Агава-догляд в домашніх умовах за кімнатною рослиною

96

Різні види агави дуже популярні в якості кімнатної рослини завдяки декоративному зовнішньому вигляду і невибагливості до умов утримання. Не виключенням є і американська агава, догляд за якою в домашніх умовах заснований на забезпеченні «пустельного» клімату з максимальною освітленістю і відповідним температурним режимом.

Особливості рослини

Ця жива кімнатна прикраса прибула до нас із посушливих гір мексики. Квітка агава американська зустрічається в суворому континентальному кліматі північному америки, азії, країнах південної європи. На сьогоднішній день відомо більше 300 видів цього сукулента, які відрізняються розмірами і забарвленням (від сизо-сіруватого до світло-зеленого, однотонні або з смужками жовтого кольору).

Агава-догляд в домашніх умовах за кімнатною рослиною

Квітка агава американська зустрічається в суворому континентальному кліматі північному америки, азії, країнах південної європи

За будовою являє собою розетку товстих, м’ясистих листя, зібраних на дуже укороченому або нерозвиненому стеблі. Деякі види наділені гострими, злегка загнутими шипами або зубчиками, розташованими по краях листа. Що стосується розмірів, то в природі цей багаторічник може досягати навіть п’яти метрів у висоту, а доросла рослина карликових видів не перевищує 3-х сантиметрів. Життєвий цикл агави довгий, росте вона повільно, а квітконоси випускає лише один, рідше два рази в двадцять років. Зазвичай після цвітіння материнський кущ гине, продовжуючи своє життя в відводках.

Умови утримання

Агава-догляд в домашніх умовах за кімнатною рослиною

Американська агава віддає перевагу південним або південно-східним підвіконням

Успіх вирощування будь-якої рослини домашніх умовах полягає в умінні створити необхідні умови, які повинні бути максимально наближені до природних. Лише коли ваш квітка буде відчувати себе «як вдома», він буде прекрасно розвиватися і радувати вас здоровим зовнішнім виглядом. Тому розберемося, як доглядати за агавою.

  • освітленість

Для кактусів і сукулентів наявність прямого сонячного світла життєвого необхідно. Американська агава воліє південні або південно-східні підвіконня з інтенсивним, яскравим освітленням. Навіть жарким літом пекучі промені сонця не можуть нашкодити цьому пустельному квітці і на відміну від інших кімнатних рослин, йому в цей час не потрібно захисне затінення.

Навпаки, в півтіні або на північних вікнах сукуленти поступово чахнуть, що і помітити вдається не відразу. Якщо рослина прибувало в таких умовах, не варто його відразу виставляти на сонці – привчає його до світла поступово.

агава американська, як втім і інші кімнатні рослини, важко переносить короткий зимовий світловий день, тому влітку її висаджують у відкритий грунт або на весь теплий сезон виносять на балкон.

  • грунт

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Агава-догляд в домашніх умовах за кімнатною рослиною

Згадуючи ботанічну батьківщину агави з бідними піщано-кам’янистими грунтами, потрібно і в домашніх умовах готувати відповідну грунтову суміш. Оптимальним буде співвідношення дернової, листової землі і крупного піску. Ще квітникарі рекомендують додавати велику цегляну крихту, яка посилить дренажну властивість субстрату.

В якості ємності для сукулентів вибирають широкі керамічні горщики з отворами в дні і 2-3-х сантиметровим шаром дренажу – дрібні камінчики, гравій. При пересадці важливо не заглиблювати кореневу шийку, а залишити над поверхнею грунту. Землю навколо не ущільнюють пальцями, щоб не обмежити доступ кисню до коріння, а розетку фіксують, обкладаючи навколо камінням.  після посадки залишилася поверхню засипають піском, дрібним гравієм, черепашками або вермикулітом. Таке укриття захищає кореневу систему від можливих перепадів температури за рахунок своєї низької теплопровідності.

  • температурний режим

В силу своєї природи американська агава любить спеку, тому добре себе почуває в приміщеннях, де температура не опускається нижче 18⁰с, але оптимальною вважається в діапазоні 22-28⁰с і навіть вище. Згубним може виявитися зниження до 10⁰с, тому взимку домашніх умовах рослини потрібно захистити від припливу холодного повітря від віконного скла.

  • вологість

Як і інша рослина пустельних місць, агава потребує дуже помірних поливах. Починаючи з весни і до кінця періоду вегетації досить поливати 1-2 рази в десять днів, чекаючи висихання верхнього шару грунту. Починаючи з середини осені і взимку поливи поступово скорочують до одного разу на місяць.

Перевага сукулентів перед іншими кімнатними рослинами в тому, що вони прекрасно переносять сухе повітря міських квартир або офісів. Обприскування агаві не тільки не потрібно, але і може викликати загнивання, якщо вода потрапить в центр розетки.

  • добрива

Американська агава пересідає не частіше одного разу на три-чотири роки, і з огляду на її повільний розвиток, на цей період поживних речовин, що містяться в грунті їй достатньо. Для мінеральної підгодівлі використовують спеціальні концентрати, призначені для кактусів і сукулентів, які зазвичай не містити органіки та азоту. Добрива вносять при поливі 1-2 рази на місяць тільки навесні і влітку.

  • хвороби і шкідники

Захворюваннями рослина уражається рідко і причинами їх, як правило, буває неправильних догляд або погані умови утримання. А з шкідників, агаву частіше вражають щитівки або трипси.  на початкових стадіях зараження ефективним методом боротьби стане протирання листя спиртовим або пивним розчином.  при необхідності рекомендується скористатися хімічними препаратами.

відео про вирощування і догляд

Способи розмноження

Розмножується агава двома способами – насінням і пагонами. Перший варіант досить трудомісткий і довго розвиваються сіянці не скоро дадуть повноцінну красиву розетку. У домашніх умовах набагато практичніше і швидше отримати молоде рослина з пристовбурного нащадка. Для цього втечу акуратно відокремлюють від рослини, залишають на повітрі на 3-4 години, щоб на ранці утворилася прозора скоринка. Далі місце зрізу припудрюють деревною золою і фіксують камінчиками на злегка вологому піщаному субстраті. При сприятливих умови корінці з’являються досить швидко, після чого розетки пересаджують в горщики.

Електричний пастух для корів – моделі та їх переваги

Агава-догляд в домашніх умовах за кімнатною рослиною

Електричний пастух для врх, в тому числі і для корів – це не що інше, як спеціальна металева огорожа, що знаходиться під слабкою електричною напругою, призначена для їх випасу. Це розташоване по периметру огорожу не порушує вигляд і стан пасовища, але разом з тим надійно охороняє стадо. Використання подібного пристосування дозволяє скоротити витрати на утримання додаткових робочих місць у фермерському господарстві. Електричний пастух захистить корів від зовнішніх джерел небезпеки і не дозволить стаду розбрестися.

Принцип роботи і переваги використання

За зовнішнім виглядом електричний пастух нагадує звичайний металевий паркан, який пропускає підключений до нього електричний струм, що виробляється з посекундним інтервалом імпульсу. Отриманий при зіткненні з парканом розряд доставить тварині неприємні відчуття, без нанесення шкоди. Але це сприятиме виробленню у корів рефлексу і дуже скоро стадо перестане підходити до огорожі. Крім того, електричний пастух попередить проникнення всередину пасовища хижака або чужої людини. Удар струму буде не стільки сильним, скільки незабутнім. Довго перебувати під впливом струму буде неможливо, тому стаду, яке пасеться за його межами, нічого не загрожує.

Подібний пристрій відмінно підходить не тільки для корів, але і для інших сільськогосподарських тварин. Розведення свиней теж передбачає їх регулярний випас, тому без подібної огорожі при наявності їх великої кількості не обійтися.

&1&

За зовнішнім виглядом електричний пастух нагадує звичайний металевий паркан

Електричний пастух легко монтується на вибраному місці пасовища і також легко знімається. Його установка не вимагає спеціальних навичок. Електроживлення огорожі може працювати:

  • від мережі;
  • автономно;
  • від сонячних батарей.

На сьогоднішній день подібна її конструкція є оптимальним варіантом випасу врх без використання прив’язі.

Переваги використання електропастуха очевидні:

  • зручність і практичність;
  • простота монтажу;
  • економія грошових коштів на оплату найманої праці;
  • невисока вартість.

Електричну огорожу для випасу домашньої худоби можна як виготовити самостійно, так і придбати повний його готовий комплект.

відео огляд електропастуха

Правила вибору такого пристрою

&1&

Перед його покупкою важливо врахувати всі ландшафтні особливості пасовища

Ринкова ціна електропастуха досить демократична. А це означає, що дозволити собі його придбання може навіть початківець фермер. Але перш ніж зважитися на таку покупку, потрібно визначитися, який саме його вид вам потрібен.

Електричний пастух буває:

  • постійний;
  • тимчасовий.

перед його покупкою важливо врахувати всі ландшафтні особливості пасовища і дізнатися про наявність на його території підземних комунікацій. Цей пристрій не можна експлуатувати в місцях прокладки високовольтного кабелю.
Здорова спина без лікарів і ліків