Картопля коломба-наш сорт з голландії

56

Весна — клопіткий час для городника, особливо для любителів картоплі. Доводиться планувати посадки, щоб оптимально використовувати невеликі площі дачних ділянок. Все важливо в цей час: що і коли садити, які сорти вибирати, як доглядати за посадками і зберігати урожай. Мало хто покладається на удачу. Варто тільки з’явитися черговий картопляної знахідці-миттю знаходяться бажаючі її випробувати. Сорт коломбо-картопля з голландії, він припав до смаку і в росії.

Зміст

  • Опис картоплі коломба
  • Характеристики сорту коломба

    • Смакові характеристики сорту коломба
    • Врожайність і агротехніка

      • Відео: про посадку картоплі в гребені
    • Стійкість до хвороб
  • Відгуки про картоплі сорту коломба

Опис картоплі коломба

Картопля коломба (colomba) — голландський гібрид, посадивши який на початку травня, в липні можна збирати урожай. Це ранньостиглий сорт, точніше, середньоранній, так як технічна зрілість настає через 70-75 днів після посадки. Але поласувати першою картоплею можна вже через 45-50 днів. У ранніх молодих бульбах міститься більше вітамінів с, в, в1, в2, в6, рр і к.

Картопля коломба створений в голландії. Оригінатором гібрида є hzpc holland. Вирощують його також в росії і на україні. У держреєстр рф сорт коломба включений з 2013 року по центральному, центрально-чорноземному і північно-кавказькому регіонах. Відмінний смак молодої картоплі і скоростиглість з’явилися сприятливим поєднанням для поширення в нашій країні. У південних районах рф навіть вдається отримати по два врожаї за сезон.

Картопля коломба-наш сорт з голландії

Рівні округлі бульби картоплі коломба чимось нагадують рум’яні колобки

Характеристики сорту коломба

Гібрид формує кущ висотою до півметра, буває прямостоячим або розлогим. Квітки світло-бузкові.

Кількість бульб в гнізді 12-13 штук. За розміром великі, рівні. Дрібниці мало. Товарні якості високі. Форма бульб правильна, овально-округла, а вага коливається в межах 82-126 г.очі дрібні, розташовані неглибоко. Лежкість 95%.

Колір шкірки жовтий. М’якоть бульби-жовта.

Картопля коломба-наш сорт з голландії

Картопля коломба на перше і друге

Смакові характеристики сорту коломба

В описі сорту зазначено, що вміст крохмалю в м’якоті бульб не дуже велике, в межах 11-15%. Пишне пюре з коломби не вийде, але запіканка, деруни, картопля фрі або домашні чіпси — будь ласка. Хрустка золотиста скоринка і прекрасний вигляд страви забезпечені. А смак… Всі, хто вирощував коломбо, відзначають чудовий смак і приємну текстуру бульб. Застосування картоплі-столове, використовують в домашній кулінарії для приготування перших і других страв.

Врожайність і агротехніка

Гібрид з голландії виявився високоврожайним, він щедро віддає за вкладену працю. З гектара збирають 224-422 центнера картоплі.

Рекомендується садити коломбу після озимих трав, зернових бобових культур і бобових трав. Хорошим попередником є люпин: він збагачує грунт органічними сполуками, в співдружності з бактеріями пов’язує азот і переводить його в засвоювану форму. Крім того, завдяки сильно розвиненій кореневій системі, розпушує грунт.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Картопля коломба-наш сорт з голландії

Головна умова, яку відзначають городники для отримання багатого врожаю картоплі — дотримання агротехніки. Цей сорт не переносить холод і перезволоження, тому рекомендують садити насіннєвий матеріал в прогріту землю, коли температура грунту на глибині 10 см більше 7 ос. Для формування бульб сприятлива температура 11-17 ос.

Важливо забезпечити рослину вологою, особливо під час утворення бутонів. Недостатній полив на початку фази цвітіння призводить до втрати половини врожаю. Важливо стежити за рівнем грунтових вод перед посадкою, якщо доводиться садити картоплю на низинних ділянках. Неприпустимо розташування вод ближче 60-70 см від поверхні грунту. В цьому випадку бульби загнивають.

У місцевості з надлишком дощів, на низинних торф’янистих або важких суглинних грунтах з високим рівнем грунтових вод краще садити картоплю на грядах. Накопичено позитивний досвід з вирощування картоплі на широких грядах (140 см) в два рядки. Гряди формують на узвишші 12-15 см. Відстань між лунками 35 см. Лунки розташовують в шаховому порядку на відстані 25-30 см від краю гряди. В цьому випадку рослини краще продуваються і менше уражаються фітофторою.

Можна також садити картоплю в гребені. При гребневой посадці грунт добре провітрюється і прогрівається. Для коломби це найкраще рішення. Нарізають гребені висотою 12-15 см, рекомендований проміжок між ними для цього сорту 60 см.

Займаються цим зазвичай з осені, після внесення органічних добрив. Органічні добрива, особливо торф’яний гній, розкладаються повільно, тому їх вносять восени, а перегній можна вносити і навесні. Оптимальна кількість гною 2-4 кг / м2. Уже навесні, після того як прогріється земля і дозріє грунт, копають лунки. Відстань між лунками 35 см.

Відео: про посадку картоплі в гребені

При будь-якому способі посадки грядки орієнтують з півночі на південь. Так рослини краще освітлюються, при цьому збільшується маса листя і бадилля. Все це стимулює фотосинтез і в кінцевому рахунку забезпечує великий урожай картоплі.

Рекомендована глибина закладки насіння 8-10 см. Після посадки забезпечують щотижневе розпушування поверхневого шару грунту. Так як з моменту посадки бульб до появи проростків проходить багато часу, при відсутності догляду ділянку може зарости бур’янами, що несприятливо позначиться на формуванні картопляного куща.

У промислових масштабах проводять щотижневе боронування. На присадибних ділянках обробка зводиться до знищення бур’янів, підгортання кущів і розпушування грунту.

Городники з успішним досвідом вирощування картоплі коломба відзначають, що полив потрібен тільки при відсутності дощів під час формування бутонів. Через 2-3 дні після дощів рекомендується знову провести розпушування верхнього шару грунту.

Картопля коломба добре росте на слабокислих грунтах. На дуже кислих грунтах пригнічується мікробіологічна активність, тому рослини погано поглинають поживні речовини добрив. Для усунення цього сильнокислі грунти вапнують або вносять деревну, або торф’яну золу з розрахунку 10-15 кг на 100м2. Визначити кислотність грунту можна лабораторним шляхом, але застосовують і прості народні методи: шляхом використання рослин-індикаторів. Якщо на ділянці багато хвоща і лютиков, значить, грунт кисла, і внесення золи безумовно потрібно.

Картопля коломба-наш сорт з голландії

Посадка картоплі в гребені покращує освітленість кущів і прогрівання грунту

Славиться своєю картоплею, в цьому регіоні дуже сприятливі кліматичні умови і склад грунтів для вирощування картоплі. Сорт коломбо вважається дуже раннім, тому що після посадки вже на 45-й день його можна викопувати, причому, він досить врожайний і до того ж стійкий до нематоди і фітофторозу. Про смакові якості теж відгуки досить непогані. І зберігається він довго.

Artmax

Http://www.bolshoyvopros.ru/questions/1448962-sort-kartofelja-kolomba-dlja-kakogo-regiona-podhodit-rannij.html