Пересадка вишні восени на нове місце з мінімальним ризиком

74

При переплануванні ділянки іноді виникає необхідність в перенесенні тієї чи іншої культури. Але пересадка дерева у городників часто викликає побоювання-чи можна це зробити без загрози його загибелі і як швидко воно приживеться? дотримання нехитрих правил допоможуть вам безболісно пересадити вишню восени на інше місце.

Основні умови успішної пересадки

Перш за все, потрібно знати, коли краще пересаджувати вишню. Справа в тому, що дерево до 3-х річного віку, куплені саджанці або вишнева поросль з вашого ж ділянки пересідає по-різному. Основна складність пересадки більш дорослої вишні полягає в особливостях її кореневої системи – досить розлогою, з міцними корінням, які знаходяться і близько до поверхні грунту і в її глибині.  викопати таке дерево без пошкоджень практично неможливо, а чим більше доведеться обрубати довгих коренів, тим, відповідно, менше ймовірності благополучної приживлюваності вишні на новому місці. Тому чим старше дерево, тим складніше його пересадити і більше ризику.

Пересадка вишні восени на нове місце з мінімальним ризиком

Перш за все, потрібно знати, коли краще пересаджувати вишню

Друга умова-дотримання оптимальних термінів. Як і більшість садових дерев, вишню рекомендується пересаджувати в той період, коли вона знаходиться в стані спокою, тобто рано навесні, поки не розпустилися бруньки, або восени після листопаду. Поясню, чому пересадка вишні восени краще і ефективніше. По-перше: в цей період основна частина городніх робіт закінчена і можна без поспіху зайнятися переплануваннями і пересадками. По-друге: особливості жовтневої погоди з частими опадами і прохолодою зменшує необхідність поливів, що зручно, якщо ви не можете часто бувати на ділянці. По-третє: до настання заморозків у рослини достатньо часу, щоб як слід вкоренитися і адаптуватися на новому місці. Це допоможе їй благополучно перезимувати, а навесні бути готовою до вегетаційного періоду.

Також потрібно правильно вибрати і підготувати ділянку, на який будете переносити деревце.  тут потрібно врахувати всі умови, щоб вишня змогла не тільки прижитися, але і в майбутньому радувала вас щедрими врожаями.

Порядок виконання

Вишня-не надто вимоглива до складу і типу грунту, тому і отримала таку популярність серед садівників. Єдине, що може їй нашкодити – важка глинистий грунт з низькою повітропроникністю і частим застоєм води. Поліпшити такий грунт можна глибокої перекопування ділянки з обов’язковим внесенням пари відер крупного піску і близько трьох відер сухого некислого торфу.

Що стосується добрив. Прагнучи підвищити поживність грунту багато садівників допускають непрощенну помилку додаючи в посадкову яму свіжий гній або того гірше – пташиний послід. Цього робити ні в якому разі не можна! справа в тому, що така органіка містить велику кількість аміаку, який обпалює молоді ніжні корінці і, як наслідок, часто веде до загибелі незміцнілого рослини. До того ж, для несформованої кореневої системи буде цілком достатньо поживних елементів, що містяться в грунті. Бідні і виснажені ділянки удобрюють перепрілим 2-3-х річним коров’яком або гноєм, компостом або за їх відсутністю — комплексними мінеральними препаратами у зазначеній в інструкції дозуванні.

Рада! набагато безпечніше, корисніше і ефективніше вносить добрива навесні через рік-півтора після пересадки, коли дерево вкорениться і зможе засвоїти поживні речовини.

Пересадка вишні восени на нове місце з мінімальним ризиком

В якості подальшої опори пересадженого дерева в яму вбиваємо дерев’яний кол

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Пересадка вишні восени на нове місце з мінімальним ризиком

Попередити багато грибкові інфекції і розвиток процесів гниття допомагає деревне вугілля і зола. Тому все, що залишилося після згоряння дров в багатті, мангалі або печі потрібно зберегти, а потім використовувати в городі. У посадкову яму для вишні досить кинути 2-3 жмені вугілля, а ранки на пошкоджених коренях – можна припудрити деревною золою.

В якості подальшої опори пересадженого дерева в яму вбиваємо дерев’яний кілок.

Щоб визначити необхідний розмір посадкової ями досить поглянути на крону вишні – як правило, таку ж площу займає і її коренева система. Найчастіше рекомендовані розміри: 50смх50см і близько 60см глибиною. Грунт на дні ями потрібно злегка розпушити і щедро полити. А тим часом, поки води буде вбиратися, в середину ями вбиваємо дерев’яних кіл і йдемо викопувати дерево.

  • перш за все, відзначте на звісточках південь і північ, щоб на новому місці дерево розташувати також.
  • орієнтуючись за розміром крони, починайте поступово підкопувати з усіх боків.
  • трапляються довге коріння обріжте секатором.
  • викопуючи, намагайтеся не порушувати земляний кому, щоб не оголювати коріння.
  • подденьте вилами знизу і витягніть вишню на підготовлений заздалегідь шматок старої плівки або мішок, щоб перенести рослину на нове місце разом із землею.

відео про те, як правильно пересадити вишню

Опускати дерево в яму рекомендується на тугіше глибину, на якій воно знаходилося раніше, тому часто доводиться підсипати землю, утримуючи штамб. Акуратно розправивши коріння, починайте засипати яму родючою землею знятої з верхніх шарів. Заповнивши яму до половини, рівномірно з усіх полийте з усіх боків. Це сприяє видаленню повітря і щільному приляганню землі до корінців.  після того як вода вбереться яму засипають повністю, періодично ущільнюючи грунт, особливо навколо стовбура.

Завершальні роботи

Після пересадки вишні потрібен ще деяких догляд. Перш за все, це формування поливальної канави.  на відстані 30-ти сантиметрів навколо штамба робимо рів глибиною на підлогу багнета лопати, а по зовнішньому краю його можна зміцнити грудками знятого дерну. Коли канава готова, ще раз поливаємо дерево і обов’язково мульчируем товстим шаром, щоб зберегти вологу, попередити появу земляної кірки і захистити коріння від заморозків.

При пересадці частина кореневої системи була пошкоджена, і щоб її розмір збалансувати з розміром крони, необхідно обрізати частину гілок. Зазвичай це обламані, пошкоджені і зростаючі в середину гілочки. Також обрізку піддається зелена, яка не встигла задерев’яніти поросль поточного року, так як у неї мало шансів перезимувати і її все одно доведеться видаляти навесні.

відео про посадку вишні

В кінці залишилося тільки зміцнити пересаджену вишеньку, прив’язавши її в декількох місцях до дерев’яної опори. Це допоможе деревцю утримуватися у вертикальному положенні до тих пір, поки коріння міцно не зміцняться в землі.

Бегонія комірцева-розмноження, вирощування та догляду

&1&

Вирішили зайнятися квітникарством і не знаєте з чого почати? тоді вам потрібно звернути увагу на бегонію комірцеву, яка при всій її високій декоративності не потрібно складний догляд.

Зміст

  • Королівський » нащадок»
  • Розмноження і вирощування
  • Умови утримання та догляд

Королівський «нащадок»

Бегонії як, втім, і більшість кімнатних рослин, прийшли до нас з тропічного і субтропічного клімату. Різноманітні сорти і види прижилися на наших підвіконнях, оселилися в домашній оранжереях, стали живим прикраса багатьох громадських місць і робочих офісів.

І в цьому величезному сімействі, мабуть, найпопулярнішою і поширеною можна вважати комірцеву бегонію. Цей вид, виведений з королівської бегонії, отримав великі, соковиті листя на товстих і високих черешках. Завдяки цьому рослина вийшла досить висока, до 80см, і досить розлога.

&1&

Вона чудово виглядає як самостійна рослина — на широких підвіконнях, в підвісних кашпо або підлогових вазонах

Висока декоративність, і при цьому невибагливість і простий догляд, зробили бегонію популярним інтер’єрним рослиною в домашніх умовах. Вона прекрасно виглядає як самостійна рослина – на широких підвіконнях, в підвісних кашпо або підлогових вазонах. І в той же час її традиційна зелене забарвлення гармонійно вписується в багато квіткові композиції – в якості фону для яскравих рослин або для контрасту з листям інших форм.

Якщо вас зацікавила бегонія комірцева своєї декоративність, і сподобався простий догляд за нею, то завести собі цей кімнатна квітка можна без особливих зусиль і з мінімальними грошовими витратами.

Розмноження і вирощування

Готову рослину можна купити в спеціалізованих магазинах або ж у приватних продавців на ринку. Але набагато цікавіше виростити бегонію самостійно, в домашніх умовах, тим більше, що це досить результативна завдання, виконати яку зможе навіть початківець, недосвідчений квітникар.

&1&

Готову рослину можна купити в спеціалізованих магазинах або ж у приватних продавців на ринку

Розмножується бегонія манжетная поділом, стебловими черешками і листям. Хороша приживлюваність, швидке укорінення і догляд дає можливість отримати багато нових, самостійних рослин навіть при мінімальній кількості посадкового матеріалу.

  • укорінення черешка

Отриманий від материнської рослини стебло вкорочують до 7-10см заввишки і обрізають лист, залишаючи лише третину, щоб зменшити випаровування вологи. Після цього черешок поміщають в прозору ємність з водою і залишають на підвіконні до появи корінців. Час від часу потрібно доливати воду, підкреслюю, саме доливати, а не міняти, щоб зберегти її сприятливий мікроклімат і бактеріальний склад.