Приручення кролика, дресирування і привчання до лотка

89

Добре, якщо куплений вами декоративний кроленя виявився ласкавим, привченим до рук і до лотка. Але в більшості випадків вихованням кролика новим господарям доводиться займатися з нуля. Нехай дресирування маленького вихованця цікава далеко не всім, зате питання: «як привчити кролика до лотка?»серед початківців кролівників дуже актуальний, адже кому сподобається після кожної прогулянки тварини збирати по всій квартирі відходи його життєдіяльності?

Зміст

 • Як приручити кролика, і що робити з агресивними особинами
 • Охайні кролики легко привчаються до лотка
 • Як дресирувати кролика і навчати його різним трюкам

Як приручити кролика, і що робити з агресивними особинами

Отже, сприятливі умови для утримання кролика ви створили, клітку йому облаштували, відповідним кормом запаслися, залишилося придбати самого звірка і впритул зайнятися його вихованням. Спочатку дозвольте йому освоїтися в новій обстановці, після чого приручіть маленького пухнастика до рук, привчіть його ходити тільки в лоток, а вже потім за бажанням можна зайнятися дресируванням вихованця – навчити його реагувати на своє ім’я, гуляти на повідку і навіть виконувати забавні трюки.

Не думайте, що недавно куплений кролик швидко звикне до рук, якщо його постійно виловлювати і насильно притискати до себе. Навпаки, в таких умовах тварина набагато довше буде адаптуватися, лякаючись нових господарів. Наберіться терпіння і дозвольте переляканому звірку спочатку озирнутися в незнайомому місці, привести в порядок шубку і вмитися. А ось коли кролик почне пробувати корм і розслаблено вляжеться в клітці, можна вважати, що він повністю освоївся.

відео про приручення кролика до лотка

Щоб приручити декоративного кролика, до його клітці слід наближатися плавно, не роблячи різких рухів, неголосно звертаючись до тварини. Постарайтеся забезпечити своєму вихованцеві спокійну обстановку, без гавкоту собак, стороннього шуму і гучних розмов.

Спочатку дайте кролику звикнути до вашої руки – нехай він її досліджує, нюхає і звикне до вашого запаху. Смачні ласощі додатково допоможе розташувати кролика до себе. Обережно погладьте малюка по голові, але якщо при цьому він стиснувся в грудочку, залиште на час в спокої. Майте на увазі, що маленькі кролики будь-яка істота більш високого зросту сприймають як хижака. Тому нависати над кліткою не варто, краще присісти так, щоб опинитися на одному рівні з кроликом, тоді він підійде до вас з більшою ймовірністю.

Декоративні кролики за своєю природою не ручні, але ласку люблять, особливо коли їм чешуть лобик або акуратно мнуть руками спинку. Від такого масажу кролики завмирають і мліють. Тільки краще їх гладити, поки вони знаходяться поза кліткою — витягувати для цієї мети звірка з клітини не варто, тому що він сприйме таке обходження як прояв агресії з вашого боку. Якщо ж вам доведеться насильно утримувати кролика в руках при стрижці кігтів або вичісуванні, спокійно поясніть йому, що ви робите і для чого – домашні кролики добре сприймають голос людини.

Приручення кролика, дресирування і привчання до лотка

Декоративні кролики за своєю природою не ручні, але ласку люблять

В більшості своїй декоративні кролики нешкідливі і доброзичливі, але іноді ви можете помітити агресію з боку свого маленького пухнастого вихованця – він може різко рухатися, кусатися і лягати. Найчастіше кролик проявляє агресію, якщо:

 • побоюється, що хтось зробить йому боляче;
 • його чіпають за ніс або беруть за холку;
 • бачить руку, що тягнеться до його мордочці (проносите руку над головою кролика);
 • прагне захистити свою територію від рук людини;
 • відчуває сексуальне збудження (тут допоможе або підбір пари, або стерилізація кролика).

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Приручення кролика, дресирування і привчання до лотка

Щоб звір не ставився до вас агресивно, не бийте його і не підвищуйте голос. Приборкати агресивного декоративного кролика можна, акуратно притиснувши до підлоги, тоді він визнає за вами чільне становище. Якщо ж до вас потрапив дуже агресивний кролик, який раніше мало спілкувався з людьми або піддавався поганому поводженню, в перший час просто убезпечте себе від його нападів і укусів довгим одягом. Згодом кролик перестане думати, що йому хочуть якось нашкодити.

Охайні кролики легко привчаються до лотка

Приручення кролика, дресирування і привчання до лотка

Перш ніж випускати кролика на прогулянку по квартирі, необхідно привчити його легко знаходити свій лоток

Маленькі кроленята швидко звикають ходити в лоток, тільки врахуйте, що в новій обстановці малюки можуть розгубитися і відразу не розібратися, де знаходиться туалет. Встановіть лоток в тому кутку клітини, куди кроленя найчастіше ходить справляти нужду. Якщо на дно клітини ви насипаєте тирсу, то в лоток буде корисно покласти невелику кількість тирси, намочених кроликом, проте краще на дно клітини класти солому, а в туалет насипати наповнювач, щоб кролик чітко розмежовував «туалет» і «їдальню». Котячі наповнювачі для туалету використовувати не варто, так як ваш вихованець може їх згризти, цілком підійдуть пресовані тирса або стружка.

Займатися привчанням декоративного кролика до лотка необхідно кожен день, збираючи вранці і ввечері по клітці намочену солому з «горохом» і перекладаючи їх в лоток. Як тільки ви помітите, що кроленя робить калюжу поза свого туалету, відразу пересаджуйте його в лоток, повторюючи кожен раз одну і ту ж фразу (наприклад, «йди на горщик!»» , але ні в якому разі не лайте кролика! якщо ж ваш вихованець робить успіхи, заохочуйте його ласощами.

Перш ніж випускати кролика на прогулянку по квартирі, необхідно привчити його легко знаходити свій лоток, інакше вся квартира йому здасться просторим лотком, і звір буде залишати свої «сліди» всюди. Спочатку відгородите кроленяті маленьку територію для прогулянок, показавши, де поставлений «горщик». Поступово збільшуйте прогулянковий простір, залишаючи лоток в зоні видимості свого вихованця і додаючи додаткові тимчасові лотки. Незабаром кролик звикне ходити в певне місце, і ви зможете випускати його на прогулянку по будинку без нагляду.

Приручення кролика, дресирування і привчання до лотка

Займатися привчанням декоративного кролика до лотка необхідно кожен день

1 привчаючи кролика до лотка, ви можете зіткнутися з наступними проблемами:

 • звірятко спить в лотку-можливо, спальне місце чимось не подобається кролику, переробіть його по-іншому;
 • вихованець сам не бажає підходити до лотка-повісьте поруч ясла з сіном, щоб пухнастик їв і тут же справляв нужду;
 • кролик робить калюжу повз лотка — у лотка занадто низькі бортики або багато наповнювача;
 • тварина несподівано відмовляється ходити» на горщик « — у кролика почався період» полювання», або після стерилізації йому потрібно освіжити пам’ять, привчивши до лотка заново.

Як дресирувати кролика і навчати його різним трюкам

Карликовому кролику від природи дано багато талантів, і якщо ви не полінуйтеся, то зможете швидко навчити свого улюбленця різним трюкам. Для початку варто навчити його відгукуватися на ім’я: день у день спокійним голосом з однією і тією ж інтонацією звертайтеся по імені до кролика і показуйте йому ласощі, як тільки вихованець підбіжить до вас, погладьте і почастуєте, в іншому випадку не заохочуйте улюбленця незаслужено. Через кілька днів регулярних занять ви досягнете успіху.

відео про дресирування кролика

Для прогулянок на свіжому повітрі на декоративного кролика не варто надягати нашийник – звір ніколи не зможе до нього звикнути. Використовуйте шлею для кошенят, спочатку надягаючи її на кілька хвилин і поступово збільшуючи час. Днів через п’ять можна буде прогулятися з кроликом на шлеї по квартирі, а ще через кілька днів вже виводити на вулицю, тільки в спокійні місця, без собак.

Дресирування кроликів і навчання трюкам успішніше проходить в тому випадку, якщо тварина відчуває голод, але не накидається на їжу, забувши про все на світі. Перед дресируванням досить не годувати кролика годин 6-7. Навчати трюкам декоративного кролика досить легко. Наприклад, щоб навчити його стрибати через обруч, посадіть вихованця перед обручем, утримуючи за обручем ласощі, і почекайте, поки кролик переступить через обруч, почастуєте його за це. Процедуру повторюйте, поки кролику не стане зрозуміло, що від нього вимагається.

Красива жива огорожа з бузку, спіреї і верби

Приручення кролика, дресирування і привчання до лотка

Ось тільки на вирощування густої огорожі прийнятною висоти з хвойних дерев у вас піде не один рік, та й розмножувати ялини і туї досить важко. Зовсім інша справа-такі невибагливі рослини, як верба, бузок, спірея. Так, жива огорожа з верби буквально за пару років перетворюється в щільну зелену «стіну», а зрізані з дорослих рослин живці цілком придатні для розмноження, так що витрачати гроші на саджанці зовсім не обов’язково.

Як виростити живопліт з верби

Безсумнівна перевага живоплоту з хвойних порід в тому, що вона в будь-який час року виглядає однаково добре, забезпечуючи надійний захист ділянки від цікавих очей.

Особливої уваги заслуговують живоплоти з квітучих чагарників – спіреї і бузку. Нехай вони цвітуть тільки на початку літа, але якщо ви посадите сорти з різними термінами цвітіння, то зможете довго насолоджуватися чудовим пахощами і красою пишно квітучих кущів. Жива огорожа з бузку або спіреї стане безсумнівним прикрасою вашої ділянки, не вимагаючи при цьому особливого догляду.