Спаровування кроликів для отримання хорошого приплоду

145

У той час як багато сімейних пар в надії зачати довгоочікуваного первістка змушені звертатися до народних цілителькам або вдаватися до дорогих послуг медицини, спаровування кроликів відбувається напрочуд легко і безпроблемно. Одна кролиця приносить по 7-10 кроленят за раз, а за рік буває від трьох до п’яти окролов. Деяким кролівникам вдається отримувати більше 40 кроленят від однієї самки, але для тварини, звичайно, такі темпи відтворення дуже важкі.

Які кролики годяться для злучки

Як має відбуватися парування кролів, відео ви знайдете у вкладці, зі статті ви дізнаєтеся, на що звернути увагу при виборі самців і самок для злучки, з якого віку слід допускати кроликів до спаровування, а також інші важливі нюанси, що мають значення при розмноженні кроликів.

Спаровування кроликів для отримання хорошого приплоду

Якщо якісь кролиці були помічені в поїданні дитинчат, їх потрібно видалити з племінного стада

Статева зрілість у самок і самців настає вже до чотирьох місяців, проте до злучки рекомендується допускати кролиць не раніше п’яти місяців, а кроликів – після семи місяців, тоді приплід вийде більш здоровим. Деякі кролівники дотримуються думки, що у кролиць перший окрол повинен відбутися у віці одного року, в цьому випадку кроленята народяться великими і стійкими до захворювань, та й у матки буде більше молока для їх вигодовування.

відео про спаровування кроликів

Щоб домогтися найкращих результатів в розведенні кроликів, для наступних случек слід вибирати тих самок, які дають багатоплідне здорове потомство і добре вигодовують кроленят. Якщо якісь кролиці були помічені в поїданні дитинчат, їх потрібно видалити з племінного стада.

Всі корисні відомості про самців і самок, що беруть участь в племінній роботі, зручно записувати на трафаретках, прибитих до кожної клітці:

  • дата народження кролика;
  • кличка;
  • якої породи були батьки;
  • дати случек і окролов;
  • скільки кроленят було в кожному посліді (і скільки з них мертвонароджених).

Спаровування кроликів для отримання хорошого приплоду

Погано вгодованих кролиць за пару тижнів до спарювання потрібно підгодувати вареною картоплею з висівками

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Спаровування кроликів для отримання хорошого приплоду

Призначених для спарювання кроликів не слід відгодовувати, оскільки ожирілі тварини втрачають статеву активність, запліднення відбувається насилу. У самок з недостатньою вагою також виникають проблеми із заплідненням, кроленята народжуються слабкими і погано ростуть. Тому погано вгодованих кролиць за пару тижнів до спарювання потрібно підгодувати вареною картоплею з висівками, вівсом, гілками і сіном, але не допускаючи ожиріння тварини.

Якщо схрещування кроликів пройшло успішно, самців, які відзначилися високою запліднюваністю, і самок, які дали багатоплідний послід, використовують для розмноження ще протягом п’яти років. Інших же самців використовують не більше трьох років, а самок – до чотирьох років, після чого тварин відправляють на забій.

Як розмножуються кролики, і як визначити полювання у самки

У домашньому кролівництві застосовується зазвичай ручна злучка кроликів, коли самку на короткий час підсаджують в клітку до самця (не навпаки, інакше кролик буде довго освоюватися в чужій клітці), а після спарювання забирають назад. З клітки самця слід попередньо прибрати годівниці і поїлки.

Спаровування кроликів для отримання хорошого приплоду

Про вагітність свідчить нервова поведінка кролиці, а також активна підготовка гнізда з сіна

У самок полювання настає кожні дев’ять днів взимку і кожні шість днів влітку, тривалість періоду полювання становить близько п’яти днів. Зрозуміти, що кролиця прийшла в полювання, можна за такими ознаками:

  • вона проявляє занепокоєння, дряпається, гарчить;
  • відмовляється від корму;
  • витягується при погладжуванні спини, трохи піднімаючи зад;
  • статеві органи виглядають припухлими і мають яскраво-рожевий колір.

Перебуваючи в стані полювання, кролиця спокійно підпускає до себе кролика. Процес спарювання займає лічені секунди, після чого самець завалюється на бік, видаючи характерний писк. Рекомендується залишити кролицю ще хвилин на п’ять для повторення спроб злучки. Більш тривале перебування самки в клітці призводить тільки до виснаження самця.

Після п’яти днів можна підсадити кролицю ще раз в клітку до кролика. Якщо самка буде кусатися і тікати, значить, перше спаровування пройшло успішно, і у неї настала вагітність. Про вагітність свідчить нервова поведінка кролиці (вона тупотить лапами, гарчить і кусається при спробах доторкнутися до її шерстки), а також активна підготовка гнізда з сіна, паперу і всього, що трапляється в клітці. Вагітність кролиць триває не більше місяця, і вже через пару днів після окролу самка знову готова до злучки.