Боротьба з осами на винограді-знищення шкідників

70

Найбільш ефективним способом багато садівників вважають захист виноградних кущів мелкоячеистой сіткою. Однак рибальську мережу розвішувати не варто, так як в ній птиці заплутуються, — навряд чи вам буде приємно постійно вивільняти з сітки пташині тіла.

Як відлякати птахів від виноградника?

Догляд за виноградником не можна назвати легким: чого тільки варта боротьба з осами на винограді! але ж крім цих любительок солодкого, доводиться захищати виноград від птахів і безлічі дрібних шкідників, які здатні погубити здорові рослини.

Боротьба з осами на винограді-знищення шкідників

На фото виноград

З моменту дозрівання перших ягід в виноградник починають навідуватися птиці. Кожен раз вони прокльовують нову виноградину, забираючи сік для своїх пташенят, а вже слідом за ними з’являються оси, які виїдають м’якоть. Після таких візитів виноградник являє собою сумне видовище: самі стиглі грона розкльовані, на землі лежить безліч опалих ягід… Причому птахів не відлякують ні опудала, ні блискучі бляшанки і cd-диски, ні тріскачки, ні натягнута магнітофонна плівка.

Краще використовувати сітчасте полотно з полімерного волокна, щоб пернаті, зіткнувшись з таким бар’єром, летіли геть.

відео про боротьбу з осами на винограднику

Можна також спробувати натягнути в 2-3 яруси волосінь або білі і чорні нитки між дротами шпалери, до якої підв’язаний виноград. Як сильця, нитки будуть відлякувати птахів, захищаючи урожай.

Боротьба з осами на винограді найпопулярнішими методами

У перші літні місяці ос можна зарахувати до корисних комах, так як в цей час вони успішно винищують гусениць, потребуючи білкової їжі. Але до кінця літа оси стають справжніми сільськогосподарськими шкідниками через зростаючу потребу в солодкому харчуванні. Великі колонії цих комах можуть зіпсувати чималу кількість ягід, особливо у сортів з тонкою шкіркою, та й хворобливі осині укуси значно ускладнюють ручний збір врожаю.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Боротьба з осами на винограді-знищення шкідників

Обробляти лози хімічними препаратами небажано, інакше стиглий виноград виявиться непридатним в їжу, тому виноградарі зазвичай вибирають механічні способи боротьби з настирливими комахами. Найпопулярніші методи боротьби з осами : знищення гнізд і розвішування пасток.

Боротьба з осами на винограді-знищення шкідників

На фото оси

Гнізда простіше знаходити в ранковий час, коли оси вилітають в пошуках їжі, або ввечері, коли вони повертаються назад. Знищувати ж колонії в гнізді краще вночі, поки більшість ос знаходяться всередині. З настанням темряви надіньте окуляри, рукавички і захисний одяг, щоб не залишилося відкритих для укусів ділянок тіла. Ліхтарик слід накрити чимось червоним, оскільки червоне світло оси не бачать. Розпиліть відповідний інсектицид безпосередньо в осине гніздо. Можна також використовувати димові шашки: від диму комахи падають вниз, а вже на землі ви їх спокійно тисніть. Після знищення колонії не забудьте зняти порожнє гніздо.

Обмежити популяцію ос можна шляхом заманювання їх в пастки, куплені в спеціалізованому магазині або виготовлені своїми руками. Змайструвати пастку просто: у пластикової 2-х або 1,5 літрової пляшки відрізають верхівку і вставляють її назад шийкою вниз, попередньо налив на дно пляшки варення. Залітаючи всередину на спокусливий запах, оса не зможе вибратися назад і загрузне в варення.

Солодке варення або сироп для пасток доцільно використовувати в кінці літа, в червні-липні ос більше приверне шматочок свіжої риби, м’яса або печінки. Приманку кладуть в закріплений на дні маленький контейнер, заливаючи дно мильною водою, в якій будуть тонути оси.

Щоб оси і бджоли не псували виноград, на грона іноді надягають чохли зі звичайних нейлонових колготок. Листя навколо грон при цьому слід видалити, інакше ягоди будуть підгнивати.

відео про простий і ефективний спосіб боротьби з осами на винограднику

Основні шкідники винограду і способи їх знищення

Деякі шкідники завдають винограднику шкоди не менше, ніж птахи і оси. Різні види гусениць, жуків і кліщів виїдають виноградні бруньки, пошкоджують очі і ягоди, викликають відмирання листя, підгризають молоді пагони. Все це сильно відбивається на врожаї. У більшості випадків для знищення шкідників винограду застосовуються спеціальні препарати.