Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

92

Сорт томата сибірський скоростиглий створений для регіонів з коротким літом, де помідори збирають ще зеленими і дозаривают будинку. Сорт не відрізняється чудовим смаком, зате радує сіверян плодами, зріють прямо на кущі. При цьому томат невибагливий, може рости без пасинкування. Однак, як і будь-яка рослина, отримавши увагу городника, порадує його високою врожайністю.

Зміст

  • Походження сорту
  • Опис сорту сибірський скоростиглий
  • Характеристики плода

    • Відео: огляд томата сибірський скоростиглий
  • Вирощування розсади томата сибірський скоростиглий
  • Висадка на постійне місце

    • Відео: сибірський скоростиглий в теплиці
  • Догляд за томатами сибірський скоростиглий

    • Відео: формування детермінантних томатів
  • Збір, дозаривание врожаю, застосування
  • Відгуки городників

Походження сорту

Сибірський скоростиглий — дуже старий сорт, він з’явився ще в середині минулого століття. Заявку на реєстрацію в держреєстр селекційних досягнень подали фахівці внииссок в 1955 році. Сьогодні ця організація називається фгбну»федеральний науковий центр овочівництва».

Томат сибірський скоростиглий пройшов сортовипробування і в 1959 році був внесений до єдиного переліку рослин з точним описом сортових характеристик. Він рекомендований до вирощування у всіх російських регіонах, крім північного кавказу, центрального чорнозем’я і поволжя, а також добре росте в кліматі литви і північного казахстану.

Опис сорту сибірський скоростиглий

Томат називають раннім, від появи сходів до збору перших стиглих помідорів проходить 98-108 днів. Хоча у багатьох городників він починає плодоносити не найпершим, є інші сорти і гібриди, що дозрівають раніше. Кущ у сибірського скоростиглого детермінантний, виростає невисоким-50-60 см, в теплиці і на родючій землі — до метра. Стебло слабо і среднеобліственний, зате дає багато пасинків. Листя середнього розміру. Перше суцвіття з’являється над 6-8 листом, наступні — через кожні 1-2 листа.

Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

Кущ сибірського скоростиглого має багато пасинків, на яких не тільки утворюються листя, але і закладаються плодові кисті

Через низькорослості на головному стеблі закладаються всього 3-4 кисті, тому сорт не пасинкують або пасинки видаляють частково, щоб урожай збирати ще й з бічних пагонів. Згідно з інформацією з держреєстру селекційних досягнень, врожайність сибірського скоростиглого в теплицях-6.3-9.5 кг/м2 при щільності посадки 5-6 рослин на квадратний метр. Деяким городникам вдається зібрати близько 2 кг з куща у відкритому грунті.

Характеристики плоду

Сорт цікавий тим, що на невисокому кущі виростають досить великі плоди — від 62 до 114 г. Вони мають класичну форму-округлу або злегка сплюснутую. Стійкі до розтріскування. Поверхня слаборебристая. На незрілих плодах є характерне темно-зелена пляма біля плодоніжки. Стиглі помідори-червоні, шкірка тонка, м’якоть соковита, на розрізі можна нарахувати більше чотирьох насіннєвих камер.

Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

Плоди сибірського скоростиглого на тлі компактного куща здаються великими

Сибірський скоростиглий підходить для особистого насінництва. Це не гібрид. Щороку ви зможете збирати насіння з найбільш врожайних кущів і домагатися максимально хороших результатів від цього сорту. Щодо смаку томатів думки розділилися, плоди часто називають прісними, кислими і, навпаки, з хорошим помідорним ароматом, «краще магазинних». Професійні дегустатори не ставлять оцінку «відмінно «і навіть» добре«, вони називають смакові якості сибірського скоростиглого»задовільними». Призначення сорту-використання в свіжому вигляді, при приготуванні салатів.

Відео: огляд томата сибірський скоростиглий

Вирощування розсади томата сибірський скоростиглий

В регіонах, для яких районований сорт сибірський скоростиглий, його насіння сіють в середині березня. Розсаду під укриття висаджують в середині травня, а у відкритий грунт — на початку червня. В результаті розсадний період триває 60-70 днів. За цей час томати потрібно підгодувати 3-4 рази, тобто кожні 2 тижні. Найпростіший варіант підгодівлі-готові комплексні суміші для розсади.

Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

Розсада сибірського скоростиглого росте компактною, вимагає звичайного догляду

Для своїх томатів роблю різні підгодівлі і чергую їх. У минулому році поливала тільки розчином фертики люкс (1 ст. Л. На 10 л води). Потім відкрила для себе екстракт кінського гною. Він продається в рідкому вигляді і абсолютно не пахне. Розводжу маленьку чарочку на відро води. Також давала розсаді азотне мінеральне добриво-карбамід або сечовину. Розвела чайну ложку в 7-літровому відерці, додала туди склянку перегною, все перемішала і полила цим органоминеральным коктейлем. Якщо даю тільки азотне добриво, то через 3-5 днів припудрюю землю в стаканчиках деревною золою, рихлю верхній шар і поливаю.

Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

Екстракт кінського гною не має запаху, підходить для підгодівлі кімнатних рослин і розсади

Розсада сибірського скоростиглого не відрізняється великою силою зростання, тому досить 1-2 пікіровок:

  • перша-із загального ящика в окремі горщики в фазі першого справжнього листка;
  • друга — в тару побільше або в парник. Потрібна, якщо розсада переросла горщики, надземна частина набагато більше кома землі з корінням.

Перед висадкою у відкритий грунт рослинам потрібно поступово звикнути до відкритого повітря і сонячних променів. Виносьте їх на балкон, в сад або відкривайте вікно спочатку на 1-2 години, щодня збільшуючи цей час до цілого дня.

Висадка на постійне місце

На ділянці грядку під томати робіть в сонячному місці, їх можна висаджувати після капусти, бобових, цибулі, огірків. У теплиці не обов’язково міняти верхній шар грунту, можна забезпечити сівозміну за допомогою сидератів:

  • гірчиці;
  • ріпаку;
  • вікі;
  • фацелії;
  • гороху.

Висівайте їх ранньою весною або восени, під зиму, скошуйте до фази цвітіння і укладайте в якості мульчі.

Відео: сибірський скоростиглий в теплиці

Схема розміщення томатів сибірський скоростиглий — 50х35 см.добрива можна вносити і по всій грядці (відро перегною і 0.5 л деревної золи на 1 м2), і в лунку (жменю перегною і 1 ст. Л. Золи). Другий варіант більш економічний і оптимальний, оскільки коріння у томатів компактні, вшир за межі куща не виходять, основна маса розташовується на глибині 30-40 см.вносячи добрива в лунку, ви забезпечуєте харчування тільки томатам, а не бур’янам, які будуть рости навколо.

Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

Томати пересаджуйте в удобрені і пролиті водою лунки

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

Етапи посадки класичні:

  1. зробіть лунки за розміром коренів.
    Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

    Відстань між лунками повинна бути не менше 70 сантиметрів

  2. на дно кожної покладіть добриво. Якщо немає перегною, можна використовувати покупну суміш, наприклад, гумі-омі, червоний велетень і ін.
    Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

    Гній коров’ячий або кінський вносити слід тільки після його компостування, щоб не обпекти кореневу систему рослин

  3. перемішайте добрива з грунтом.
    Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

    Деревна зола-прекрасний антисептик для розсади

  4. заповніть лунки теплою, відстояною водою.
    Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

    Лунки зі сходами треба добре пролити водою, щоб вона не доходила до краю поверхні на 2-3 сантиметри

  5. коли вода вбереться, приступайте до висадки розсади. Витягнулася можна заглибити. Для цього стебла допускається укладати в лунки горизонтально, під нахилом або закручувати в спіраль.
    Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

    Перерослу розсаду можна заглибити, наприклад, уклавши витягнувся стебло горизонтально

  6. після посадки лунки ще раз полийте і замульчируйте, можна присипати сухою землею.
    Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

    Субстрат потрібно добре ущільнити, присипавши корінь рослини десь на 5 см

Я купила для томатів добриво місцевого виробника під назвою біогумус. Воно желеподібне. Згідно з інструкцією, можна використовувати для кореневих і позакореневих підгодівлі, а також під час посадки. Розводила 1 ст.л. У відрі води і проливала лунки, потім висаджувала. Дуже зручно і швидко: полив поєднується з внесенням добрива.

Догляд за томатами сибірський скоростиглий

У суху погоду поливайте 2 рази в тиждень, витрачаючи по 2 л води на кущ. Моросящие дощі від цього заходу не звільняють.

Навіть якщо пройшов сильний, але нетривалий злива, перевірте, промокла земля на всю глибину залягання коренів. Якщо немає, то потрібно полити, можливо, зменшивши норму.

Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

Дощ може змочити тільки надземну частину і верхній шар грунту, а на глибині залишити землю сухою

Як і в розсадний період, кожні 2 тижні робіть підгодівлі. Врахуйте, що тільки азотні добрива квітучим і плодоносним рослинам не підходять. Купіть комплексні суміші для томатів або універсальні — для овочів (фертика, агрікола, чистий лист і ін.). У них повинні міститися:

  • азот;
  • фосфор;
  • калій;
  • мікроелементи.

Дотримуйтесь інструкції і не допускайте передозувань. Багато добрива в підвищених концентраціях здатні привести до загибелі рослин: коріння отримають опіки, засохнуть листя, а потім і весь кущ.

Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

Добре зарекомендувало себе комплексне добриво чистий лист

Опис томата джина і технологія вирощування

Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

Джина-один з найбільш великоплідних і врожайних сортів серед низькорослих томатів. При цьому плоди соковиті, м’ясисті, гарні в салатах. Негативні відгуки про це томаті пов’язані, швидше за все, з пересортицей і плутаниною з назвами. Офіційно визнаний і занесений в держреєстр сорт джина тст, але є і просто джини від різних фірм з іншими характеристиками. Щоб не вирощувати не зрозумій що, купуйте насіння від оригінатора. При правильній агротехніці з них виростуть дуже продуктивні кущі зі смачними і ароматними плодами.

Зміст

  • Походження томата джина тст
  • Опис сорту джина
  • Вирощування розсади

    • Відео: як самим скласти грунт для розсади
    • Відео: пікіровка розсади і підгодівлі
  • Підготовка грядки і висадка розсади

    • Відео: дуже простий спосіб підв’язки томатів в теплиці
  • Догляд за томатами джина
  • Збір і призначення врожаю
  • Відгуки городників

Походження томата джина тст

Оригінатором сорту є відома багатьом городникам агрофірма «пошук». Автором називають селекціонера пасльонових культур огнєва валерія володимировича. Він же очолює селекційно-насінницький центр «ростовський«, який входить в структуру»пошуку». Заявка на сортовипробування джини тст надійшла в 2008 році, а в 2009 сорт вже був внесений до держреєстру як селекційне досягнення, рекомендований до вирощування у всіх регіонах рф.

Томат сибірський скоростиглий: опис сорту і секрети вирощування

Джина-це авторський томат від фірми» пошук »

Опис сорту джина

Томат відноситься до середньостиглих — від появи сходів до дозрівання перших плодів проходить 110-125 днів. Кущ у джини детермінантний, низькорослий, висотою близько 60 см. Під вагою плодів лягає на землю, тому потрібна підв’язка. Зате сорту не потрібно пасинкування, оскільки він не відрізняється сильною гіллястістю, тобто бічних пагонів утворює небагато.

Згідно з описом з держреєстру, плід джини округлий, зі слабовираженной ребристістю, нещільний. Зрілі помідори-червоні, всередині складаються з 6 насіннєвих камер і більше. М’якоть соковита, ароматна, з хорошим смаком. Вага кожного плоду-близько 200 г, врожайність в теплиці — 6 кг/м2.

&1&

На розрізі томата джина можна нарахувати більше 6 насіннєвих камер

Опис сорту в інтернет-магазині фірми «пошук» не збігається тільки в одному, вага плоду тут більше — 190-280 г.на форумах городники розповідають, що їм вдавалося виростити і 300-грамові помідори джини. З позитивних характеристик згадується стійкість до фузаріозу і вертицильозного в’янення. Плоди не розтріскуються. Уражається цей сорт найлютішою хворобою томатів-фітофторозом, в офіційних джерелах не говориться. Плюс термін дозрівання припадає на кінець літа — початок осені, тобто на пік активності хвороботворних грибків. Тому під час посіву та вирощування варто приділити увагу профілактиці фітофторозу.

Вирощування розсади

Насіння джини висівають з початку до середини березня. Розсаду у відкритий грунт висаджують, коли мине загроза заморозків, в теплицю або парник — на 1-2 тижні раніше. Грунт для посіву треба готувати за тиждень. Спочатку складіть грунтосуміш із землі зі своєї ділянки і перегною (1:1). Якщо купуєте грунт в магазині, то вибирайте перевірені марки, наприклад, «живу землю» від «терра віти».

Відео: як самим скласти грунт для розсади

В цьому році не заготовила свою землю, купила в магазині найдешевшу. В результаті у мене томати 1.5 місяці простояли в одній порі: виросли на 5-7 см від землі і далі не розвивалися. Підживлення не допомагали. На початку травня відтанула земля на ділянці. Набрала і пересадила розсаду в неї. Мені на радість, буквально за 2 тижні карлики перетворилися в розкішні кущі висотою 20-30 см. А то я вже боялася, що залишуся в цьому році без помідорів. Не знаю, чому розсада не росла в покупної землі. Можу тільки припустити, що грунт складався з верхового торфу, для якого характерна кисла реакція. А в кислому середовищі поживні речовини з підгодівлі утворюють сполуки, недоступні для рослин. Практично всі овочі добре ростуть в нейтральному грунті або слабо-кислому. Сумлінні виробники свої грунти, що містять торф, нейтралізують доломітовим борошном або аналогічними добавками.

Для профілактики фітофторозу землю продезінфікуйте: прогрійте до 100⁰c або пролийте окропом. Дайте їй просохнути і відновитися. Щоб заселити корисними бактеріями, перед посівом або під час нього полийте розчином фітоспорін — 2 ст.л. Концентрату з пасти на 10 л води. Насіння потримайте кілька хвилин в фіолетовому розчині марганцівки, промийте і висівайте. Можна спочатку проростити, тоді сходи з’являться на 2-3 дні раніше.

&1&

Найпростіший спосіб знезараження насіння-потримати їх в розчині марганцівки

Глибина загортання в грунт-0.5 см. Оптимальна температура для проростання насіння: + 25… + 30⁰c, а протягом усього вирощування томатів:

  • вдень +20… +22 ⁰c;
  • вночі + 16… +18 ⁰c;
  • розвиток припиняється на спеці вище + 30 ⁰c і в холоді нижче +12 ⁰c.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Догляд за розсадою джини класичний. Поливайте в міру підсихання землі. Після появи першого справжнього листочка розсадіть із загального ящика в стаканчики. Раз в 2-3 дня повертайте до скла іншим боком. Кожні 10-14 днів підгодовуйте добривами, що містять азот, наприклад, сечовиною або аміачною селітрою (1 ст.л. На 10 л води). Можна використовувати органіку (екстракт кінського гною, настої коров’яку і посліду) або готові комплексні суміші для розсади (агрікола, фертика люкс і ін.).

Відео: пікіровка розсади і підгодівлі

За 7-10 днів до висадки у відкритий грунт починайте загартування: виносьте розсаду на балкон, в сад, відкривайте вікно. Час перебування під відкритим небом поступово збільшуйте з 1-2 годин на день до доби.

Підготовка грядки і висадка розсади

Для томатів вибирайте сонячне місце. Кращі попередники: капуста, огірки, кабачки, горох, боби, квасоля, цибуля. Розмітьте ділянку з урахуванням схеми посадки для джини-40х50 см. Перекопайте або розпушити, внісши на кожен квадратний метр відро перегною і 0.5 л деревної золи. Не можна під томати вносити свіжий гній, послід і підстилку з-під худоби і птиці. На такій органіці кущі жирують і не плодоносять. Краще купіть комплексні суміші для томатів (гумі-омі, червоний велетень, біогумус і т.п.) і вносите їх додатково в кожну лунку.

&1&

Користуйтеся готовими сумішами, створеними спеціально для томатів

Лунки робіть за розміром коренів, а для витягнулася розсади — глибше. Можна і міцну розсаду заглибити до першого справжнього листочка. Адже при пересадці травмуються коріння, закопуючи частина стебла, ви даєте кущу можливість сформувати нові. Заглиблення при посадці аналогічно підгортання, оскільки призводить до такого ж результату: в нижній частині стебла утворюються додаткові корені, поліпшується живлення куща. Готові лунки заповніть нагрітої на сонці і відстояною водою. Коли вона вбереться, можна приступати до посадки.

&1&

Лунки робіть за розміром коренів, можна заглиблювати розсаду томатів до першого справжнього листка

Я роблю трохи не так. Саджу по кілька рослин за один раз. Роблю за допомогою лопати 4-5 ямок. У кожну кладу по рослині. Приміряю, руками розширюю або поглиблюю лунку, щоб вона відповідала розміру підземної частини розсади. Потім поливаю, тобто заповнюю водою лунку з поміщеним вже в неї коренем. Поки поливаю останню, в першій вже вода вбралася. Закопувати. Приношу наступну партію розсади і все повторюю заново. Схема мені подобається тим, що я в будь-який момент можу кинути посадку, якщо, наприклад, пішов дощ, і продовжити потім. А якщо підготувати відразу все лунки, вийняти все коріння з горщиків, то стаєш прив’язаним до цієї грядці — поки все не висадиш, не підеш.

Відразу до кілочків підв’язувати не обов’язково. Джина росте компактним кущиком, але пізніше, у міру наливу плодів, зробити це все ж доведеться. Для профілактики фітофторозу, як тільки розсада приживеться, обприскати її фунгіцидом: бордоською рідиною, хомом, скорому або ін.

Відео: дуже простий спосіб підв’язки томатів в теплиці

Догляд за томатами джина

Доглядати за цим томатом набагато простіше, ніж за багатьма іншими. Підв’язки досить однієї за весь сезон. У той час як високорослі потрібно підв’язувати 2-3 рази в міру їх зростання. Джина прекрасно плодоносить без пасинкування, але якщо видалити всі нижні бічні пагони до першого суцвіття, плоди будуть крупніше. Компактним кущах потрібно менше води при поливі (до 2 л на кущ) і рідких підгодівлі (0.5 л на кущ). Поливайте двічі на тиждень в посушливу погоду, а в дощову перевіряйте, наскільки промокла земля. Вона повинна бути вологою на глибину 30 см.

&1&

Томат джина можна не пасинкувати, він росте компактним кущем без загущення

Як і в розсадний період, продовжуйте підгодовувати кожні 2 тижні. З початку цвітіння замініть азотні добрива комплексними, що містять калій, фосфор і мікроелементи. У магазинах і відділах для садівників їх сьогодні продають у великому асортименті, причому спеціальні — для томатів. Читайте склад, азот в них може бути, але не в більшій концентрації, ніж інші елементи. Не купуйте суміші, на яких не вказано склад, немає процентного співвідношення азоту, фосфору і калію.

&1&

На кожному добриві повинен бути вказаний склад або формула