Вирощування кропу на продаж — чи може зелень кропу принести хороший дохід?

79

Кріп, вирощування якого поширене повсюдно, може приносити хороший дохід. Адже це одна з найпопулярніших приправ – рідкісна господиня не використовує запашну зелень кропу при щоденному приготуванні різних страв, від салатів до гарячого. А вже наскільки яскравіше і цікавіше стає смак солінь і маринадів, в які були додані парасольки кропу з насінням, не потрібно і пояснювати. Хрусткі мариновані огірочки з легким специфічним ароматом кропу незмінно користуються успіхом в якості універсальної холодної закуски!

Плюси і мінуси бізнесу по обробітку кропу

Якщо ви давно вже замислюєтеся про відкриття власної справи, але не маєте значного стартового капіталу для цієї мети, вирощування кропу на продаж стане оптимальним варіантом невеликого рентабельного бізнесу:

Вирощування кропу на продаж - чи може зелень кропу принести хороший дохід?

Ймовірність позбутися всього врожаю мінімальна, оскільки кріп майже не схильний до хвороб і шкідників

 • ця культура невибаглива – щоб навчитися її обробляти, не потрібно бути досвідченим садівником, досить дотримуватися основних правил посадки і вирощування і забезпечити кропу відповідні умови для активного росту;
 • зелень кропу користується незмінним попитом в будь-який час року, і навіть в літні місяці, адже не у всіх є можливість і бажання самостійно вирощувати кріп для особистих потреб;
 • вкладення в бізнес по обробітку кропу мінімальні-основні витрати можуть знадобитися на будівництво теплиці відповідного розміру (якщо ви вирішите цілий рік вирощувати кріп у великих обсягах), покупка ж насіння, грунту і добрив обійдеться в порівняно невелику суму, а в подальшому ви можете використовувати насіння, зібрані з вирощеного кропу;
 • ймовірність позбутися всього врожаю мінімальна, оскільки кріп майже не схильний до хвороб і шкідників;
 • окупається такий варіант бізнесу досить швидко, особливо хороший прибуток продаж кропу приносить ранньою весною і перед новим роком.

Звичайно, і підводні камені тут теж є. Наприклад, зрізана зелень має нетривалий термін зберігання. Але якщо вам вдасться налагодити постійний збут вирощеного кропу, проблеми з реалізацією подвядшей зелені не виникне. Також до мінусів бізнесу можна віднести складність вирощування кропу взимку-рослинам потрібно тривалий світловий день, що тягне за собою збільшення витрат на додаткове освітлення.

відео про вирощування кропу

Особливості вирощування кропу на продаж

У деяких городників може виникнути питання: як виростити кріп, придатний для продажу, якщо навіть для власних потреб доводиться використовувати тоненькі, куці кущики? як домогтися по-справжньому пишної і ароматної зелені, яка б мала привабливий товарний вигляд? для цього достатньо дотримуватися кількох головних правил обробітку кропу, і бажано вирощувати кріп на продаж в теплиці – в таких умовах і зелень буде красивіше, і можна буде збирати урожай набагато довше. Особливо ефективною виявиться теплиця-термос, яка за рахунок сонячного колектора і подвійного покриття позбавить вас від витрат на опалення.

Теплицю для посіву кропу потрібно буде підготувати з лютого, очистивши її від снігу по всьому периметру. Застеліть простір навколо теплиці, а також тепличні грядки руберойдом або чорною плівкою, щоб притягнути тепло і швидко прогріти грунт. Так вже до початку березня земля всередині теплиці відтане на глибину до п’ятнадцяти сантиметрів, чого цілком достатньо для такої холодостійкої культури, як кріп.

Насіння кропу перед посівом замочіть на три доби, але не пророщуйте, інакше виникнуть труднощі з їх посадкою в грунт, і молоді пагони можуть виявитися пошкоджені.
Вирощування кропу на продаж - чи може зелень кропу принести хороший дохід?

Вирощування кропу

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вирощування кропу на продаж - чи може зелень кропу принести хороший дохід?

Технологія вирощування кропу в тепличних умовах детально описана у відповідній статті на нашому сайті. Особливих складнощів у вас виникнути не повинно:

 • розсипайте замочені насіння рядками, трохи присипаючи зверху грунтом;
 • обприскуйте посадки теплою водою з розпилювача, не допускаючи повного висихання землі;
 • своєчасно висмикуйте з’являються бур’яни;
 • акуратно рихлите грунт, щоб уникнути утворення кірки на поверхні, через яку паросткам буде важко пробитися;
 • зайві рослини проріджуйте, забезпечуючи достатнє місце сильнішим сходам кропу
 • хоча б один раз за період вегетації підгодуйте кріп азотним добривом.

Головне, що вам потрібно буде врахувати при вирощуванні кропу на продаж, — не намагайтеся засіяти всю площу тепличних грядок суцільним килимом, щоб отримати максимальний прибуток. При посадці борозенками кропу буде діставатися більше світла, і він виросте більш пишним.

Вирощування кропу на продаж - чи може зелень кропу принести хороший дохід?

Вирощування кропу в теплиці

Сорти краще вибирати ранньостиглі (наприклад, популярний грибовський). Для безперервного отримання свіжої зелені не забувайте підсівати кріп, орієнтуючись на терміни дозрівання кожного сорту. Так, якщо ви посадите кріп в перших числах березня, першу зелень можна буде отримати в середині квітня, а при посіві насіння 20 квітня, урожай кропу буде готовий до кінця травня і т.д.

Ви можете навіть не використовувати землю для посіву насіння, а замість традиційної методики обробітку віддати перевагу вирощування кропу на гідропоніці. Цей метод передбачає обробіток овочевих (і будь-яких інших) рослин на нейтральному субстраті, в який подається спеціальний розчин з усіма необхідними для рослини хімічними елементами. Кріп не витрачає сили на отримання поживних речовин із землі і не розвиває велику кореневу систему. В результаті листя швидше і краще росте, залишаючись екологічно чистою і корисною для здоров’я. Для вирощування кропу методом гідропоніки рекомендується брати перліт або вермикуліт в якості субстрату і застосовувати метод періодичного затоплення.

Збір врожаю і реалізація кропу

Коли зелень кропу буде готова для продажу, годин за п’ять перед збором врожаю рясно пролийте грядки водою. Так буде зручніше підкопувати рослини лопатою і очищати коріння кропу від грунту. Промивайте кореневу систему рослин і ставте кріп листям вгору в водонепроникний контейнер, щільно заповнюючи весь вільний простір. Щоб зелень довше залишалася свіжою, в контейнер можна налити води з розчиненими в ній добривами і покласти таблетку аспірину. В таких умовах при температурі зберігання не вище +10 градусів кріп залишиться свіжим і не втратить свого товарного вигляду протягом тижня.

відео про вирощування кропу в плівковому парнику

При вирощуванні кущового кропу рослини з корінням не виривають, а акуратно зрізають необхідну кількість зелені, щоб трохи пізніше можна було ще раз зібрати урожай з решти кущиків.