Догляд за малиною після збору врожаю

82

Після збору малини починається закладка врожаю на майбутній рік, тому дуже важливо правильно підготувати малину до зими.

Догляд за малиною після збору врожаю

Малина, вирощувана в дворічному циклі, вимагає до себе пильної уваги в кінці літа. Щоб в наступному році урожай був рясним, потрібно провести кілька заходів:

  • підгодувати малину;
  • зробити обрізку старих гілок;
  • обробити від хвороб і шкідників;
  • укрити на зиму.

Підживлення малини

Підготовку малини до завершення сезону починають в серпні — саме в цей час рослині потрібен калій і фосфор. Ці мікроелементи допомагають підготувати молоді пагони до зимівлі: зміцнюється кора, оформляються нирки, підвищується морозостійкість малини.

Найкраще використовувати золу або зольний розчин. Якщо серпень вологий, йдуть дощі і погода прохолодна, то під кожен кущ потрібно підсипати по 100 грам деревної золи. Якщо погода стоїть суха і спекотна, то краще приготувати зольний розчин: залити 1 склянку золи 1 літром окропу і дати настоятися кілька годин. Отриманий настій розвести в 10 літрах води і полити малину з розрахунку 1 відро під кущ, при цьому грунт в малиннику повинна бути вологою.

Догляд за малиною після збору врожаю

Суперфосфат вносять в грунт в сухому вигляді з подальшим закладенням

Золу можна замінити мінеральними добривами: суперфосфатом і сульфатом калію. Грунт під кущами потрібно попередньо розпушити або скопати на глибину не більше 10 см, потім, відступивши від центру куща 20 см, розсипати 50 грам суперфосфату і 40 грам сульфату калію. Після внесення добрива потрібно ще раз подрихлити грунт.

Догляд за малиною після збору врожаю

Сульфат калію-безхлорне добриво, сприяє підвищенню морозостійкості малини

У жовтні або листопаді, з настанням постійних морозів, під кущі малини розсипають по кілька відер перепрілого гною або компосту, це захистить кореневу систему від холоду, якщо зима буде малосніжною.

Обрізка

Після збору всіх ягід відразу вирізують старі отплодоносившие гілки, не чекаючи осені і листопаду. Крім старих гілок, потрібно видалити хворі і тонкі гілки, залишаючи на кожному кущу від 5 до 8 молодих пагонів поточного року.

Догляд за малиною після збору врожаю

Отплодоносившие пагони малини вирізують врівень з землею, не залишаючи пеньків

Обробка від хвороб і шкідників

У вересні та жовтні потрібно провести профілактичне обприскування від шкідників і хвороб. З грибковими і вірусними захворюваннями добре справляються біологічні препарати фармайод і фітолавін, які розлучаються згідно з інструкцією.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Догляд за малиною після збору врожаю

Щоб знищити шкідливих комах, зимуючих на грунті під малиною і на її пагонах, використовують такі препарати:

  • актеллік-2 мл розводять в 2 літрах води;
  • інта — вир — 1 таблетка на 10 літрів води;
  • фуфанон-10 мл на 10 літрів води.

Укриття на зиму

Багато сортів малини погано переносять безсніжні морозні зими, тому після листопаду пагони малини відв’язують від шпалери і пригинають до землі, вкриваючи ялиновим гіллям або спандбондом.

Догляд за малиною після збору врожаю

Пагони малини важливо пригинати до землі, а не зв’язувати пучком до кілків, тоді більшість нирок буде під снігом і не вимерзнуть

Догляд за ремонтантною малиною

Ремонтантна малина починає зацвітати на початку серпня, і період дозрівання ягід розтягується до кінця вересня. Деякі сорти ремонтантної малини плодоносять до заморозків і першого снігу.

Полив і підгодівлі

У серпні потрібно стежити за вологістю грунту. У суху і жарку погоду малину обов’язково поливають, промочуючи земляний кому на 20-30 см.щоб довше зберегти вологу в грунті, мульчують посадки сіном, соломою, торфом або компостом. У дощову погоду поливи не проводяться.

Підгодовувати малину в період цвітіння і плодоношення можна настоєм коров’ячого гною або курячого посліду, а у вересні і жовтні проводять підживлення фосфорно-калійними добривами, використовуючи дозування, як для звичайної малини. Замінити покупні добрива можна деревною золою, підсипаючи по склянці золи під кущ.

Під час плодоношення ремонтантної малини потрібно стежити, щоб грунт під кущами була вологою.

Обрізка

Якщо гілки малини були залишені в зиму і влітку вони цвіли, то відразу після зняття ягід ці пагони потрібно вирізати, щоб дати більше світла і харчування молодим паросткам. Літні гілочки зацвітуть в серпні і будуть віддавати урожай всю осінь, тому їх зрізають після збору останніх ягід або сильних морозів. Однак можна залишити кілька пагонів на весну, не обрізаючи, тоді на майбутній рік вони зацвітуть в червні і дадуть ранній урожай.

Догляд за малиною після збору врожаю

Ремонтантну малину обрізають пізно восени, практично не залишаючи пеньків

Обробка від хвороб і шкідників

Зазвичай ремонтантну малину повністю зрізають восени, тому обприскувати кущі немає необхідності.

Укриття на зиму

Перед укриттям малини на зиму, прибирають з-під кущів всі бур’яни, гілки, сміття, опале листя. Якщо кущ обрізаний повністю, то мульчують точку росту соломою, сіном або компостом, роблячи шар мульчі від 10 до 20 см.

Якщо частина гілочок ремонтантної малини залишається для майбутнього року, то їх бажано пригнути до землі і закріпити, щоб не підмерзли нирки.

Відео-як підготувати малину до зими