Як садити шпинат насінням-три перевірених способу

85

На відміну від овочів і ягідних культур, вирощування зелені – це зовсім нехлопотное і приємне заняття. А якщо знати, як правильно садити шпинат, то його урожай можна збирати практично цілий рік.

Вимоги до умов вирощування

Шпинат-культура стійка до холоду і навіть відновлюється після невеликих заморозків, тому вирощувати її можна не тільки влітку. Ще шпинат досить скоростигла зелень і з’являється однією з першої на нашому столі вже в травні, а якщо її висаджувати розсадою, то і ще раніше. До того ж шпинат прекрасно росте поруч з більшістю городніх посадок, значить, місце для нього знайдеться на будь-якій ділянці.

Як садити шпинат насінням-три перевірених способу

Шпинат-культура стійка до холоду і навіть відновлюється після невеликих заморозків

Невеликий огляд популярних сортів:

  1. вірофле-скоростиглий, від сходів до врожаю проходить до 20 днів. Кущики виростають діаметром до 30 см, ніжні, зеленувато-жовтого кольору. Недолік-швидко виганяє стрілку.
  2. годрі-урожай можна збирати вже через 18 днів і протягом місяця. Підходить і для вирощування в теплицях, і для відкритого грунту. Розетки близько 25 см.
  3. здоровань — середньостиглий, термін визрівання становить від 25 до 30-ти днів. Великий урожай можна очікувати при регулярних поливах, квіткові стели випускаються пізно.
  4. велетенський-ранній і дуже врожайний сорт. Через два тижні після появи сходів можна зібрати першу зелень і це при тому, що розетки такого шпинату можуть виростати від 15 до 50 см.ідеальний сорт для теплової переробки та консервування.
  5. матадор-мабуть, поширений сорт шпинату, завдяки ранньому дозріванню і рясної жірнолістной зелені з прекрасними смаковими якостями. Його садять і через розсаду, і у відкритий грунт з весни до пізньої осені. Зацвітає пізно.

Шпинат краще сіяти на освітлених сонячних ділянках. Грунт підійде будь-яка, винятком вважається тільки глиниста і з підвищеним рівнем кислотності. Що стосується вологості, то регулярні поливи необхідні, саме від цього часто залежить врожайність грядок шпинату.

Тепер, визначившись з основними умовами вирощування, варто розглянути кілька способів: висадкою розсаду, посівом у відкритий грунт ранньою весною або під зиму.

відео про властивості і вирощування

Через розсаду

Ранню зелень вам забезпечить розсадний спосіб вирощування. Для цього в кінці березня-початку квітня насіння шпинату висівають в шухлядки, пластикові або паперові стаканчики, наповнені підготовленим грунтом. Насіння не заглиблюють сильно, досить прикрити їх 1 см вологої землі і трохи ущільнити її, щоб з’являються корінцях було легше зміцнитися в грунті. Після цього ємності рекомендується накрити прозорою плівкою або шматком скла і поставити в тепле місце (наприклад, на батарею опалення), щоб «парниковий» клімат прискорив проростання сходів.

Як садити шпинат насінням-три перевірених способу

Ранню зелень вам забезпечить розсадний спосіб вирощування

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як садити шпинат насінням-три перевірених способу

Після появи перших росточков укриття знімають, а розсаду переставляють на південний або південно-східний підвіконня, забезпечуючи максимальну освітленість. З огляду на терпимість шпинату до холоду, його можна вирощувати на лоджії, балконі або веранді, що особливо зручно, якщо всі вікна тепер вже зайняті підростаючими перцями, помідорами і баклажанами. Не забудьте тільки регулярно поливати посіви.

Висаджують розсаду у відкритий грунт, коли грунт трохи прогріється і сонечко почне пригрівати. Після пересадки і поливу, зверху можна поставити дуги і укрити грядку нетканим агроволокном, щоб на перших порах захистити пересаджені рослини від інтенсивних сонячних променів і якось «згладити» нічні і денні перепади температури повітря.

Посів у відкритий грунт або в теплицю

Оптимальним варіантом отримання ранньої зелені вважається посів шпинату насінням в теплиці. Терміни посіву при цьому залежать від декількох показників, в тому числі:

  • від кліматичних особливостей вашого регіону, в тому числі і весняної погоди поточного року.
  • від якості та облаштування теплиці. Очевидно, що в опалювальних парниках, зі штучним освітленням, вирощувати овочі можна хоч цілий рік. Весняними сонячними днями в теплицях зі скла повітря прогрівається швидше і довше зберігає температуру в нічний час. Практично не поступаються їм в цих показниках і сучасні конструкції з полікарбонату. А ось бюджетний варіант плівкового укриття погано збережуть тепло, особливо, якщо ночами часті заморозки. Прагнучи дещо вдосконалити такі конструкції, деякі городники використовують саму щільну плівку, а дах теплиці накривають двома шарами, створюючи таким чином повітряний прошарок для кращого збереження тепла.
  • від сортових характеристик насіння.

Як садити шпинат насінням-три перевірених способу

Весняними сонячними днями в теплицях зі скла повітря прогрівається швидше і довше зберігає температуру в нічний час

1.зазвичай роботи в теплиці починаються, якщо в денні години повітря в ній досить прогріватися. Для проростання шпинату такі умови цілком підходящі. Крім цього, перед посівом луночки рекомендується щедро полити гарячою водою, почекати поки вона повністю вбереться, посіяти насіння і закрити 1,5-2 см шаром грунту. Зверху рядки накривають шматком агроволокна, яке і тепло допоможе зберігати, і необхідний рівень вологості. Після появи перших сходів укриття прибирають. Аналогічно проводять роботи у відкритому грунті.

Ранньою весною в городі, одночасно з посадкою редиски, салату і цибулі на зелень, висівають і насіння шпинату. У цьому способі вирощування головною умовою успішного врожаю є забезпечення вологості. Тому навіть під час посіву канавки або луночки попередньо поливають, особливо, якщо грунт підсохла. Це допоможе швидше розм’якшити досить щільну оболонку насіння, а згодом забезпечить формуються рослини вологою. Коли шпинат вже зійде, йому необхідний частий полив, а особливо в теплі і сонячні дні.

Сходить шпинат зазвичай дружно і одночасно, тому, якщо хочете продовжити його врожайний період, висівайте його поступово, з інтервалами 7-10 днів. Так у вас довгий час буде молода зелень. При необхідності економити місце на ділянці, шпинат можна висівати в якості загусника, наприклад, між квасолею, томатами, кропом, редискою або морквою. Таким чином, поки основні культури підростуть, ви вже зберете шпинат.

відео про вирощування шпинату, салату і базиліка

Осінній посів

Досвідчені городники знають, скільки турбот приносить весна, тому намагаються деякі роботи виконати ще з осені. Так, багато хладостойкие культури можна сіяти підзиму, наприклад, морква, часник, редис, щавель і, звичайно, шпинат. Переваги таких посадок очевидні: часу восени достатньо, вільного місця на ділянці багато, а найголовніше – грунт просякнута вологою і при посіві, і в період весняного зростання.