Як залити бетонні сходи в заміському будинку?

53

Сходи-один з найскладніших елементів двоповерхового приватного будинку. До неї пред’являються високі вимоги по частині надійності та відповідності нормам експлуатаційної безпеки. Також вона повинна бути естетичною і зручною для всіх членів сім’ї з урахуванням їх фізіологічних особливостей. Сходи з бетону виготовити складніше, ніж з металу або дерева, однак це того варто.

Підготовка до заливки сходів

Заливка бетонних сходів, особливо опалубки, вимагає деякого досвіду в проведенні будівельних робіт, інакше не вийде точно дотримати правильність форми.

Найпростіше залити одномаршеві сходи. Спочатку заливають міцну основу, здатне витримати тиск 1 кг/см2. Зазвичай це бетонна стяжка товщиною 10 см над щільно утрамбованим грунтом. Для великих сходів, маса яких за розрахунками перевищить 2,5 тонни, бажаний окремий фундамент.

Далі збирають опалубку. Для цього використовують товсті дошки або фанеру і брус з квадратним 100-міліметровим профілем, при наявності криволінійних поверхонь — також тонку фанеру.

Краще, щоб сходи спиралася на одну зі стін. Спочатку збирається жорстка конструкція з фанери / дощок (грані) і бруса (ребра). Кріплення до стіни здійснюється дюбелями, що з’єднують стіну і бруси. Важливо дотримати симетрію і достатню міцність конструкції (при необхідності посилити).

У моноліт сходів потрібно встановити решітку з металевої арматури товщиною від 8 мм, що виконує роль каркаса. Можна укласти на проліт один великий каркас або кілька поменше, скріплених в’язальним дротом. Другий варіант набагато зручніше. Для підвищення міцності можна укласти грати в два шари.

Після цього формують сходинки, встановлюючи поперечки з міцних дощок, висота яких визначить висоту кожного ступеня.

Заливка і наступні дії

Тепер можна приступити безпосередньо до заливки. Оптимальна марка бетону для сходів-м150. Розчин складається з цементу, піску і щебеню, останні можна замовити з доставкою безпосередньо на об’єкт. Необхідно акуратно і рівномірно залити всю конструкцію, утрамбувати бетон і проштикувати його.

У такому вигляді сходи повинні спокійно простояти не менше тижня. Тільки після цього дозволяється зняти опалубку і провести шліфування сходів шлифмашинкой (перед цим переконайтеся, що бетон повністю просох, і в процесі не буде вивертатися щебінь). Якщо в приміщенні жарко, періодично поливайте сходи водою. Повноцінно користуватися сходами можна лише після 4 тижнів з моменту заливки.