Скарбничка своїми руками — як зробити з паперу, картону і підручних матеріалів, фото ідей

94

Скарбничка – кумедна штучка родом з дитинства. Їй можна милуватися, використовувати за призначенням. Вона допомагає виховувати в собі риси раціональної людини. Купівля такого предмета може обійтися недешево. Розповідаємо, як виготовити скарбничку своїми руками з доступних матеріалів.

Як зробити скарбничку для грошей своїми руками в домашніх умовах.

У чому плюси скарбнички, яка зроблена своїми руками:

  • якщо в будинку є скарбничка, то з дітьми можна поговорити на тему важливості грошових накопичень;
  • її можна піднести в якості подарунка своїм близьким;
  • збирати гроші можна разом з дітьми. Це навчить їх раціональному витрачанню коштів;
  • дитина сама може накопичити потрібну суму грошей, і витратити на власний розсуд.
  • скарбничка наочно дає уявлення про процес накопичення грошей;
  • скарбничка мотивує до постановки мети. Можна просто прийняти рішення-заповнити скарбничку монетами певної гідності під кришку;
  • скарбничка допомагає усвідомити скільки грошей йде на дрібні витрати. Вносьте в скарбничку щодня по 100 рублів. Скоро ви переконаєтеся, що звичка щодня випивати чашку кави в найближчому ресторанчику, відчутно впливає на бюджет. Скарбничка змушує переглянути ставлення до своїх звичок;
  • накопичена дрібниця може бути корисною-розрахунок в транспорті;
  • непомітно можна зібрати солідну суму, і порадувати себе придбанням речі, про яку давно мріяли;
  • готівкові гроші завжди можуть стати в нагоді. В екстреній ситуації не доведеться відвідувати банкомат. На допомогу прийде скарбничка;

Покрокові інструкції з виготовлення різних видів скарбничок. Креслення, розміри, схеми

основа для виготовлення скарбничок підбирається з урахуванням двох умов:

  • вид грошей-монети або паперові купюри;
  • спосіб декору.

Для паперових грошей підходящим варіантом будуть об’ємні судини або коробки. Монети можна збирати в фігурних пляшках, банках, вузьких футлярах.

якщо декорування банки не планується, виберіть привабливу незвичайну форму банки. вони повинні бути самодостатні, і не вимагати додаткового прикраси. Є банки квадратні, круглі, у вигляді фігур. Підійдуть судини з кольорового і матового скла.

Якщо внутрішній простір банки буде приховано, то можна використовувати будь-яку ємність.

Внесок може бути довготривалий або «до запитання». У другому випадку, оптимальний варіант-баночка з кришкою, що відгвинчується. Картонні моделі зазвичай не розраховані на повернення грошей, поки остаточно не будуть наповнені.

пластик і жесть мають свої плюси і недоліки. у кришці з пластика виконати отвір зовсім не складно, що не скажеш про жерстяних варіантах. З іншого боку, бляшані кришки виглядають ефектніше, ніж виготовлені з пластику.

Для паперових купюр отвір повинен бути довшим, або мати круглу форму. В цьому випадку купюру згортають в трубочку.

як виконати отвір в пластмасовій кришці

Операцію треба провести акуратно, щоб не зіпсувати враження від скарбнички. Буде потрібно макетний ніж. Його варто придбати, якщо ви часто займаєтеся виготовленням різних декоративних речей своїми руками.

Перед початком роботи ознайомтеся з інформацією, як правильно працювати з макетним ножем. Інструмент складається з двох деталей-ручки і леза. У комплекті з макетним ножем йде набір лез. Вони відрізняються один від одного формою лез. Ніж призначений для різання аркушів паперу, картону, пластику. Будова лез забезпечує акуратний розріз матеріалів. Можна зробити не тільки прямий, але і фігурний розріз.

Порядок дій:

  • підготуйте брусок з дерева, щоб не пошкодити робочу поверхню (стіл) під час роботи;
  • розташуйте на ньому кришку виворотом вгору;
  • намалюйте «приймач». По ширині, в отвір має проходити дві монети. Довжина перевищує діаметр найбільшої монети, які ви хочете зберігати в скарбничці, приблизно на 5 міліметрів;
  • спочатку за допомогою макетного ножа зробіть бічні розрізи. Намагайтеся зробити один рух для кожної сторони. Будьте обережні, ніж може зірватися і довжина розрізу не буде відповідати вашій задумом. Потренуйтеся на іншій кришці;
  • для торцевих сторін (коротких) можна застосувати стамеску. Це інструмент для роботи з деревом. Гладкі сторони виходять при використанні розпеченого цвяха відповідного розміру. До речі, якщо макетного ножа немає, можна зробити розрізи гарячим ножем;
  • остиглі краю прорізи відшліфуйте, щоб ніщо не заважало проходу монет. Ця операція надає виробу естетичний зовнішній вигляд.

як виконати отвір в жерстяній кришці

Перші три пункти аналогічні виконанню прорізи в пластиковій кришці. Потім треба взяти стамеску і молоток. Ударом по стамесці з достатньою силою, пробийте жесть наскрізь. Встановлюйте гострий кінець стамески строго на розмічальну лінію. Для пробою отвору з торцевого боку запасіться вузькою стамескою. Можна для цієї мети скористатися ножицями. Робимо розріз смужки жерсті між довгими сторонами прямо по центру. Укорочуємо смужки до довжини п’ять міліметрів. Загинаємо їх на виворітну сторону кришки, пробиваємо молотком. Пройдіться напилком по бічних сторонах отвору. На них не повинно бути задирок. Монети будуть вільно проходити крізь отвір, пальці не отримають травми.

техніки та матеріали для декорування скарбничок

розпис

Для розпису скористайтеся акриловим контуром. Вони продаються в магазинах, для художників. Контур не розтікається, володіє структурою високої в’язкості, легко досягається об’ємний 3d ефект. Використовується в творчих роботах, де застосовують вінтажну техніку.

Контур упакований в особливі тюбики. Носик упаковки дозволяє наносити фарбу на будь-яку поверхню.

Розпис можна зробити вітражними фарбами. Наклейте малюнок на внутрішню сторону прозорої скляної банки і повторіть його зовні. Якщо використовувати контур, то після висихання заповніть проміжки вітражним лаком.

самозастивающая маса

Для творчості часто користуються самозастивающими масами. Під час роботи руки повинні бути мокрими, так як маса моментально до них прилипає. Здатність липнути дозволяє декорувати дерев’яні вироби, скляні банки, картонні коробки, вироби з паперу.

Маса твердне на повітрі, орієнтовно, будуть потрібні добу. Готовий виріб не треба піддавати дії високих температур, щоб забезпечити твердість. Просто покрийте лаком або акриловою фарбою відповідного відтінку.

маса після затвердіння не піддається розм’якшенню. якщо хочете зберегти залишки матеріалу для подальшого використання, зберігайте матеріал в герметичній поліетиленовій упаковці.

приклад декору скарбнички з самозастивающей маси

«горщик»

  1. ретельно розімніть масу руками. Тонко розкачайте на підкладці з поліетилену. Виріжте коло або квадрат, розміри яких перевищують діаметр горлечка банки на 3-5 сантиметрів. Краї можна зробити зубчиками, хвилями, або вирізати інший малюнок на ваш розсуд.
  2. помістіть кришку на розкатаний пласт внутрішньою стороною вгору. Використовуючи її як трафарет, виріжте проріз для монет.
  3. загвинтіть або надіньте кришку на банку.
  4. розмістіть на кришці підготовлений пластмаси. Отвори в кришці і «серветці» повинні збігтися.
  5. закладіть складки, і притисніть пласт до горла банки. Якщо розгортали масу на поліетилені, він прийме глянсовий відтінок. Щоб надати масі текстуру, треба розкачати на відповідній тканині.
  6. розкачайте з самозастивающей маси» стрічку » і обв’яжіть навколо горлечка банки.
  7. як варіант, використовуйте натуральну тасьму або стрічку.
  8. декоративні фігурки метеликів або рослин закріпіть на бічних сторонах скарбнички. Посипте масу, поки вона не застигла різнокольоровими стразами.

пап’є-маше-матеріал для декору скарбнички

Цей матеріал можна купити, або виготовити самостійно. Є кілька технік роботи з пап’є-маше:

Розірвіть папір на дрібні шматочки, і наклейте на банку. Промажте зверху клеєм, і дайте гарненько просохнути. Зробіть кілька шарів.

Змочіть папір у воді і змішайте паперову масу з клеєм. Додайте фарбувальні інгредієнти. Змастіть скарбничку отриманою масою. Дочекайтеся повного висихання.

Просочіть гофрований картон клеєм. Докладаючи зусиль, надайте йому бажану форму. Нанесіть на виріб.

скарбничка з жерстяної банки

Скарбничка з банки має багато переваг. Банки бувають всіляких форм і розмірів. У неї можна помістити велику кількість монет. Скляні банки не такі міцні, як металеві, але якщо корпус банки обклеїти декоративною тканиною або папером, то міцність зросте в рази. Чудово підходять пластикові банки, в які фасують харчові продукти.

Отже, підберіть відповідну банку і матеріал для декорування скарбнички. Як декор підійдуть наклейки, набір паперу різного кольору, фантики від цукерок, намистини, дрібні камінчики, клаптики тканини, нитки. Можна нескінченно перераховувати предмети, які ви можете використовувати для прикраси скарбнички. Все залежить від польоту вашої фантазії.

Підготуйте інструмент для здійснення вашої задумки:

  • ножиці. Вони повинні бути добре заточені, щоб не докладаючи зайвих зусиль зробити рівний зріз;
  • ніж, щоб виконувати дії з якими ножиці не впораються;
  • клейовий пістолет;
  • шнур однотонний або різнокольоровий, в залежності від ваших уподобань.

Найпростіший варіант зробити скарбничку своїми руками-використовувати бляшану банку, де зберігалися сипучі продукти. Виберіть баночку з кришкою з пластика і виконайте наступні дії:

  • ретельно очистіть банку від залишків кави;
  • ножем або ножицями виконайте в кришці отвір. Заздалегідь визначтеся, які грошові знаки будете збирати. Отвір повинен бути таким, щоб монети або паперові купюри вільно входили всередину, але не випадали, якщо банку перевернути догори дном. Якщо кришка з жерсті, ретельно обробіть краю. Скарбничка не повинна стати джерелом травм;
  • перед декоруванням банки, закрийте її готовою кришкою з отвором для монет. Елементи декору можуть ускладнити надалі закручування кришки;
  • використовуючи клейовий пістолет приклейте шнур, обертаючи його навколо банки.

скарбничка будиночок

Для виготовлення скарбнички знадобиться:

  • клей пва. Розведіть його водою в співвідношенні 1:1;
  • столові серветки з малюнком і туалетний папір;
  • фарба акрилова. Колір за бажанням;
  • фігурки з паперу: квіти, тварини, сердечка.

Послідовність дій:

  1. робимо будиночок з картону, або коробки.
  2. зверху обмотуємо паперовими рушниками, серветками, або туалетним папером, і покриваємо клеєм.
  3. процедуру повторюємо три рази.
  4. залишаємо будиночок на просушку. На це буде потрібно не менше доби.
  5. на суху поверхню будиночка наносимо шар фарби. Даємо йому просохнути і наносимо ще один шар.
  6. для прикраси скарбнички можна скористатися технікою «декупаж». Вона полягає в тому, що на покриту лаком поверхню наклеюють серветки з малюнками. Зверху наноситься ще один шар лаку. З однієї зі сторін даху виконайте проріз для монет. Скарбничка готова.

скарбничка з картону

Для виготовлення такої коробки будуть потрібні коробка з картону, макетний ніж, фломастери, фарби, олівці, клеїть пістолет.

Послідовність дій:

На верхній кришці коробки накресліть отвір потрібних розмірів. Виріжте по намічених лініях. Якщо вийшло нерівно, поправте лезом.

Акуратно приклейте листи кольорового паперу до бічних поверхонь коробки і кришці. Не поєднуйте кришку з іншою частиною конструкції. Вона повинна вільно відкриватися. Колір паперу виберіть на власний розсуд.

Отвір на кришці можна теж проклеїти, а потім з внутрішньої частини кришки прорізати знову. Отвір на кришці буде служити шаблоном.

Виріжте два трикутника і округліть у них бічні сторони. Вийшли вуха. Для додання вухам природності, зробіть ще два трикутника з паперу більш темного відтінку і менше за розміром. Зафіксуйте їх за допомогою клею так, як показано на фото нижче.

Щоб в центрі вух вийшли поглиблення, надріжте заготовки знизу і склейте.

Надріз не повинен перевищувати ⅓ деталі по висоті.

За допомогою клейового пістолета закріпіть вуха у вертикальній позиції на верхній кришці коробки.

Намалюйте очі-два кола пофарбованих фарбою чорного кольору. У верхній частині кола покажіть вії. Над колами прорисуйте брови. Для носа потрібно вирізати овал з паперу такого ж відтінку, як внутрішня частина вух. Приклейте овал, опустивши його трохи нижче рівня очей.

Для додання обсягу, обведіть ніс фломастером, намалюйте ніздрі. Трохи нижче носа, фломастером чорного кольору позначте посмішку.

Виріжте смужку з рожевого паперу. Вона повинна бути тонкою. Намотайте її на фломастер або олівець, обпекніть з усіх боків, і через деякий час зніміть. Приклейте заготовку до коробки.

Залишилося зробити копита і надати очам вираз. Приклейте до нижньої частини коробки два трикутника., а в чорних гуртках білою фарбою зробіть по три відблиски. Ну ось і все, виріб готова.

скарбничка з пластикової пляшки

  • для виготовлення скарбнички потрібно:
  • пляшка з пластику. Розміри пляшки виберіть на власний розсуд;
  • фарба рожевого кольору в балончику;
  • клейовий пістолет;
  • фломастер, гострий ніж і ножиці.

Розрізаємо пляшку на дві частини

Введіть частини пляшки один в одного. Коли скарбничка буде готова, ви зможете розсунути їх і витягти монети.

Робимо ніжки. Буде потрібно вирізати з пластика чотири невеликих палички однакової величини. Приклейте ніжки до пляшки.

Фарбою з балончика покриваємо саморобку, і чекаємо, поки вона просохне.

Вирізаємо з пластика вушка. Нижня частина заготовок повинна лягти на пляшку, тому надаємо їй округлу форму. Фарбуємо заготовки в рожевий колір.

Наносимо розміри отвору для монет і робимо виріз.

Зміцнюємо вушка, приклеюємо очі, на кришці малюємо п’ятачок. У задній частині пляшки приробити хвіст зі шматочка рожевого пластику.

скарбничка з кодовим замком

Цей оригінальний варіант скарбнички виконаний з картону. Розглянемо послідовність виготовлення скарбнички по кроках:

Крок 1. На аркуші картону з однієї зі сторін зробіть надрізи. Використовуйте ніж з гострим лезом.

Це надає картону гнучкість.

В результаті вийшов дуже гнучкий картон

Крок 2. З одного з країв, відступивши пару сантиметрів, зніміть смужку картону. На нижню частину нанесіть клей. Зігніть заготовку, щоб вийшов циліндр, і приклейте.

Крок 3. На шматку картону намалюйте два кільця. Діаметр внутрішнього кола кожної деталі — 2 сантиметри, зовнішнього – 4 сантиметри. Малюємо ще одну деталь без отвору.

Крок 4. Вирізаємо заготовки і нанизуємо їх на циліндр. Спускаємо вниз і приклеюємо. З торця приклеюємо заготовку без отвору.

Крок 5. Далі треба підготувати відрізок картону, який з’єднає кільця з отвором і без нього. Як це зробити, показано нижче.

Ось, що повинно вийти.

Крок 6. Повторіть кроки з 1 по 5, але з внесенням зміни – діаметр циліндра повинен бути менше. В кінцевому підсумку вони повинні входити один в одного.

Крок 7. Малюємо три кола з радіусом 4,0; 3,0; 2,5 сантиметрів. Розташування кіл вказано на малюнку.

Крок 8. По периметру зовнішнього кола треба нанести насічки віддалені один від одного на 2,5 сантиметрів і за допомогою олівця і лінійки з’єднати їх між собою.

Крок 9. Вирізаємо кільця. Зовнішня частина кілець у вигляді багатогранників. Вирізаємо кілька кілець з вирізами по внутрішньому діаметру.

Крок 10. На бічні сторони кілець в трьох місцях наносимо по краплі клею, і склеюємо їх.

Крок 11. На отримані деталі наклеюємо картонну смужку. На ній нанесені цифри — від 0 до 9. Заготовок має бути п’ять штук. Ще кілька заготовок зробити з кілець, як в пункті 9. Цифрові смуги зміщують щодо внутрішнього вирізу кіл.

Крок 12. У циліндрі більшого розміру роблять проріз. По ширині вона повинна збігатися з вирізами на внутрішній окружності кілець. Надягаємо вузьке кільце, і вставляємо циліндр меншого діаметру.

Крок 13. Поруч з тонким кільцем ставимо мітку в тому місці, де проходить проріз. Мітка відбивається на малому циліндрі.

Крок 14. Поперемінно нанизуємо кільця, чергуючи товсті з тонкими і склеюємо їх між собою.

Крок 15. Всі кільця рухливі, крім останнього, яке фіксується на циліндрі.

Крок 16. На циліндрі меншого діаметру проставляємо мітки. Відстань між ними 2,5 см.

Крок 17. Відрізаємо закруглені кінці паличок для морозива. Додатково робимо смужки шириною в 1 сантиметр. Утворені детальки приклеюємо до малого циліндра, як показано на фото.

Крок 18. На широкі кільця циліндрівПриклеюємо стрілки.

Крок 19. Об’єднуємо циліндри в єдину конструкцію.

Крок 20. При обертанні кіл скарбничка переходить в закритий стан. Задають код, який відкриє скарбничку, в процесі роботи. Важливо, щоб смужки з цифрами були зміщені один щодо одного.

Крок 21. Щоб вкласти монетки в скарбничку, її треба відкрити. Гроші при закладанні потрапляють в малий циліндр.

Шаблони окремих елементів для роздруківки. Техніка паперкрафт

Скарбничку можна зробити використовуючи техніку паперкрафт.

це прикраса будинку і цікавий подарунок для своїх близьких. Особливо підійде тим, хто народився в рік свині.

Порядок виготовлення скарбнички:

  • буде потрібно папір формату а4;
  • зробіть роздруківку шаблонів;
  • за допомогою лінійки треба продавити лінії;
  • орієнтуючись на парні цифри склеюють виріб.
  • почніть з дрібних деталей, поступово переходячи до більших елементів.

Нижче представлені шаблони, які можна роздрукувати, вирізати і приступити до виготовлення вироби.

Відео майстер-класів з виготовлення скарбнички своїми руками

Висновок

Скарбничка – оригінальна ідея для подарунка. У відповідному оформленні її можна подарувати на весілля кращим друзям. Вона довго буде служити вірою і правдою своєму творцеві, стане берегинею сімейного бюджету. Це свого роду «чарівна паличка», здатна виконувати бажання. Зробити скарбничку просто. Проявіть фантазію, і запасіться наполегливістю і терпінням. Скарбничка прикрасить ваш будинок, створить особливу атмосферу достатку.

  • автор: віталій варламов
  • роздрукувати

Здравствуйте. Мене звати віталій. Область професійної діяльності: технічні засоби автоматизації та технології проектування.

Оцініть статтю:

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(0 голосів, середнє: 0 з 5)

Поділіться з друзями!