Передпосадковий захист картоплі від шкідників: поради та секрети

32

Великої шкоди майбутньому врожаю на ділянках з картоплею завдають шкідники: дротяники, капустянка, колорадський жук. Щоб уникнути цієї неприємності, слід скористатися рекомендаціями по правильній обробці картопляних бульб до висадки в грунт, дізнатися про спеціальні засоби, що використовуються для цієї мети.

Зміст

 • Обробка картоплі від шкідників перед посадкою

  • Обприскування
  • Замочування
  • Запилення сипучим засобом
 • Захист від колорадського жука
 • Захист від дротяників

  • Відео: картопля без жуків і дротяники
 • Захист від капустянки
 • Огляд основних засобів для передпосадкової обробки картоплі від шкідників

  • Таблиця: препарати для передпосівної обробки бульб картоплі
  • Відео: супердержави захисту картоплі від шкідників за допомогою березового дьогтю

Обробка картоплі від шкідників перед посадкою

Бажання городника — отримання стабільно високих врожаїв картоплі. Першим етапом на даному шляху є передпосадкова обробка картопляних бульб. Її переваги:

 • підвищує врожайність і якість картоплі;
 • забезпечує довготривалий захист рослин від шкідників і грибкових захворювань;
 • скорочує необхідність частих обприскувань;
 • сприяє кращому зберіганню зібраного врожаю.

Передпосадковий захист картоплі від шкідників: поради та секрети

Щоб уникнути появи колорадських жуків, необхідно освоїти основні прийоми передпосадкової обробки бульб

Обприскування

Для виконання цієї процедури на землі розкладають брезент або целофанову плівку, розстеляють в один ряд картоплю і рівномірно обприскують його з пульверизатора розчином інсектицидного препарату. Потім бульби перевертають і проводять повторне обприскування. Можна скористатися віником або щіткою. Необхідно дотримуватися обережності при перевертанні картоплі, щоб зберегти цілісність з’явилися відростків.

Після того як бульби просохнуть, їх висаджують в грунт.

Замочування

Посадковий матеріал обережно укладають в сіточки і занурюють в підготовлений розчин на кілька годин. Час обробки вказується в рецептурі застосовуваного засобу. Надалі коренеплоди витягують з розчину, просушують і висаджують в грунт.

Таке «купання» дозволяє захистити рослину від колорадських жуків та інших шкідників. Додаткове підживлення бульб забезпечить кращу схожість.

Запилення сипучим засобом

Розкладений в один ряд картопля посипають сухим подрібненим засобом. Коренеплід повинен бути повністю покритий запилюється речовиною. Для цих цілей використовують просіяне деревну золу, наприклад, березову.

Запилення проводиться безпосередньо перед посадкою. Слідкуйте, щоб порошок не обсипався. Опудривание золою можна проводити після процедури замочування або додавати золу в лунки.

Захист від колорадського жука

Колорадський жук — один з найбільш небезпечних шкідників картоплі. Він здатний завдати величезної шкоди майбутньому врожаю. Найбільш ефективний спосіб боротьби-застосування хімічних і біохімічних препаратів.

Для передпосадкової обробки бульб від колорадського жука використовують інсектофунгіцидний протруйник-престиж.

Для обприскування посадкового матеріалу готується розчин з розрахунку 10 мл препарату на 100-200 мл води (необхідна концентрація завжди вказана в інструкції, що додається). Цією кількістю обробляють 10 кг бульб. Імідаклоприд, що міститься в престижі, поступово всмоктується корінням, у міру зростання бадилля просувається по стеблах в листя, захищає рослину від дорослих перезимували жуків. Шкідники, сідаючи на кущ, відразу гинуть і не встигають відкласти яйця і пошкодити листя. У нові бульби отруйна речовина не потрапляє. А через 1,5-2 місяці воно повністю розпадається на прості абсолютно нешкідливі частинки і втрачає токсичність. Фахівці рекомендують використовувати престиж для середньостиглих і пізніх сортів картоплі. А для протруювання сортів раннього терміну дозрівання годяться препарати круїзер і табу.

Передпосадковий захист картоплі від шкідників: поради та секрети

Отруйна речовина в престижі розкладається і в нові бульби не потрапляє

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Передпосадковий захист картоплі від шкідників: поради та секрети

Дієвий засіб запобігання картоплі від колорадських жуків-престиж хамелеон. Цей препарат комплексної дії також використовується для обприскування бульб до висадки. Для цього 10 г засобу розчиняють в 600-800 мл води і виробляють обприскування 25-30 кілограм картоплі.

Захист від дротяники

При перекопуванні ділянки городникам трапляються червоподібні личинки жовтого або коричневого кольору. Зовнішнім виглядом вони нагадують шматочок дроту. Звідси і назва-дротяники. Це потомство жука-щелкуна. Цим шкідником пошкоджуються майже всі городні культури. Вони впиваються в стебла, коріння і коренеплоди рослин, що призводить до значного зменшення врожаю. Дротяники легко пересувається в грунті, завдає шкоди бульб картоплі, утворюючи в них ходи.

Передпосадковий захист картоплі від шкідників: поради та секрети

Дротяник небезпечний не тільки для картоплі, але і для інших овочів в городі

Методи обробки бульб для боротьби з дротяником схожі на застосовувані вищеописані способи. Для обприскування або замочування посадкового матеріалу використовують інсектофунгіцидні протруйники. Дозволено проводити обприскування прямо в лунках. Крім препарату престиж, проводять протруювання бульб засобом круїзер. Для обробки 100 кг картоплі досить 1 літра розчину, приготованого з 20 мл препарату на 1 л води. Рекомендовані і такі препарати: табу, пікус, командор, імідор.

Дозволяється застосовувати препарат тривалого впливу — базудин. Він вноситься в лунки при посадці картоплі. Однієї упаковки (30г) препарату достатньо для використання на 20 м2 посадкової площі.

Відео: картопля без жуків і дротяники

Захист від капустянки

Капустянка — комаха бурого кольору, частіше зустрічається на добре удобрених гноєм місцях. Якщо з нею не боротися, поширюється по всій ділянці. Протягом дня комаха здатна знищити до 15 кущів картоплі.

Передпосадковий захист картоплі від шкідників: поради та секрети

Капустянка-вкрай небезпечний шкідник

 • володіє малою токсичністю.
 • колорадський жук білокрилка, міль і корівка.круїзер10 мл препарату на 1 л води (на 30 кг картоплі)добре змішується з фунгіцидами. Забезпечує захист протягом 1,5-2 місяців.колорадський жук, дротяники, комплекс грунтових і поверхневих шкідників.

  Крім цього, для боротьби зі шкідниками можна використовувати комплексні препарати: престиж і максим, які розглянуті вище. Комбінація цих коштів в поєднанні 100: 70 захищає картоплю і від шкідників, і від бактеріальних гнилей.

  При роботі з інсектицидами необхідно ретельно дотримуватися техніки безпеки:

  1. перед проведенням обробки треба надіти гумові рукавички, маску на ніс і рот.
  2. під час робіт забороняється приймати їжу і курити.
  3. після закінчення обробки потрібно прополоскати рот і прийняти душ з милом.

  Розчин, приготований з додаванням березового дьогтю. Готується він з розрахунку одна столова ложка дьогтю на один літр води.

  Відео: суперздібності захисту картоплі від шкідників за допомогою березового дьогтю