Найбільш популярні сорти кавунів на сьогоднішній день

78

Що потрібно враховувати, щоб виростити повноцінний кавун з бажаними властивостями з найширшого спектру сортових і гібридних насіння, пропонованого сучасними фірмами?

Вибираємо сорти кавунів для посіву

Сорти кавунів, які обираються для посіву, перш за все повинні бути пристосовані до тих умов, в яких ми збираємося їх вирощувати. Кавун-культура примхлива!

Тільки ті рослини, яким ми зможемо забезпечити гідний розвиток, проявлять всі свої чудові якості, над якими працювали селекціонери і які сподобалися нам при виборі.

відео про сорти кавунів

Сорти діляться за терміном дозрівання.  посіявши спочатку під плівку або в парник насіння ранніх або ультраранніх сортів, можна збирати кавуни приблизно з 15 липня і до середини серпня. Потім протягом місяця дають плоди середньостиглі сорти, пізні встигають іноді до листопада, до заморозків. У районах з прохолодним кліматом і ранньою осінню краще розраховувати на скоростиглі варіанти, а пізньостиглі проявлять всі свої достоїнства тільки в умовах довгого літа.

Для того, щоб отримати від обраного сорту повну віддачу, доводиться враховувати його стійкість до посухи і холоду, вимогливість до добрив і те, в якій мірі він схильний до захворювань, характерним для місцевості, що в зв’язку з цим доведеться робити. Площа, яку займають кавунові стебла також потрібно мати на увазі, виходячи з розміру засівається ділянки, деякі кавуни ростуть компактно, а інші гілкуються і дуже широко розростаються.

В даний час фірми голландії, японії, сша спеціалізуються на виробництві насіння гібридних кавунів, які можуть бути відтворені тільки в першому поколінні. Комбінації сортів і ліній ретельно підібрані так, щоб поєднувати кращі властивості, кожен гібрид неповторний і по-своєму гарний.за каталогом фірми або інформації в інтернеті можна вибрати для своїх умов варіант з відповідними якостями.

Імпортні сорти і гібриди в більшості своїй-великоплідні і високоврожайні, але, як правило, вимагають ретельного догляду, зокрема, великої кількості добрив. Особливу увагу зарубіжні фірми приділяють, крім смакових переваг, стійкості до хвороб, а також товарного вигляду плодів – вирівняності, ефектній формі, забарвленню кірки, розміру. Вітчизняний відбір здавна орієнтований на солодкий смак, стійкість до посухи і холодів, місцеві сорти взагалі менш вимогливі до умов зростання і добре пристосовані до місцевого клімату.

Найбільш популярні сорти кавунів на сьогоднішній день

На фотографії кавуни

Кавун вогник та інші «скоростиглі»

Два – два з половиною місяці визрівання для кавуна – недовгий термін. «скоростиглі» бувають мініатюрні (порівняно з іншими кавунами, зрозуміло), не більше 2 – 3 кілограмів. Для швидкопсувного продукту, яким є кавун, таку «фасовку» цілком можна вважати перевагою, а не недоліком, хоча багато хто воліє великі плоди, помилково пов’язуючи величину з повною зрілістю. Вогник, цукровий малюк, він же-шуга бебі та інші «малюки» спростовують це упередження. Вони добре визрівають протягом 70-80 днів, і навіть перезрівають, якщо не зібрати їх вчасно.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Найбільш популярні сорти кавунів на сьогоднішній день

Як багато ранні кавуни, вогник і шуга тонкокори, і дуже смачні, містять багато цукру, чого не можна сказати про всі ранні сорти. Шуга не дарма отримав свою солодку назву. Обидва ці кавуна-правильної круглої форми, а колір їх кірки дуже темний, чорно-зелений.  навіть серед інших ранніх сортів вогник на рідкість невимогливий до тепла, його успішно вирощують в сибіру і на уралі.

Найбільш популярні сорти кавунів на сьогоднішній день

На фото сорт кавуна» вогник »

Кавун сорту леді, вірніше, його більш відомий гібрид леді f1, як і інші помісні форми раннього дозрівання, дає в сприятливих умовах досить великі плоди. Це самий скоростиглий з гібридів, але за 65 – 68 виростають кавуни масою 10 – 12, іноді – до 16 кг, причому — відмінного смаку, через якого цей кавун дуже добре продається. Для його вирощування потрібні рясні підгодівлі добривами на ранній, вегетативної стадії розвитку.

Стебло тоді виходить потужним, довгим – до 7 м, з 5 – 7 бічними батогами, добре облиствений. В результаті і врожайність виявляється високою — до трьох з половиною кг /кв.м. Як багато інших великі кавуни, леді f1 за формою – овальний, довгастий; кірка смугаста.

Кримсон світ– малиновий солодкий) — один з найбільш ранніх і кращих за всіма параметрами сорт американської фірми холлар. Дозріваючи за 80 днів, він проте дуже солодкий, хрусткий, кірка — з красивими смугами по світлому фону. На основі крімсона виведено безліч гібридів з різними комбінаціями корисних якостей, в тому числі навіть ще більш ранні!

Серед них новий гібрид романза f1, що виділяється незвичайною для ранніх лежкістю і особливим смаком. Користується великим успіхом у городників, затребуваний, незважаючи на те, що на ранніх стадіях росту сорт примхливий.

Кавуни пізнього літа і осені

Найбільш популярні сорти кавунів на сьогоднішній день

Фотографія кавунів

Сорти і гібриди цих груп-середньопізні і пізні кавуни-визрівають повільно, тому їх вирощують в регіонах з довгим, жарким літом. Як правило, вони накопичують більше цукру в порівнянні з ранніми. Ці плоди товстокори, транспортабельні і можуть довго зберігатися. Їх успішно засолюють і маринують. Недолік повільно достигають в тому, що визначити їх готовність буває важко, часто цілком великий і за всіма ознаками готовий кавун виявляється недозрілим. Від зарубіжних виробників на нашому ринку представлені в основному насіння ранніх варіантів, зате серед сортів вітчизняної селекції є справжні середньо — і пізньостиглі шедеври..

Знаменитий астраханський виведений ще в 70-і роки і до сих пір дуже популярний, незважаючи на велику кількість постійно створюваних нових сортів і гібридів. Це справжній класичний кавун, округлий, буває трохи овальним, смугастий, з червоною м’якоттю, соковитою і дуже смачною. Він зручний у вирощуванні — не хворіє. Плоди лежкі і транспортабельні, довго зберігаються. Відмінна репутація у мелітопольського 142-урожайний, великоплідний, дуже солодкий, добре пристосований навіть для нижнього поволжя – регіону, щодо прохолодного для кавунів середньопізньої групи.

відео про астраханський кавун

Холодок-теж з кращих вітчизняних пізньостиглих, вдало поєднує в собі високу врожайність, красиву, дуже солодку м’якоть і відмінну лежкість. Збирають до листопада, зберігати можна до нового року. Кавуни злегка овальні, великі, в хороших умовах виростають до 20 кг і більше. Кірка зелена, з темно-зеленими смугами. При посадці потрібно враховувати потужну разрастаемость рослини, батоги досягають 5 м.стійкість до хвороб, на жаль, всього лише середня.