Розведення індиків, розмноження і вирощування індичат

94

Все більшої популярності серед птахівників набирають індики, розведення яких для кого-то стає джерелом дієтичного високоякісного м’яса, а для кого-то прибутковим бізнесом. Забезпечивши індикам комфортні умови проживання, можна при невеликих витратах на корм отримувати відчутну вигоду від продажу молодняку, м’яса індички, яєць і пуху.

Введення

Виробництво індички в світі зараз знаходиться на другому місці після вирощування бройлерних курей, що не дивно, адже тенденція піклуватися про своє здоров’я і харчуватися низькокалорійною їжею набирає обертів. Чому б і вам не зайнятися розведенням індиків, якщо не на продаж, так хоча б особисто для себе, щоб забезпечувати сім’ю смачним м’ясом з низьким вмістом холестерину?

Розведення індиків, розмноження і вирощування індичат

Виробництво індички в світі зараз знаходиться на другому місці після вирощування бройлерних курей

Особливої складності в тому, як розводити індиків, немає — цьому може навчитися і початківець птахівник. Потрібно тільки облаштувати пташник так, щоб великої домашньої птиці було комфортно перебувати в ньому влітку і взимку, забезпечити правильне годування і приділити особливу увагу вирощуванню молодняку, оскільки до двомісячного віку індичатам потрібна велика турбота.

відео про вирощування індиків

Розмноження індичок і висиджування яєць

Вісім-дев’ять місяців – вік, коли починають нестися індички в приватних господарствах. Восени і навесні через день або щодня вранці індички відкладають яйця вагою по 80-90 г.за один сезон самка приносить до 30 яєць. Промислове індіанцівництво спрямоване на цілорічне отримання яєць, тому індички на птахівницьких фермах починають нести яйця раніше і незалежно від пори року. За один цикл яйцекладки тривалістю близько п’яти місяців індички встигають відкласти до ста яєць , після чого їх здають на забій, замінюючи молодими самками.

Як тільки в домашньому господарстві індичка закінчила яйцекладку, під неї можна підкласти близько 15 яєць – приблизно на стільки вистачить обсягу тіла птиці, щоб забезпечити оптимальну температуру всім яйцям. Висаджувати індичок на яйця найкраще з початку весни до початку літа, яйця з осінньої кладки для висиджування зазвичай не використовуються, оскільки індичат взимку складніше вирощувати.

Розведення індиків, розмноження і вирощування індичат

Як тільки в домашньому господарстві індичка закінчила яйцекладку, під неї можна підкласти близько 15 яєць

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Розведення індиків, розмноження і вирощування індичат

Забезпечте відповідні умови для квочки:

  • температура в місці, де знаходиться гніздо, не повинна бути нижче +10 градусів;
  • гніздо слід облаштувати в затишному тихому місці;
  • в ящик, який використовується в якості гнізда, насипте шар сухої землі і покладіть м’яку трав’янисту підстилку;
  • поруч з гніздом обладнайте для квочки ємності з кормом, водою і ящик з піском і золою.

Індички вважаються найбільш терплячими квочками, вони здатні довго сидіти на яйцях, тому час від часу потрібно знімати їх з гнізда і відправляти на прогулянку. Досить буде двох-трьох недовгих прогулянок на добу. Також потрібно підносити індичок до годівниці, якщо вони під час насиджування відмовляються від їжі.

Оскільки відкладання яєць відбувається з невеликими інтервалами, вилуплюються індичата з яєць теж по черзі приблизно через 28 днів. Пташенят, вилупилися першими, відкидають в окремий ящик від індички (розведення таким чином виходить більш продуктивним).

Вирощування молодняку

Розведення індиків, розмноження і вирощування індичат

У шість місяців молодняк досягне повного розвитку в зростанні

Добових індичат слід утримувати в теплому місці, застеливши коробку або ящик, призначений для них, великими тирсою або сіном. Газета і папір не підійдуть – на них лапки пташенят будуть роз’їжджатися і травмуватися, а об тверду поверхню ящика індичата можуть пошкодити дзьобики.

Маленьким індичатам необхідно забезпечити температуру близько +35 градусів і захистити від можливих протягів. Зазвичай з краю ящика прикріплюють лампу розжарювання, щоб індичата самі могли вибрати містечко тепліше або попрохладнее. У перші два тижні освітлення повинно бути цілодобовим, потім можна вимикати лампи на ніч. Дуже важливо правильно годувати маленьких індичат, забезпечуючи їм повноцінний різноманітний корм з білково-вітамінними добавками. А щоб пташенята не юрмилися у корму і води, збільште кількість годівниць і поїлок.

Починаючи з трьох тижнів, індичат можна випускати у двір на прогулянку, уникайте тільки літньої спеки і дощової погоди, інакше молодняк може легко застудитися і загинути цілим виводком. До двомісячного віку індичата оперяться, на голові і шиї у них утворюється характерна бородавчаста шкіра. Вони стануть сильнішими, витривалішими, і їх можна буде випускати на пасовище разом з дорослим птахом. У шість місяців молодняк досягне повного розвитку в зростанні.

відео про розведення індичок

Подальше розведення індиків і індиків особливих складнощів не доставляє. Вони будуть без проблем клювати висівки, овочеві відходи з кухні і подрібнене зерно. Російських зим індики не бояться, і можуть спокійно гуляти на вулиці до температури -20 градусів. Звичайно, при сильних морозах птахів краще не випускати з пташника.