Навіщо в сучасних розетках 4 дроти?

20

У сучасних розетках, призначених для установки у ванну кімнату, передбачено підключення чотирьох проводів. Хто володіє базовими поняттями електромонтажу, знає, що їх повинно бути 3: нуль, фаза і заземлення. Навіщо ж потрібен четвертий провід?

Чому в розетці у ванній використовується 4 приводи

У ванній кімнаті або санвузлі є багато поверхонь, від яких потенційно існує ризик отримати розряд електричного струму. Бувають помилки монтажу електросистем, коли струм пробиває на труби опалення та водопроводу. В такому випадку можна отримати електричний удар від рушникосушки, змішувача, ванни, душової лійки і т.д. Четвертий провід в розетці дозволяє цього уникнути.

Четвертий провід — це провідник додаткової системи вирівнювання потенціалів. У ванній кімнаті він з’єднує між собою струмоведучі частини, які можуть бути під напругою, і забезпечує вирівнювання їх потенціалу. Цей провідник об’єднує дані поверхні, і підключається на шину додаткової системи вирівнювання потенціалів.

Щоб система працювала, вона збирається подібно представленої схемою. До коробки вирівнювання потенціалів підключаються провідники, підведені до струмоведучих частин. Таким чином, якщо в ванну підійде потенціал з зовнішнього електричного джерела, четвертий провід дозволить запобігти від нього ураження електричним струмом.

Якщо у вас електромережу із заземленням, то обов’язково купуйте для ванної кімнати розетки з чотирма проводами, і робіть їх правильне підключення. Це надійний захист на випадок помилок електромонтажу поза вашої квартири. Такі розетки допоможуть запобігти ураженню струмом по не залежних від вас помилок сусідів і неуважних монтажників.