Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

149

Плоскі дахи використовуються як в багатоповерховій, так і в малоповерховій міській забудові. Вони дозволяють економити на пиломатеріалах, оскільки при їх облаштуванні не потрібно громіздка кроквяна система, а монтаж утеплювача і покрівельного покриття здійснюється на плиті перекриття верхнього поверху. Для водовідведення на плоскому даху створюється ухил, по якому надлишкова волога стікає в труби внутрішньої водостічної системи. У заміському будівництві також використовуються плоскі покрівлі і на деяких з них монтується експлуатована конструкція. Ми розповімо вам про особливості планування таких будинків, розглянемо деякі варіанти їх облаштування та експлуатації.

Зміст

  • Особливості планування будинків з плоским дахом

    • Фотогалерея: приклади планування будинків з плоским дахом
    • Відео: особливості планування будинку з плоским дахом
  • Приклади проектів будинків з плоским дахом

    • Одноповерхові будинки
    • Двоповерхові будинки
    • Будинки з експлуатованою дахом

      • Фотогалерея: будинки з експлуатованою дахом
    • Каркасні будинки з плоским дахом
    • Будинки в стилі хай-тек

      • Фотогалерея: будинки в стилі хай-тек
    • Будинки з сип-панелей
    • Дерев’яні будинки
    • Будинки з піноблоків
    • Модульні будинки

      • Фотогалерея: модульні будинки з плоским дахом
    • Будинки із залізобетонних панелей з плоскими дахами
  • Відгуки на плоский дах
  • Відео: будинок з плоскою покрівлею

Особливості планування будинків з плоским дахом

Для клімату середньої смуги будинку з плоским дахом не є найпопулярнішим вибором, але в той же час незвичайний дизайн знаходить шанувальників, а можливість обладнати на покрівлі зону відпочинку робить привабливими проекти такого роду. Будинки з плоскими експлуатованими покрівлями мають свої переваги і недоліки і використовуються в районах з помірним снігоутворенням і відносно м’яким кліматом. До переваг слід віднести:

  • оригінальний зовнішній вигляд;
  • відсутність складної і громіздкої кроквяної системи, схильної до вітрових впливів;
  • можливість використання плоского даху як експлуатованого простору;
  • відсутність зовнішньої водостічної системи на фасадах будівлі, оскільки замість неї використовується система внутрішнього водовідведення.

Плоскі дахи мають і деякі недоліки, а саме:

  • підвищені вимоги до міцності перекриття, яке повинно витримувати вагу снігу;
  • необхідність створення ухилу в бік водовідвідних труб, а значить, буде збільшення маси покрівельного пирога;
  • високі вимоги до якості багатошарової гідроізоляції;
  • частий профілактичний і капітальний ремонт.

Проектування та облаштування плоских дахів ведеться на основі стандарту со 002-02495342-2005 «покрівлі будівель і споруд. Проектування та будівництво»» у цьому документі викладені принципи проектування покрівельного пирога і методи побудови плоских дахів. При створенні проекту необхідно врахувати не тільки наявність вентиляційних каналів, але і водостічних труб, через які видаляється волога з плоского даху.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Плоский дах дозволяє створити затишний житловий простір з однаковою або різною висотою стель для комфортного проживання

У стандарті со 002-02495342-2005 приділяється увага експлуатованим і інверсійним покрівлям із земляним і трав’яним покриттями, а також способам гідроізоляції і додаткової перевірки на міцність дахів плоского типу по снип 2.01.07. Додатковий грунтовий шар з гідроізоляцією, доріжки з тротуарної плитки і наявність огорожі вимагають посилення конструкції перекриття, а також будівництва сходового прольоту для виходу на дах. На плоских покрівлях необхідно робити ухил від 2 до 5 градусів в сторону водостічної труби, щоб забезпечити відтік зайвої вологи.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Експлуатована дах має на увазі багатошарову структуру покрівельного килима і специфічну конструкцію воронки водовідвідної системи

Перекриття плоского даху виготовляється одним з таких способів:

  1. за допомогою стандартних залізобетонних плит.
    Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

    Перекриття плоского даху стандартними залізобетонними плитами проводиться із закладенням швів і монтажем армованого пояса

  2. суцільне бетонування армопоясу і армованого перекриття з опорою на внутрішні перегородки і зовнішні стіни будівлі.
    Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

    Суцільне бетонування плоского даху проводиться з опорою на несучі зовнішні стіни будівлі

  3. армоване бетонне перекриття з використанням профнастилу і опорою на несучі сталеві балки.
    Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

    Балки для створення перекриття плоского даху кріпляться на несучі стіни, а на них укладаються профнастил і арматура, потім заливається бетон

Міцне перекриття дає можливість розмістити на плоскому даху телекомунікаційне обладнання, системи вентиляції та кондиціонування, а також облаштувати експлуатований простір. На планування будинку з плоскою покрівлею впливає внутрішнє розміщення системи водовідведення, димоходів опалювальної системи, сходових прольотів, а також розташування гаража. Сходи для підйому на дах можуть бути змонтовані також на зовнішній частині будівлі, що істотно збільшує житловий простір.

Фотогалерея: приклади планування будинків з плоским дахом

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштуванняперший поверх будинку може бути обладнаний сходовими прольотами і має великий житловий простірБудинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштуваннядругий поверх будинку може бути обладнаний виходом на терасу і на експлуатовану дахБудинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштуванняна плані вказують розміщення вентиляційних, водостічних і димохідних труб в будинку з плоским дахомБудинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштуваннябудинок може бути обладнаний великим гаражем, вітальнею і кухнею

Відео: особливості планування будинку з плоским дахом

Приклади проектів будинків з плоским дахом

Будинки з плоским дахом в панельному міському будівництві використовуються багато років. З появою нових гідроізоляційних матеріалів високої міцності не складає труднощів облаштувати таку конструкцію на будівлі будь-якої поверховості, побудованому з різних матеріалів. У заміському будівництві досить складно зламати стереотип боязні снігового навантаження на плоску покрівлю. Потрібно відзначити, що залізобетонне перекриття по міцності перевищує будь-яку з скатних дахів, кроквяна система якої виконана з пиломатеріалу.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Плоскі дахи з успіхом застосовуються як в багатоповерховій, так і в малоповерховій забудові

Будівлі цього типу мають закінченим зовнішнім виглядом і лаконічною конструкцією. Розглянемо приклади плоских дахів на будинках різної поверховості, побудованих в різних стилях і з різних матеріалів.

Одноповерхові будинки

Одноповерхові будівлі призначені для проживання невеликої сім’ї і здаються малі розміри не заважають розмістити під плоским дахом необхідне для комфортного існування простір.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Одноповерховий будинок з плоским дахом підходить для невеликої сім’ї

На покрівлю виведена шахта вентиляційної системи і димохід, а зайва волога відводиться через водостічну трубу на фасаді, що не псує загальний вигляд будинку. Господар такого житла повинен мати на увазі, що з часом житлову площу, можливо, доведеться розширювати, тому для цього повинні бути зарезервовані певні площі.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Конструкція будинку з плоским дахом дозволяє розширити населений простір за рахунок прибудови гаража і тераси

Двоповерхові будинки

Для двоповерхового будинку характерна планування, при якій на першому поверсі розташовуються гараж, хол, вітальня і кухонний простір з їдальнею. На другому поверсі облаштовують кабінет, зону відпочинку з великою відкритою лоджією або терасою. Наявність автомобілів в сім’ї має на увазі обладнання під’їзних доріжок.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Двоповерховий будинок з плоским дахом дозволяє розмістити всі необхідні простору

У будинках цього типу вентиляційні канали, димоходи і водостічна система об’єднуються в один блок і розташовуються всередині будівлі, а гаражне приміщення обладнується окремим вентканалом. Житло призначене для цілорічного проживання і володіє всіма перевагами власного заміського будови.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

За допомогою світлого забарвлення бетонну конструкцію в два поверхи можна зробити невагомою на вигляд

Будинки з експлуатованою дахом

Експлуатована дах має на увазі застосування більш міцного перекриття верхнього поверху, багатошарової гідроізоляції і міцного огорожі. На таких покрівлях розташовуються зони відпочинку з солярієм, газоном та іншою рослинністю. Крім того, в експлуатованої частини даху розміщують технічні блоки з системами кондиціонування, вентиляції та телекомунікаційне обладнання.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Експлуатована дах вимагає посиленого перекриття і багатошарової гідроізоляції для ефективного відведення надлишкової вологи

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

На деякій частині площі укладається тротуарна плитка, встановлюється меблі і легкі навіси, тому загальна вага експлуатованої даху повинен враховуватися при будівництві перекриття. При дотриманні технології монтажу і використанні якісних матеріалів така покрівля може прослужити багато років в кліматі середньої смуги.

Фотогалерея: будинки з експлуатованою дахом

Огірок гектор f1: смачний і урожайний голландський гібрид

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Голландські гібриди відомі своєю невибагливістю і стійкістю до хвороб, але не завжди відрізняються хорошим смаком. У сорті огірків гектор витривалість до несприятливих факторів вдало поєднується з відмінними смаковими якостями невеликих хрустких огірочків. Завдяки таким властивостям гібрид швидко став популярним у садівників і фермерів.

Зміст

  • Історія вирощування гібрида гектор f1
  • Опис і характеристика огірка гектор

    • Відео: механізований збір врожаю гібрида гектор в поле
    • Відео: опис сорту огірків гектор f1
  • Переваги та недоліки гібрида
  • Нюанси посадки
  • Особливості догляду за рослинами
  • Відгуки городників про сорт огірків гектор

Історія вирощування гібрида гектор f1

Огірок гектор f1 вивели у відомій агрофірмі nunhems b. V. (нідерланди), що займає лідируючі позиції у своїй галузі. У 2001 році була подана заявка на проведення державного сортовипробування. У держреєстр гібрид внесений в 2002 році і допущений до вирощування на всій території росії. Він рекомендований для обробітку у відкритому грунті в особистих присадибних і фермерських господарствах. Сорт можна вирощувати на великій площі.

Опис і характеристика огірка гектор

Тип росту детермінантний (на верхівці основного стебла утворюється квіткова кисть). Рослина кущова, не розлоге, з короткими міжвузлями, висотою до 0,8 м.кущі не потребують формування, так як бічних батогів у них мало. Сорт добре росте в ущільнених посадках і придатний для механізованого збору.

Відео: механізований збір врожаю гібрида гектор в поле

Листя не дуже великі, темно-зелені. Тип цвітіння переважно жіночий (на одній рослині формується більшість жіночих квіток і невелика частина чоловічих). Запилення відбувається за допомогою бджіл. Зав’язі множинні, вони починають формуватися після утворення 4-5 вузлів.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Гібрид гектор формує багато зав’язей в кожному вузлі

Зеленці (плоди огірка з недозрілими насінням) мають наступні характеристики:

  • форма циліндрична;
  • маса — 95-100 г;
  • довжина — 10-12 см;
  • діаметр — 3,0–3,3 см;
  • колір зелений;
  • поверхня ребриста, крупнобугорчатая (з рідкісними горбиками);
  • шкірочка тонка, покрита густим восковим нальотом;
  • є рідкісне опушення з шипів білого кольору.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Плоди огірка гектор невеликі, одномірні, покриті восковим нальотом

Щільна, без пустот м’якоть має виражений огірковий аромат. Смак відмінний, солодкуватий, без гіркоти, плоди гарні в свіжому вигляді, а також ідеально підходять для консервації, так як у них правильне співвідношення м’якоті і насіннєвої частини. При несвоєчасному зніманні зеленці не переростають (збільшуються не більше ніж до 15 см), але шкірка набуває жорсткість. Лежкість хороша, при зберіганні плоди не жовтіють, а також вони добре переносять транспортування.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

У гібрида гектор збалансоване співвідношення м’якоті і насіннєвої частини

Сорт ранньостиглий, за даними виробника насіння, термін дозрівання становить 40-44 дні з моменту появи повних сходів. Урожайність товарних плодів має наступні показники:

  • за даними держреєстру — 4 кг/м2;
  • в описі оригінатора-4-6 кг/м2.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Плоди формуються дружно, рослини найбільш інтенсивно віддають урожай в перші 3 тижні, а потім рівномірне плодоношення триває аж до серпня.

Гібрид невибагливий, без шкоди переносить короткочасне зниження температури. Допускається вирощування на важких грунтах. Є імунітет до наступних захворювань:

  • оливкова плямистість (кладоспоріоз);
  • вірус огіркової мозаїки;
  • борошниста роса.

Огірок гектор можна виростити не тільки у відкритому грунті, але і в теплиці. Однак для цього доведеться приділити увагу запиленню. У закритому грунті його можна домогтися двома способами:

  • у відчинені двері теплиці залучають бджіл, але вони, на жаль, летять туди не дуже охоче.
  • більш надійний варіант — але і більш трудомісткий) — штучне запилення. В цьому випадку звичайної пензлем для малювання переносять пилок з чоловічого квітки на жіночий.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Якщо бджоли не захочуть летіти в теплицю, де росте огірок гектор, отримати хороший урожай допоможе штучне запилення

Відео: опис сорту огірків гектор f1

Переваги і недоліки гібрида

Сорт має безліч переваг:

  • компактність куща;
  • не потребує формування;
  • підходить для ущільнених посадок;
  • ранньостиглість;
  • вирівняність зеленцов;
  • відмінний смак свіжих плодів;
  • висока якість консервованої продукції;
  • дружна віддача врожаю;
  • хороша лежкість і транспортабельність;
  • висока врожайність;
  • стійкість до ряду хвороб.

Мінусів у гібрида значно менше:

  • не можна зібрати власні насіння;
  • при переростанні плодів шкірка стає щільною;
  • у закритому грунті потрібно подбати про запилення.

Головною особливістю сорту є вдале поєднання властивих голландським гібридам витривалості і невибагливості з відмінними споживчими характеристиками.

Нюанси посадки

Насіння гібридів найчастіше обробляє виробник. У цьому випадку вони зазвичай покриті яскравою кольоровою оболонкою, що містить поживні речовини і захисні засоби. Такий посівний матеріал садять прямо в грунт. Необроблене насіння готують до посіву за звичайними правилами. Сорту гектор властива хороша схожість (близько 90%).

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Якщо насіння має незвично яскравий колір, вони вже оброблені виробником і готові до посіву