Радермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовах

73

Радермахера, звана в народі «кімнатним ясенем«,» зміїним деревом «або» китайської лялечкою», — екзотична рослина, яке стали вирощувати в якості кімнатного зовсім недавно, в середині xx століття. Квітникарями радермахера цінується за красиве листя, оскільки «в неволі» домогтися цвітіння практично неможливо, але крона деревця настільки виразна, що воно, безсумнівно, стане чудовою прикрасою приміщення. Догляд за культурою в домашніх умовах нескладний, вирощування радермахери під силу навіть початківцю квітникарю.

Зміст

 • Походження і опис радермахери
 • Види, вирощувані в домашніх умовах

  • Найбільш поширені види радермахери на фото
 • Таблиця: умови для вирощування радермахери
 • Тонкощі посадки і пересадки
 • Рекомендації по догляду

  • Режим поливу
  • Підживлення радермахери в залежності від сезону
  • Обрізка і формування крони
 • Таблиця: можливі помилки квітникаря при догляді
 • Поширені хвороби і шкідники

  • Таблиця: типові для радермахери хвороби і шкідники
 • Розмноження рослини в домашніх умовах

  • Розмноження радермахери повітряними відводками
  • Укорінення живців
 • Відгуки квітникарів
 • Відео: радермахера китайська

Походження і опис радермахери

Радермахера — ефектна рослина. У природному середовищі дерево може досягати 40 м. У домашніх умовах його висота обмежується 1-1,5 м.

Це цікаво! є в сімействі бігнонієвих рід радермахера, до якого належить однойменна рослина. Це дерево, ареалом поширення якого є південний схід азії. Назва рослина отримала на честь данського натураліста якоба радермахера, вперше описав його в xviii столітті.

Радермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовах

У природі радермахера зустрічається в основному в південно-східній азії

Цвітіння радермахери вражаюче. На дереві розкриваються великі жовті або біло-помаранчеві дзвіночки. Однак слід зазначити, що в домашніх умовах це вкрай рідкісне явище, і вид цінується квітникарями перш за все за свою декоративну листя.

Особливістю цвітіння радермахери є те, що її квітки розкриваються виключно на ніч, наповнюючи повітря навколо легким ароматом кориці або жасмину.

У рослини пишна крона з великими блискучими листям насиченого смарагдового кольору, розділеними на кілька дрібних сегментів.

Види, вирощувані в домашніх умовах

В даний час ботаніками описано 17 видів радермахери. Серед них можна виділити:

 1. radermachera ignea. Рослина також відома під назвою «жасминове дерево». Виростає в північних регіонах таїланду, лаосу, також зустрічається на бірмі і хайнані. У висоту досягає 20 м, цвіте помаранчевими квітами, які розпускаються безпосередньо на стовбурі.
 2. radermachera ramiflora. Виростає у вологих лісах на острові борнео. Дерево досягає 30 м у висоту, товщина стовбура — до 30 см в діаметрі. Листя має сіруватий відтінок, а квітки пофарбовані в жовтий. Плоди дуже великі (70 см в довжину).
 3. radermachera xylocarpа. Росте в індії. Квіти з’являються не на стовбурі, а на пагонах.

Однак незважаючи на все видове розмаїття рослини, в якості кімнатного вирощується тільки один вид — радермахера китайська (radermachera chinensis). Її відмінна риса-великі глянцеві листя, що досягають 70 см в довжину і 25 см в ширину. Листова пластинка розділена на кілька дрібних сегментів довжиною до 4 см.

Найбільш поширені види радермахери на фото

Радермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умоваху radermachera ignea квітки з’являються прямо на стовбуріРадермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовахradermachera xylocarpa виділяє приємний запах жасминуРадермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовахradermachera ramiflora цвіте тільки в природіРадермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовахрадермахера китайська-єдиний вид, придатний для кімнатного квітництва

Таблиця: умови для вирощування радермахери

Условіярекомендаціісветсвет радермахере потрібно розсіяний. Деревце прекрасно росте в півтіні, але цілком може витримати інтенсивні сонячні промені протягом нетривалого часу. Найкраще для розміщення радермахери підходить вікно східної або західної орієнтації. Можна поставити рослина поблизу від вікна, що виходить на південну сторону, але притенить його від прямих сонячних променів фіранкою. Періодично радермахеру необхідно повертати, оскільки вона тягнеться до сонця, внаслідок чого кущ здатний деформуватися.температурацветок досить теплолюбний, але не переносить спеку. Звичайна кімнатна температура (+22-25ºс) для нього комфортна, в осінньо-зимовий період, щоб влаштувати період відносного спокою, температуру можна знизити приблизно до +16 ºс, але не нижче +11 ºс.вологість повітря вологолюбна, для гармонійного зростання їй потрібні часті обприскування, хоча сухе повітря приміщення вона зазвичай переносить непогано. Воду слід розпорошувати навколо деревця. Періодично влітку можна влаштовувати теплий душ.

Тонкощі посадки і пересадки

Найкращим часом для пересадки радермахери є початок весни. В цей час деревце починає активне зростання після зимового «відпочинку». Для молодих екземплярів у віці до 5 років пересадка є щорічною процедурою.

Дорослі радермахери слід пересаджувати набагато рідше, приблизно через кожні три роки і лише за умови, що деревцю стало тісно в горщику, якщо немає, досить замінити верхній шар грунту (4-5 см).

Коріння деревця досить потужні, тому контейнер для радермахери вибирають широкий і глибокий, але не дуже великий. Основне правило, якого слід дотримуватися при виборі вазона для деревця, — його обсяг повинен дорівнювати величині кореневої системи. Невелика ємність дозволить стримати швидке зростання дерева, а в занадто великому контейнері грунт почне закисати, а дерево буде хворіти.

1. Для посадки радермахери підійде готовий субстрат для пальм або цитрусових, але найкраще приготувати грунт самостійно з наступних інгредієнтів:

 • перегній (1 частина);
 • крупний пісок (1 частина);
 • листовий грунт або городня земля (2 частини);
 • соснова кора (0,5 частини).

1 пересадка радермахери:

 1. хоча радермахера і вологолюбна, вона не переносить застою води, тому для рослини життєво необхідний хороший дренаж. Насипте на дно контейнера гравій, гальку або керамзит шаром не менше 5 см.
  Радермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовах

  Керамзит-кращий дренаж для радермахери

 2. на дренажний шар покладіть підготовлений субстрат (3-4 см). Коріння радермахери не повинні стикатися з камінням. Цей шар злегка зволожите.
  Радермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовах

  Субстрат потрібно пухкий, але живильний

 3. Вийміть радермахеру зі старого вазона, акуратно натиснувши на його стінки. Землю обтрусіть, наскільки це можливо.
 4. промийте коріння. Подрежьте їх на третину, трохи підсушіть.
 5. поставте деревце в новий вазон, проміжки між стінками і корінням заповніть землею, злегка утрамбовуючи її долонею.
  Радермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовах

  Пересаджуйте рослину, коли йому стане тісно в горщику

 6. Пересаджену радермахеру полийте і поставте в напівтінисте місце.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Радермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовах

У перші дні після пересадки рослина може злегка зів’янути, але після вкорінення воно відновиться.

Рекомендації по догляду

Режим поливу

Радермахера досить вологолюбна. Їй потрібно рясний полив, але заливати її не варто, оскільки при зайвій вогкості може розвинутися фузаріоз. Також не варто допускати повного пересушування грунту.

У період активного росту (навесні і влітку) рясно поливайте радермахеру відразу ж після того, як висохне верхній шар землі в контейнері.

З настанням осені кількість і обсяг поливів слід скоротити. Зволожуйте грунт в цей період через два дні після висихання верхнього шару.

Підживлення радермахери в залежності від сезону

У період з квітня по серпень робите підгодівлі збалансованим добривом для декоративно-листяних рослин, наприклад, кемірою люкс. На початку сезону рослині необхідні підгодівлі з переважанням азоту для нарощування листя, а ближче до осені слід вносити фосфорно-калійні добрива.

Радермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовах

Період для внесення добрив-з квітня по серпень

Добриво розводите відповідно до рекомендацій виробника, зазначеними на упаковці. Досвідчені квітникарі радять зволожити субстрат до внесення підгодівлі і через одну-дві години полити живильним розчином.

Радермахера добре реагує на позакореневе підживлення. Листя можна обприскувати розчином добрива в половинній концентрації. При такій процедурі поживні речовини засвоюються набагато швидше, а листя набуває яскравий смарагдовий відтінок.

Обрізка і формування крони

Радермахеру можна вирощувати як деревом, так і пишним кущиком. У першому випадку видаляйте всі бічні пагони з нижньої половини центрального стовбура протягом усього вегетативного сезону. Щоб радермахера росла пишним кущиком, прищипують верхні бруньки кожного з пагонів у міру відростання.

Радермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовах

Щоб радермахера росла пишним кущиком, прищипуйте верхні бруньки кожного з пагонів у міру відростання

Таблиця: можливі помилки квітникаря при догляді

Недостатній полив. Зволожуйте грунт у міру висихання верхнього шару землі в горщику. Те ж саме відбувається і при занадто інтенсивному освітленні. В цьому випадку переставте радермахеру в півтінь.листя дрібнішають, тускнеютнедостаток світла і поживних речовин. Забезпечте квітці яскраве розсіяне світло. Проведіть позакореневе підживлення комплексним добривом.листя жовтіє і опадаетнехватка світла. Поставте горщик ближче до вікна або досвечивайте лампами денного світла.

Поширені хвороби і шкідники

Радермахера стійка до хвороб і шкідників і при належному догляді уражається ними вкрай рідко. При порушенні агротехніки вирощування рослина страждає від фузаріозу (кореневої гнилі), з шкідників на нього нападають червоний павутинний кліщ, попелиця і борошнистий червець.

Радермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовах

Основною причиною появи шкідників є неправильна агротехніка

Таблиця: типові для радермахери хвороби і шкідники

Захворювання або вредітельпізнакілеченіе і способи профілактікікорневая гнильствол розм’якшується, на ньому з’являються чорні плями (починаючи біля основи і поширюючись вище).пересадіть деревце, замінивши контейнер і субстрат. Якщо хвороба не зайшла далеко, промийте коріння, відріжте чистим ножем все уражені гниллю. Присипте зрізи товченим активованим вугіллям, дайте підсохнути протягом одного-двох годин. Висадіть радермахеру в свіжий субстрат, оброблений фунгіцидом.павутинний кліщлістовие пластинки бліднуть, скручуються і висихають. З нижньої сторони видно тонка павутинка.заражені листя обірвіть і знищіть, інші обробіть будь-яким інсектицидом. Проведіть 3-4 процедури з інтервалом в тиждень. Шкідник з’являється при занадто сухому повітрі, тому, щоб запобігти зараженню, часто обприскуйте листя.тляпобіги деформуються, на них видно комахи зеленого кольору.губкою нанесіть на листя густу мильну піну, змішану з тютюновим пилом. Достатньо двох-трьох разів, щоб видалити всю тлю. Після миття обробіть радермахеру розчином актеллика (1-2 мл на 1 л води).борошнистий червецна листках з’являються кульки брудно-білого відтінку.обробіть рослину розчином актари або актеллика. Проведіть три процедури з інтервалом в 5-7 днів.

Розмноження рослини в домашніх умовах

Радермахера розмножується за допомогою повітряних відводків і живців. Перший спосіб досить ефективний, але підходить тільки для отримання нових екземплярів від дорослої рослини з здеревілим стовбуром. Живці можна отримати навіть з молодого деревця.

Розмноження радермахери повітряними відводками

 1. зробіть на стовбурі невеликий надріз чистим ножем.
 2. мох-сфагнум зволожите і оберніть їм місце надрізу.
 3. зверху накрийте мох поліетиленовою плівкою і зафіксуйте конструкцію ізоляційною стрічкою або скотчем.
 4. після того як молоді корінці заповнять весь простір під плівкою, обережно зніміть її і мох.
 5. відріжте частину втечі з корінням і висадіть в живильний пухкий субстрат, попередньо добре зволоживши його.
 6. далі доглядайте так само, як і за дорослим рослиною.
  Радермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовах

  Спосіб досить ефективний, але підходить тільки для отримання нових екземплярів з дорослої рослини з здеревілим стовбуром

Укорінення живців

 1. кращий час для процедури-травень або початок червня. Зріжте лист разом з міжвузлям і частиною стебла.
 2. нижню частину держака припудріть товченим активованим вугіллям або умочіть в стимулятор коренеутворення.
 3. змішайте торф’яну крихту і пісок (1:1). Зволожите субстрат і висадіть в нього живці, заглибивши їх нижню частину приблизно на 2-3 см.зверху посадки накрийте скляним або пластиковим прозорим ковпаком.
 4. поставте тепличку в тепле і сонячне місце. Регулярно її провітрюйте і зволожуйте.

Вкорінюються живці досить швидко. Вже через 1,5-2 місяці молоді рослини можна буде висадити в звичайний субстрат для деревця.

Радермахера: всі нюанси догляду за рослиною в домашніх умовах

Нижню частину живця умочіть в стимулятор коренеутворення

Відгуки квітникарів

Раніше в моєму житті рослинам місця не було. Виживали у мене тільки кактуси. З появою будинку котеек від кактусів довелося відмовитися-дуже вони їм подобалися, тому постійно кололися і кидали горщики на підлогу. З переїздом на нову квартиру захотілося затишку. Тоді я попросила свого молодого чоловіка подарувати мені кімнатну квітку. Не знаю за яким принципом він вибирав, але його вибір припав на радермахеру. Я, якщо чесно, чекала яке-небудь квітуча рослина. Але подарунок є подарунок. Купила нормальний горщик, пересадила. Що можу сказати про нього. По-перше, прочитавши правила догляду за ним, я жахнулася. Не ставте туди, поливайте так, пересаджуйте раз в 3 місяці та інше… Острах. Для мене особливо. Але за подарунком від коханої людини як не позалицятися. Стоїть він у мене на підвіконні, на сонячній стороні квартири (власне, інших немає), але сонце все-таки видалено за рахунок балкона. Поливаю раз в 3 дні. Щодня трошки окроплюю з пульверизатора. На цьому мій відхід закінчується. На більше я не здатна. Але радемахера і не скаржиться. Росте собі в своє задоволення, зеленіє. Так що я для себе зробила висновок, що всі поради в інтернеті перебільшені і не настільки це вибагливе створення. А я, в свою чергу, зрозуміла, що зелена рослина найбільш вдало вписується в мій інтер’єр. Він у мене якраз з зеленуватим декором. Кішок він абсолютно не цікавить. Жодного разу не намагалися його поїсти, жодного разу не копали в ньому землю і спроб скинути його з підвіконня теж не спостерігалося. Загалом, ми з ним добре подружилися і тепер живемо великою сім’єю. А квітуча рослина спробую завести пізніше. Мені здається, я поки до них не готова…

Klavkag

Http://otzovik.com/review_3499239.html

У магазині квітка вразила своєю зеленню. Так як я дуже люблю більше декоративноліственние, ніж квітучі, я його, природно, придбала. У моєму регіоні він коштує недорого, я його купила за 230 рублів. В інтернеті почитала, що радермахера невибаглива. Те ж саме мені сказала продавщиця в квітковому. Ще на моє придбання вплинуло те, що ця квітка виростає до 1,5–2 м. Принесла, значить, я радермахеру додому, поставила подалі від вікна, як і рекомендували, так як ця квітка не переносить прямих сонячних променів і протяги. Так він у мене простояв приблизно тиждень, а потім я його пересадила. Все не могла натішитися його зелені і пухнастості… Але через пару днів квітка почав скидати абсолютно здорові зелене листя… Потім почала помічати, що вже опадає не тільки листя, але і цілі гілочки. Природно пішла штурмувати інтернет, щоб подивитися, як вирішити мою проблему. Написано, що радермахера починає скидати листя через протяги або через тютюновий дим. Але ні того, ні іншого в кімнаті немає! загалом, стоїть ця квітка у мене напівлиса… І викинути шкода, і виглядом своїм не приваблює. Мені, звичайно, сказали, що якщо радермахера повністю скине листя, незабаром почнуть рости нові, але він вже не буде таким густим. Так що розчарувалася я.

Katrin1792010

Http://otzovik.com/review_523419.html

Вазон дійсно дуже красивий і не викликає ніяких проблем у догляді, якщо все робити правильно. Радермахеру в основному купують в подарунок домогосподаркам або жінкам, які дуже люблять готувати і весь свій час проводять на кухні. Чому? та тому що ця рослина найкраще росте саме на кухні. По-перше, завжди тепер очима господині, і вона ніколи не забуде його зайвий раз підлити або обприскати водою, що він дуже любить. По-друге, радермахера не любить прямого світла, але має бути тепло і затишно. І по-третє потрібно підживлювати добривом, як і будь-яке інше рослина. Щоб виглядати красиво, їм також потрібні вітаміни і мінерали.

Анятко

Http://otzovik.com/review_744775.html

Дуже приємна рослина. Хоч і не цвіте, але радує око рясною зеленню і естетичним виглядом. Прикрасить будь-який інтер’єр. Здалося мені досить невибагливим, але надовго закидати його не можна, так як дуже любить часті обприскування. Зрозуміло, кожен день обприскувати його-дуже нудне заняття, але хоча б раз в два-три дні. Розросталося воно у мене швидко, тому доводилося постійно повертати по колу, щоб якась одна сторона не тягнулася занадто сильно до світла, а була симетрія. При прямих променях сонця радермахера відчуває себе не дуже добре, їй необхідний яскравий, але розсіяне світло, тому краще не ставити на підвіконня (ще й з тієї причини, що їй протипоказані протяги). Удобрювала тим же, що і всі рослини — фосфором, азотом, при поливі і через обприскування. Професійні флористи обіцяють, що рослина при правильному догляді може вирости до 2 м, а при досягненні 15-річного віку навіть може почати цвісти! хочете перевірити?

Agata kristy

Http://otzovik.com/review_2312582.html

Відео: радермахера китайська