Як зберігати цибулини тюльпанів, і яке місце для цього краще вибрати

63

Любителі і любительки квітів часто шукають в інтернеті нову інформацію по темі, як зберігати цибулини тюльпанів. Однак є давно перевірені способи, які ніколи не підводять професіоналів, дозволяючи з року в рік радіти прекрасному, бездоганному цвітінню тюльпанів. Зберігання цибулин тюльпанів не такий складний процес, як може здатися, і з ним легко впорається навіть початківець садівник.

Яким має бути місце, придатне для зберігання цибулин?

Багато квітникарі, викопуючи цибулини тюльпанів влітку після закінчення цвітіння, висаджують їх в грунт у вересні-жовтні. У землі більшість сортів тюльпанів прекрасно зимують і в наступному сезоні дають квіти з більшою ймовірністю, ніж тюльпани, висаджені навесні.

Як зберігати цибулини тюльпанів, і яке місце для цього краще вибрати

Щоб цибулинки за зиму не вкрилися цвіллю, необхідно вибрати не дуже вологе місце

Насамперед, після того як ви викопали цибулини пожовклих, зів’ялих тюльпанів, відсортуйте їх за розміром і по сортам (саме так рекомендують зробити перед зберіганням досвідчені садівники). Далі вам належить з’ясувати, які місця в міській квартирі або в приватному будинку підійдуть для зимового зберігання цибулинок.

відео про зберігання цибулин тюльпанів

Щоб цибулинки за зиму не вкрилися цвіллю, необхідно вибрати не дуже вологе місце. Також при зберіганні цибулин тюльпанів уникайте сухих і жарких приміщень, інакше ваші улюблені квіти перетворяться в пил завчасно.

Найбільш прийнятною температурою для зберігання є 23-25 градусів вище нуля і не менше, в іншому випадку замість квітів по весні з цибулини виростуть тільки зелені листочки або зовсім нічого не зійде. Ближче до зими температура зберігання повинна знижуватися: в серпні до 20 градусів, а у вересні вже близько 15.

Деякі сорти можна зберігати на нижній полиці в холодильнику, там температура коливається від 3 до 5 градусів, але все ж краще підшукати оптимальний температурний режим в 15 градусів.

Якщо у вас немає спеціальної термокамери з можливістю регулювання температури, то в квартирі підійде будь-яка з кімнат.  головне, щоб кімната в будь-який час року провітрювалася. Зберігання цибулин тюльпанів можна організувати в коморі, якщо така є у вашій квартирі. Звичайно, в приватному будинку варіантів набагато більше, але потрібно не забувати про відповідний температурному режимі.

Як зберігати цибулини тюльпанів, і яке місце для цього краще вибрати

Зберігання цибулин тюльпанів можна організувати в коморі, якщо така є у вашій квартирі

Основні правила зберігання тюльпанових цибулин

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як зберігати цибулини тюльпанів, і яке місце для цього краще вибрати

Навіть якщо ви в теорії знаєте, як зберегти цибулини тюльпанів взимку, насправді найменше порушення умов зберігання може залишити вас в результаті без квітучих тюльпанів. Тому, вибравши відповідне місце, де взимку буде зберігатися весь посадковий матеріал, уважно вивчіть правила зберігання і виберіть той спосіб, який здасться вам найбільш підходящим.

У кожного квітникаря є свій секрет, як зберегти цибулини тюльпанів, який він отримує практичним шляхом. Ось основні секрети успішного зберігання тюльпанових цибулин:

  • при викопуванні з цибулинками слід звертатися дуже дбайливо, інакше через пошкодження вони виявляться беззахисні перед грибковими захворюваннями;
  • найкраще для зберігання цибулин тюльпанів підійде простий ящик (не варто використовувати картонний, він може розмокнути, а цибулини запліснявіти);
  • насипати цибулини потрібно в один шар, щоб вони не залежалися і не зіпсувалися;
  • деякі садівники пересипають цибулини тирсою, щоб вони брали на себе надлишки вологи;
  • хтось загортає кожну тюльпанову цибулинку в газету, щоб врятувати від пошкоджень;
  • у приватному будинку можна просто розсипати цибулини в підвалі, але при цьому уважно стежити за температурою.

Як зберігати цибулини тюльпанів, і яке місце для цього краще вибрати

Найкраще для зберігання цибулин тюльпанів підійде простий ящик

1. Можна використовувати спеціальну термокамеру, яка здатна тримати потрібну температуру, однак це дороге задоволення. Хоча, завжди можна попросити чоловіка спорудити вам щось подібне, в мережі багато інформації з цього приводу (а ще краще, якщо вдома збереглися старі журнали «зроби сам»).

Підійдуть для зберігання короба, які добре тримають температуру. У них можна зробити «віконце» для термометра, щоб стежити за температурою і зберігати такий короб на балконі. Однак, це досить трудомістко, тому простіше виділити місце в квартирі, ніж на балконі.

Порада від досвідчених квітникарів: висаджуйте тюльпани в «посадочні кошики», тоді ви без зусиль зможете їх перенести в будь-яке місце саду, і вам буде простіше їх викопати для зберігання без пошкоджень.
Як зберігати цибулини тюльпанів, і яке місце для цього краще вибрати

Під час зимового зберігання цибулини потрібно час від часу уважно оглядати і видаляти всі хворі

Підготовка цибулин до тривалого зберігання

Важливу роль в питанні, як зберігати цибулини тюльпанів, грає правильна підготовка посадкового матеріалу до зберігання: цибулини повинні бути чистими і сухими, без зайвих коренів і листя. Для цього, перш ніж переносити цибулини в місце для зберігання, розсипте їх тонким шаром в ящиках або в контейнерах, щоб цибулинки добре провітрювалися, і поставте на пару днів в затінене місце на відкритому повітрі. Коли цибулини добре обсохнуть, їх можна буде з легкістю очистити від землі, залишків корінців і від старої луски. Ті гнізда, які не розпалися при викопуванні, вручну поділяють на цибулинки.

відео про те, як викопувати і зберігати тюльпани

Деякі квітникарі стверджують, що цибулини тюльпанів слід протруювати слабким розчином марганцівки після осінньої викопування і перед посадкою навесні. Це допоможе не тільки захистити посадковий матеріал від шкідників і гниття, а й до того ж дасть рослинам можливість запастися марганцем.