Як зберігати груші в домашніх умовах правильно

94

Кожен садівник знає, що мало тільки виростити і зібрати урожай, дуже важливо зберегти фрукти і овочі так, щоб ласувати плодами своєї праці можна було ще взимку, і навіть навесні. У цій статті ми розберемо, як і де правильно зберігати груші в домашніх умовах.

Вибір сорту

Якщо ви хочете, щоб ваші груші збереглися в свіжому вигляді якомога довше, про це питання необхідно задуматися ще на етапі вибору сорту дерева, так як від сортових особливостей безпосередньо залежать умови і тривалість зберігання плодів. Досвідчені садівники радять для цих цілей вибирати зимові сорти груш, такі як:

  • арметовська зимова. Сорт стійкий до зимових умов. Урожай починають збирати з другої декади вересня. Груші можуть зберігатися в свіжому вигляді до кінця зими.
  • деканка зимова. Цілком непоганий сорт. Плоди мають солодкий з невеликою кислинкою смак. При належних умовах зберігання плоди залишаються в свіжому вигляді до початку літа.
  • киргизька зимова. Груші відмінно зберігаються в домашніх умовах до кінця весни. Плоди мають терпкий смак.

відео про пізні сорти груш

Також, як і зимові сорти яблук, відповідні сорти груш виявляються найбільш придатними до лежання. Однак мало правильно вибрати деревце, необхідно також вчасно зняти урожай, щоб він пережив зиму. Тому варто знати, що груші зимових сортів починають прибирати, коли вони ще недозріли. Дозрівання відбувається в процесі зберігання. Це дозволяє скоротити кількість загнили під час лежання фруктів. Також варто запам’ятати, що на зберігання необхідно прибирати тільки цілі, не пошкоджені плоди. Інакше одна загниває груша може стати причиною псування інших груш.

Літні ж сорти груш зберігають, в основному, тільки в сушеному вигляді, так як в лежку вони абсолютно не годяться.

Де і як зберігати груші в домашніх умовах

В умовах будинку можна знайти багато місць, де можна зберегти урожай груш. Прийоми зберігання груш схожі на способи зберігання яблук взимку. Отже, це:

  • холодильник;
  • підвал, льох;
  • балкон або комора;
  • грунт.

Як зберігати груші в домашніх умовах правильно

В умовах будинку можна знайти багато місць, де можна зберегти урожай груш

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як зберігати груші в домашніх умовах правильно

При наявності місткого холодильника груші можуть» пережити » зиму в ньому. Для цього їх необхідно упакувати в поліетиленові пакети по 1-2 кілограми. Пакети зав’язати. Але в герметично закритих пакетах залишати плоди не можна, потрібні продухи-зробити їх можна, виконавши в пакетах, використовуваних для зберігання, невеликі дірочки. Ідеальна температура зберігання таким чином-3-40с.

Підвал або льох. Тут, як правило, груші зберігають на стелажах і полицях, в ящиках. У будь-якому з перерахованих варіантів груші повинні бути підняті над землею як мінімум на 20см. Для кращого зберігання в зиму кожну грушу рекомендується загорнути в м’який папір, можливо навіть папірусну.

На балконі або в коморі. При відсутності льоху груші добре зберігаються в коморі або на балконі. Головне-правильно укласти фрукти в підготовлену тару і стежити за тим, щоб на балконі не було негативної температури, навіть якщо зиму відрізняють суворі холоди. Як тари для зберігання беруть ящики, бажано з наявністю отворів, щоб плоди змогли отримувати достатньо повітря. Після того, як плоди вгору хвостиком складені в ящики, їх необхідно пересипати піском. Замість піску можна використовувати сухе листя дуба, тирса, пінопластову крихту.

Як зберігати груші в домашніх умовах правильно

При відсутності льоху груші добре зберігаються в коморі або на балконі

В грунті, в спеціальних пакетах. Груші успішно можна зберігати в пакетах. Для цього плоди необхідно розфасувати по 1-5 кг. Коли почнуться перші осінні заморозки, пакети з грушами закопують на ділянці, помістивши їх на глибину 20-30см.важливо пакет зав’язати міцною мотузкою, один з кінців якої прив’язати до палиці, встромленої поруч в землю, що дозволить відзначити місце знаходження врожаю. Для того, щоб гризуни не дісталися до фруктів раніше вас місце зберігання необхідно обкласти ялиновим гіллям – гілками ялинок або ялівцю. Зберігати груші таким чином можна до декількох місяців поспіль. Головне, щоб в пакеті всі плоди були хорошими, так як одна загнила груша призведе до втрати всього зберігається.

Що робити якщо урожай став псуватися

Буває, що навіть при дотриманні всіх умов урожай, що зберігається в домашніх умовах, раптом починає псуватися. Тоді можливо зберегти його за допомогою переробки фруктів.

відео про зберігання груш взимку

З груш виходять дуже смачні варення, джеми, компоти. Зрештою, грушу ніколи не пізно засушити, і використовувати в подальшому для варіння компотів.