Чим хороший бесшипний агрус, і які сорти краще вибрати для посадки

100

Стовідсотково безколючкових сортів агрусу не буває, як би вас не запевняли в зворотному продавці саджанців. Справа в тому, що колючки можуть несподівано з’явитися на будь – якому кущі агрусу або навпаки зникнути-залежить це від особливостей догляду за кущем і від його віку. Наприклад, у слабошипуватого північного капітана молоді саджанці покриті гострими колючками, які через деякий час майже повністю пропадають, а ось гладкі пагони владила, навпаки, згодом відрощують шипи.

Популярні сорти агрусу без шипів

Стиглий агрус смачний і корисний, з нього можна приготувати безліч цікавих страв і зробити заготовки на зиму у вигляді компотів, джемів або варення. Ось тільки поки збереш всі ягоди з куща, ризикуєш подряпатися з ніг до голови. За надмірну колючість і не люблять багато садівників цю невибагливу культуру. На щастя, вже давно селекціонерами виведений агрус безколючковий, кущі якого практично повністю позбавлені колючок.

Чим хороший бесшипний агрус, і які сорти краще вибрати для посадки

Агрус безшипий і слабошипуватий добре переносять російські суворі зими

Серед садівників склалася думка, що колючий агрус дає більш смачні плоди, ніж агрус без колючок. Чи варто в такому випадку садити бесшипний агрус? насправді, смак ягід визначається сортом — у деяких сортів ягоди мають посередній смак, інші ж безколючкові сорти відрізняються чудовим, насиченим смаком плодів. До того ж, агрус безшипий і слабошипуватий добре переносять російські суворі зими, рано починають плодоносити і не бояться заморозків, характерних для пізньої весни. Також помічено, що кущі зі слабкою шипуватістю відрізняються значною стійкістю до борошнистої роси.

відео про вирощування великого агрусу

Північний капітан

У цього сорту поодинокі шипи зустрічаються на кущі вкрай рідко, можна сказати, що агрус неколючий. Овальні ягоди чорного відтінку з помітним восковим нальотом розташовуються кистями по дві-три штуки. Свіжі плоди мають середні смакові якості, але відмінно годяться для приготування домашнього вина. Крім того, північний капітан відрізняється високою врожайністю, стійкістю до холодів і до грибних хвороб.

Малахіт

На сильнорослих кущах рідкісні шипи рівномірно розташовуються по всьому пагону. Зелені великі ягоди з ніжною м’якоттю і тонкою шкіркою мають специфічний присмак, завдяки якому їх найчастіше використовують для компотів і варення. Висока зимостійкість, відмінна врожайність і стійкість до борошнистої роси – додаткові переваги сорту.

Чим хороший бесшипний агрус, і які сорти краще вибрати для посадки

Агрус» малахіт »

Африканець

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чим хороший бесшипний агрус, і які сорти краще вибрати для посадки

У середньорослого, в міру розлогого куща шипи майже не зустрічаються. Темно-фіолетові ягоди, покриті восковим нальотом, відрізняються легким присмаком чорної смородини — вони смачні в свіжому вигляді, а також у вигляді компотів, желе і варення. До борошнистої роси африканець стійкий, але є ризик ураження антракнозом.

Вогні краснодара

Якщо вас цікавить агрус без шипів зі смачними ягодами, зверніть увагу на цей сорт. На гілках і пагонах напіврозкидистого куща шипів не зустрічається, темно-червоні невеликі плоди приємні на смак. Сорт вогні краснодара стійкий до хвороб, до посухи і до морозів.

Чим хороший бесшипний агрус, і які сорти краще вибрати для посадки

Сорт вогні краснодара стійкий до хвороб, до посухи і до морозів

Сіріус

Інший безколючковий сорт, що заслуговує на увагу. Сіріус — агрус не колючий, середнього терміну дозрівання. Округлі ягоди середнього розміру зібрані в кисті по одній-дві штуки, на смак кисло-солодкі, підходять для вживання в свіжому вигляді і для заготовок на зиму. Сіріус стійкий до грибних захворювань, добре переносить зиму.

Грушенька

На пагонах куща майже непомітно шипів, плоди характерної грушоподібної форми ростуть в кистях по дві штуки. Повністю дозрілі ягоди відрізняються насиченим темним кольором, дрібним насінням і приємним смаком, багаті пектиновими речовинами.

Колобок

Цей популярний сорт цінується за бесшипность, швидке зростання куща, хороше відновлення після пошкоджень, великоплідність і раннє плодоношення. Однак є у колобка і недоліки: агрус чутливий до різкої зміни морозів і відлиг, занадто розлогий кущ необхідно постійно обрізати. Та й у округлих ягід вишневого кольору смак досить посередній.

відео про агрус сорту» колобок »

Уральський бесшипний

Пагони сильнорослих кущів практично позбавлені колючок, світло-зелені великі плоди мають десертний солодкуватий смак з кислинкою, вживаються в свіжому вигляді і використовуються для приготування заготовок на зиму. Борошнистою росою агрус уральський безколючковий уражається рідко, до решти хвороб стійкий.