Ліжко з підйомним механізмом своїми руками — фото ідей, креслення з розмірами, схеми збірки

92

Ліжка обладнані підйомним механізмом допомагають раціонально використовувати житловий простір в невеликих за площею квартирах, позбавляють від необхідності купувати шафи для речей. Вивчивши представлений матеріал, таке зручне і стильне спальне місце можна зробити своїми руками.

Що являє собою ліжко з підйомним механізмом. Вимоги, яким повинна відповідати подібна конструкція

Це багатофункціональне місце для сну. 8. При виготовленні ліжка з підйомним механізмом своїми руками слід дотримуватися певних правил:

  • дотримуйтесь стандартні розміри спального місця. Ширина двоспального ліжка дорівнює двом метрам. Для однієї людини-0,9 метра. Довжина ліжка для дорослої людини знаходиться в межах 2 метрів. Є загальний принцип для визначення довжини ліжка при виготовленні нестандартних екземплярів. Наприклад, для дітей — до зростання дитини треба додати 20 сантиметрів;
  • підйомний механізм можна монтувати як на односпальне, так і на ліжко розраховане на двох осіб;
  • не збільшуйте розміри ліжка понад міру. Підйомний пристрій має межу запасу міцності. Масивне спальне місце всією своєю вагою тисне на механізм;
  • закріпити механізм можна в різних напрямках;
  • чим вище ліжко, тим місткішим виявляється короб. До зменшення обсягу ніші призводить установка ніжок. Модель без ніжок менш екологічна. Повітря не циркулює в просторі під матрацом. З’являється неприємний запах, від якого досить складно позбутися. Деякі вважають, що ліжко без ніжок не дозволить проникати пилу під ліжко. Це не так. Згодом, пилоподібні частинки утворюються в процесі експлуатації матраца;
  • щоб виготовити ліжко, буде потрібно приблизно місяць або півтора. Кожен етап, починаючи з планування, і закінчуючи декором, вимагає відповідального підходу;
  • вибір матеріалу робиться в залежності від дизайну приміщення. Ліжко, виготовлена з невідповідного сировини буде виглядати в інтер’єрі, як чужорідне тіло, навіть якщо робота виконана якісно і акуратно.

Які є форми підйомних механізмів

Вбудовані підйомники дозволяють надати ліжка різне розташування. Підйомники поділяються на наступні види:

ручні (механічні) пристрої

Варіант простий, доступний за ціною, яка коливається в межах від однієї до півтори тисячі. Установка пружин і амортизаторів не передбачена. При всьому цьому, механізм має масу недоліків. Буде потрібно докласти чималих зусиль, щоб надати ліжку бажане положення. Конструкція розрахована на дорослу людину. Дитина не зможе впоратися з механізмом. Є загроза отримання травми. Пристрій не слід встановлювати на важкі моделі, не можна застосовувати вертикальні варіанти розташування ліжка. Можливість доступу до простору під матрацом обмежена. Нині практично не зустрінеш в меблевих магазинах ліжок, обладнаних ручним підйомником. Прослужить механізм недовго. Після двадцяти повних циклів (підйом і повернення в робоче положення) буде потрібно заміна підйомника. Термін служби, орієнтовно, три роки. Нижче наведено креслення ручного підйомника з усіма необхідними розмірами.

ручний підйомник для ліжка

пружинні пристрої

Конструкція пройшла перевірку часом, визнана найпопулярнішим підйомним механізмом при виробництві ліжок.

треба враховувати, що потенційна енергія лише частково зосереджується в пружинах. Для трансформації спального місця потрібно докласти певних зусиль.

Пружини виготовлені з якісної сталі. Їх кількість визначається навантаженням-вага підйомної частини ліжка. Для зручності експлуатації, виробники передбачили можливість регулювання натягу пружин самим споживачем вироби. Ступінь підйому ліжка можна зафіксувати за допомогою особливого упору.

До недоліків можна зарахувати скрип пружин в момент підйому, або повернення рухомої частини ліжка в початкове положення. При використанні ліжка за прямим призначенням цього не відбувається.

Прослужить пристрій приблизно п’ять років, потім пружини треба міняти. Ціна виробу демократична, доведеться витратити приблизно пару тисяч.

газові підйомні пристрої

У них закладено принцип використання потенційної енергії стисненого газу. Основну роль виконує посудину заповнений газом. Потенційна енергія змінює свій рівень під час руху штока в порожнині циліндра. При зменшенні обсягу вона збільшується і навпаки. На корпусі циліндричного судини вказана величина створюваної енергії. Орієнтуючись на ці показники можна дізнатися, яку вагу під силу обраному пристрою.

  • це дороге задоволення. Ціна пристрою істотно перевищує пружинну версію підйомного механізму;
  • процес виготовлення газового підйомника досить складний. Це і обумовлює вартість пристрою;
  • механізм включає ряд елементів, що знижує надійність конструкції;
  • немає можливості самостійно провести регулювання, вплинути на силу рушійну поршень. Виробник спочатку задає певний тиск повітря в системі;
  • в процесі експлуатації відбувається витік стисненого газу через нещільності пристрою. Втрата енергії мінімальна, але вона постійно присутня. Це визначає термін придатності системи.

Між пружинними і газовими підйомними механізмами немає кардинальної відмінності в пристрої. Різниця лише в тому, що в першому випадку накопичувачем енергії служать пружини, а в другому – газ.

Плюси і мінуси виготовлення ліжка з підйомним механізмом своїми руками

Щоб вирішити, чи варто витрачати час на виготовлення своїми руками ліжка з підйомним механізмом, треба знати всі плюси і мінуси конструкції. до позитивних сторін відноситься:

  • такі меблі дозволяє економити простір. Вільне місце під матрацом можна використовувати для зберігання речей, які не потрібні кожен день;
  • вертикальна установка ліжка в денний час повністю змінює вигляд квартири. Днем приміщення використовується як робочий кабінет, а вночі виходить повноцінна спальня;
  • треба віддати належне оригінальності конструкції, яка вдало впишеться в обраний вами інтер’єр квартири, дачі або заміського будинку.

Які недоліки властиві ліжок з підйомним механізмом:

  • відноситься до великовагових меблів. Незручно робити щоденне прибирання спального місця, якщо вирішили складати постільні приналежності в нішу під матрацом. Ви швидко переконаєтеся, що процедура вимагає прикладати чимало зусиль. Такі ліжка слід застелити покривалом, яке за стилем вписується в інтер’єр кімнати;
  • через попадання пилу в нішу, речі доведеться зберігати в пакетах;
  • щоб механізм прослужив довше, не рекомендується піднімати і опускати спальне місце занадто часто. Якщо відбудеться поломка, доведеться витратити кошти на придбання нового механізму, і час на його перевстановлення;
  • через слабку циркуляції повітря, всередині ніші, речі набувають затхлий запах. Від нього непросто позбутися. Буде потрібно чимало часу на прання і провітрювання, навіть якщо вони були чистими і знаходилися в пакетах.

Підбірка цікавих ідей з фото для самостійного виготовлення ліжок з підйомним механізмом

модель ліжка декорована тканиною в тон навколишнього оточення . Передбачені ніжки контрастного кольору.

В даному випадку, ліжко обшита тканиною, за кольором повторює шпалери на стінах приміщення . У такому ж стилі виконані пуф і приліжкові тумбочки. Ніжки у моделі не передбачені.

підйомний механізм прикріплений до спинок ліжка . Це дає можливість піднімати ліжко збоку. Варіант набагато зручніше, ніж коли механізм кріпиться навпроти узголів’я. Буде потрібно менше зусиль для підйому спального місця.

односпальне ліжко з бічним підйомом ліжка . Основа виконана з суцільного фанерного листа. В ідеалі, необхідно залишати отвори для природного провітрювання конструкції. Прийом дозволить уникнути неприємних запахів, яким просочаться речі або постільні приналежності під матрацом.

варіант виконаний з лдсп . Чудово вписується в інтер’єр кімнати. Решта предметів меблів виконані в одному стилі зі спальним місцем.

цікавий варіант ліжка з підйомним механізмом . Ліжко двоспальне, але, щоб розмістити речі або постільні приналежності, не буде потрібно прикладати занадто багатоЗусилля. Кожна секція обладнана окремим підйомним механізмом. По центру ліжка проходить розділова стінка, по обидва боки якої змонтовані механізми для підйому матраца. Каркас виконаний з лдсп. Верхній короб виступає над нижнім. Це надає певну легкість моделі.

Як зробити ліжко з підйомним механізмом своїми руками в домашніх умовах

Виготовлення ліжка здійснюється в кілька етапів.

Планування

  • продумайте, якою має бути конструкція ліжка, особливості моделі: ящики, ніші, розрахована на одного або двох осіб. Почніть з місця, куди плануєте поставити ліжко. Це визначає основні розміри, положення спального місця в просторі. Накресліть план кімнати і» розставте » на ньому решту меблів. Повинен залишитися прохід для зручного підйому спального місця;
  • розробіть докладний креслення. До цього етапу поставтеся з особливою відповідальністю. Креслення дозволить уникнути труднощів в збірці, гарантує надійність і довговічність конструкції. На даному етапі стає ясно, який матеріал вам буде потрібно, розрахуйте його кількість;
  • підготуйте необхідний інструмент і пристосування.

важливо! якщо досвіду складання ліжка немає, виберіть просту модель. Це послужить хорошим стартом для виготовлення складних предметів меблів.

Інструменти

Для виробництва ліжка з підйомним механізмом своїми руками запасіться інструментами і пристроями:

  • для обробки дерев’яних деталей потрібно циркулярна пила;
  • дриль з набором свердел;
  • шуруповерт;
  • степлер з набором скоб для меблів;
  • кріплення і метизи;
  • лдсп, дерев’яні бруски, підьомний механізм, тканини для декору.

збірка основного каркаса

До основи спального місця пред’являються особливі вимоги. перш за все-міцність. Що потрібно зробити:

  • підготуйте матеріал і зробіть бічні сторони ліжка і спинки. Як матеріал можна використовувати масив з дерева, дсп, фанеру, дерев’яний брус, лдсп;
  • для днища будуть потрібні листи фанери;
  • з’єднайте бічні деталі з задньою спинкою. На царгах встановіть обмежувачі для фіксації конструкції для матраца. Для цього послужать рейки з дерева. Іноді встановлюють спеціальні металеві тримачі;
  • приєднайте до каркасу узголів’я ліжка. Конструкція узголів’я залежить від вашого бажання. Високі спинки слід обшити тканиною, під яку попередньо покласти поролон. Якщо узголів’я виконано з дорогого деревного масиву, краще просто зробити просочення складом для збільшення терміну служби, і покрити зверху лаком. Такий варіант декорування спального місця впишеться в будь-який інтер’єр.;
  • встановіть знизу каркаса ніжки. Можна зробити стаціонарний варіант, або придбати коліщатка з обмежувачами. Ліжко можна легко переміщати під час прибирання. Під час сну працюють обмежувачі, не дозволяючи ліжка мимовільно переміщатися.

Збірка підйомного каркаса

Послідовність робіт на цьому етапі аналогічна попередньому:

  • виберіть рівне місце для роботи. Це дозволить уникнути перекосів в процесі з’єднання деталей. Для контролю потрібно » рівень»;
  • бруски з перетином 50 * 50 скріпіть між собою за допомогою металовиробів і саморізів. Вибирайте якісні кріпильні деталі і фурнітуру;
  • для двоспального ліжка встановіть в центрі каркаса додаткову планку. Це додасть виробу додаткову міцність;
  • щоб зафіксувати ламелі, до бічних брусків каркаса кріплять рейки. Ламелі повинні відстояти один від одного приблизно на 15 сантиметрів.

Монтаж підйомної системи

для закріплення підйомного механізму треба зробити наступні дії:

  • за допомогою металовиробів – металевих куточків, встановіть верхню частину системи на підйомному каркасі;
  • дві інші планки системи для підйому ліжка, кріплять до вже зафіксованої частини. Це забезпечить контроль за висотою підйому, можливість зафіксувати в піднятій позиції;
  • відповідну планку встановлюють на базовий корпус ліжка. Вона служить для плавного ковзання деталей системи при підйомі ліжка і поверненні у вихідне положення;
  • не забудьте протестувати систему. Зробіть кілька контрольних підйомів і повернень спального місця на вихідну позицію. Переконавшись, що все в порядку, приступайте до декору ліжка.

нижче, на фотографії показано, як фіксувати підйомний механізм.

місце кріплення підйомного механізму

Виробники ліжок не надто дбають про зручність користування підйомним механізмом. схема фіксації зазвичай одна-кріплення до бічних частин ліжка, царгів. місце розташування — біля узголів’я. такий варіант кріплення породжує масу незручностей:

  • у повністю піднятому вигляді, відстань від підлоги до верхньої точки матраца занадто велике. Жінкам і дітям важко користуватися такою конструкцією;
  • після підйому матраца на граничну висоту, спрацьовує механізм фіксації. Щоб повернути матрац у вихідне положення, буде потрібно ще вище підняти додатковий каркас. Це незручно. Другий варіант знімання фіксації-важіль. Треба одночасно тримати матрац і натискати на важіль. Не кожному під силу такі маніпуляції.

досвідчені меблеві майстри рекомендують: при виготовленні ліжка з підйомним механізмом своїми руками, фіксувати механізми не до царгів, а до спинок ліжка. така конструкція піднімається збоку. Експлуатаційні характеристики змінюються в кращу сторону. Зате з’являється інша проблема. Щоб без перешкод підняти спальне місце, з боку стіни повинен бути прохід. Таким чином, модель з бічним підйомом не можна ставити біля стіни.

Декорування ліжка

Є два принципово відмінних варіанти, щоб прикрасити готовий виріб: обшивка і фарбування лакофарбовими матеріалами. Можна комбінувати обидва варіанти при декоруванні одного спального місця.

обшивка

  • буде потрібно оббивна тканина, або інший міцний матеріал. Часто для декорування узголів’я використовують шкіру, велюр і оксамит. За кольором матеріал повинен бути в гармонії з навколишнім оточенням;
  • запасіться необхідною кількістю поролону. Його підкладають під оббивну тканину. Товщина шару залежить від ваших уподобань. Поролон і оббивний матеріал фіксують скобами за допомогою меблевого степлера;
  • рекомендується приступати до декору вже готового виробу. Якщо обшивати деталі в процесі складання, то піде набагато більше часу. Це не дуже практичний варіант.

розглянемо по стадіях процес обшивки спального місця тканиною:

етап 1

На поверхню, яка підлягає обшивці розкладають листи поролону. Залежно від уподобань майстра, кількість шарів поролону варіюється. Занадто об’ємний шар викликає труднощі при закріпленні. Для фіксації використовуйте скоби відповідного розміру і будівельний степлер.

етап 2

Поверх поролону розкладаємо тканину, яку вибрали для декорування. Завжди дотримуйтесь принципу: тканина повинна гармоніювати за структурою і відтінку з навколишніми предметами меблів, шторами, іншими елементами, що входять в оформлення приміщення.

етап 3

Як і у випадку з поролоном, скористайтеся степлером. Він надійно фіксує скоби на деталях каркаса. Скоби не завдадуть шкоди зовнішньому вигляду виробу, так як практично непомітні на поверхні обшивки.

етап 4

Виконайте ці дії з усіма деталями ліжка, які на ваш погляд потребують подібному декорі. Товщину шару поролону можна міняти. Там, де підйомник стикається з декоративною матерією, необхідно прокласти ущільнювач.

етап 5

Прикріпіть ніжки або ролики до нижнього каркасу ліжка. Це зробить модель більш екологічною, так як повітря буде циркулювати в ніші під матрацом. Ролики придбайте в спеціалізованому магазині. Вони повинні бути оснащені пристроєм для фіксування положення ліжка під час сну.

процес виготовлення ліжка з підйомним механізмом простий. Спальне місце такої конструкції можна виготовити володіючи базовими навичками столярної справи. аналогічно описаному способу виготовлення спального місця, можна зробити свій варіант підйомної ліжка. Це може бути одномісне або двомісне ліжко. Місце установки підйомника вибирають за бажанням. Можна піднімати ліжко не з торцевої, а з бічної сторони.

Відео майстер-класів по темі

Висновок

Зробити модель ліжка з підйомним механізмом своїми руками можливо. Ви познайомилися з детальноюІнструкцією з виготовлення та складання деталей конструкції. Часу на розробку проекту, підготовку деталей і складання піде досить багато. Розраховуйте на те, що буде потрібно приблизно місяць. Результат принесе вам справжнє задоволення. Ви створили добротне, зручне і функціональне спальне місце. Отримали корисний досвід з виготовлення меблів, який надихне вас на створення більш складних, ексклюзивних варіантів ліжок, шаф, стільців.