Глоксинія махрова і її сортове розмаїття

105

Глоксинія (gloxinia) або сіннінгія (sinningia) – одне з найбільш красивоцветущих і популярних кімнатних рослин. Щорічно реєстр сортів поповнюється новими гібридами, виведеними селекціонерами. Найбільш красиві з них, глоксинії махрові, стають улюбленицями в приватних колекціях.

Глоксинія або синнінгія? у чому різниця

Глоксинія махрова і її сортове розмаїття

Прості глоксинії мають 1 ряд пелюсток, махрові-два і більше

Довгий час вважалося, що це синоніми одного і того ж виду рослин. Але зараз ботаніки розділили ці два поняття і вважають, що сіннінгія і глоксинія – два абсолютно різних рослини.

Справа в тому, що глоксинії мають потовщене лускате кореневище, так звану ризому. У синнінгії ж утворюються яскраво виражені підземні бульби.

відео про глоксинію махрову

У деяких країнах глоксинію вважають природним видом, а синнінгію садовим, або називають її помилковою глоксинією. Але традиційно багато квітникарі називають синнінгія глоксиниями.

Як класифікуються глоксинії

За характеристиками квітки глоксинії мають кілька поділів.

  1. за кількістю рядів пелюсток-прості і махрові. Прості глоксинії мають 1 ряд пелюсток, махрові – два і більше. Квіти махрових глоксиній нагадують велику гвоздику або троянду.
  2. за забарвленням віночка-однотонні, ситцеві і тигрини. Ситцеві мають по основному тону крап або горошини одного розміру. Тигрини-той же крап або горошок, але ще і облямівка по краю пелюстки. У однотонних допускається біла серединка.
  3. за формою квітки-дзвіночки і тідеї. Тідеями умовно називають квіти п’ятипелюсткові, довгасті і опуклі в одному місці, їх ще називають черевичками.

Глоксинія махрова і її сортове розмаїття

Квіти махрових глоксиній нагадують велику гвоздику або троянду

За розміром розетки, як і у сенполій, розрізняють глоксинії мініатюрні, півмініатюрні і стандартні. Мініатюрними вважаються рослини, розетка яких в радіусі досягає до 20 см, півмініатюрними – від 20 до 30 см, стандарт – понад 30 см.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Глоксинія махрова і її сортове розмаїття

Але це розмежування дуже умовно, так як залежить ще й від умов утримання та догляду. Наприклад, мініатюру можна перегодувати азотом, або стандарт вирощувати в мізерному грунті. У таких випадках розмір розетки не буде показником класифікаційної приналежності.

Які ж сорти глоксиній воліють сьогодні квітникарі-любителі? на першому місці великоквіткові махрові представники. Деякі з них заслуговують на особливу увагу.

Найбільш популярні махрові сорти

Глоксинія клеопатра (cleopatra) – одна з найкрасивіших представниць виду, виведена штучним шляхом. Величезні дзвоноподібні махрові квіти з хвилястим краєм пелюсток. По сніжно-білому фону густо розсипані темно-фіолетові, пурпурні або бордово-лілові цятки, які до середини зливаються в штрихи і утворюють одноколірне фіолетове пляма. Краї пелюсток злегка висвітлені і всіяні найдрібнішими горошинками. Листя яскраво-зелені, розетка компактна, квітконоси прямостоячі невисокі. Цвітіння букетне, рясне і тривале.

Глоксинія махрова і її сортове розмаїття

Цвітіння букетне, рясне і тривале

Глоксинія брокада f1 (brocade) – улюблениця квітникарів. Гібридний сорт японської селекції. Відома в двох кольорах, синьою і червоною: brocade blue-однотонна синя, brocade red-однотонна червона, brocade red and white – червона або рожева з білою облямівкою. Квіти махрові, великі, сині або червоні з чіткою білою облямівкою «пікоті», розпускаються пишним букетом, довго тримаються на квітконосі. Рослина компактна, низькоросла. Дворічна брокада може одночасно мати до 25 бутонів. Листя невеликі, бархатисті. На тлі невеликої розетки квіти виглядають просто величезними.

Глоксинія кайзер вільгельм (kaiser wilhelm) величезні чорно-фіолетові або сині бархатисті махрові дзвони з чітко позначеною білосніжною облямівкою. Популярний рясно квітучий і невибагливий сорт глоксинії. Пелюстки бархатисті, опушені, перехід на облямівку має різку межу. Горло квітки затемнене, з ледь помітним крапом на самому денці. Листя злегка закручені з боків. Цвісти починає на 3-4 рік, але довге очікування того варто. В нагороду за терпіння і працю отримаєте прекрасний букет квітів насиченого забарвлення, постійно розпускаються протягом усього періоду вегетації. Сорт парний глоксинії кайзер фрідріх, відрізняються кольором пелюсток. У фрідріха він бордовий.

Глоксинія зимова вишня, існує паралельна назва морозна вишня. Білосніжно-білі махрові великі квіти густо усипані великим темно-вишневим горохом, немов хтось розсипав на снігу стиглі вишні. Кущик невеликий, компактний, квітконіс міцний.

відео про догляд за глоксинією

Глоксинія еліза, для неї характерна широка облямівка чорно-пурпурного кольору. Розсип темних горошин по білому полю роблять махровий квітка незвично красивим на тлі смарагдової розетки листя. Іноді білого залишається настільки мало, що квітка здається темно-фіолетовим, майже чорним. Гарний виставковий сорт.

Злучка кроликів за всіма правилами-секрети успішного розведення

&1&

Злучка кроликів для початківців кролівників іноді може стати великою проблемою. А питання про те, як правильно провести спаровування і уникнути помилок, – один з найактуальніших. Щоб уникнути невдач, читайте наші поради.

Зміст

  • Корисні поради початківцям кролівникам по розмноженню кроликів
  • Як розмножуються кролики
  • Невдачі в процесі спарювання
  • Як перевірити результативність злучки
  • Розмноження кроликів взимку

Корисні поради початківцям кролівникам по розмноженню кролів

Загальні правила в’язки кролів повинен знати кожен кролівник. І перше важливе питання-вік тварин. Якого віку повинні бути самка і самець, допущені до розмноження?

Статева зрілість у різних порід починається в різний час. Чим дрібніше порода, тим раніше її представники готові до спаровування. Так, наприклад, кролики декоративних і дрібних порід готові до спаровування вже в 3,5-4 місяці, каліфорнійці – в 4-5, а велетні – в 5-6. Але «готові» не означає, що спаровування пройде якісно. Слід зауважити, що спаровування кроликів найкраще проводити, коли організм повністю адаптувався після статевого дозрівання, а це десь приблизно через місяць. Так що для кращого результату, а саме про нього і йде мова, до зазначених термінів слід приплюсувати ще по 1 місяцю.

відео про злучку кроликів каліфорнійської породи

Досвідчені кролівники помітили, що коли кролики стають статевозрілими, вони починають активно мітити територію клітини. І це відноситься як до самців, так і до самок.

Чи знаєте ви, що кроликів-виробників відбирають ще при народженні. Напевно в посліді ви відрізните активного здорованя від ледве-рухається «дохлика». Маленький життєрадісний богатир (або велика самочка) і стануть надалі продовжувачами роду.

Ми вже знайомили вас, як відрізнити самця від самки, і сподіваємося, що кандидати до розведення у вас гідні: чистокровні або, принаймні, мають хорошу репутацію і придбані у надійного продавця. Це повинні бути:

  • кролики від першого-другого розплоду;
  • міцні, екстер’єрні, швидко зростаючі, активні, здорові;
  • від різних виробників (не родичі).

&1&

Чим дрібніше порода, тим раніше її представники готові до спаровування

Перед спарюванням крола і кролицю потрібно правильно годувати. Самка повинна отримувати повноцінний раціон. В її харчуванні необхідно збільшити порцію комбікормів при нормальній дачі грубого корму (сіна, гілок). Але і перегодувати самку не можна. Жирні кролиці погано вагітніють. Самця за 2 тижні до злучки годуєте вареною картоплею, запареним пшеничним зерном і вівсом.

І ще один важливий момент-полювання самки. Якщо кролик завжди готовий, то у кролиці це можливо в певний час. У цей період вона стає дуже неспокійною, метається по клітці, тягає сіно, рве пух на грудях. Інстинкт підказує їй, що прийшов час будувати гніздо. Визначити цей момент (а триває він 5-6 днів) можна і в такий спосіб. Розгляньте статевий орган самки. Якщо він почервонів і припух, ваша дівчинка готова зустрітися зі своїм нареченим.

Якщо самець молодий і трапляється вперше, то найкраще підібрати для нього спокійну досвідчену самку.

&1&

Самця за 2 тижні до злучки годуєте вареною картоплею, запареним пшеничним зерном і вівсом