Як правильно посадити вишню, включаючи вибір саджанця, місця і термінів посадки

81

Купівля свіжої вишні на ринку або в магазині істотно «б’є по кишені», і ті, у кого є своя ділянка або дача, рано чи пізно задаються питанням, як правильно посадити вишню, щоб більше не витрачати гроші на покупку ягід? адже набагато вигідніше один раз купити хороші саджанці і приділити їм трохи часу, щоб потім кілька років насолоджуватися смачним урожаєм і красою весняного цвітіння.

Вибираємо майбутнє дерево

Якщо ви хочете забезпечити себе свіжою корисною вишнею і смачним вишневим варенням, а заодно по весні милуватися цвітінням, що не поступається японській сакурі, то приготуйтеся пройти кілька обов’язкових етапів на цьому нелегкому шляху. Посадка вишні хоча і не дуже трудомісткий процес, все ж потрібно слідувати основним правилам, інакше не вдасться домогтися успіху в її вирощуванні. Майте на увазі, що від того, в які терміни і як посадити вишню, буде в подальшому залежати її розвиток і плодоношення.

Як правильно посадити вишню, включаючи вибір саджанця, місця і термінів посадки

Від того, в які терміни і як посадити вишню, буде надалі залежати її розвиток і плодоношення

1 успішна посадка вишні грунтується на виборі:

 • здорового саджанця зі сформованою кореневою системою;
 • сорти вишні, придатного для вирощування в умовах місцевого клімату;
 • місця для посадки саджанця з урахуванням грунту, грунтових вод, освітленості і вітрів;
 • правильних термінів для посадки, будь то весна або осінь.

відео про посадку вишні

Для вирощування гарної вишні з прекрасним плодоношенням і стійкістю до морозів звичайна коренева поросль з сусідської ділянки не підійде, навіть якщо ваш сусід щорічно хвалиться багатим урожаєм чудових ягід. Справа в тому, що прищеплена вишня дає дику поросль, яка плодоносити в подальшому не буде, а у кореневласних вишень поросль хоч і приносить плоди, але якість їх набагато гірше, ніж у батьківської рослини.

Посадивши в землю вишневу кісточку, ви теж навряд чи досягнете бажаного-результат в такому випадку абсолютно непередбачуваний, незалежно від того, наскільки великою і смачною була з’їдена вишенька. Тому найкращим варіантом є посадка саджанців вишні, які у великому асортименті продаються на спеціалізованих ринках.

Для весняної посадки краще купувати саджанці восени, коли їх вибір особливо багатий. На зиму вишневі саджанці прикопують, зробивши яму в землі і горизонтально уклавши туди саджанці, а коріння присипають грунтом. Так саджанці добре зберігаються аж до весняної посадки.
Як правильно посадити вишню, включаючи вибір саджанця, місця і термінів посадки

Для весняної посадки краще купувати саджанці восени, коли їх вибір особливо багатий

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як правильно посадити вишню, включаючи вибір саджанця, місця і термінів посадки
1. Вибирайте саджанці висотою близько метра. Простежте, щоб на саджанці не було пошкоджень або ознак грибкових та інших захворювань. Зверніть увагу на сорт: кущоподібної виросте вишня або деревовидної, чи буде вона стійкою до морозів, посухи і хвороб?

Посадковий матеріал може виглядати по-різному, найякісніші саджанці мають кілька гілочок, а їх коріння утворюють хорошу розгалужену систему. Якщо вам шкода грошей на такий гарний екземпляр, можна взяти деревце простіше – з менш розкішною кореневою системою і невеликими гілками. Але все ж краще не економити, адже ви вибираєте вишню, яка буде приносити плоди протягом п’ятнадцяти-двадцяти років. Тому віддайте перевагу найбільш якісним саджанців, щоб вони швидше прижилися і надалі радували вас відмінними в усіх відношеннях вишеньками.

Визначаємо місце і час посадки

Для посадки краще вибрати місце ближче до паркану – вишні дуже подобається там рости. До того ж взимку біля огорож намітає багато снігу, який служить надійним укриттям коріння вишневого дерева. Також вишня любить рости на схилах і височинах, де немає сильного вітру.

Місце, призначене для посадки вишні, має добре освітлюватися і бути не надто болотистим. Грунт краща з нейтральною реакцією, легка і родюча.

Як правильно посадити вишню, включаючи вибір саджанця, місця і термінів посадки

Для посадки краще вибрати місце ближче до паркану

Час, ідеально підходить для посадки саджанців вишні, — весна. Ви повинні встигнути завершити всі посадочні роботи до появи бруньок на деревах. Однак якщо ранньою осінню вам попався чудовий саджанець, ви без побоювання можете відразу прилаштувати його на постійне місце у вашому саду. Тільки пам’ятайте, що восени вишню допускається садити як мінімум за місяць до промерзання грунту. Ще одна особливість при посадці вишні перед зимою: слід підгорнути дерево землею висотою в 30-35 сантиметрів, щоб уберегти коріння від промерзання (по весні не забудьте розкидати землю).

Покрокова інструкція, як посадити вишню

Отже, ви купили чудові саджанці, визначилися з відповідним місцем для вишневих кущів і дочекалися найбільш сприятливого часу для посадки вишні. Залишилося зробити лише кілька послідовних дій, щоб у вашому саду не по днях, а по годинах почало рости вишневе деревце або цілий вишневий сад. Від правильного виконання наведених дій буде залежати, наскільки саджанці приживуться, і чи добре вони будуть рости.

Як правильно посадити вишню, включаючи вибір саджанця, місця і термінів посадки

Від правильного виконання наведених дій буде залежати, наскільки саджанці приживуться, і чи добре вони будуть рости

Як посадити вишню, крок за кроком:

 • викопайте яму глибиною 50 см і шириною 80 см (відкладайте верхні і нижні шари землі в різні купи);
 • встановіть спеціальний посадковий кілочок, навколо якого насипте грунт з верхнього шару, змішану з добривами;
 • насипте зверху близько 8 см родючої землі;
 • помістіть саджанець в грунт (стежте, щоб коренева шийка вишневого саджанця перебувала на рівні землі);
 • акуратно розправте кореневу систему;
 • засипте саджанець залишилася землею нижнього грунту і ущільните, зробіть навколо нього лунку з валиком із землі;
 • влийте в лунку два відра води і підв’яжіть саджанець до кілочка.

Щоб саджанці вишні краще прижилися, умочіть коріння в суміш гною і глини перед посадкою.

відео про правильну посадку вишні

Якщо ви сумніваєтеся, що самостійно не впораєтеся з таким процесом, як посадка вишні, відео у вкладці переконає вас, що це зовсім не складно.