Вигонка цибулі на зелень-які сорти вибрати, і як виростити цибулю у відкритому грунті або теплиці

68

Зелена цибуля надає стравам апетитний, по-весняному яскравий вигляд, заодно насичуючи їжу вітамінами і корисними елементами. Загальновідомо, що в пере цибулі вітаміну с набагато більше, ніж в цибулі-ріпці, однак і вартість свіжої зелені в магазині вище. Тому, щоб забезпечити собі восени і взимку надійний захист від простудних захворювань, найкраще самостійно вирощувати цибулю на зелень в теплиці або на власному підвіконні.

Види і сорти цибулі, що дають густу зелень

Саджаючи порції цибулі одну за одною конвеєрним способом, ви завжди будете мати можливість зрізати свіже перо до столу в будь-який час року, щоб прикрасити страви і підзарядитися необхідними вітамінами. Крім того, вирощування цибулі на перо може стати невеликим, але вигідним сімейним бізнесом, який буде приносити вам стабільний прибуток протягом усього року.

Про те, як виростити цибулю на перо в домашніх умовах, знає чи не кожна господиня. Для отримання зеленого пера можна висаджувати цибулини в контейнер, на третину заповнений грунтом, або просто встановити цибулинки вертикально в піддон, підливаючи час від часу воду, щоб вона закривала коріння. Але якщо вас цікавить посадка цибулі на зелень у великих кількостях , зручніше буде створити відповідні умови в парнику або теплиці (з жовтня по травень), або на відкритому грунті в городі (з квітня по вересень).

Вибираючи на овочевій базі сорти цибулі на перо, не полінуйтеся розрізати цибулину поперек (якщо є така можливість), щоб подивитися, скільки зачатків в ньому утворилося. При наявності однієї тільки нирки у цибулини, кількість зелені буде невелика. Тому найчастіше на зелень городники вибирають багатозачаткові сорти цибулі: бурштиновий, арзамаський, бессоновський, чорний принц, ростовський.

Популярні також такі види і сорти цибулі на зелень, як:

  • лук-батун (інші назви — татарський, піщаний, дудчастий, зимовий). Дає рівну зелень, собівартість посадкового матеріалу нижче, ніж у цибулі-ріпки. У багаторічних сортів батуна зелене перо можна зрізати 2-3 рази за вегетацію, у однорічних – 1 раз. Урожайність пера досягає 20-35 кг з 9 кв.м.
  • шніт-цибуля (різанець). Цінується за вузькі довгі (до 50 см), ароматні листя, які довго залишаються ніжними і не грубіють. Урожайність-до 30 кг з 9 кв.м.
  • цибуля-порей (перлова). Пір’я за зовнішнім виглядом схожі на часник, широколінійні листя мають делікатний смак. Врожайність становить близько 20 кг з 9 кв м.
  • цибуля-шалот. За якістю зеленого пір’я і за їх кількістю перевершує цибулю-ріпку. Невибагливий, дає хороший урожай-від 25 до 45 кг з 9 кв.м.
  • цибуля-слизун. Широкі плоскі листя відрізняються ніжною структурою і слабким часниковим ароматом. Сорт скоростиглий, морозостійкий, урожайний. У закритому грунті росте цілий рік, а на грядках припиняє своє зростання тільки з настанням морозів.
  • багатоярусний лук (єгипетський, канадський). Самий невибагливий і морозостійкий вид цибулі, перевершує батун по продуктивності і якості зелені. Чи не вимерзає навіть в холодні зимові дні.

Вигонка цибулі на зелень-які сорти вибрати, і як виростити цибулю у відкритому грунті або теплиці

Для отримання зеленого пера можна висаджувати цибулини в контейнер

Вирощування цибулі на зелень у відкритому грунті

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вигонка цибулі на зелень-які сорти вибрати, і як виростити цибулю у відкритому грунті або теплиці

Різні види цибулі вирощуються приблизно однаково, зазвичай в якості посадкового матеріалу використовується багатозачатковий цибулю-вибірок, діаметром 2,5-4 см.його висаджують у відкритий грунт восени, тижні за два до морозів, або ранньою весною, трохи зійде сніг. Перед посадкою цибулинки вимочуються в теплій воді протягом доби, і з них зрізається верхівка. Завдяки таким попереднім заходам вигонка цибулі на зелень відбувається швидше, а врожайність збільшується на 55-75 %.

Вигонка цибулі на зелень-які сорти вибрати, і як виростити цибулю у відкритому грунті або теплиці

Перед посадкою цибулинки вимочуються в теплій воді протягом доби, і з них зрізається верхівка

Проводиться вирощування зелені цибулі мостовим способом: цибулина впритул укладається до цибулини, корінням вниз (на 1 кв.м. Йде близько 11-13 кг цибулі), або стрічковим (в борозенках цибулини знаходяться на відстані 1-4 см, між рядами 10-20 см). При стрічковому способі грядка розрівнюється, а при мостовому – на цибулинки зверху насипається шар землі 2-3 см для підзимового посадки рекомендується зверху насипати перегній або гній шаром 3,5-5 см, а по весні прибрати і встановити над грядкою плівковий каркас.

Виростити цибулю на перо можна і з насіння. Цей спосіб вимагає більше часу, але обходиться дешевше, особливо, якщо вибирати багаторічні види цибулі, оскільки таке насіння цибулі на зелень коштують значно дешевше, ніж цибуля-ріпка.

Вигонка цибулі на зелень-які сорти вибрати, і як виростити цибулю у відкритому грунті або теплиці

Виростити цибулю на перо можна і з насіння

Щоб до весни отримати свіжу зелень, насіння цибулі на перо слід висіяти у відкритий грунт ще в середині липня. При цьому грунт потрібно підготувати ретельно, розпушивши її і збагативши органічними добривами. Перед посівом грядку розрівнюють, злегка ущільнюють і висівають насіння суцільну рядками, з міжряддями в 32-42 см.коли у сходів з’являється по одному справжньому листочку, посіви проріджують, щоб в результаті між рослинами залишилося по 3,5-5 см. На зиму грядку з цибулею, пір’я якого піднімуться до 20-30 см, мульчують соломою або торфом. А навесні, як зійде сніг, у вас буде свіжа зелень.

Зелень круглий рік з парника або теплиці

З жовтня по квітень зручно вирощувати цибулю на зелень в теплиці, а з лютого по травень – в парнику. Посадка проводиться тільки мостовим способом з однорічного або дворічного лука-вибірка. Попередньо вимочені в теплій воді цибулини покладіть щільно на грунт. Зверху можна прикрити їх шаром торфу або перегною, а можна не прикривати. Якщо у цибулин обрізані верхівки, в теплиці їх землею засипати не потрібно.

Вигонка цибулі на зелень-які сорти вибрати, і як виростити цибулю у відкритому грунті або теплиці

З жовтня по квітень зручно вирощувати цибулю на зелень в теплиці, а з лютого по травень — в парнику