Монтаж матів теплої підлоги. Переваги матів

41

Монтаж матів теплої підлоги. Переваги матів

Для виробництва матів використовуються тільки новітні технології, і вони зібрали в себе всі гідні характеристики інших утеплювальних матеріалів.

Основні переваги матів для теплої підлоги:

  • експлуатаційні характеристики знаходяться на високому рівні;
  • хороша звукоізоляція і термоізоляція;
  • можуть застосовуватися не тільки для напівсухий укладання, але і мокрої стяжки;
  • незалежно від терміну використання покриття не має властивостей піддаватися деформаціям і змінювати свої параметри;

  • прості в монтажі, оскільки відразу оснащуються замковою системою і завдяки наявній розмітці спрощують процес установки труб;
  • володіють стійкістю до бактерій і не піддаються процесам гниття;
  • не вбирають в себе вологу і тому не розбухають під її впливом;
  • безпечні для людини і не виділяють неприємних запахів;
  • мають стійкість до високих і низьких температурних показників, мають довгий термін експлуатації (близько 50 років).

Головним недоліком матеріалу є здатність до швидкого загоряння, в процесі якого він виділяє токсичний дим, небезпечний для здоров’я людини.

Функція теплоізоляції

Головне завдання при монтажі системи опалення — це звести до мінімуму втрати тепла і направити його в приміщення. При установці труб на голе перекриття не варто розраховувати на комфортні умови в приміщенні, адже все вироблене тепло буде опалювати підвальне приміщення або сусідів, які проживають поверхом нижче.

Саме для усунення таких втрат винаходяться теплоізоляційні матеріали. Їх робота спрямована на відсікання холодного повітря з нижнього приміщення і запобігання проходження теплого повітря з кімнати, а також рівномірний розподіл по всій площі.

Особливості матеріалу виготовлення

Для виготовлення матів використовується, в основному, пінополістирол. У його переваги входять прекрасні теплоізоляційні якості і не тільки:

  • низький показник паропроникності в порівнянні з іншими матеріалами;
  • низький рівень теплопровідності, що дозволяє зберігати тепло в межах приміщення;
  • хороші звукоізолюючі характеристики;
  • не є хорошим середовищем для життєдіяльності мікроорганізмів і гризунів;
  • тривалий термін експлуатації.

Зверніть увагу! для виготовлення матів використовується пеноплістірол, щільність якого дозволяє витримувати великі навантаження. Це важливо при влаштуванні водяної теплої підлоги, що володіє великою масою.

Підготовка підстави під теплу підлогу. Бетонна основа під теплу підлогу-підводні камені: як уникнути непотрібних витрат

Сучасні системи опалення-теплі підлоги

Бетонна основа під теплу підлогу у вигляді стяжки, виконується практично під будь-який тип горизонтального опалення. Основною вимогою пристрою теплої підлоги, є укладання системи на рівну поверхню.

Найбільш поширеним способом вирівнювання є заливка підлог бетоном. Розглянемо, структуру стяжки для теплих підлог, необхідність пристрою такої основи і процес заливки.

Необхідні поняття

Для того щоб розібратися, як можна використовувати бетон для теплих підлог, визначимося з деякими поняттями. Нам важливо розрізняти види систем опалення, рівні і призначення стяжки, і способи її пристрою.

Класифікація тп (теплих підлог)

На даний момент ринок пропонує кілька різних систем, що встановлюються в горизонтальну площину підлоги. Деякі використовуються в якості основного опалення, деякі лише підвищують рівень комфортного перебування в приміщенні.

Опалювальні системи бувають водяні та електричні. Останні розрізняють по використовуваному нагрівального елементу.

До пристрою пропонуються електричні горизонтальні системи опалення на основі наступних елементів:

  • кабель;
  • плівка;
  • термомат;
  • стрижні.

Класифікація електричних теплих підлог

Етапність робіт по заливці стяжок

У зв’язку з пристроєм горизонтальної системи опалення, стяжка робиться кілька разів.

Для розуміння процесу розділимо заливку на 3 етапи:

  1. чорнова стяжка . Наноситься на передбачуване підставу для вирівнювання. Виконується при необхідності.
  2. вирівнює стяжка, яка заливається поверх матеріалу теплоізоляції. На цей шар безпосередньо проводиться монтаж системи.
  3. фінішна заливка . Це заливка поверх системи опалення. Влаштовується при необхідності.

Види стяжки

Крім різних систем опалення, необхідності пристрою різних рівнів заливки, є ще й інші варіанти стяжки, крім як залити підлогу бетонним розчином.

Застосовують 3 види стяжок при влаштуванні теплої підлоги:

  • мокра стяжка: звичайний спосіб заливки бетоном або цементно-піщаним розчином.
  • напівсуха стяжка: вирівнювання підлоги готовим складом, певної міри вологості.
  • суха: ідеальний спосіб вирівняти підлогу, рекомендується лише в якості чорнового шару.

Водяні теплі підлоги

Водяна статева система опалення є одним з найбільш економічних варіантів при експлуатації, але вельми витратна і складна в пристрої. При її монтажі дуже важливо дотримуватися технологію. Система заливається бетоном і виправити будь-який недолік після заливки дуже важко.

Призначення стяжки для водяної підлоги:

  • вирівнювання поверхні;
  • усунення дефектів, що впливають на тепловіддачу;
  • формування процесу розподілу тепла;
  • фіксація нагрівальних елементів.

Мокра стяжка

Бетон для водяної теплої підлоги-це класичний варіант пристрою даної системи опалення.

Переваги такого монтажу полягають в тому, що, заливаючи розчин і формуючи поверхню, одночасно створюється:

  • теплоізоляційний шар, що дозволяє значно знизити втрати використання енергоносія;
  • рівна поверхня, що витримує значні вагові навантаження;
  • формується система рівномірного розподілу теплоенергії.

Монтаж даної системи передбачає, що буде проведена фінішна заливка теплих водяних підлог бетоном.

Мокра стяжка

Склад

При влаштуванні статевого опалення дуже важлива марка бетону для теплого водяного статі і його склад. У зв’язку з тим, що стяжка буде відчувати постійні теплові навантаження, слід максимально збільшити її міцність, при цьому зберігши пластичність.

Для цього рекомендується використовувати:

  • не пісок, а відсів з фракцією 3 – 5 мм;
  • цемент м300 і вище;
  • пластифікатори;
  • фіброволокно.

Згідно з прийнятими нормами для заливки в житлових приміщеннях, використовується бетон для теплої підлоги марки не нижче м150, для промислових площ — м 300 і більше.

Важливі моменти при влаштуванні чорнової стяжки

За підсумками чорнової заливки, отримана поверхня повинна відповідати наступним вимогам:

  • кути підлоги і стін повинні знаходитися строго під кутом 900— для правильного прилягання утеплювача і демпферної стрічки.
  • сектор одного опалювального контуру не повинен мати западини або опуклості більше 5 мм.

Після того, як чорнову підлогу висохне, його необхідно очистити від бруду і пилу, обробити ґрунтовкою. Стіни слід вирівняти і отшпаклевать. Коли поверхні підлоги і стін готові, на підлогу укладається шар теплоізоляції, закривається відбиває плівкою, периметр проклеюється демпферною стрічкою.

Перед укладанням труб водяного статі, слід накреслити на плані приміщення схему розкладки труб і розташування всіх елементів управління і контролю. Після того, як труби поклали, буде необхідно забезпечити безпечне пересування по підлозі, для чого краще встановити містки з дощок або щитів.

Монтаж матів теплої підлоги під стяжку. Підготовчі роботи

Але перш ніж здійснити монтаж і підключення, необхідно виконати підготовчі будівельні роботи. Спочатку проштробити стіни для прокладки силового кабелю живлення від щитка до распредкоробкі, в якій буде монтуватися терморегулятор.

За умови монтажу теплої підлоги у ванній кімнаті або санвузлі, за правилами, терморегулятор повинен стояти в сусідньому приміщенні, де немає вологи і вогкості. Висота установки регулятора — не нижче 30см від рівня підлоги.

Після цього, штробите стіну вниз від распредкоробкі, і свердлите наскрізний отвір вВанний. Через нього буде укладатися холодний кінець і датчик температури для підключення до терморегулятора.

Майте на увазі, що якщо ви зробили піщану стяжку зовсім недавно, то їй потрібно дати час вистоятися і схопитися протягом 72 годин.

Тільки після 3-х діб можна приступати до монтажу нагрівального мату.

За допомогою маркерів (крейда, олівець, кольорова стрічка) розмічаєте зони, в яких не буде укладатися нагрівальний мат. До таких зон відносяться місця, де буде розташовані ванна, унітаз, різні шафки, пральна машинка і т. Д.

Крім того, обов’язково потрібно врахувати відступи від стін (мінімум 5см) і труб опалення або радіаторів (20см). У цих місцях теплої підлоги також не буде.

Перед безпосереднім монтажем, визначаєте справність і цілісність всіх елементів і кабелю нагріву. Для цього необхідно виміряти його опір за допомогою мультиметра.подивіться параметри в омах на упаковці або етикетці. Вона зазвичай закріплена на холодному кінці.

Заміряний опір має відповідати, ну або принаймні не сильно відрізнятися (до 10%), від зазначених там даних.

Однак пам’ятайте, що за допомогою тестера, ви фактично перевіряєте цілісність нагрівальної жили, але ніяк не опір ізоляції. Більшість же електриків, саме його вважають найважливішим параметром, на підставі якого можна дати впевнену гарантію працездатності теплих підлог.

Нерідко трапляється так, що мультиметр показав «все добре», а диффавтомат в щитку чомусь вибиває. Це і говорить про погану ізоляції і наявності струму витоку. Для вимірів опору ізоляції необхідно застосувати мегомметр, з напругою мінімум на 500 вольт.

Ізоляція продзвонюється між робочими жилами 220в і житлової заземлення (якщо вона є) або екранує опліткою. Показання для нового кабелю, як кажуть електрики повинні «прагнути до нескінченності» або бути максимально можливими для вимірювального приладу.

Відео монтаж теплої підлоги electrolux, мати