Човник-томатний дипломат

91

Постійно чуєш, що росія-зона ризикованого землеробства, але бажаючих вирощувати свої фрукти і овочі менше не стає. Просто дачники-городники перевагу віддають рослинам, які мають перевагу перед іншими. Сорт томата човник зручний у вирощуванні, дає ранній урожай смачних помідорів, не займає багато місця-знахідка для дачника!

Зміст

  • Історія вирощування сорту томатів човник
  • Опис сорту томатів човник
  • Характеристика сорту томатів човник
  • Вирощування сорту томатів човник
  • Відкликання

Історія вирощування сорту томатів човник

Де ж ще культивувати сорт томата, отриманий в одинцовському районі, як не в підмосков’ї. Але сорт припав до двору не тільки тут. Томат човник виведений у федеральному науковому центрі овочівництва і з 1997 р внесений до держреєстру по центральному, волго-вятському і західно-сибірському регіонах. Рекомендується вирощувати в особистих підсобних і фермерських господарствах, а також на садово-городніх ділянках. Не потребує спорудження укриттів, росте у відкритому грунті.

Човник-томатний дипломат

Сорт томата човник росте у відкритому грунті на території від центрального до західно-сибірського регіонів

Опис сорту томатів човник

Помідори човник — раннього терміну дозрівання. Після появи перших сходів потрібно приблизно чотири місяці, щоб встигли плоди. При сприятливій погоді або при висадці розсади в захищений грунт досить 82-95 днів. Але вирощування цього сорту томатів в теплицях недоцільно, так як краще висаджувати там рослини індетермінантного типу, — компактний човник просто даремно буде займати місце. Можна прискорити отримання врожаю, якщо спорудити плівкові укриття для кущів.

Рослина невисока, з коротким стійким прямим штамбом. Формує слабоветвістие кущі середньої облиственности висотою до 40-45 см.

Човник-томатний дипломат

Томати сорту човник формують компактний кущ

Листя середніх розмірів, темно-зеленого кольору, середньої гофрованості, глянцеві. Квітки яскраво-жовті, зібрані в прості суцвіття. Перші квітки закладаються над 6-7 листом, а потім через кожні 1-2 листа.

Човник-томатний дипломат

Квітки човника жовті, зібрані в прості суцвіття

За формою томати довгасто-овальні, з вираженим носиком на вершині. Перші плоди трохи більші. В середньому вага томатів коливається в межах 23-55 г.шкірка червона, гладка, товста. М’якоть плодів м’ясиста, плотноватая, соковита. Містить зазвичай по два-три насіннєвих гнізда.

Човник-томатний дипломат

М’якоть томатів сорту човник щільна, але соковита

Томати човник універсального призначення, мають приємний смак з характерною кислинкою. Плоди добре переносять транспортування і можуть зберігатися. Використовуються в свіжому вигляді, гарні для засолювання і консервування. Особливо часто невеликі щільні томати цього сорту маринують або консервують у власному соку. Навіть очищені від шкірки плоди не втрачають форму в заготовках.

Характеристика сорту томатів човник

Рослина детермінантного типу. Проявляє стійкість до перепадів температури, особливо до холодів. Через раннього дозрівання плодів майже не страждає від фітофтори, та й то чутливість до хвороби проявляють вегетативні частини рослини.

Коли вперше моя сусідка по дачі поділилася розсадою томатів, то презентувала цей сорт як «невбиваний». Для мене, що мала до вирощування овочів найвіддаленіше відношення, таке визначення здалося явним перебільшенням. Однак, галина пвлівна наполягала:»човник і ракета — ось сорти, які стійкі до природних катаклізмів і не бояться недосвідчених овочівників». Від неї я дізналася. Що кущі не пасинкують. Як виявилося, і підв’язувати рослини не потрібно, і часто поливати теж.

При всьому різноманітті всього того, що було не потрібно для вирощування, виявилося дуже приємно збирати ранній урожай забавних міцних помідорчиків.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Човник-томатний дипломат

Сорт урожайний. У центральному регіоні отримують в середньому 226-269 центнерів томата з гектара. У волго-вятському регіоні врожайність коливається в межах 220-441 ц / га. У західно-сибірському регіоні збирають 160-412 ц / га, причому найвищий урожай був зібраний в омській області і склав без малого 800 ц / га.

Човник-томатний дипломат

Цінність сорту човник в його врожайності і ранньому дозріванні смачних плодів

Цінність сорту визначається:

  • невибагливістю;
  • раннім терміном дозрівання;
  • високими смаковими характеристиками свіжих і консервованих плодів;
  • стабільною врожайністю.

Середня сприйнятливість до фітофтори з боку стебла і листя може розцінюватися як недолік, але це не відбивається на якості плодів.

Вирощування сорту томатів човник

Рослини компактні і не вимагають особливого догляду. При посадці розсаду розташовують на відстані не більше 35-40 см. Між рядами залишають проміжок в 50 см.

Звичайно, можна спробувати виростити розсаду самому. Для цього в кінці березня або початку квітня доведеться посіяти просочені фітоспорін насіння в знезаражений грунт, забезпечити теплом і достатньою освітленістю. Мені довелося відмовитися від цього, так як не маючи балкона, не можу виділити під розсаду потрібного місця. Крім того, я практикувала посів насіння в розсадні стаканчики, щоб потім не пікірувати і не піддавати проростки додаткового стресу, а це теж вимагає місця. Зараз купую розсаду, маючи можливість вибрати найміцніші рослини.

Томати сорту човник формують невисокі кущі, їх не потрібно підв’язувати. Періодичне розпушування поверхневого шару грунту, прополка бур’янів і полив — ось основні заходи по догляду за рослинами. Залежно від кліматичних особливостей і великої кількості опадів кущики томатів розташовують або на грядках, або між грядками. Якщо літо зазвичай спекотне і без дощів, то кущі розташовують на дні канавок між грядками. В цьому випадку більше вологи надходить до коріння, а рослини захищені від палючого сонця.

Човник-томатний дипломат

При нестачі вологи рослини розташовують на дні канав між грядами

Кущі досить рясно полити один раз за тиждень. Це відмінно підходить для дачників вихідного дня, — не потрібно турбуватися про стан томатів протягом робочого тижня. Особливо важливо забезпечити рослини вологою під час росту і інтенсивного плодоношення. У період дозрівання плодів полив припиняють, щоб томати не розтріскалися. Оптимальний режим поливу під час дозрівання плодів — відразу після збору стиглих томатів. Для поливу використовують теплу воду. Вода повинна відстоятися і прогрітися, перш ніж потрапить до томатів. При цьому намагаються уникати попадання крапель вологи на листя: краще вносити воду під корінь або подавати по канавках.

Човник-томатний дипломат

При поливі томатів намагаються не допустити потрапляння води на листя

1. Прищипуючи зайві квітки, можна домогтися дружного дозрівання великих плодів. Це принцип нормування врожаю. При такому підході зручно заготовлювати томати: весь урожай дозріває приблизно в одні терміни.

Якщо не займатися прищипкою, то вийде безліч плодів середнього розміру, частина з яких не встигне дозріти, але може бути використана в засолюванні. Деякі дачники відзначають тривале плодоношення сорту, до самих холодів. З одного квадратного метра вдається зібрати при сприятливих умовах до 4-5 кг томатів.

Окремої згадки гідні заходи щодо попередження фітофтори. Під помідори вибирають освітлені ділянки і розташовують грядки з півночі на південь. В цьому випадку компактні кущі човника будуть краще освітлені протягом дня. Як правило, плоди томата цього сорту встигають дозріти до того, як фітофтора вразить кущ. Але для спокою, особливо на ділянках, де і так проводиться профілактика медьсодержащими препаратами, можна кущі обробити 1% розчином мідного купоросу. Деякі дачники проливають кущі томатів розведеними розчинами молочних продуктів (на 1 літр нежирного молока додають 20 крапель йоду і розводять 10 л води). Можна взяти просто 1% процентне молоко або молочну сироватку, розбавити водою в співвідношенні 1:1 і обприскати кущі. Застосовувати ці розчини потрібно вранці при відсутності дощів. В цьому випадку препарат не змиє з листя.

При вирощуванні томатів важливо дотримуватися сівозміни. Не варто забувати, що картопля, перець, баклажани і томати відносяться до сімейства пасльонових, тому шкідники і хвороби у них загальні. Не можна висаджувати томати там, де до цього росли представники свого сімейства. Найбільш кращі в якості попередників для томата бобові: квасоля, горох, боби. Ці рослини гарні ще тим, що відганяють кротів. Чомусь всюдисущим звіркам неприємно сусідство з бобовими. Якщо немає бажання займатися сівозміною, варто подумати про сидерати. Відразу після збору врожаю томата рекомендується перекопати цю ділянку і засіяти білою гірчицею. До настання холодів підросла зелень необхідно вкопати в землю. Ця нескладна маніпуляція запобіжить поширенню бур’янів на ділянці і дозволить знезаразити грунт. Крім того, грунт під гірчицею стає дуже пухким і зручним для подальшого використання.

Любителі томатів не завжди мають земельні ділянки. Невеликі розміри кущів дозволяють вирощувати ці невибагливі рослини і в діжках на балконі. Ошатний компактний кущик, обвішаний яскравими плодами, поставляє найсвіжіші помідори до столу і дуже декоративний.

Човник-томатний дипломат

Томати човник і загадка, що ростуть на балконі, радують око і забезпечують свіжими вітамінами

Https://otvet.mail.ru/question/201069071

Наталі: купила сьогодні томати човник — не вимагає пасинкування і підв’язки. У кого такий був? відгуки?

…і у мене був подобається, я у відкритому грунті його вирощувала, і томати хороші і пасинків мало, пасинкувати все одно доведеться, але це не складно там їх за сезон трохи набереться, якщо зовсім без пасинків хочете купити червону шапочку, від біотехніки, у мене взагалі пасинків не було на цих кущах і теж низькорослий томат

Олена орлова

Https://otvet.mail.ru/question/173993585

На рівних з «човником» йде «червона шапочка», вона мясистее і смачніше. Але не замість, а разом. Для ущільнення індетів, для ранньої продукції, на консерви, кому що зручніше. Для консервів човник-один з найкращих. Ніколи не відмовлюся від цього сорту.

Лариса69

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=54336&pid=930492& mode=threaded&start=#entry930492

Я сажу човник в грунті. Червоніє першим, ранній. Але для теплиці він не дуже, тому що низький, не використовує простір і швидко кінчає плодоносити.імхо.

Freken10

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=54336&pid=621801& mode=threaded&start=#entry621801

Томат човник. Висота до 50 см, не пасынковала. Посів на розсаду 4 квітня. Уражається вершинної гниллю, хоча і слабо. Смак на 4 -, соковитий але кислуватий. Шкірочка тверда. Повністю ідентичний йому томат ракета.

Юлия48

Https://www.forumhouse.ru/threads/178517/page-166