Вітчизняні томати санька, які не підведуть

48

Багато сортів, які ми купуємо до кожного нового сезону в красивих пакетиках, з’явившись на наших ділянках на один-два сезони, безслідно йдуть. Помідори сорту санька — той рідкісний випадок, коли, одного разу вдало оселившись, вони залишаться вашими друзями на довгі роки.

Зміст

 • Історія появи сорту санька
 • Характеристика сорту

  • Таблиця: характеристика сорту томатів санька
 • Опис сорту
 • Особливості вирощування сорту санька

  • Полив
  • Підгодівля
  • Формування
  • Схема формування детермінантних сортів томатів
 • Відео: особливості вирощування томатів сорту санька
 • Відкликання

Історія появи сорту санька

Вітчизняні томати санька, які не підведуть

Санька-це сорт вітчизняної селекції

Томат санька-сорт вітчизняної селекції. При виведенні цього сорту селекціонерами була поставлена мета-отримати сорт для вирощування у відкритому грунті. Заявка на допуск до реєстрації в держреєстр селекційних досягнень надійшла 28.11.2000. У 2003 році сорт був включений в держреєстр і був рекомендований до вирощування в центрально-чорноземному регіоні. Але санька порадує раннім урожаєм практично у всіх регіонах.

Характеристика сорту

На підставі даних держреєстру сорт можна охарактеризувати наступним чином:

Таблиця: характеристика сорту томатів санька

час достиганияраннеспелийвысота растениядетермінантный (60-70 см) маса плода71–90 гвкусовые качествахорошиецвет плодовкрасныймакс.урожайність71ц / гаіммунітет сортаімеет середню стійкість до хвороб

Опис сорту

Вітчизняні томати санька, які не підведуть

Томати санька відносяться до ранньостиглих

Саньку дійсно можна вирощувати як під плівковим укриттям, так і у відкритому грунті.

Висаджувати в грунт цей сорт краще за наступною схемою: відстань між томатами в ряду має становити 40 см і 50-60 см між рядами. На одному квадратному метрі може вміститися 5-6 рослин.

Томати цього сорту виростають не більше ніж на 60-70 см. Перша квіткова кисть закладається після сьомого листа, далі через кожні 1-2 листа додаються нові кисті, на яких можуть вирости до шести плодів. Як і належить ранньостиглим сортам, томати дозрівають дружно. А завдяки своєму ранньому дозріванню санька встигає віддати урожай до масового ураження томатів фітофторою.

Середня вага плодів-близько 80г.врожайність у саньки теж непогана, вона може досягати 5 кг з одного куща. З одного квадратного метра можна отримати до двох відер плодів. Звичайно, такий урожай порадує вас тільки при правильному догляді — формуванні рослини, проведенні своєчасних підгодівлі, розпушуванні, підгортанні, поливі .

Санька хороший не тільки в салатах, але годиться і для цільноплідного консервування.

Перевагами саньки можна вважати наступні:

 • невибагливий у догляді;
 • стійкий до перепадів температур;
 • дружно формує урожай;
 • має досить високу врожайність;
 • стійкий до хвороб,
 • смачний.

Плоди у саньки круглої форми, з тонкою шкіркою, соковиті, м’ясисті, щільні, добре зберігаються і транспортуються.

Вітчизняні томати санька, які не підведуть

Плоди у саньки мають класичний смак

Крім саньки з плодами червоного кольору є ще виведений на його основі санька золотий, що відрізняється від батька тільки кольором плодів і більш високим вмістом каротину. Плоди у саньки золотого яскраво-жовтого кольору.

Вітчизняні томати санька, які не підведуть

Сорт санька золотий виведений на основі сорту санька

Особливості вирощування сорту санька

У більшості регіонів вирощувати саньку потрібно через розсаду, і тільки в південних областях можливий безрозсадний спосіб.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вітчизняні томати санька, які не підведуть

Висівати насіння для отримання розсади потрібно приблизно за 50-55 днів до її висадки в теплицю або у відкритий грунт. Висаджувати розсаду в теплицю або на вулицю слід до початку цвітіння, з бутонами на першій кисті. Якщо з цим запізнитися, то від отриманого при пересадці стресу можна втратити першу кисть: квітки і зав’язі можуть впасти.

Приблизний розрахунок терміну висіву такий: від передбачуваних термінів висадки в грядку відраховуємо назад півтора місяці і ще тиждень на проростання насіння (виходить 50-55 днів). Для середньої смуги і сибіру орієнтовний термін посіву скоростиглих сортів для неопалюваних теплиць — з 25 березня по 1 квітня, для відкритого грунту — 15 квітня.

Вирощують розсаду цього сорту так само, як і розсаду інших сортів: дотримання оптимального температурного режиму, своєчасне проведення підгодівлі, полив, пікіровка на стадії двох справжніх листочків, загартовування — всі важливі етапи вирощування розсади томатів.

У характеристиках сорту відзначається, що санька невибагливий. Але є все ж деякі особливості, які слід враховувати. На стадії росту куща потрібна його підв’язка до опори, тому що санька сильно розростається в сторони, а це може перешкодити нормальному розвитку сусідніх рослин. Пасинкування цього сорту не потрібно.

Врожайність і здоров’я рослини багато в чому залежать від правильного поливу, внесення добрив та інших необхідних процедур.

Полив

Вітчизняні томати санька, які не підведуть

Поливати саньку потрібно теплою водою під корінь

Санька потребує регулярного поливу, причому треба пам’ятати, що поливати томати потрібно теплою водою. Починаючи з моменту формування зав’язей бажано поливати кущі до двох разів на тиждень. Норма поливу-7-8 л на 1м2.

Підживлення

Вітчизняні томати санька, які не підведуть

Мінеральними добривами томати підгодовують помірно

Першу підгодівлю проводять через два тижні після посадки. І ще дві наступні підгодівлі з інтервалом в 20 днів.

Склад підгодівлі може бути наступним:

 • перша підгодівля: в 10 л води розмішати півлітра будь-якого органічного добрива. Підійдуть коров’як, курячий послід і навіть настій з свіжоскошеної трави( добре підійде кропива);
 • друга підгодівля: в 10 л води розмішати півлітра органічного і столову ложку комплексного мінерального добрива;
 • третя підгодівля: столова ложка комплексного мінерального добрива на 10 л води.

Формування

Детермінантні сорти томатів здебільшого формують в один або два стебла. Якщо рослина формують в одне стебло, то після появи перших двох суцвіть стебло потрібно підв’язати до опори. Регулювати ріст рослини не потрібно, зупинка росту відбудеться самостійно.

Якщо рослина вирішено формувати в два стебла, то другим стеблом буде служити пасинок, що виходить з пазухи листа. В цьому випадку до опори потрібно підв’язати два стебла.

Схема формування детермінантних сортів томатів

Вітчизняні томати санька, які не підведуть

Сорт санька у відкритому грунті і в теплиці в основному формують в одне стебло

Близько до правди. Ранньостиглість сорту мені дуже сподобалася, але випробувати всі переваги ми змогли, тільки познайомившись з ще одним незаперечним плюсом, а саме його детермінантністю (низькорослістю). Висота рослин становила всього 40-60 см, що було дуже зручно. Кущ розсовуєш, а там ніби хто спеціально до тебе урожай збирав і сюди зсипав. Мені сподобався його яскравий, притягує увагу, якийсь особливий червоний колір. Плоди бездоганні, м’ясисті, округлі. Має чудову високу транспортабельність.всі говорять про його неперевершений смак, справжній смак томатів. У нас в родині він універсальний, використовуємо його в свіжому вигляді, для консервування і виробництва томатного соку.помітили ще одну дивовижну особливість. Рослина може після віддачі врожаю успішно рости і давати урожай. Деякі рослини сміливо доживають до заморозків.

Bizagro

Https://otzovik.com/review_2652547.html

Вітчизняні томати санька, які не підведуть

Санька-один з найперших порадує вас зрілими плодами