Троянда кімнатна-догляд в домашніх умовах протягом року

83

Трояндами в квітнику нікого не здивуєш – квіти ці дуже популярні, хоча і примхливі, набагато рідше зустрічається кімнатний вид, догляд за яким вимагає більшої уваги.

Зміст

  • Різновиди і сорти, які підходять для вирощування будинку
  • Пересадка і догляд за купленої кімнатної трояндою
  • Правила догляду

Різновиди і сорти, придатні для вирощування вдома

Щоб домогтися гарного тривалого цвітіння, для троянди в домашніх умовах необхідно:

  • забезпечити простір;
  • підтримувати оптимальну вологість і температуру повітря;
  • дотримуватися правила поливу в залежності від пори року;
  • періодично проводити необхідні гігієнічні процедури;
  • стежити за рослиною і не допускати зараження хворобами і шкідниками від інших кімнатних квітів.

Подбавши про правильну зимівлю домашньої троянди, ви зможете побачити перші бутони вже в березні, а при належному догляді рослина буде прикрашати ваш будинок чарівними квітами, затьмарюють своєю красою всю іншу зелень.

відео про догляд за кімнатною трояндою

Зараз в будь-якому квітковому магазині можна знайти мініатюрні троянди різних сортів, чудово підходять для вирощування в домашніх умовах. Зовні вони дуже схожі на звичайні садові, тільки розмірами поменше – компактні кущики досягають лише 35 см у висоту. Виглядає мініатюрна красуня в горщику надзвичайно витончено: на тлі дрібних акуратних листочків темно-зеленого кольору контрастними плямами виділяються чарівні квітки діаметром від півтора до чотирьох сантиметрів, пофарбовані в різні тони і поширюють чудові пахощі.

З мініатюрних троянд особливо добре ростуть в домашніх умовах такі сорти: judy fischer з рожевими махровими квітками, мідно-рожеві new penny, кармінні angela rippon, baby darling оранжево-рожевого відтінку, запашні блідо-жовті квіти yellow doll, багряні starina з інтенсивним ароматом і сріблясто-рожевий сорт cinderella.

Троянда кімнатна-догляд в домашніх умовах протягом року

Домашні троянди

Одна з переваг мініатюрного виду полягає в тому, що він відмінно розмножується живцюванням, і ви легко можете виростити з одного купленого кущика кілька нових рослин.

Крім мініатюрних троянд для вирощування вдома, ви можете вибрати невисокі сорту інших різновидів:

  • невибагливі бенгальські, що забезпечують тривалий пишне цвітіння (сорт офелія з абрикосово-рожевими квітками, цвіте двічі на рік сорт пінк гротендорс з суцвіттями рожевих троянд);
  • сільноветвящіеся багатоквіткові поліантові (сорт оранж тріумф з яскраво-червоними квітками, блідо-рожеві духмяні квіти сорти клотільда супер, сорт мініатюр з дрібними махровими квітами рожевого і білого забарвлення);
  • запашні чайно-гібридні (сорт ла франс з сильно махровими квітками, міс ровена том, грусс ан теплиць, жюль буше).

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Троянда кімнатна-догляд в домашніх умовах протягом року

Якщо ви хочете переселити в квартиру невисокі сорти, що ростуть у вашому квітнику, вибирайте ті рослини, які були отримані з живців, з власним корінням, а не щеплені на шипшині. Інакше вам навряд чи вдасться зберегти власноруч вирощені троянди-догляд за ними в кімнатних умовах не принесе результату.

Троянда кімнатна-догляд в домашніх умовах протягом року

Кімнатні троянди

Пересадка і догляд за купленої кімнатної трояндою

У квіткових магазинах в основному продаються мініатюрні види, привезені з-за кордону, а це значить, що рослини ослаблені різними регуляторами і стимуляторами росту. Доставивши таку троянду додому, вам потрібно буде подбати про її пересадці в більш просторий горщик зі свіжою землею.

Якщо квітка молодий, перші бутони доведеться видалити, як би не було їх шкода. Зате, пожертвувавши кількома маленькими бутонами, ви натомість отримаєте рясно квітучий кущ. Перший з’явився бутон потрібно не просто видалити, а прищипнути стебло над добре розвиненою ниркою, з якої потім з’являться відразу два втечі. На них потрібно буде виконати таку ж процедуру з прищипуванням стебел. А з появою пагонів третього порядку вже можна сміливо дозволяти домашній троянді цвісти!

Квітучі, добре розвинені рослини часто обробляють препаратами, які уповільнюють розвиток нових нирок. Однак, як тільки препарат перестає діяти, нирки активно пускаються в зростання, і кущ може швидко придбати неправильну форму і неохайний вигляд. Зазвичай це відбувається ближче до весни, тому попередньо потрібно встигнути провести формує обрізку кущика, і ваша домашня красуня залишиться компактною.

Троянда кімнатна-догляд в домашніх умовах протягом року

Квітучі, добре розвинені мініатюрні троянди часто обробляють препаратами, які уповільнюють розвиток нових бруньок

1. Що стосується пересадки, не варто її здійснювати в той же день, коли ви придбали трояндочку. Нехай рослина трохи звикне до нових умов. Для цього поставте горщик з квіткою на південно-східне або східне вікно і поливайте в міру необхідності протягом декількох днів.

Пересадка здійснюється наступним чином:

  • підготуйте горщик трохи більшого розміру, ніж той, в якому була рослина;
  • якщо в горщику раніше росли інші квіти, помийте його теплою водою без мила;
  • на дно горщика покладіть шар керамзиту для дренажу в 1 см, при відсутності зливного отвору дренажний шар зробіть 3 см;
  • насипте поверх керамзиту поживну грунтосуміш з дернової землі, перегною і піску, додавши комплексне добриво;
  • землю з добривами присипте шаром землі без добрив, щоб не обпалити коріння;
  • рясно полийте куплену домашню троянду і хвилин через 20 обережно вийміть її з колишнього контейнера, намагаючись не зруйнувати ком землі і не пошкодити коріння (гранули добрив, що залишилися в коренях, не слід змивати);
  • встановіть стебло з грудкою землі в горщик (коренева шийка повинна опинитися під землею), присипте почвосмесью з усіх боків, ущільните її і зверху досипте стільки землі, щоб до краю горщика залишилася пара сантиметрів;
  • обприскати листя водою і поставте в затінене місце.

Троянда кімнатна-догляд в домашніх умовах протягом року

Пересадка домашньої троянди

Вже через добу можна буде перемістити пересаджену трояндочку на її постійне місце і поливати її під корінь відстояною водою про міру висихання грунту. З наступного місяця почніть підгодівлі, поливаючи рослину раз на два тижні розчином мінерального добрива або обприскуючи листя.

Правила догляду

Якою б примхливою не вважалася кімнатна троянда, догляд за нею не зажадає особливих зусиль, якщо ви подбаєте про створення відповідних умов. В першу чергу, це стосується світлового режиму і вологості повітря. Квітці сухе повітря протипоказаний, тому під час опалювального сезону його особливо важливо регулярно обприскувати. А в літню пору бажано переміщати троянди на балкон, на терасу, на вулицю або хоча б відкривати вікна, щоб через духоти в кімнатах жителі горщиків не призупинили своє цвітіння. Як і садовим видам, кімнатним потрібно багато світла, проте не варто тримати її постійно на південному вікні, інакше квітки будуть швидко розкриватися і відразу опадати.

відео про догляд за кімнатними трояндами

Як доглядати за домашньою трояндою в різні пори року? влітку потрібно буде рясно поливати квітку, не допускаючи пересихання земляної грудки, а також стежити, щоб рослина не перегрілося і не захворіло. Зів’ялі квітки обрізайте секатором. Восени кімнатні квіточки можна перемістити з балкона на південні вікна і скоротити частоту поливів. Після закінчення цвітіння троянди перевалюють в горщики більшого розміру.

20-25 сантиметрів. Припиняють поливи лише за 1-2 тижні до збирання врожаю.

&1&

Крапельний полив-найсучасніший спосіб, незамінний при суцільному мульчуванні чорною плівкою

  • дуже хорошим способом є крапельний полив, незамінний при мульчуванні плівкою.
  • найгірший із способів-дощування, нераціонально витрачає воду і сприяє розвитку фітофтори.
  • найпростіше рішення-полив по борознах, що не вимагає складного обладнання і зберігає листя сухими.

&1&

Полив по борознах-найпростіше і доступне рішення