Чи можна виростити яблуню з насіння, і як домогтися гарного врожаю

79

Напевно, кожен в дитинстві задавався наївним питанням: «чи виросте з кісточки справжня яблуня?» а самі допитливі діти навіть пробували закопати кісточку в землю і подивитися, як вона перетвориться на дерево зі смачними яблуками. Звичайно, дитячі очікування в більшості випадків не могли увінчатися успіхом, адже досвідченим садівникам відомо, скільки праці потрібно докласти, щоб домогтися гарного плодоношення від яблуні.

Передмова

Так все-таки, як виростити яблуню з насіння, і чи вартий результат витрачених зусиль?

Чи можна виростити яблуню з насіння, і як домогтися гарного врожаю

Вирощування яблук з кісточок ризиковано тим, що неможливо передбачити заздалегідь, якими смаковими якостями вони будуть володіти

Насправді, експеримент з отриманням з маленької насінини міцного саджанця рівносильний купівлю «кота в мішку»:

  • з одного боку, бували випадки, коли з кинутого огризка несподівано виростав дичок з дуже смачними плодами;
  • з іншого боку, немає ніякої гарантії, що при дбайливому догляді за виросли деревом ви отримаєте плоди з такими ж властивостями, як у яблука, чиє насіннячко ви взяли на пророщування.

Вирощування яблук з кісточок ризиковано тим, що неможливо передбачити заздалегідь, якими смаковими якостями вони будуть володіти і чи будуть взагалі їстівними. Але ж продегустувати експериментальні плоди ви зможете лише через кілька років. До того ж, яблуні з насіння виходять дуже високими і незручними для догляду, оскільки вони не були спочатку щеплені на карликовий підщепу, як багато окультурені яблуні.

відео про вирощування яблуні з насіння

Якщо ж непередбачуваний результат і роки кропіткої роботи вас не лякають, і вам як і раніше цікаво, як виростити яблуню з насіння, дотримуйтесь вказаних нижче рекомендацій. Зрештою, вирощені однорічні рослини можна використовувати в якості підщепи , до якого потім ви зробите щеплення сортовий яблунею. Хто знає-раптом вам вдасться виростити надзвичайно смачні великі яблука!

Стратифікація посилить схожість насіння

На відміну від насіння огірків або помідорів, насіння яблуні без спеціальної підготовки сходять з великими труднощами. Вам доведеться докласти деяких зусиль, щоб домогтися успішного проростання. Для початку зрілі коричневі насіння, вийняті з яблука, добре промийте в проточній воді для видалення речовини, яка перешкоджає їх проростанню. Насіння замочіть у воді на три дні, щодня замінюючи воду. В останній день можна додати додатково в воду стимулятор «епін».

Чи можна виростити яблуню з насіння, і як домогтися гарного врожаю

Насіння замочіть у воді на три дні, щодня замінюючи воду

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чи можна виростити яблуню з насіння, і як домогтися гарного врожаю

Далі насіння піддаються стратифікації-загартовуванню в холодильнику. Наповніть якусь ємність тирсою або вологим піском, помістіть туди насіння і на пару місяців поставте на нижню полицю холодильника. Не забувайте час від часу перевіряти: чи не запліснявів чи і не висох чи пісок, не проклюнулися чи насіння.

Можна скористатися іншим перевіреним способом, який успішно застосовували ще ченці валаамського монастиря при обробітку яблуневого саду. Промиті кісточки, вийняті з яблука, відразу ж садили в землю ще в кінці літа. До зими насіння встигали набрякнути і за зиму проходили всі стадії гарту, до весни випускаючи зелені паростки.

Висаджування насіння в грунт

Коли яблучне насіння в холодильнику проросте, їх слід висадити в ящики, де попередньо на дно насипаний дренаж, а поверх – поживна грунтова суміш. Ящики виставляють на підвіконня добре освітленого вікна. Оскільки для підготовки насіння домашніх яблунь необхідно від 60 до 90 днів, стратифікацію починайте в першій декаді січня. Виросли сіянці пересадите у відкритий грунт і поливайте в жарку погоду.

Чи можна виростити яблуню з насіння, і як домогтися гарного врожаю

Ящики виставляють на підвіконня добре освітленого вікна

Дичку ви зможете дізнатися ще на ранньому етапі по яскраво-зеленому кольору листя і наявності тонких колючок на коротких пагонах. Такі сіянці краще відразу видалити, щоб не витрачати даремно час на догляд. Молоді рослини, з яких згодом вийде хороша яблунька, будуть відрізнятися відсутністю колючок, симетричним розташуванням нирок, товстим стовбуром і великим листям.

відео про правила вирощування яблуні з насіння

Вирощування яблунь буде більш успішним, якщо ближче до зими ви викопаєте молоді сіянці і пересадите їх у високі ящики або горщики, щоб забезпечити центральному корені юних яблунь достатньо місця для зростання. Через рік (восени) підросли деревця знову висаджують під відкрите небо на нову грядку, підвернувши головний корінь під кутом 90 градусів.

Чи можна виростити яблуню з насіння, і як домогтися гарного врожаю

Висаджуйте відразу кілька насіння, щоб в процесі вирощування можна було сміливо відбраковувати слабкі рослини і залишати найбільш сильні