Ремонтантна полуниця гірлянда: один з кращих великоплідних сортів

71

Не всі садівники люблять ремонтантну полуницю, але ряд переваг вона, безумовно, має. Більшості ремонтантів важко змагатися за якістю ягід зі звичайними сортами, але останнім часом з’явилася полуниця, за більшістю показників дуже навіть непогана. Одним з кращих, а на думку ряду фахівців і просто кращим, представляється сорт гірлянда. Він хороший і смаком ягід, і врожайністю.

Зміст

 • Опис сорту ремонтантної полуниці сорту гірлянда
 • Зовнішній вид ягід
 • Переваги та недоліки, відмінності гірлянди від інших сортів
 • Використання врожаю
 • Особливості вирощування

  • Відео: полуниця на балконі
 • Відгуки про ремонтантної полуниці сорту гірлянда

Опис сорту ремонтантної полуниці сорту гірлянда

Сорт полуниці гірлянда досить молодий, з’явився на початку нинішнього століття в результаті роботи колективу рдау ім. К. А.тімірязєва під керівництвом професора г. Ф. Говорової. Більшість сортів, виведених галиною федорівною, відрізняються високою хворобливістю і стійкістю до несприятливих кліматичних факторів. Ремонтантна полуниця гірлянда зареєстрована в державному реєстрі селекційних досягнень рф в 2012 році, допущена до вирощування у всіх кліматичних регіонах без винятку. Правда, в найхолодніших місцевостях прийнято парникове і навіть тепличне вирощування цієї полуниці.

Сорт ранньостиглий, перші ягоди можуть бути готові до вживання вже в травні, плодоносить ця полуниця до самих заморозків. Кущі мають кулясту форму, висотою до 25 см, середньощільні. Кількість вусів помірне, за величиною вони середні, пофарбовані в зелений колір з рожевим відтінком. Листя середнього розміру, гладкі, синьо-зеленого кольору, мають сильне опушення. Квітки середнього розміру, двостатеві, білого кольору. Багатоквіткові суцвіття по висоті знаходяться на рівні листя. Вид кущів декоративний, що часто використовується для вертикального вирощування полуниці цього сорту. Для цього використовують підвісні ящики, горщики або кашпо, влаштовуючи каскади різної форми.

Ремонтантна полуниця гірлянда: один з кращих великоплідних сортів

Гірлянда-один з популярних сортів для вирощування в горщиках

Ягоди великі, розміром до 4 см, масою близько 30 г, конічної форми, без шийки. Розмір ягід не залежить від пори року: до осені вони не дрібнішають. Пофарбовані в червоний колір з сильним блиском. М’якоть світло-червоного кольору, соковита, ніжна. Ягоди мають хороший десертний смак, сильний суничний аромат, оцінка дегустаторів — 4,1 бала.

У польових умовах загальна середня врожайність перевищує 600 ц / га, що приблизно означає 1 кг з кожного куща. Плодоношення безперервне, хвилеподібність не виражена. Одночасно на кущах присутні і бутони, і розкрилися квітки, і зав’язі, і дозрілі ягоди. Зимостійкість і посухостійкість на середньому рівні. Хворобливість в нормальні по погоді роки висока, в разі рясних дощів можливе виникнення грибкових захворювань.

Зовнішній вигляд ягід

Ягоди полуниці гірлянда мають не зовсім правильну конічну форму: на маківці конус як би витягнутий. Вони досить великі, але рядова червоне забарвлення не викликає відчуття дуже благородної ягоди. Не допомагає в цьому навіть блиск. Однак зовнішня невибагливість виявляється досить оманливою: виявляється, що серед ремонтантних сортів полуниці смакові якості ягід гірлянди дуже навіть непогані.

Ремонтантна полуниця гірлянда: один з кращих великоплідних сортів

Ягоди мають звичайний вигляд, нічого видатного як за кольором, так і за формою

Переваги та недоліки, відмінності гірлянди від інших сортів

Складно порівнювати ремонтантну полуницю гірлянда зі звичайними сортами, плодоносними один раз за сезон. Все-таки це принципово різні види рослин. Але серед сортів безперервного плодоношення вона вважається однією з кращих. Її особливістю можна вважати те, що при дуже високій врожайності вона відрізняється і ягодами досить пристойного смаку. Крім того, це один з найпопулярніших сортів для настінного вирощування.

Основними перевагами сорту гірлянда є:

 • висока врожайність;
 • раннє отримання перших ягід і безперервне плодоношення до глибокої осені;
 • хороший імунітет до основних захворювань;
 • невибагливість до умов вирощування;
 • декоративність рослини;
 • хороший, для ремонтантного сорту, смак, сильний аромат;
 • хороша транспортабельність врожаю.

Недоліками сорту вважають невисоку переносимість посушливої погоди і перезволоження, в результаті якого рослини можуть захворіти, а ягоди стають водянистими.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Ремонтантна полуниця гірлянда: один з кращих великоплідних сортів

В даний час в держреєстр рф включено всього близько десятка ремонтантних сортів великоплідної садової суниці, але безліч сортів, в основному іноземного походження, вирощуються любителями і без офіційної реєстрації. Всі зареєстровані сорти допущені до використання в будь-яких кліматичних регіонах, майже всі включені в список вже в нинішньому столітті. Власне, не так давно ремонтантна полуниця була абсолютно непопулярна, деякий перелом у свідомості садівників стався саме з появою сортів, плодоносних досить смачними ягодами.

Одним з найстаріших ремонтантних сортів є московський делікатес. Сорт характеризується високою морозо — і посухостійкістю, плодоносить червоними ягодами кисло-солодкого смаку, вдвічі дрібнішими, ніж у гірлянди. Дуже непоганим сортом є єлизавета 2: його ягоди оцінені дегустаторами на 4,7 бала. Вони дуже великі, ароматні, але врожайність сорту вдвічі нижче, ніж у гірлянди. На 4,6 бала оцінений смак ягід сорту кокетка, але його врожайність ще нижче. Дуже хорошими вважаються сорти іноземного походження монтерей і сан андреас, але вони досить вибагливі до клімату.

Ремонтантна полуниця гірлянда: один з кращих великоплідних сортів

Сан андреас — один з модних нині сортів

Таким чином, смакові якості ягід полуниці гірлянда не ідеальні, але вона відрізняється в кращу сторону від аналогів за сукупністю всіх інших показників.

Використання врожаю

Ягоди полуниці сорту гірлянда вважаються дієтичними, енергетична цінність близько 45 ккал/100 г.їх використання універсально. Якщо говорити про вирощування на особистих, в тому числі дачних, ділянках, то мова йде в основному про вживання ягід в свіжому вигляді: зазвичай на невеликих городах кущів ремонтантних сортів полуниці садять не більше десятка. Однак цей сорт годиться і для промислового вирощування, а там вже кількість врожаю досить і для переробки.

Ягоди цієї полуниці годяться абсолютно для будь-яких заготовок. З них можна варити варення і компоти, з них виходить чимало соку, що можна використовувати і в виноробстві, вони застосовуються для виготовлення мармеладу, цукатів і лікерів. Заморожені ягоди при їх розморожуванні взимку мають майже той же аромат, що і свіжі в літній час.

Ремонтантна полуниця гірлянда: один з кращих великоплідних сортів

Полуничний лікер — напій для гурманів

Особливості вирощування

Оскільки полуниця гірлянда дає достатню кількість вусів, її можна розмножувати не тільки насінням, як часто надходять в разі ремонтантних сортів, але і більш звичними методами: діленням куща і вусами. Всі три способи мають приблизно однакову частоту використання. Насіннєвий метод більш трудомісткий, але розсада виходить здоровою, відбувається надійне оновлення посадок. При розподілі куща, яке провести дуже просто, нікуди не діваються накопичені збудники захворювань. Розмножити полуницю вусами-найпростіше, важливо вуса брати з 2-3-річних сильних кущів після їх природного вкорінення. Найкращі розетки-перші від маточного куща. Викопувати їх слід з грудкою землі і відразу висаджувати на заздалегідь приготовлену грядку. При покупці розсади треба віддавати перевагу горшкового варіанту.

Ремонтантна полуниця гірлянда: один з кращих великоплідних сортів

Вусам треба дати добре вкоренитися на матковій грядці

Насіннєве розмноження теж не так важко, як здається: всі, хто вирощує розсаду овочів, впораються і з полуницею. В кінці лютого-початку березня насіння висівають без заглиблення в ящик, в кінці березня сіянці пікірують в індивідуальні стаканчики, а в кінці квітня висаджують на постійне місце. Кущі полуниці гірлянда розташовують не менше ніж в 30 см один від одного. Сорт росте майже на будь — якому грунті, але віддає перевагу супіски і суглинки зі слабокислою реакцією середовища, а найкраще-удобрені деревною золою чорноземи.

Догляд за посадками в звичайній грядці не відрізняється від догляду за іншими ремонтантними сортами. У звичайну погоду полуницю поливають 1-2 рази на тиждень. Якщо йдуть дощі, полив не потрібен, а в разі зайвої вологості грядку на час опадів навіть прикривають плівкою. Удобрювати полуницю намагаються органічними складами і золою. До початку цвітіння полуниця найбільше потребує азоті, в період інтенсивного цвітіння в калії, а під час плодоношення підгодівлі не вносять. Восени, при підготовці до зими, закладають в грядку перегній і золу. Розпушують грунт часто, але дуже поверхнево, з бур’янами боротися допомагає мульчування.

Нормальне плодоношення починається наступним після посадки влітку, максимальний урожай припадає на початок серпня. В кінці сезону обрізають всі пошкоджені листя, проводять заходи по снігозатримання. Під снігом полуниця зимує прекрасно, але про всяк випадок на грядки укладають хвойний лапник.

Ремонтантна полуниця гірлянда: один з кращих великоплідних сортів

У холодних регіонах укриття допоможе до випадання снігу

Дає дуже багато пагонів. При товарному производсте-це великий недолік. Більше вирощувати не буду.

Влад13

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=6605&start=75

Цариця сорт з великою, смачною ягодою. Вусів у мене дає багато. Але, що не подобається, ягоди лягають на землю і трохи дощ — комашки її жеруть.

Ельвір

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=6605&start=75

А я нарешті спробував царицю. Смак супер! та й размерчик сподобався. Не сподобалося одне-насіння дуже багато, на зубах хрумтять.

Олег савейко

Http://forum.vinograd.info/archive/index.php?t-2889.html

Вона дійсно цариця. На смак — з вираженою кислинкою, не чисто солодка. Дуже-дуже соковита. Коли відкусиш-спочатку ковтаєш сік, а потім вже жуєш м’якоть. Потребує хорошої агротехніки. Підгодовувати треба хоча б раз на рік, навесні. Інакше дрібніє.

Світла

Http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/5145-%d0%bd%d0%b0%d1%88%d0%b8-%d0%bb%d1%8e%d0%b1%d0%b8%d0%bc%d1%8b%d0%b5-%d1%81%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b0-%d0%ba%d0%bb%d1%83%d0%b1%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d0%bb%d1%8f%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-2015/#msg474160

Цариця-сорт середньо-ранній. На смак мені дуже подобається, солодка, яскраво-червона подовженої форми. Ягідки не розкисають при перенесенні. Росте у мене 2 рік. Цієї зими трохи підмерзла, грудень був морозний, але безсніжний. Єлизавета постраждала сильніше, а рубіновий кулон одинично і дуже швидко відновився. До речі цариця на вусах може встигнути зацвісти і дати в серпні урожай, але не масово, є у неї така особливість.

Елена69

Http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/5145-%d0%bd%d0%b0%d1%88%d0%b8-%d0%bb%d1%8e%d0%b1%d0%b8%d0%bc%d1%8b%d0%b5-%d1%81%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b0-%d0%ba%d0%bb%d1%83%d0%b1%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d0%bb%d1%8f%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8-2015/#msg474160