Як вирощувати картоплю сорту пікассо

117

Картопля пікассо неспроста отримав свою назву: його зовнішній вигляд досить незвичайний. Він набув популярності завдяки хорошим смаковим якостям, високій врожайності і лежкості. До того ж він стійкий до примх погоди, тому підходить для вирощування в регіонах з різними кліматичними умовами.

Зміст

 • Опис картоплі сорту пікассо
 • Особливості посадки

  • Відео: коли і як висаджувати картоплю
 • Догляд за посадками

  • Полив
  • Підгодівля
 • Хвороби і шкідники картоплі

  • Таблиця: боротьба з хворобами і шкідниками картоплі пікассо
  • Фотогалерея: хвороби і шкідники картоплі пікассо
 • Зберігання картоплі
 • Особливості вирощування пікассо в південних регіонах

  • Особливості посадки
  • Особливості догляду
 • Відгуки городників про картоплю пікассо

Опис картоплі сорту пікассо

Голландська картопля пікассо відноситься до пізньостиглих сортів, його період вегетації становить 110-130 днів. Він має розлогий прямостоячий кущ з великими листками висотою приблизно 25-30 см. Квітки білі. Бульби круглої або овальної форми, жовті, з неглибокими рожевими очима і м’якоттю кремового кольору, мають гарний смак. Вага бульби досягає 80-130 г. Містить 8-13% крохмалю. Максимальна врожайність — 321 ц/га.призначений для вирощування в помірній кліматичній зоні. Успішно культивується в центральному, центрально-чорноземному регіонах країни.

Як вирощувати картоплю сорту пікассо

М’якоть картоплі пікассо кремового кольору

Сорт набув популярності і в південних районах, оскільки добре переносить посуху.вирощування

Картопля сорту пікассо невибагливий, він не вимагає особливого догляду. Досить дотримуватися кількох простих правил агротехніки для того, щоб потім зібрати хороший урожай смачної картоплі.

Особливості посадки

Підготувати грунт до посадки потрібно ще восени. Ділянка слід очистити від рослинного сміття, бур’янів. Потім вносяться добрива: по 5 кг перегною або по 10 кг перепрілого гною на 1 м2. Навесні, коли грунт відтане, її необхідно перекопати і розрівняти граблями.

Щоб посаджений картопля сходив швидше, його заздалегідь слід проростити. На насіння відбирають неушкоджені бульби середніх розмірів (діаметром 4-5 см), залишають в освітленому місці з температурою повітря +12…+15ос.

Можна скористатися методом вологого пророщування. Для цього картоплю поміщають в ящики, дно яких покрито сируватими тирсою або торфом, і зверху присипають цим же вологим матеріалом. Бульби повинні залишатися у вологому середовищі весь період пророщування, який триває 15-20 днів.

Як вирощувати картоплю сорту пікассо

Картоплю пророщують, щоб отримати більш ранній урожай

Перед пророщуванням деякі овочівники обробляють коренеплоди препаратами епін-екстра або циркон. Завдяки цьому прискорюється зростання кущів, з’являється стійкість до зміни погодних умов, збільшується урожай на 10-15%.

Для запобігання різного роду захворювань необхідно продезінфікувати бульби. За два дні до посадки насіннєвий матеріал поміщається на 20 хв в розчин з мідного купоросу (10 г), борної кислоти (50 г) і води (10 л).

Якщо картоплі недостатньо, бульба розрізають так, щоб на кожній його частині було не менше ніж по два паростки або нирки. Місце зрізу присипають золою і залишають в затіненому місці до появи кірки. Однак слід мати на увазі, що розрізані бульби пікассо стають більш сприйнятливими до хвороб і шкідників.

Для посіву картоплі підходить грунт після будь-яких попередників, крім бур’янів, що сприяють появі дротяники, і представників сімейства пасльонових (картоплі, помідорів, баклажанів, овочевого перцю), які можуть мати загальні хвороби і заражати рослину. Недотримання правил сівозміни може призвести до виродження культури.

Висадку рекомендується проводити в кінці квітня-початку травня, коли температура повітря буде триматися в межах +7…+12ос. Садять бульби на відстані 45-50 см в ряду для того, щоб в подальшому кущі не гнітили один одного. Відстань між рядами залишають не менше 70 см. Висаджувати картоплю в сильно зволожений грунт не рекомендується, тому що він може заразитися гниллю та іншими захворюваннями.

При загущеній посадці зріють коренеплоди виходять на поверхню і зеленіють. Зелена картопля для їжі непридатний, в ньому міститься отруйна речовина — соланін.

Глибина загортання картоплі пікассо залежить від якості грунту. Якщо вона важка, глиниста або суглинна, то глибина посадки — 6-8 см.у родючу, легку землю його закладають на 8-10 см. Після посіву грунт слід злегка ущільнити.

Відео: коли і як висаджувати картоплю

Догляд за посадками

Протягом усього вегетаційного періоду слід видаляти бур’яни і рихлити грунт. Коли сходи виростають до 15-20 см, картопля підгортають, тобто формують горбок навколо рослини, використовуючи грунт з міжрядь. Повторне підгортання робиться знову через тиждень. Проводити цю процедуру найкраще на наступний день після невеликого дощу або поливу, коли грунт вологий, але не мокрий. Якщо очікуються заморозки відразу після того, як проросли сходи, то молоді кущики слід повністю прикрити землею.

Як вирощувати картоплю сорту пікассо

Підгортання дозволяє картоплі дихати і правильно розвиватися

У підгортеної картоплі утворюються додаткові столони-підземні частини стебел, завдяки яким урожай підвищується на 20-30%.

Полив

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як вирощувати картоплю сорту пікассо

Перший полив проводять після появи сходів, другий — в період утворення бутонів, і третій, останній, здійснюється після опадання суцвіть. Необхідний обсяг води-4-5 л на один кущ. Подавати воду потрібно під корінь або між рядами. На наступний день грунт розпушують.

Поливати рослини слід у вечірні години, коли сонце вже заходить або зайшло.

Незважаючи на те, що пікассо відносно стійкий до нестачі вологи, в тривалі посушливі періоди він потребує поливу. Якщо стебла починають в’янути, значить, рослина отримує недостатній обсяг води.

Як вирощувати картоплю сорту пікассо

Полив картоплі проводиться ввечері

Підживлення

На утворення бульб рослина витрачає багато поживних речовин, тому його необхідно підгодовувати. Добрива зручно вносити в борозенки, викопані на відстані 15 см від ряду.

Графік підгодівлі:

 1. через два тижні після посадки потрібно розвести в 10 л води 0,5 л гною і залишити на 14 днів. У готовому настої слід розчинити 20 г сечовини, потім залити в підготовлені борозни.
  Як вирощувати картоплю сорту пікассо

  Під час формування бульб картоплю необхідно підгодовувати

  Вірусними інфекціями і паршею

  • показує прекрасну опірність раку і нематоді, практично не уражається сухою і кільцевої кореневої гниллю;
  • цінується за можливість отримати ранню продукцію і стабільні показники врожайності
  • славиться раннім визріванням бульб;
  • імунітет до раку і картопляної нематоди;
  • непогана лежкість — від 78 до 93%

  високостійкий до раку картоплі і золотистої цистоутворюючої нематоди.недолікисредняя опірність фітофторе на бадиллі і коренеплодах.

  • слабо стійкий до фітофтори і ризоктоніозу;
  • не терпить великої кількості азоту;
  • у дощову погоду сприйнятливий до захворювань
  • має середню стійкість до вірусних інфекцій;
  • страждає від фітофтори і парші
  • велика чутливість до фітофтори;
  • схильність бульб до раннього проростання

  в умовах польових випробувань відзначається досить сильне ураження фітофторою.урожайностьна 45-й день після сходів — 107-207 ц/га. На 55-й день друга копка — 202-300 ц/га. Максимальныйвыход — 477 ц/га. 367 ц/га — це максимальний показник. Товарна врожайність–180-360 ц/га. 291 — 300 ц/га. Максимальні дані — 462 ц/га. Товарний показник-200-390 ц/га. Максимальні дані — 450 ц/га, максимальна врожайність — 419 ц/га. Товарна — на рівні 164-384 ц/га товарність клубня88–98%89-94%83-95%88-99%84-99%

  Фотогалерея: зарубіжні сорти картоплі раннього і середньораннього терміну дозрівання

  Як вирощувати картоплю сорту пікассокартопля латона має непоганий імунітетЯк вирощувати картоплю сорту пікассосорт імпала відрізняється раннім урожаємЯк вирощувати картоплю сорту пікассосорт алова володіє хорошою лежкістюЯк вирощувати картоплю сорту пікассоз картоплі сорту фреско готують чіпсиЯк вирощувати картоплю сорту пікассокартопля сантана цінується за відмінні смакові якості

  Середньостиглі сорти

  Середньостиглі сорти дозрівають через 80-90 днів після сходів. Така картопля відрізняється високим вмістом крохмалю (більше 15%).

  Таблиця: середньостиглі сорти картоплі

  сортаврораживицароманцеянкабронницкийаспіямассаклубня93–128 г86–156 г80–156 г81–106 г90 — 120 г70-120 гописаниеклубнякартофелина має форму овалу. М’якоть молочно-кремова. Шкірку можна назвати гладкою, за кольором вона рожево-коричнева. Очки неглибокі, червоного кольору. Цінується за відмінний смак.жовта рівна кірка покриває кремову м’якоть. Коренеплід овально-округлий, з поверхневими очками. Оцінка смаку відмінна і хороша.овальну картоплину вкриває червона кірка. На її тлі м’якоть світло-жовтого забарвлення виглядає яскраво. Відзначені хороші смакові якості.овальний коренеплід з неглибоко розташованими вічками шкірка жовтувата. М’якоть молочного кольору.призначений для столового використання. Форма картоплини овальна. Шкірочка гладка, одного кольору з м’якоттю-світло-жовта. Очки середньої глибини. Володіє відмінним смаком.на світло-бежевойкожіцерасполагаютсямелкіе рожеві окуляри. Світло-жовтого кольору м’якотьочень непогана смак.крахмал13,5-17,7%16-19%11,2–14,8%14,8–15,4%16-18%12 -14%переваги

  • хороший імунітет до основних хвороб картоплі — раку і парші;
  • стійкий до нематоди;
  • сорт пластичний — непогано формує урожай в різних погодних умовах
  • прекрасна опірність картопляного раку і золотистої нематоди;
  • висока опірність мозаїці полосчатой і вірусу скручування листя;
  • бульби зовні привабливі
  • сорт пластичний і невибагливий;
  • прекрасно чинить опір раку і нематоді;
  • показує відмінну здатність до зберігання— 96%
  • сорт невразливий для нематоди, раку, полосчатой і зморшкуватою мозаїці;
  • не боїться вірусу скручування листя
  • високостійкий до вірусних хвороб, альтернаріозу;
  • непогано чинить опір чорній ніжці і парші;
  • посухостійкий

  чинить опір нематоді та картопляному раку.недолікиплохо протистоїть фітофторі і колорадським жукам.до зморшкуватою мозаїці показує середню стійкість.не визначені.до фітофтори показує середню стійкість.помірна стійкість парші і ризоктонії.до фітофторозу показує помірний опір.урожайностьтоварнийвихід — 214-396 ц/га. Максимальний — 416 ц/га. Максимальний показник — 188 ц/га. Товарний — 153-176 ц/гамаксимальний показник — 366 ц/га. Товарний теж на високому рівні — 271-332 ц/га. Максимум-360 ц/га. Товарний показник — 195-311 ц / га. 300–540 ц/га. 380-440 ц/га. Товарность80–93%81-93%83-96%85-95%85-92%80-91%

  Фотогалерея: середньостиглі сорти картоплі

  Як вирощувати картоплю сорту пікассоаврора — сорт, добре пристосовується до різних умовЯк вирощувати картоплю сорту пікассосорт живиця має імунітет до нематоди і раку&1&сорт бронницький добре переносить періоди посухи&1&у сорту аспія відмінні показники врожайності&1&бульби сорту романце мають відмінний зовнішній вигляд&1&сорт янка не боїться вірусних інфекцій

  Середньопізні та пізні сорти

  Ці сорти картоплі не користуються великою популярністю в північно-західному регіоні через коротке літа. Вони просто не завжди встигають визрівати, адже їх вегетативний період триває від 95 днів і до 4 місяців. Але така картопля має чудовий смак і може довго зберігатися. Городники, які ризикнуть вирощувати пізню картоплю під плівковим укриттям або в теплиці, напевно залишаться задоволені результатом.

  Таблиця: сорти картоплі середньопізнього і пізнього термінів визрівання

  сортвдохновеніелорхнікулінскіймасса бульби 86-125 г90-120 г70-135 гкрахмал13,3-16,1%15-20%12,5–21,3%опис бульб має подовжену форму і дрібні очі. Шкірочка жовтого кольору, не шорстка. М’якоть приємного кремового кольору відрізняється чудовим смаком.білом’якотний сорт відрізняється відмінними смаковими якостями. Форма округло-овальна, покривне забарвлення світле. Дрібні очі не доставлять проблем при чищенні.округлий коренеплід покриває біла, схожа на сіточку, оболонка. Очок багато, але вони неглибокі і слабоокрашенние. Білом’якотний сорт, не темніє на зрізі і має відмінний смак.переваги

  • прекрасно протистоїть раку і нематоди картоплі;
  • показує відмінну лежкість— 95%
  • висока опірність ризоктониозу і бактеріозів;
  • відмінні показники лежкості;
  • высокопластичен, що дозволяє щорічно отримувати хороші врожаї
  • не уражається вірусними інфекціями;
  • має стабільну врожайність;
  • лежкість показує 95%

  недолікіможет страждати від фітофтори.погано переносить посуху. Низька опірність раку і парші.бувають випадки зараження паршею і чорною ніжкою. Коренеплід чутливий до фітофтори.урожайностьтоварная — на рівні 177-278 ц / га. Кращий показник-375 ц / га. 250–350 ц/га. Товарна — в середньому 170-294 ц/га. Найкращий результат-410 ц / га. Товарность80–94%88-92%71-95%

  Фотогалерея: середньопізні та пізні сорти картоплі

  &1&лорх-один з найвідоміших сортів&1&натхнення — сорт з відмінною лежкістю&1&нікулінський-чудовий урожайний сорт

  Сорти картоплі для ленінградської області

  Ленінградська область за кліматичними показниками мало чим відрізняється від північно-західного регіону. Коротке і вологе літо змінюється дощовою осінню. В таких умовах кущі і коренеплоди часто хворіють фітофторою і гниллю. Звичайно ж, городники в першу чергу намагаються висадити ранні сорти картоплі — менше ризику і дуже швидка віддача продукції.

  Ранні сорти картоплі для ленінградської області

  В області вирощують як вітчизняні сорти, так і зарубіжні. Серед вітчизняних лідирує жуковський ранній, його характеристики вже описувалися. Прекрасно зарекомендували себе також такі сорти:

  1. снігур. Цінується за прекрасну врожайність — на 45-й день можливо зібрати до 130 ц/га, на 55 — й вже 210 ц/га.граничний показник врожайності — 354 ц/га. Може прекрасно зберігатися-лежкість 95%. Ранньостиглий сорт столового призначення. Картоплина масою від 59 до 90 г має овально-округлу форму. Шкірка не зовсім гладка, червонуватого відтінку. М’якоть біла. Вміст крохмалю майже 16%. Оцінка смаку від хорошого до відмінного. Поряд з більшістю вітчизняних сортів снігур прекрасно протистоїть нематоді і збудника раку картоплі.
  2. весна. Цей сорт отриманий шляхом схрещування різних видів картоплі, тому можна довгий час використовувати власний матеріал для пророщування і посадки. Весна не боїться вірусних інфекцій, має чудовий смак. У цього сорту є ще різновиди:
   • весна біла. Сорт славиться молочно-білою м’якоттю.
   • весна жовта. Завдяки високому вмісту каротину має м’якоть жовтого кольору.
   • весна рання. Сорт відрізняє дуже раніше визрівання. Його вирощують через розсаду і вже в кінці червня отримують урожай.
  3. адретта. Чудовий сорт від німецьких селекціонерів. Має прекрасний смак, рідко піддається вірусним атакам. Єдина проблема-через схильність бульб гнилям дуже погано зберігається.

  Фотогалерея: ранні сорти картоплі для ленінградської області

  &1&снігур має хороші показники врожайності і лежкості&1&у сорту весна є прекрасні різновиди&1&адретта — чудовий сорт німецької селекції, але його слабким місцем є зберігання