Педілантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткою

75

Багато любителів-квітникарі цінують кімнатні рослини за красиве цвітіння або дивовижну забарвлення і форму листя, але зустрічаються і цінителі екзотичних форм. А самі незвичайні-це, звичайно ж, сукуленти. Різноманітність зовнішнього вигляду приголомшує-від маленьких живих каменів, паличок, пружинок і трояндочок до справжніх квітучих чагарників. Саме так і виглядає найпоширеніший вид педилантуса — кущ з строкатим листям і червоними дрібними квітами.

Зміст

 • Педілантус-опис виду і середовище проживання
 • Вид рослин
 • Особливості догляду в домашніх умовах

  • Необхідне освітлення
  • Температура повітря
  • Вимоги до вологості
  • Особливості поливу і підгодівлі

   • Відео: педілантус-огляд
   • Необхідні умови для нормального росту і цвітіння квітки
  • Обрізка
  • Цвітіння
 • Помилки в догляді
 • Хвороби і шкідники
 • Нюанси посадки і пересадки

  • Покроковий процес пересадки педилантуса
 • Розмноження

  • Покроковий процес живцювання педилантуса

   • Фотогалерея: розмноження педилантуса живцюванням
 • Відгуки квітникарів про вирощування рослини

Педілантус-опис виду і середовище проживання

Педілантус — сукулент сімейства молочайних, різні види якого можна зустріти в тропічних районах північної, центральної і південної америки. У перекладі з грецької звучить як черевик-квітка — назва пов’язана з видом суцвіття, що нагадує за формою жіночу туфельку. Висота кущів нерідко досягає двох метрів. Стебла м’ясисті, зигзагоподібні, з вершинками в місцях прикріплення листя. За незвичайну форму пагонів педілантус отримав назви» сходи якова «і»хребет диявола». Невеликі, довгасті, злегка зморщені листя, в залежності від виду, зеленого або строкатого забарвлення схожі на штучні. Квітки зонтиковидної форми з яскраво-рожевими або червоними приквітками.

Педілантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткою

Яскраві суцвіття педилантуса тітімалоїдного за формою нагадують черевичок

Педілантус невибагливий і прекрасно почуває себе при кімнатному вирощуванні. Отримуючи достатнє освітлення і необхідний догляд, він швидко перетворюється в потужний кущ і при цьому легко розмножується і регулярно цвіте.

У природних умовах зростання педілантус має безліч видів. Форма цих рослин багато в чому залежить від кліматичних умов місцевості. У вологих тропічних лісах поширені густообліственние чагарникові форми педилантуса, в напівсухих тропіках-це вже невеликі листопадні дерева, в посушливих районах — сукуленти з характерними м’ясистими стеблами, здатними накопичувати вологу.

Педілантус, вирощуваний в кімнатних умовах, може прикрасити інтер’єр не тільки як оригінальне одиночна рослина. Прекрасно виглядає він і в групових посадках, причому сусідами можуть бути і квітучі, і декоративно-листяні і сукулентні рослини.

Педілантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткою

Педілантус в компанії з іншими декоративно-листяними рослинами здатний прикрасити будь-який інтер’єр

Види рослин

Незважаючи на велику кількість видів в природному середовищі існування, при кімнатному вирощуванні використовують всього кілька сортів педілантуса.

Педілантус тітімалоїдний, завдяки декоративності і невибагливості-найпопулярніший вид у квітникарів-любителів. Маленька рослина при гарному догляді і своєчасної обрізку швидко перетворюється в симпатичний чагарник з восковими строкатими листям. Пластина листа зелена з білою облямівкою злегка зморщена. Перед цвітінням краю листя рожевіють, що надає всій рослині екзотичний вигляд. Пізньої осені на верхівках стебел з’являються мініатюрні суцвіття з яскравими червоними або рожевими приквітками.

Педілантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткою

Педілантус тітімалоїдний-найпопулярніший вид в кімнатному вирощуванні

Педілантус великоплідний-типовий сукулент з товстими м’ясистими стеблами. Листя має вигляд ледь помітних дрібних лусочок. Ближче до зими на верхівках пагонів з’являються суцвіття з яскраво-червоними блискучими приквітками. Завдяки здатності накопичувати і довго утримувати вологу, абсолютно не вибагливий при горщиковому вирощуванні — легко витримує сухість повітря в приміщенні, але освітлення віддає перевагу яскравому.

Педілантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткою

Педілантус великоплідний-справжній безлистий сукулент з товстими стеблами

Педілантус коалкоманенський може мати вигляд невеликого деревця або розлогого чагарнику з строкатими листочками. У природі зустрічається в районах з періодами дощів і посухи. Пристосувавшись до такого ритму, рослина скидає листя в посушливу пору року. Квітникарів педілантус коалкоманенський приваблює великими квітами ніжно-рожевого або персикового кольору.

Педілантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткою

Педілантус коалкоманенський має вигляд широкого чагарнику або деревця з розлогою кроною

Педілантус фінка за зовнішнім виглядом схожий на тітімалоїдний-такі ж м’ясисті ступінчасті стебла, проте листя у нього яскраво-зеленого кольору, без облямівки, гладкі і блискучі. При горщиковому вирощуванні за допомогою обрізки можна надати йому форму куща або деревця. Основна маса листя знаходиться у верхній частині рослини, нижнє листя, як правило, опадає, оголюючи стебло. Тому рослина сама приймає вигляд дерева.

Педілантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткою

Педілантус фінка завдяки яскравій зелені листя і відповідної обрізку може стати справжнім деревом в квартирі

Педілантус нана-представник вологих субтропіків, вирощується найчастіше в оранжереях. Красиві темно-зелені супротивні листочки і оригінальні пагони створюють враження штучного рослини. Віддає перевагу пухким вологоємним ґрунтам і підвищеній вологості повітря.

Педілантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткою

Педілантус нана оригінальний завдяки яскравим зеленим листочкам і цікавим паросткам

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Педілантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткою

Педілантус макрокарпус-типовий сукулент, що пристосувався до жаркого клімату. Безліственное рослина своєрідної форми, світло-зеленого з сизим нальотом кольору. Накопичує вологу всіма частинам свого тіла і, економно витрачаючи її, може довгий час обходитися без води .

Педілантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткою

Педілантус макрокарпус-справжній сукулент і за формою і за змістом

Особливості догляду в домашніх умовах

Педілантус при кімнатному утриманні досить невибагливий, але для того щоб рослина добре розвивалося, цвіло і мало доглянутий вигляд, необхідно забезпечити йому відповідні умови.

Необхідне освітлення

Головна вимога — хороша освщенность. Важливо оберігати педилантус від попадання прямих сонячних променів, в іншому ж — світла повинно бути максимально багато круглий рік. Влітку горщики з рослинами можна винести на веранду, лоджію або в сад, де поставити в ажурній тіні дерев або чагарників.

Температура повітря

Як багато тропічних рослин, педілантус любить тепло. Навесні і влітку, в період росту рослини, температуру повітря бажано підтримувати +23+26о. Взимку необхідно забезпечити квітці період спокою зі зниженням температури до +15+17о – це необхідна умова для подальшого цвітіння.

Вимоги до вологості

До вологості повітря педілантус не пред’являє особливих вимог, хоча облиствені види потребують періодичного обприскуванні особливо в зимовий час, коли повітря в квартирах пересушений від працюючих опалювальних приладів. Не можна обприскувати рослини після формує обрізки або живцювання. Попадання води на свіжі зрізи може привести до загнивання пагонів, тому будь-які водні процедури можна проводити тільки після повного підсихання ранок.

Особливості поливу і підгодівлі

До поливу педілантуса потрібно поставитися дуже серйозно, тому як недостатність поливу позначиться на цвітінні, вірніше, його відсутності, а перелив може спричинити загнивання коренів і скидання листя. У період зростання поливати необхідно регулярно, але без заток, не допускаючи пересушування грунту і уникаючи заболочування. У період спокою разом зі зниженням температури повітря необхідно злегка обмежити і кількість води, тобто давати трохи просохнути верхньому шару грунту.

Для нормального росту і цвітіння педилантусу необхідні підгодівлі. При внесенні добрив користуються правилами для сукулентних рослин:

 • підгодовувати тільки під час росту-навесні, влітку, восени;
 • вносити добрива в рідкому вигляді після поливу рослини;
 • уникати сильної концентрації-педілантус краще перенесе недолік мікроелементів, ніж надлишок;
 • не застосовувати добрива з високим вмістом азоту.

Відео: педілантус-огляд

Необхідні умови для нормального росту і цвітіння квітки

условіявесна, літо, осеньзіма — період покояосвещеніемаксимальное, без попадання прямих променів солнцатемпература повітря+23+26о+15+17овлажностьумереннаяполівирегулярниерегулярние, у міру підсихання верхнього шару почвивнесеніе подкормокодін раз на місяць підгодовувати мінеральними добривами для сукулентів. Розводити препарати слід в трохи менш концентрованому вигляді, ніж зазначено в інструкції.-

Обрізка

Для додання педилантусу компактної форми застосовують обрізку. Після посадки молодого рослини бажано прищипнуть верхівку-це викличе розгалуження саджанця. Далі, у міру відростання пагонів, навесні, коли рослина рушає в зростання, потрібно вкорочувати на кілька сантиметрів верхівки. З’явився в місцях зрізів сік можна зібрати м’якою паперовою серветкою.

Молочний сік не потрапив на шкіру, так як рослина отруйна. Найкраще маніпуляції з обрізки і живцювання проводити в гумових рукавичках.

Цвітіння

Виконавши всі вимоги по освітленості, температурному режиму і забезпечивши рослині зимовий спокій, можна розраховувати на цвітіння педилантуса. При кімнатному вирощуванні цвіте цей тропічний гість в листопаді-грудні, радуючи власників своїми яскравими суцвіттями-туфельками. У міру в’янення суцвіть потрібно зрізати їх гострими ножицями. Коли буде видалений останній квітка, рослина можна відправляти на зимовий спокій.

Помилки в догляді

Незважаючи на невимогливість сукулента до умов утримання, іноді недоліки в догляді можуть позначитися на розвитку і цвітінні рослини. Часто квітникарі-любителі спостерігаючи, як біла облямівка листя педилантуса починає рожевіти, вважають, що з рослиною відбувається недобре. Насправді ні. Влітку, коли багато світла і тепла або восени перед цвітінням педилантуса, листові пластини змінюють своє забарвлення — це своєрідна родзинка рослини, яка свідчить скоріше про те, що все в порядку і турбуватися нема про що.

проблемапричинаспосіб усуненнясбрасивание листьевнарушен температурний або поливний режимпри опаданні листя взимку-скоротити полив і знизити температуру, в період вегетації — пересадити рослину з заміною землі, не допускати переливу. Простежити, щоб не було протягів.витягування побеговнедостаток освещенияукоротіть пагони і поставити квітка в більш освітлене местопоникание лістьевнедостаточний полівполіть рослина і не допускати пересушування грунту в дальшемотсутствие цветенияслабое освітлення, немає зимового зниження температури воздухапоставить квітка в більш освітлене місце і забезпечити зимовий спокій.

Хвороби і шкідники

При вирощуванні в кімнатних умовах, у відсутності інших заражених рослин, педилантус рідко уражається шкідниками або захворюваннями. Важливо при покупці уважно оглянути рослину. Наявність будь — яких плям, липких слідів або дрібних точок-привід відмовитися від придбання. Якщо, незважаючи на всі запобіжні заходи, хвороби або шкідники оселилися на квітці, необхідно ізолювати його і почати лікування.

шкідник/заболеваніепізнакілеченіетлямелкіе зелені або сірі комахи на верхівках побеговоприскать біопрепаратом фитоверм, розведеним за інструкцією двічі, з інтервалом 14 днейбелокрилкаліпкіе плями на листках, при дотику, від квітки відлітають дрібні білі, як попіл, мошкіпаутінний кліщна нижньому боці листа виявляються темні точки і паутінкагрібковияразлічние плями або наліт на листках і побегахоприскать фунгіцидом топаз, розведеним за інструкцією. Провести три обробки з інтервалом три дні.

Нюанси посадки і пересадки

Педілантус, як і всі сукуленти воліє легку, пухку, волого — і повітропроникну землю. Для посадки або пересадки рослини можна скористатися готовою магазинної почвосмесью для сукулентних рослин або приготувати самостійно. Для цього змішати одну частину дернової землі, одну частину листової і одну частину великого річкового піску. Можна додати до суміші трохи вермикуліту або вологого кокосового субстрату — ці добавки дозволяють грунті утримувати вологу і в той же час перешкоджають закисанию грунту.

Горщики для посадки педилантуса можна використовувати як пластикові, так і глиняні або керамічні. Важливо, щоб розмір горщика відповідав величині рослини.

Педілантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткою

При виборі горщика необхідно враховувати, що коренева система у педилантуса невелика і якщо горщик виявиться завеликий, то грунт може закиснути

У педилантуса, як у всіх сукулентних рослин, не дуже розвинена коренева система, тому горщик для посадки краще взяти невеликий. Молоді рослини бажано садити в зовсім маленькі горщики, такі, як для кактусів.

Враховуючи непереносимість педілантусом закисання грунту необхідно укласти на дно горщика дренаж шаром не менше 1/4 частини ємності. Добре підійдуть для цієї мети керамзит, колота цегла або шматочки деревного вугілля.

Пересаджувати доросла рослина необхідно в міру зростання, збільшуючи при кожній пересадці діаметр горщика на 1-1, 5 см. У щорічній пересадці педілантус не потребує, так як коренева система розвивається повільно, а в підвищеній родючості грунту, як і інші сукуленти, він не потребує. За один — два дні до пересадки рослину необхідно полити.

Покроковий процес пересадки педилантуса

 • акуратно витягнути земляний кому з горщика, обтрусити землю;
 • оглянути коріння-підгнилі видалити;
 • посадити в підготовлений горщик з дренажним шаром;
 • засипати коріння почвосмесью, злегка обтиснути і полити;
 • помістити посаджене рослина в притінене місце, днів через 10 можна поставити на підвіконня.

Якщо пересадка педилантуса пов’язана з хворобою, то після огляду і видалення зіпсованих частин, кореневу систему промивають в проточній воді і поміщають в яскравий розчин марганцівки на 15-20 хвилин. Потім садять звичайним способом.

Розмноження

Найчастіше при кімнатному вирощуванні педілантус розмножують верхівковими живцями, хоча і посів насіння дає результати.

Покроковий процес живцювання педилантуса

 1. навесні нарізаємо живці довжиною близько 10 сантиметрів.
 2. нижнє листя видаляємо, залишаючи 5-6 листочків на маківці.
 3. поміщаємо живці ненадовго в ємність з чистою теплою водою, щоб зупинити виділення соку
 4. розкладаємо вимочені живці на паперові рушники для просушування на 1-2 дня.
 5. плоску ємність заповнюємо вологим вермикулітом, піском або кокосовою стружкою.
 6. опускаємо в суміш живці, заглиблюючи їх на 4-5 см., злегка поливаємо.
 7. ставимо миску в тепле притінене місце.

Фотогалерея: розмноження педилантуса живцюванням

Педілантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткоюу нарізаних живців педилантуса необхідно видалити нижнє листяПеділантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткоющоб зупинити виділення соку, потрібно поставити живці в теплу водуПеділантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткоюпідсушені живці посадити у вологий пісок або вермикулітПеділантус в домашніх умовах-все про посадку, розмноження, догляд за квіткоюпісля відростання коренів пересадити молоду рослину в окремий горщик

Накривати саджанці плівкою не потрібно, щоб уникнути появи цвілі або підгнивання. Через 2-3 тижні з’являться перші корінці, а через місяць живці можна розсаджувати по окремих маленьких горщиках в звичайний субстрат для сукулентів.

Відгуки квітникарів про вирощування рослини

Педілантус в порівнянні з іншими кімнатними рослинами росте швидко, тому витягується в довжину краще, ніж розростається в ширину. Щоб у вас вийшов гарний і пухнастий кущик, необхідно прищипувати верхівки рослини. Можна зрізати верхню частину у педілантуса, розділити її на живці, поставити в воду, нехай пустить корінці і посадити в цей же горщик, щоб рослин було кілька.

Lili

Http://www.lynix.biz/forum/pedilantus-ne-khochet-rasti

Повна назва-педілантус тітімалоїдний (pedilanthus tithymaloides) сімейство: молочайні (euphorbiaceae). Подробиць по догляду писати не буду-інтернет вам в допомогу. Відростки дала мені моя кума. У неї ця квітка стояв на підлозі і був висотою близько 170 см.кущ досить густий і добре гілкується після прищипування.

Leominora

Http://www.otzovik.com/reviews/komnatniy_cvetok_pedilantus /

У педилантуса є два види — ряболистий і зеленолистий. Рослина невибаглива, але, якщо занадто жарко в приміщенні де він знаходиться або занадто холодно і це поєднується з нерегулярним і недостатнім поливом, то може скинути частину листя. Вкорінюється просто, стебловими живцями, які можна зрізати в будь-який час року (але бажано навесні). Я їх вкорінювала в ємності з відстояною водою. Грунтосуміш я використовувала універсальну покупну, хоча набагато економніше брати гірську або з дачі землю і змішувати з покупної. Освітлення, звичайно, чим яскравіше, тим тільки краще, але підходить і розсіяне, головне, не надто слабке. На літо виносила на північний, але дуже світлий балкон. Нечасто і не завжди, але цвіте, цвітіння не найшикарніше і виснажує рослина. Виростає дуже великим і якщо освітлення слабке то далі доводиться підв’язувати. Так що краще іноді його підрізати.

Elenaminsk

Http://spasibovsem.ru/responses/neobychnost-vneshnego-vida.html