Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

219

Серед тих, хто планує побудувати будинок на заміській ділянці землі, найбільшою популярністю користуються будівлі з мансардою. Попит народжує пропозицію: в інтернеті можна знайти багато фотографій, тривимірних моделей і планів будинків такого типу. Мабуть, основна причина популярності споруди мансарди-це можливість збільшити корисну площу приміщення як мінімум в півтора або навіть в два рази без значного зростання витрат на будівництво.

Зміст

  • Особливості планування будинків з мансардою

    • Відео: що таке мансарда і як можна її облаштувати
    • Відео: ідеї дизайну інтер’єру мансарди
  • Приклади проектів одноповерхових будинків

    • Будинок з мансардою простої форми і двосхилим дахом
    • Класичний проект з еркером і балконом
    • Будинок з оригінальною вхідною групою
    • Будинок з фасадом контрастних кольорів і великою областю скління
    • Проект з каміном на терасі
    • Фотогалерея: варіанти будинків з мансардою
  • Приклади проектів двоповерхових будинків

    • Будинок у вигляді корабля
    • Практичний будинок з бруса
    • Будинок в традиціях дерев’яного зодчества
    • Відео: дизайн будинків з мансардою

Особливості планування будинків з мансардою

Варіантів використання мансарди багато: тут можна обладнати одну або кілька спалень, дитячу кімнату, кабінет, гардероб, спортзал, бібліотеку, майстерню, більярдну і т. Д.

Відео: що таке мансарда і як можна її облаштувати

Деякі дизайнери пропонують досить незвичайні варіанти, наприклад, існують проекти будинків, в яких весь простір мансарди займає велика ванна кімната. Однак цей варіант явно не для всіх.

Найбільш широко поширені і популярні проекти, в яких план мансарди включає в себе одну, дві, або три спальні і санвузол. При проектуванні будинку з мансардою обов’язково потрібно враховувати наступні характерні особливості:

  • головне-система теплоізоляції даху повинна бути бездоганна, так як в російському кліматі без цього ніяк не обійтися. Навіть коли всі інші деталі продумані до дрібниць, якщо не буде створена надійна перешкода холоду, затишна мансарда може перетворитися в обмерзлий горище, в якому неможливо жити. Крім того, якісна теплоізоляція — це не тільки захист від холоду взимку, але і можливість збереження прохолодної атмосфери в літню спеку;
    Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

    Якісна теплоізоляція-одна з основних умов облаштування житлового мансардного приміщення

  • не менш важлива умова-грамотно організувати систему гідроізоляції. Інакше зверху буде капати вода, залишаючи брудні розводи на стелі і стінах;
  • при будівництві мансарди бажано використовувати легкі будматеріали, а перегородки між кімнатами зводити з гіпсокартону, щоб знизити навантаження на несучі конструкції. Якщо виникає необхідність надбудувати мансарду в готовому будинку, в якому вона не була запроектована спочатку, обов’язково додатково зміцнити стіни;
  • можна встановити похилі мансардні вікна, вмонтовані в дах, щоб створити затишну атмосферу, проте через деякі конструктивних особливостей і складного монтажу коштувати вони будуть значно дорожче. Крім того, необхідно враховувати, що велика кількість снігу взимку може обмежити проникнення природного світла всередину мансардного приміщення і доведеться включати лампочки навіть в денний час;
    Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

    Похилі мансардні вікна збільшують приплив природного світла

  • при зведенні мансардного поверху зазвичай не виникає особливих складнощів з прокладанням комунікацій, їх досить просто вивести наверх з першого поверху;
  • під час облаштування мансарди будь-які оздоблювальні роботи можна виконувати без поспіху, проживаючи на першому поверсі будинку і не відчуваючи ніяких побутових незручностей, пов’язаних з умовами ремонту;
  • необхідно враховувати форму даху: при зведенні ламаної покрівлі корисна площа будинку може збільшитися до 90%, у той час як двосхилий дає тільки 67% додаткового простору;
  • простір під сходами, що ведуть на мансардний поверх, можна обладнати під комору, в яку поміститься безліч різних речей;
  • через перепади в висоті стелі можуть виникнути складності з розстановкою стандартної меблювання і велика ймовірність, що доведеться робити значну частину необхідних меблів на замовлення;
  • для дизайну інтер’єру мансарди можна використовувати різноманітні стилі. Відмінно підійдуть кантрі, лофт, хай-тек, шале, екостиль.
    Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

    Відкриті стельові балки в мансардному приміщенні відмінно вписуються в інтер’єр екостилю

Відео: ідеї дизайну інтер’єру мансарди

Приклади проектів одноповерхових будинків

Одноповерхові будинки з мансардою — це варіант, який користується максимальним попитом. Як правило, він відносно економічний і підходить для більшості замовників. Хоча іноді в цю категорію потрапляють і вельми дорогі варіанти, орієнтовані на заможних людей, основна цільова аудиторія подібних проектів — сім’ї із середнім достатком.

Будинок з мансардою простої форми і двосхилим дахом

Цей красивий і комфортний для життя будинок загальною площею 130 м2, зроблений з газобетону і керамічних блоків, — вельми популярний варіант серед замовників, який користується стабільним попитом. Особливу привабливість будівлі надає оздоблення фасаду в благородній колірній гамі і затишний балкон, що виконує функцію навісу над терасою, на якій можна з комфортом провести час за приготуванням шашликів і барбекю.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

Особливу привабливість будинку надає благородна обробка фасаду і зручний балкон

Вітальня, кухня і їдальня, розміщені на першому поверсі, складають єдиний простір, в якому буде затишно і господарям, і гостям будинку. Завдяки тому, що кухня майже повністю відкрита, всі присутні зможуть відчути максимальний простір. Поруч з кухонною зоною знаходиться комора, що зручно для зберігання різних речей, необхідних в господарстві.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

Розміщені на першому поверсі вітальня, кухня і їдальня складають єдиний простір

В мансарді розміщений хол квадратної форми, в якому встановлені двері, що ведуть в три спальні і в просторий санвузол. В одній зі спалень присутній вихід на балкон.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

У холі квадратної форми встановлені двері, що ведуть в три спальні і в просторий санвузол

Класичний проект з еркером і балконом

Цей будинок має просту форму, що дозволяє звести до мінімуму витрати на будівництво і забезпечити оптимальне використання всієї наявної площі. Такий проект сподобається прихильникам всього максимально практичного і традиційного.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

Найпростіша форма будинку дозволяє звести до мінімуму витрати на будівництво

На першому поверсі розташовані кухня-вітальня і затишний кабінет. Зону в області еркера можна використовувати як їдальню. Крита тераса задумана в якості відмінного місця для відпочинку. Вікна в кухні-вітальні розташовані з трьох сторін, що забезпечує максимальне освітлення всієї площі.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

Вікна в кухні-вітальні знаходяться з трьох різних сторін, що сприяє максимальному освітленню всієї площі

У мансарді розміщені три спальні, дві з яких обладнані виходами на один загальний балкон, розташований в області еркера. У просторому санвузлі є спеціальна зона для прання білизни, відокремлена перегородкою від основної частини ванної кімнати.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

У мансарді є три спальні, дві з яких мають виходи на загальний балкон

Будинок з оригінальною вхідною групою

Характерною фішкою будинку, що відрізняє його від інших подібних проектів, є камін на терасі. Це оригінальне рішення, яке не у всіх викличе згоду, проте тим, хто любить створювати незвичайну атмосферу і дивувати гостей, обов’язково варто звернути увагу на такий варіант. Важливо відзначити, що камін в даному проекті є двостороннім: одна сторона виходить на терасу, а інша — звернена всередину, в простору кухню-вітальню, щоб зігрівати присутніх і піднімати настрій в холодну зимову погоду. Ще одна корисна властивість двостороннього каміна-економічність: він коштує значно дешевше, ніж два окремих опалювальних приладу.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

Характерною фішкою будинку, спроектованого в класичному стилі, є камін на терасі

Крім оригінального рішення з подвійним каміном, цей проект відрізняється складною і незвичайною формою вхідної групи, яка на плані першого поверху і при погляді на будинок зверху виглядає як витончений орнамент. На першому поверсі знаходиться простора вітальня, частково об’єднана з кухнею-їдальнею, а також невеликий кабінет. Ця кімната може використовуватися не тільки в якості робочої зони: вона відмінно підійде для проживання літньої людини, якій важко підніматися на другий поверх.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

На першому поверсі будинку є простора вітальня і невеликий кабінет

З трьох спалень, розташованих в мансарді, одна має вихід в персональну ванну кімнату, а інша — в окрему гардеробну. Це забезпечує додаткові зручності кожному мешканцю будинку. Дві зі спалень мають виходи на власні балкони гарної форми.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

З трьох спалень в мансарді одна виходить у ванну кімнату, а ще одна-в гардеробну

Шатровий дах: конструкція, розрахунок, креслення, покрокове керівництво

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

Шатровий дах-це колоритна і незвичайна в архітектурному плані конструкція. Через відсутність фронтонів і відносно коротких балок такий дах вважається більш економічною, але при цьому пристрій її досить складно в реалізації і вимагає ретельних розрахунків і певних навичок. При дотриманні всіх умов виходить естетично привабливий і надійний елемент будови, а нахил скатів якісно відводить дощову і талу воду. Однак без досвіду за монтаж цієї покрівлі братися не варто — краще доручити справу професіоналам.

Зміст

  • Особливості шатрового даху

    • Різновиди шатрових дахів
  • Конструкція шатрового даху

    • Види кроквяних систем для шатрового даху

      • Елементи кроквяної конструкції
    • Кроквяна система з металевого профілю
  • Розрахунок кута нахилу і площі шатрового даху

    • Відео: огляд калькулятора для розрахунку шатрового даху
    • Вибір кута нахилу покрівлі
  • Збірка даху шатрового типу: покрокова інструкція

    • Відео: збірка каркаса шатрового даху
  • Формування покрівельного пирога

    • Вибір зовнішнього покриття для шатрового даху
    • Добірні елементи для шатрового даху
    • Кріпильні елементи
    • Установка аераторів
    • Відео: шатрова покрівля з металочерепиці

Особливості шатрового даху

Про зовнішній вигляд цього варіанту вальмовой даху говорить її назва — вона дійсно нагадує намет. Підставою зазвичай є квадрат або прямокутник, а сама дах нагадує конверт. Скати мають конфігурацію рівнобедрених трикутників, вершини яких зустрічаються в одній точці. Шатрова покрівля може бути і багатогранною, і симетрично круглої. Але основна особливість єдина для всіх типів-сувора симетрія. Якщо її немає, то дах буде звичайної многоскатной. Ще одна відмінність шатрового даху-відсутність зверху коника. Його замінює центральна опора (якщо використовуються наслонние крокви) або вершина висячих ферм.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

Шатровий дах забезпечить будинку гарний зовнішній вигляд і надійний захист

Перевагами шатрового даху є:

  1. порівняльна економія будівельних матеріалів.
  2. мала вагова навантаження.
  3. структурна міцність і довговічність.
  4. стійкість до негоди і сильних вітрів.
  5. хороший обігрів в сонячні дні.
  6. презентабельний і екзотичний вид будови.
  7. самоочищення від снігу.

Недоліки дахів шатрового типу:

  1. складність розрахунку, монтажу і ремонту.
  2. зменшений розмір мансарди через теплоізоляцію.
  3. великий відхід матеріалів верхньої обробки (особливо це стосується металочерепиці).

Різновиди шатрових дахів

Шатрові дахи в залежності від конструкції діляться на наступні види:

  • ламана — з непрямими, що складаються з двох частин скатами;
    Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

    Ламана шатровий дах найбільш краща для облаштування мансарди

  • з еркером або яндова. Яндовой зазвичай називають дах еркера, а основна може бути шатрової, двосхилим або вальмовой;
    Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

    Еркер оснащується яндовой дахом

  • мансардна-вона може виглядати як ламана або ж мансардні вікна розташовуються на виносних консолях.
    Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

    Будинок з ламаним дахом-це додаткова площа і цікаве дизайнерське рішення

Каркас даху шатрового типу складається з таких елементів:

  1. верхівка (коньковий вузол), що нагадує гірський пік. Вона формується на стику кроквяних ніг. Всі частини конструкції утримує опорний стовп-на нього падає головна частина навантаження пирога покрівлі.
  2. чотири ската трикутної форми. Їх нахил варіюється від 20 до 50 градусів.
  3. сама кроквяна система. Вона несе на собі всю тяжкість покрівельного пирога, а перетину у вигляді трикутників забезпечують міцність.
  4. покрівельний пиріг-решетування, контробрешетка, гідроізоляція і зовнішнє покрівельне покриття. Для монтажу підходить як м’яке, так і жорстке. Зокрема, металочерепиця, бітумна черепиця, шифер, профнастил. Якщо планується тепле горище, то до пирога додається шар тепло — і пароізоляції.
  5. звіси. Це продовження конструкції, вони повинні виступати за межі стін будівлі на 30-50 см, щоб оберігати фасад від опадів.
    Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

    При будівництві шатрового даху використовуються висячі і наслонние крокви

Конструкція шатрового даху

В основі конструкції обов’язково присутній мауерлат (потужний брус або колоду), збитий в цільну раму за формою підстави і покладений поверх армопоясу. Вся система крокв прив’язана до мауерлату. Виглядає вона як чотири похилих бруса перетином 50 на 100 мм, скріплених в центрі даху (розмір бруса залежить від габаритів і ваги майбутньої покрівлі). Якщо будинок складний з каменю або цегли, в якості мауерлата виступає верхня обв’язка стіновий панелі, в дерев’яних будівлях — верхній вінець зрубу. Мауерлат обов’язково гідроізолюють (наприклад, руберойдом). Потім його закріплюють на внутрішній верхній частині підготовлених і вирівняних стін.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

Коньковий вузол шатрового даху з’єднується в одній точці

Споруда четирехскатной даху вимагає використання великої кількості дерев’яних елементів. Перед використанням їх слід обробити протипожежним і антисептичним засобом.

Для зведення будівель з еркером шатровий дах не підходить, так як форма коробки у неї квадратна. Тому зазвичай використовується полувальмовий тип даху.

Види кроквяних систем для шатрового даху

За своєю структурою кроквяна система майбутньої шатрового даху буває або наслонной, або висячої. Висяча кроквяна система відрізняється тим, що її балки спираються прямо на стіни. Вона найчастіше застосовується при великому розмірі прольотів, коли іншої опори немає, а підпори не передбачені. При такому варіанті утворюється горизонтальна розпирає сила, і щоб її зменшити, використовують затяжки.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

Наслонную систему не рекомендується використовувати при вугіллі скатів понад 40°

Процес будівництва і ремонту такого даху складний, тому зазвичай перевага віддається наслонной кроквяної системі. Вона більш зручна з точки зору монтажу та експлуатації, а навантаження на стіни практично відсутня. Для її установки підійде дах, що має нахил не більше 40 градусів. Для монтажу необхідна несуча внутрішня стіна або додаткові опори по центру даху. Розпори на стіни в цьому випадку не потрібні, так як у даху є опори на піку і на кроквяних ногах.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

Завдяки додатковим опорам наслонная кроквяна система більш зручна для монтажу та експлуатації

Допустимий розмір прольоту — близько 4,5 м.якщо він більше і однією центральною опорою обмежитися не можна, то встановлюються підкоси.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

Підкоси-це опори для кроквяних ніг

Елементи кроквяної конструкції

В кроквяну систему шатрового даху входять наступні основні елементи:

  • мауерлат — опорний каркас для нижньої частини крокв;
  • діагональні або накосние крокви, встановлені по кутах основного каркасу;
  • нарожники — укорочені крокви, прикріплюються до накосным;
  • стійки і підкоси — опори для кроквяних ніг;
  • лежні — укладаються на стовпчики з цегли як підпор для підкосів і стійок;
  • ригелі для упору кроквяних ніг один в одного біля піку;
  • прогони-паралельні мауерлату балки (використовуються в залежності від типу конструкції і наявних опор);
  • шпренгелі-додаткові опори для додання споруді жорсткості.

Кроквяна система з металевого профілю

Крокви з металевих ферм володіють великою міцністю і витримують значні навантаження, що робить будівлю більш довговічним. Металеві ферми можна експлуатувати більше 100 років. Зазвичай їх використовують, якщо довжина скатів перевищує 10 метрів. Зібрати таку конструкцію простіше, ніж дерев’яний каркас, так як можна придбати вже готові для монтажу елементи. Мінус металевих ферм тільки в тому, що їх складніше утеплювати. На них з’являється конденсат, який надає руйнівний вплив на покрівельний пиріг. Тому для житлових будівель краще дерево.можна також комбінувати металеві та дерев’яні крокви. Але при цьому дерев’яні частини повинні бути добре оброблені антисептичними засобами.

Проекти одноповерхових і двоповерхових будинків з мансардою

Металеві крокви частіше використовуються для промислових будівель