)

названіеописаніепрофілактікаборьбабелокрилкаочень дрібні білі мушки на листках

 • дотримання сівозміни;
 • боротьба з бур’янами;
 • знищення рослинних решток

обприскування карбофосом при виявленні вредителейпаутинный клещедва помітні «бігаючі точки» на листьяхмедведкаочень великі комахи, риють нори, харчуються корнямивнести в грунт гранули препарату громслизниголые равлики без раковин, пошкоджують листя і стосуються землі плодыразложить навколо рослин гранули метальдегидаложная борошниста росалистья покриваються жовтими плямами і засыхаютопрыскивание мідьвмісними фунгіцидами у разі раннього розвитку болезникорневая гнильзагнивают коріння розсади, особливо від поливу холодною водойзагнилі рослини знищити

Деякі недуги і шкідники на фото

РослинОпис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаюслимаки вигризають дірки в листі і плодахОпис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаюкоренева гниль особливо часто вражає розсаду при поливі холодною водоюОпис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаюуражені несправжньою борошнистою росою листя покриваються жовтими плямами і засихаютьОпис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаюсправжня борошниста роса виглядає як білий наліт на листках

Збір і зберігання врожаю

Оптимальний режим збору огірків 2-3 рази на тиждень, по можливості в прохолодні ранкові години. Свіжі зеленці зберігають в холодильнику, щільно загорнувши в поліетиленову плівку. Гібрид амур f1 дає продукцію універсального призначення, ці огірки підходять для салатів, маринування і засолювання.

Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

Огірки амур f1 гарні в свіжому вигляді і в засолюванні

Відгуки городників

Спробуйте амур f1 — корнішонного типу, темнозелений, з мільйонами гострих маленьких пухирців. Зриваєш з батога, мнеш рукою пухирці (необов’язково) — і гризеш (не відходячи від каси) — краса. І в банку поводяться пристойно.

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=1737

Я пробувала вирощувати огірок-корнішон «амур f1» два роки поспіль, так як мені його дуже рекомендували і хвалили. Сіяла насіння прямо у відкритий грунт на високій грядці в другій половині травня. В цілому мені цей гібрид особливого клопоту не доставив. Схожість у нього відмінна, кущі розвивалися і росли дуже енергійно, рано зацвіли.у гібрида огірка-корнішона «амур f1» дійсно перші нижні зав’язі сформувалися пучками по три-чотири огірочка в кожному, як і зазначено на упаковці насіння. Але в подальшому вже зав’язувалося тільки по одному огірочку в вузлі.ще огірки «амур f1», хоч і гарні для продажу, але вони не дуже добре виходять в засолюванні, мені не сподобалися.

Salamandra m

Http://otzovik.com/review_2120598.html

Амур не садимо вже 2 роки, ті що садимо нові врожайність вище, ще в амура є особливість (у мене так було) при букетном цвітінні росте один огірок зірвали потім інший, коли доходить черга до третього, четвертого іноді вони вже пропали

Agaaze

Http://forum.vinograd.info/archive/index.php?t-1737-p-8.html

Серед усіх лідирував амур, дуже всім сподобався і показав себе у нас у всій красі, урожайний і тривалого плодоношення) в цьому році з торішніх піде тільки амур

Зеленоока

Http://forum.vinograd.info/archive/index.php?t-1737-p-8.html

Цього року садив. Амур стабільно 2ва плода на аркуші, зірвав огірок знову відбив зав’язь і т. Д.

Dimka_zp

Http://forum.tepli4ka.com/viewtopic.php?f=9&t=100& start=50

Глибина якої 80-100 см, а ширина на 25 см більше діаметра основного стрижня.

 • металевий штирьустановіть в поглиблення строго вертикально, а потім залити бетоном. Час застигання розчину зазвичай становить 3-4 дні. Головне, не поспішати, так як тільки при добре застиглому бетоні конструкція буде триматися надійно і міцно.
 • тепер розмістити циліндричний шарикопідшипник на металевий стрижень. Деталі потрібно розташовувати так, щоб їх стінки дуже щільно торкалися один до одного. Це дозволить каруселі рухатися плавно. Також потрібно не забути попередньо змастити вузол.
 • до шарикопідшипника приварити 4 труби у формі хрестовини. На даному етапі вам знадобиться спеціальна техніка.
 • між собою труби закріпити куточками або трубою-обручем. Від того, як ви це зробите, залежить жорсткість каруселі. Потім провести монтаж майданчика з вологостійкої фанери.
 • встановити труби або куточки, на які в підсумку будуть кріпитися сидіння. Їх, як правило, роблять з дерева, але закріплюють на каруселі за допомогою зварювання.
 • Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

  Підсумок роботи обов’язково вас порадує

  Особливості обробки каруселі, яка буде крутитися

  По завершенні всіх робіт карусель необхідно покрити лаком і фарбою. Підстава (фанеру) рекомендується обробити гідрозахисними засобами, які збільшать термін служби пристрою в кілька разів.

  Перш ніж приступати до обробки, слід перевірити якість всіх швів в місцях зварювання. Від цього залежить безпека дітей.

  Вибирати колір фарби для каруселі бажано з дитиною, так ви дізнаєтеся про його переваги і зробите новий атракціон для нього ідеальним.

  Фотогалерея: варіанти декорування

  Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаюяскраві кольори будуть радувати ваших дітей кожен деньОпис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаюнезвичайна розмальовка каруселі підніме настрій вашій дитиніОпис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаюдитина по достоїнству оцінить насичені кольори нового атрракціонаОпис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаюоднотонна розмальовка виглядає приємно і лаконічноОпис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаюкрасивий і яскравий колір подарує вам і вашому малюкові щастя на весь день

  Нюанси догляду

  Для того щоб карусель служила вам якомога довше, потрібно періодично її перевіряти на наявність поломок і іржі, а також особливу увагу приділяти регулярній мастилі. Вона дозволить конструкції рухатися плавно, не створюючи гучного шуму і скрипу. Механізм рекомендується змащувати після певного часу експлуатації. Спочатку кожні 2-3 місяці, а потім — раз на рік.

  Опис партенокарпічного гібрида огірків амур f1 і способи отримання раннього врожаю

  Карусель повинна бути безпечною для дитини

  Відео: як спорудити карусель для дітей своїми руками