Як додати до будинку ще одну кімнату: вичавлюємо максимум з горища

44

Як розширити приватний будинок, таунхаус або теплу дачу, не перебудовуючи їх? мансарда-найшвидший шлях до додаткових метрів. Перетворюємо комору під дахом в просторе приміщення і вважаємо, на чому можна заощадити. Поради експертів додаються

Мрія будь-якого підлітка і прагматичний романтизм його батьків зустрічаються під дахом. Кожен володар індивідуального будинку або квартири на останньому поверсі приміської малоповерхівки хоч раз з натхненням вважав порожні горищні метри. Мансарда давно перестала бути екзотикою. Але багато хто як і раніше побоюються непередбачених витрат і складних будівельних робіт. На практиці все не так страшно.

Більшість приватних будинків в росії будуються зі скатною покрівлею, найзручнішою конструкцією для обладнання додаткового поверху. Зробити це можна за півтора-два місяці, а при розумному підході — і в рамках помірного бюджету.

1. З чого почати

Експерти і будівельники в один голос радять планувати облаштування мансарди ще на стадії проектування. Навіть якщо ви не збираєтеся переселятися під дах негайно, залиште собі таку можливість на майбутнє: підведіть туди основні комунікації — водопровід, опалення та каналізацію. Це дозволить пізніше заощадити на будівельних матеріалах і додаткових роботах. Але якщо шанс вже упущений — не біда. За рідкісним винятком нинішній рівень будівельних технологій дозволяє виконати все це зсередини, без втручання в несучі конструкції.

Ось ця мансарда, наприклад, була перероблена в програмі «фазенда» на першому каналі з нежитлового горища старовинного будинку в салтиковке — відомому підмосковному «стародачном» місці. Свій проект дизайнер віталія романовська назвала» скриня » і запропонувала відразу кілька приголомшливих рішень: в трубу димоходу, яким давно не користуються господарі, врізали ретропеч, схожу на буржуйку, а на скоси встановили підвісну стелю (це виявилося швидше, зручніше і дешевше більшості інших варіантів). При переобладнанні горища були використані мансардні вікна velux .

До чого може привести легковажність в таких питаннях — зрозуміле. Припустимо, ви мрієте влаштувати під дахом кухню, обладнану всією необхідною побутовою технікою, або ванну в ретростилі. Уявіть собі, що вага порожній чавунної ванни середнього розміру — 120-130 кг.а ще там буде знаходитися людина і литися вода. Ви повинні бути впевнені, що перекриття до цього готове. Такі навантаження варто продумувати ще на стадії проектування.

2. Утеплення

Наступний крок — утеплення. Теплоізоляційний матеріал буде захищати вас від холоду взимку і від спеки влітку. Без нього внутрішнє приміщення нагрівається набагато сильніше. Він же відповідає за звукоізоляцію під час дощів і гроз. Зрозуміло, що економити на ньому не варто.

3. Освітлення

Близькість до сонця, неба і зірок — головне джерело романтичної репутації мансарди — зовсім не хочеться упускати. Вікна мансардного поверху планують на фронтонах (традиційні або балконний отвір) і в самому даху на схилах (слухові і мансардні). Звичайних вікон в бічних стінах, як правило, виявляється недостатньо, щоб висвітлити всю мансарду з її складною геометрією, особливо якщо її необхідно розділити перегородками. На допомогу приходять конструкції, які монтуються прямо в покрівлю і пропускають більше світла.

Марина прозаровська, головний інженер velux:

— важливо розуміти, що у мансардних вікон є лінійка стандартних розмірів. У житлових приміщеннях краще використовувати вікна розміром від 78 на 118 см.щоб світла було достатньо, за будівельними нормами на кожні 10 метрів приміщення повинен припадати 1 метр вікна. Площа вікна легко визначити по таблиці розмірів. Наприклад, вікно 78 на 118 см — це приблизно 0,5 метра. А значить, поодинці воно може висвітлити кімнату в 5-6 метрів. Користуючись цими правилами, ви легко зможете розрахувати потрібну вам кількість і розміри вікон. Зрозуміло, що в дитячих кімнатах, віталень і студіях краще передбачити більше світла, ніж має на увазі мінімальний стандарт.

Особливості приміщення важливі і при виборі моделі. Для спальні і вітальні краще підходять класичні дерев’яні вікна, екологічні і теплі. У дитячу, а також туди, де вікно розташоване над ліжком або робочим місцем, вибирайте модель з внутрішнім склом триплекс — воно захистить від осколків, якщо вікно розіб’ється. Для ванної та інших вологих приміщень оптимальне рішення-білі вологостійкі вікна. Якщо вікно розташоване високо, передбачте можливість дистанційного відкривання за допомогою стрижня або пульта управління.

Velux.ru

4. Оздоблення

Готовий до чистових робіт мансардний пиріг зазвичай завершується обшивкою вагонкою, стіновими панелями, фанерою або гіпсокартоном. Останній, мабуть, самий практичний в силу своєї довговічності і здатності чинити опір волозі. Покритий шпаклівкою гіпсокартон можна вже фарбувати, штукатурити або обклеювати шпалерами.

— цікава незграбна геометрія мансарди — її головний естетичний плюс і конструкційний мінус. Плануючи такі приміщення, пам’ятайте, що площа по підлозі не є реальною корисною площею. З іншого боку, саме завдяки затишним нішам, напівприкритим кутах і скошеним стелям в таких просторах відмінно почувають себе діти, як маленькі, так і старші.

Designdirection.ru

Лофт для підлітка-останній проект катерини-переконливе тому підтвердження. Щоб створити комфортну студію, довелося добудовувати стіни таунхауса. Ці зусилля з лишком компенсував результат. Вийшло оптимальне і практично автономне простір, в якому є все для самостійного життя молодої людини: спальна зона, мікрокухня, диван, телевізор і системи зберігання. На скосах даху встановлені мансардні вікна velux .

5. Бюджет

Сама відчутна економія вийде, якщо господар візьме на себе хоча б якусь частину роботи по чистовій обробці мансарди. Заощадити на покрівлі та освітленні, судячи з усього, не вийде.