Вигонка тюльпанів до 8 березня-вибір сортів, посадка цибулин і правила вигонки

34

Отримувати квіти в міжнародний жіночий день приємно будь-якій жінці, ще приємніше, коли ніжні бутони розпускаються будинку на підвіконні прямо до свята, – такого чарівництва дозволяє домогтися вигонка тюльпанів до 8 березня. І не біда, якщо раніше вам не доводилося мати справи з тюльпанами, навчитися виганяти ці квіти в домашніх умовах під силу навіть початківцям квітникарям.

Зміст

 • Вибираємо сорт тюльпанів і відповідні цибулини для вигонки
 • Підготовчі роботи перед вигонкою тюльпанів
 • Як правильно посадити цибулини, і що з ними робити далі?
 • Вирощування тюльпанів до 8 березня-важливі моменти

Вибираємо сорт тюльпанів і відповідні цибулини для вигонки

Взагалі, виростити прекрасні тюльпани будинку можна до нового року, до 14 лютого або до травневих свят, коли на клумбі ще тільки-тільки здалися ніжні паростки. Прийнято навіть спеціально поділяти вигонку тюльпанів на ранню, середньоранню, середню і пізню, в залежності від того, до якого терміну необхідно отримати свіжі бутони. Причому для кожного періоду рекомендовані певні сорти тюльпанів.

Про те, які краще тюльпани виростити до 8 березня, і як правильно це зробити від підготовки цибулин для посадки до зрізання витончених бутонів, ми і розповімо в цій статті.

відео про вигонку тюльпанів до 8 березня

Щоб в домашніх умовах отримати якісні красиві квіти з інтенсивним забарвленням, потрібно звернути увагу на наступні ознаки при виборі сорту:

 • клас тюльпанів;
 • забарвлення квіток;
 • висота рослин;
 • терміни цвітіння;
 • схильність хвороб.

Вигонка тюльпанів до 8 березня-вибір сортів, посадка цибулин і правила вигонки

На фото вигонка тюльпанів

При вигонці стійкість тюльпанів до різних вірусів має велике значення, особливо це стосується вірусу пестролепестности. Виявляється він у вигляді зміни забарвлення квіток з появою на пелюстках рисок, точок, плям і т.д. Але найгірше те, що з уражених вірусом цибулин часто виростають «сліпі» бутони, а визначити хвору цибулину по зовнішньому вигляду неможливо.

Стійких до ряболепестності сортів небагато, найкращими вважаються тюльпани кауфмана, грейга, фостера. Представники цих класів, до того ж, володіють цікавою забарвленням і відрізняються міцними невисокими стеблами з великими квітками. Тому їх добре використовувати в якості вигоночних рослин.

Найчастіше для вигонки використовують різні сорти дарвінових гібридів (кращі – маурін і форготтен дрім) і групи тріумф (особливо парад рекорд). А для середньої вигонки в період з середини лютого до середини березня найбільш підходять сорти: кіс неліс, оксфорд, ерік хофсьє, лондон, вівекс, дипломат.

Що стосується цибулин, то в магазинах спеціально для вигонки пропонуються голландські цибулини з позначкою «гігант», оброблені стимулюючими препаратами. Також можна купити вітчизняний посадковий матеріал або заготовити цибулини з літа самостійно. Цибулин для вигонки беріть на 20% більше, ніж для висаджування на клумбу.

Вигонка тюльпанів до 8 березня-вибір сортів, посадка цибулин і правила вигонки

На фото тюльпани

Основні вимоги до посадкового матеріалу для вигонки: цибулини повинні бути найбільшими з усього врожаю (не менше 3,5 см), великоваговими, щільними, округлими і абсолютно здоровими.
Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вигонка тюльпанів до 8 березня-вибір сортів, посадка цибулин і правила вигонки

Підготовчі роботи перед вигонкою тюльпанів

При самостійній заготівлі посадкового матеріалу викопувати цибулини з грядки слід тоді, коли у них пожовтіє дві третини наземної частини. Викопані і відсортовані цибулинки перший місяць зберігають при температурі близько + 20, потім знижують температуру до +17. На весь вересень цибулини слід помістити на нижню полицю холодильника, щоб вони пройшли необхідний період охолодження.

Поки цибулинки лежать в холодильнику, займіться підготовкою субстрату: це може бути торф або садова земля з піском, просто торф або просто пісок, або суміш з додаванням перліту і вермикуліту. Головне, щоб субстрат вийшов повітропроникним, вологоємним і нейтральним. Парникову землю не беріть, щоб уникнути зараження тюльпанів хворобами.

Вигонка тюльпанів до 8 березня-вибір сортів, посадка цибулин і правила вигонки

Фотографія цибулин тюльпанів

1. Також необхідно заздалегідь підготувати ємності, в яких будуть рости тюльпани. Це можуть бути контейнери, ящики, горщики або миски. Керамічні невисокі ємності підходять найкраще, але якщо вони нові, попередньо потрібно буде витримати їх протягом доби у воді. Ємності, в яких раніше росли інші рослини, слід ретельно промити і знезаразити.

Як правильно посадити цибулини, і що з ними робити далі?

У ємності з субстратом охолоджені цибулини висаджують на початку жовтня. Субстратом ящики наповнюють на дві третини, цибулинки легенько вдавлюють (але не вкручують!) в грунт в півтора сантиметрах один від одного і присипають зверху субстратом, щоб верхівки цибулин були ледве прикриті або зовсім залишають їх стирчати над поверхнею землі. Занадто тісно висаджувати цибулини не рекомендується, стежте також, щоб вони не торкалися стінок ящика.

Після посадки землю трохи зволожують і відправляють ящики з тюльпанами в холодильник на нижню полицю або в сховище. У цей період тюльпанам необхідна температура не вище + 5 градусів.

При зберіганні висаджених тюльпанів в холодильнику ні в якому разі не обертайте ящики поліетиленовою плівкою, інакше грунт запліснявіє, а цибулини швидко згниють.
Вигонка тюльпанів до 8 березня-вибір сортів, посадка цибулин і правила вигонки

Фото вигонки тюльпанів

Посаджені в землю цибулинки при прохолодній температурі почнуть розвивати кореневу систему, і вже в січні дадуть зелені паростки. А в перших числах лютого, коли паростки досягнуть висоти в 5 см, можна дістати ящики з холодильника і перенести в світле приміщення з температурою +18 градусів. Приблизно через п’ять тижнів тюльпани повинні зацвісти.

Вирощування тюльпанів до 8 березня – важливі моменти

Під час зберігання ящиків з цибулинами в холодильнику і протягом усього періоду вегетації стежте, щоб земля не висихала. Але і занадто перезволожувати її теж не можна, щоб уникнути появи цвілі. Якщо ж все-таки ви помітите цвіль на поверхні землі, обережно видаліть її і підсипте свіжого субстрату.

відео про вигонку тюльпанів

Не пропустіть важливі моменти, щоб отримати бездоганні за якістю тюльпани до 8 березня:

 • при виборі сортів для вигонки в домашніх умовах орієнтуйтеся не тільки на гарний вид квітів, але і на терміни цвітіння тюльпанів, стійкість до хвороб і невибагливість;
 • не можна зберігати цибулини в холодильнику поруч зі свіжими фруктами, виділяють етилен;
 • підвищення температури під час зберігання посадкового матеріалу викликає деформацію квіток;
 • занадто довге охолодження висаджених цибулин може привести до викривлення квітконосів, при недостатньому періоді охолодження квітконоси виходять короткими;
 • під час росту стебел не підставляйте тюльпани під яскраві сонячні промені, так як вони спровокують сильне зростання зелені, а бутони так і не з’являться;
 • на сонечко можна виставити тюльпани вже після того, як утворюються ніжні бутони, однак майте на увазі, що вони в такому випадку швидше відцвітуть;
 • якщо вам необхідно отримати квіти раніше, збільште температуру в приміщенні до +20+22 градусів, затримати цвітіння допоможе зниження температури до +13 градусів;
 • добрива при вигонці тюльпанів особливого сенсу не мають, тому що рослини беруть всі поживні речовини від цибулини, але кальцієва селітра (розчин 0,2%) виявиться дуже корисною для формування тюльпанів, якщо внести її на початку вегетації.

Вигонка тюльпанів до 8 березня-вибір сортів, посадка цибулин і правила вигонки

Фотографія тюльпанів