Лікування старих плодових дерев-їх омолодження, відновлення і реанімація

51

Як відновити і омолодити старі плодові дерева

Що залишилися від старих господарів дерева часом мають самий гнітючий вигляд. Але це не означає, що їх потрібно прибирати на догоду новим посадкам.

Лікування груші

Хочу розповісти, як я реанімувала фруктові дерева на нашій ділянці, що дісталися від попередніх господарів. Почну з груші. Вона у нас стара, висотою більше п’яти метрів. Листя у неї починали чорніти мало не з початку літа, а по всьому стовбуру «красувалися» пустотілі пеньки, що утворилися, мабуть, в результаті неправильної обрізки. Коли я вигребла з них всю труху і сміття, здалися наскрізні діри через весь стовбур. В деякі з них можна було просунути руку! фактично стовбур був порожнім на рівні близько півтора метрів від землі.

Але груша хотіла жити! вона дуже красиво цвіла-здавалося, ніби стовбур оповитий хмарою білої піни. Але головне, давала безліч невеликих, але соковитих плодів. Звичайно, я постаралася врятувати грушу.

Порожнечі максимально заповнила обрізками дерева і залила цементом, а стовбур зачистила і обмазала розчином глини. В кінці осені пристовбурні кола добре пролила водою, прорихлила і засипала перегноєм. Ранньою весною опрацювала грушу однопроцентним розчином мідного купоросу. Зробила обрізку, прибравши частину загущающих гілок, а також росли всередину крони і пересічних. Крім того, підрізала верхівку, зменшивши висоту дерева до трьох метрів.

Що стосується почорніння листя, то, мабуть, це сажистий грибок. Заходи боротьби з ним використовую такі ж, як і з паршею: багаторазові обприскування однопроцентної бордоською сумішшю. Перше проводжу до розпускання бутонів, друге – відразу після цвітіння, третє – через 15 днів після другого (по ідеї, такі обприскування можна поєднувати з обробками проти шкідників). За один рік позбутися від грибка не вдалося-це процес тривалий. Цієї осені знову оброблю грушу і добре побілю стовбур. Навесні продовжу обробки.

Як вилікувати рану на плодовому дереві. Рецепт цілющого бальзаму для дерева

watch this video on youtube

Реанімація яблунь

Ще одна страждалиця нашого саду – яблунька не відомого сорту, досить молода, висотою близько трьох метрів. Плоди у неї вагою 50-60 г, білі з рожевими боками. Дозрівають вони в середині літа. Компоти і варення з них виходять дуже смачними і з чудовим ароматом.

Яблунька ця жила в заростях вишні та яблунь-дичків, тому виросла кривою. Всі ці «джунглі» я прибрала, щоб поставити поруч теплицю. На самій же яблуньки провела санітарну і формує обрізки, надавши її кроні компактну форму. При очищенні стовбура виявила довгу морозобоїну. Третій рік займаюся її лікуванням, замазуючи сумішшю глини і гною, а потім обертаючи стовбур мішковиною. В зиму поверх неї надягаю ще й чорну плівку і проводжу побілку. Сподіваюся, що, врешті-решт, позбудуся морозобоїни.

Однак яблуня і без того нудьгувати мені не дає – взяла раптом та й захворіла паршею. Знову пішли обробки мідним купоросом (по весні), обприскування контактними фунгіцидами кожні два тижні (виключаючи періоди цвітіння і зав’язування плодів), проріджування крони, збирання і знищення опадає і ураженого листя.

Результати лікування є, але якби з цією хворобою боролися б по всьому снт, проблеми б не було.

Є у мене ще одна страждалиця – яблуня уральське наливне. Плоди у неї жовті, соковиті, вагою по 40-50 г.була вона теж страшно загущена, тому, щоб привести її в належний вигляд, щорічно тепер проводжу поступову обрізку і проріджування. Завдяки профілактичним обробкам паршею вона поки не заразилася, правда, заходи ці мені даються насилу через велику висоту дерева. Навіть деревом це не назвеш-якийсь гігантський кущ, у якого з однієї точки росте три здоровенних стовбура (та один ще зламало в грозу). І точка ця знаходиться впритул до стіни будинку. Тому і дерево розвивається нерівномірно і росте під нахилом.

Я спробувала його виправити, притягаючи стовбури до стіни будинку, де закріплений великий гак. А щоб кора не постраждала, під кріплення підклала дощечки. Ну як так можна було посадити яблуню? це ж знущання над деревом!

Минулого року при осінній побілці з’ясувалося, що всі стовбури покриті тріщинами різної глибини. Мабуть, взимку в сонячну погоду кора нагрівалася від цегляної стіни будинку, а вночі її знову охоплював мороз. Ось і вийшли розриви. Всі три стовбура після побілки я фактично заштукатурила глиною за допомогою будівельного шпателя, а потім обмотала їх смужками білої тканини.

Цього року одна велика гілка була буквально розірвана біля основи від великої кількості яблук. Але подивіться, як добре зміцнив її мій друг коля. Наскрізну тріщину він замазав глиною, обмотав тканиною і закріпив кабельної стяжкою – металевою стрічкою з замком, під яку підклав обрізки паркану. Сподіваюся, ця гілка буде врятована. Ось така спадщина непродуманого садівництва.

Наостанок хочу поділитися рецептом заготовки огірків з соусом чилі. На 1 л води потрібно взяти 2 ст.л. Солі, 1 склянка цукру, 6 ст. Л. Соусу чилі і 100 г 9%-ного оцту. Все закип’ятити. Огірки розрізати на 4 частини стовпчиками приблизно по 5 см (якщо плоди невеликі, можна використовувати цілими). Щільно укласти в півлітрові стерилізовані банки, на дно яких попередньо насипати горошини чорного перцю. Залити гарячим маринадом. Огірки виходять хрусткими, трохи солодкуватими, в міру гострими. Тепер це мій найулюбленіший і зручний рецепт.

Омолодження старої яблуні – відео

Омолоджуємо стару яблуню. Чарівна замазка (частина 1)

watch this video on youtube

© автор: катерина г. Ишим тюменської обл.

інструмент для майстрів і майстринь, і товари для дому дуже дешево. Безкоштовна доставка. Є відгуки.

Нижче інші записи по темі » як зробити своїми руками — домогосподарину!»

Будемо друзями!