Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

116

Томат мобіл отримав назву за мобільність, він прекрасно переносить транспортування на далекі відстані, добре зберігається. Відмінні характеристики плодів: щільна шкірка зовні і смачна м’якоть всередині.

Історія томата сорту мобіл

Цей сорт не числиться в держреєстрі рослин рф, не районований ні для одного її регіону. Сортовипробування проводять самі городники-любителі на своїх ділянках. Насіння завозяться і розсилаються в нашу країну з україни. Там мобіл вирощується у всіх регіонах.

Автором томату є угорська агрофірма zki seeds company, заснована в 2004 році. Всього компанія створила понад 200 професійних і аматорських сортів і гібридів. Мобіл — це промисловий сорт, в угорщині його посадки займають значні площі.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Автор томата мобіл-угорська фірма zki

У себе на батьківщині мобіл вважається одним з кращих у своїй категорії, підходить для збору комбайнами, стійкий до хвороб, а його плоди при переробці забезпечують високий вихід сухої речовини. Останнє означає, що помідори м’ясисті, мають насичений смак, містять мало насіння і рідини, добре підходять для промислової переробки в томат-пасти, кетчупи, соуси, соки.

Опис сорту

Мобіл росте невисоким детермінантним кущем. Його зростання не перевищує одного метра, зазвичай досягає-60-70 см. Термін дозрівання середній, за описами городників — 115-120 днів, а за інформацією на сайті zki — 130-135 днів.

Плоди зав’язуються гронами — до 10 штук в кожній, масою по 120-140 г.їх форма, судячи з фото і опису на сайті автора, плоскоокругла.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

У томата мобіл складна (розгалужена) кисть, в якій формується до 10 плодів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Mobil

Perioada de vegetaţie este de 130–135 zile. Fructele sunt sferice aplatizate de greutatea medie de 120-140 g.

Переклад: вегетаційний період 130-135 днів. Плоди мають сферичну сплющеність, середня вага 120-140 г.

Http://www.zki.ro/seminte/profesionale/tomate/mobil

Але на форумах і в відеоогляд городники говорять про витягнутої, мало не сливовидной формі. У росії немає оригінатора і патентовласника, які б відповідали за чистоту сорту, немає і офіційного продавця насіння томата мобіл. Тому російські городники можуть купувати один у одного або в інтернет-магазинах і вирощувати під такою назвою будь-який інший томат, тобто підробку, пересортицю. Сама компанія zki насіння в роздріб не продає.

Відео: огляд томатів мобіл в теплиці

Особливості вирощування томата мобіл

До посіву приступайте за 50-60 днів до передбачуваної дати висадки на постійне місце. Насіння попередньо обробіть стимулятором росту (соком алое, епін) і проростіть, оскільки є нарікання, що вони погано сходять. Якщо насіння покриті кольоровою оболонкою з стимуляторів росту і фунгіцидів, то сіяти доведеться сухими. У теплому місці (+20… + 25 °c) сходи з’являться через 7-10 днів.

Догляд за розсадою мобіл нічим не відрізняється від традиційного:

  • коли з’являться перші справжні листочки, распікіруйте по окремих стаканчиках.
  • поливайте теплою відстояною водою в міру підсихання верхнього шару грунту.
  • підгодовуйте комплексним мінеральним добривом для розсади або томатів. Підійдуть універсальні суміші для овочів типу біомастера і фертики. Дози і періодичність у кожного добрива свої, вказані в інструкції.
  • за тиждень до висадки починайте загартування.

Мобіл зазвичай вирощують у відкритому грунті. Схема посадки для цього сорту: 30-40 см в ряду і 70 см — між рядами. На 1 м2 може розміститися до 6 кущів. Грядку попередньо заправте перегноєм або компостом (6-8 кг/м2) і деревною золою (1 стакан на 1 м2).

У теплих краях на супіщаних ґрунтах мобіл можна вирощувати за» ледачою » технологією: без підв’язки, пасинкування і навіть без поливів. Цей сорт прекрасно переносить спеку і посуху. Але якщо у вашому регіоні часто йдуть дощі, грунт — чорнозем або суглинок, то все ж доведеться підв’язувати або застеляти міжряддя соломою. Кущі під вагою плодів лягають на землю, плоди виявляться в грязі, якщо і не згниють, то товарний вигляд втратять.

Відео: цікава ідея по самоподвязке помідорів

У польових умовах плоди мобіл виростають невеликими-до 100 г, але можна виростити і великі помідори, якщо:

  • поливати, хоча б раз на тиждень;
  • підгодовувати 1-2 рази на місяць;
  • пасинкувати до першої квіткової кисті;
  • нормувати плоди в кистях, залишаючи в кожній по 5-6 найбільших зав’язей;
  • регулювати кількість кистей, залишаючи по 2-5 на кущ в залежності від регіону вирощування.

Кожна гроно томата мобіл важить близько 1 кг.знаючи, скільки кистей зазвичай визріває в вашому регіоні, можна легко порахувати врожайність куща. Якщо у вас немає великого досвіду вирощування томатів, ви не знаєте, скільки потрібно залишити кистей, то в кінці літа або початку осені, коли температура вночі буде триматися постійно нижче +15 °c, обірвіть всі квіткові кисті і прищипніть все верхівки.

Для більш швидкого дозрівання залишилися плодів кущі можна прикривати на ніч агроволокном. Коли середньодобова температура опуститься до + 10… +11 °c, зберіть всі помідори, навіть зелені, і дозаривайте їх будинку.

Відгуки городників про сорт мобіл

А ось другий сорт (мобіл) ріс як завжди, розсада була нормальною, але не такою компактною і жирної. Зараз це так само детермінантні рослини, висотою 45-55 см .листя можна сказати великі (до 50 см), звичайні, слабогофрірованние і часточки листа по своїй поверхні трохи увігнуті вниз. А ось плоди виходять злегка витягнутими, на зразок яйця, на кущі також залишив по 3-4 кисті, а так як сформував їх за схемою y вони теж стоять без підв’язки, але не так впевнено (багато вже підв’язав).

Artem

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=13428

Мобіл-це угорський сорт з детермінантним типом росту і подовженими (сливовидними) плодами червоного кольору.

Andreycho

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=13428

Я вже писав вище що у мене і у куми непогано показали помідори мобіл . Читаю каталог = мобіл-відносно стійкий до основних захворювань . Хоча у інших помідор нічого такого не написано .

Портвейн

Http://www.sadiba.com.ua/forum/archive/index.php/t-1643-p-2.html

Особисто я в минулому році садила самозапильні огірки сорт анніка (з 15 насіння зійшли всі) і помідори мобіл — все без нарікань.

La_festa

Https://forum.gorod.dp.ua/archive/index.php/t-371478.html

Подборка лучших сортов томатов для выращивания в кировской области

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Континентальный климат кировской области однозначно благосклонен к выращиванию томатов как в открытом так и закрытом грунте. У местных дачников редко возникают сложности в получении внушительных урожаев помидоров, а особенно ранних. Здесь славятся сорта местной селекции, которые остаются популярными на сегодняшний день не только у вятичей, но и у прочих любителей разномастных томатов.

Содержание

  • Сорта томатов для кировской области

    • Видео: агротехнология томата в условиях кировской области
    • Помидоры для открытого грунта

      • Раннеспелые помидоры, которые выращивают на вятке
      • Таблица: самые скороспелые сорта томатов, предназначенные для выращивания в климатических условиях кировской области
      • Среднеспелые помидоры, зарекомендовавшие себя в кировской области
      • Таблица: подборка среднеспелых помидоров для открытого грунта
    • Томаты, предназначенные для выращивания в теплице

      • Таблица: тепличные томаты для кировской области
      • Видео: особенности выращивания томатов в закрытом грунте
    • Томаты местной селекции

      • Таблица: самые известные сорта томатов нпф агросемтос г. Киров
  • Особенности выращивания томатов в кировской области

    • Когда приступать к посадке
    • Прочие приёмы агротехники, необходимые для выращивания томатов в кировской области
    • Видео: как вырастить томаты в открытом грунте
  • Отзывы

Сорта томатов для кировской области

Тёплое лето, которое нередко сопровождается дождями, позволяет выращивать сорта помидоров с разным периодом плодоношения. Здесь отлично растут высокорослые культивары, томаты черри и карликовые гибриды на грядках не хуже, чем под плёночным укрытием. То есть проблем с выбором посевного материала не бывает, основной решающий фактор урожайности томатов — погодные условия. При регулярных профилактических обработках от грибковых болезней паслёновых, внесении листовых и корневых удобрений и соблюдение прочих агротехнических приёмов (рыхление и увлажнение почвы, прополка сорняков, удаление пасынков и другое) позволит вырастить помидоры для свежих салатов и заготовить их впрок.

Видео: агротехнология томата в условиях кировской области

Помидоры для открытого грунта

Наравне с новинками в приоритете остаются давно известные многим дачникам нашей страны культивары — джина, ямал, медовый спас, санька, микадо, среднеспелые разновидности де барао, клуша, а также сорта, одобренные специально для кировской области госреестром рф.

Раннеспелые помидоры, которые выращивают на вятке

Скороспелка оля f1 начинает плодоносить спустя 95 дней после появления первых всходов. Этот томат может прекрасно расти на открытых грядках и в теплице. Детерминантный оля f1 достигает 1,2 м, отличается стойким иммунитетом к кладоспориозу и фузариозу и не требует пасынкования. Плоды некрупные — до 100 г, розовобокие, с плотной шкуркой, пригодны для консервирования, их еле заметная кислинка отлично подчёркивает вкус свежих закусок и бутербродов.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Ультраскороспелый гибрид оля f1 вполне можно считать состоявшимся, несмотря на средний вес плодов не более 90–110 г, урожайность с одного квадратного метра достигает 12–15 кг

Детерминантный верлиока — легко приживается в прохладном климате и первым поспевает на грядках. Небольшие круглые с ярко-красными боками плоды бывают от 60 до 90 г. Высота куста не превышает 1,4 м. Урожай отлично идёт в засолку, так как помидорки помещаются в банку любого размера, благодаря сочности их выращивают для приготовления сока, соусов и томатных заправок на зиму. Помидоры зреют целыми гроздями по 3–6 штук, дружное плодоношение и высокие показатели урожайности — это ещё один плюс раннеспелого культивара. Дачники говорят, что верлиока почти не страдает от фитофторы и не боится возвратных заморозков весной. Урожайность сорта достигает 11 кг/м2.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Первыми плодами сорта верлиока f1 в климатических условиях кировской области можно полакомиться во второй декаде июля

Таблица: самые скороспелые сорта томатов, предназначенные для выращивания в климатических условиях кировской области

название сортатип растенияхарактеристика плодагротдетерминантный;высота35–40 см;круглый, красный,вес 49–52 г.беттадетерминантный;высота 50 см;плоскоокруглый, красный;вес 54–71 г.москвичдетерминантный, штамбовый;высота 40–50 см;круглый, ярко-красный;вес 55–75 г.альвароиндетерминантный;высота более метра;круглый красный;вес 136–175 г.аргодетерминантный;высота 65 см;круглый; красный;вес 85–90 г.болотоиндетерминантный;высота 1,2 м;круглый, розовато-красный с жёлто-зелёными вкраплениями;вес 150–220 г.марсдетерминантный; высота 50 см;круглый, красный;вес 60–81 г.дубравадетерминантный; высота 40–60 см;круглый, красный;вес 53–110 г.кенигдетерминантный; высота 55–60 см;кругло-овальный; красный;вес 66–87 г.миледииндетерминантный; высота 2 м;круглый; красно-бордовый;вес 90–110 г.нептундетерминантный; высота 1,2 м;круглый с приплюснутым кончиком;вес 60–100 г.перебудоваиндетерминантный; высота 0,8 см;круглый; красный;вес 55–80 г.перстдетерминантный; высота 50–55 см;круглый, красный с зелёным пятном у основания;вес 40–60 г.снеговикдетерминантный; высота 55–70 см;плоскоокруглый; насыщенно-красный;вес 50–120 г.

Среднеспелые помидоры, зарекомендовавшие себя в кировской области

Детерминантный полураскидистый куст сорта никола бывает не выше 60–70 см, он начинает плодоносить на 115 день после посадки. Культивар абсолютно неприхотлив и не снижает своей урожайности даже в сырое лето (до 14 кг/м2). Но избежать поражения фитофторозом и вирусом табачной мозаики, которые нередко одолевают этот культивар, можно только при регулярных профилактических обработках. Круглобокие румяные плоды набирают по 70–90 г. Сорт универсален, подходит для заготовок и свежего потребления.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Никола — превосходный низкорослый сорт для открытого грунта

Арамис, поспевающий полностью на 120-й день после посева, несомненно станет любимчиком на томатных грядках. Созревает в самый разгар летнего сезона. Масса матовых красных плодов может достигать 115–123 г. В открытом грунте культивар отличается неплохой отдачей — до 15–18 кг/м2, а урожайность в крытых парниках в некоторые годы превышала 24 кг/м2. Арамис редко поражается фузариозом и вирусом табачной мозаики. Растение индетерминантное, вырастает до 1,8 м в высоту.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Арамис — яркое дополнение салатов и закусок, его маринуют, вялят и замораживают

Таблица: подборка среднеспелых помидоров для открытого грунта

название сортатип растенияхарактеристика плодадемидовдетерминантный; высота 60–64 см;круглый; розовый;вес 80–125 г.клавероиндетерминантный; высота 1,4 м;круглый; красный; вес 93–129 г.подарок кубанидетерминантный; высота 58–70 см;ярко-красный; круглый;вес 72–115 г.волжскийдетерминантный; высота 60–75 см;красный; цилиндрический;вес 60–95 г.бабушкин подарокиндетерминантный; высота до 1 м;круглый; красный;вес 170–220 г.полбигдетерминантный; высота 55 см;круглый; красный;вес 125–210 г.русланиндетерминантный; высота 1,6–1,8 м;круглый; красный;вес 160–290 г.чалмаиндетерминантный; высота до 2 м;грушевидный; красный;вес 110–130 г.татьянадетерминантный; высота 50 см;круглый; красный; вес 103–120 г.

Позднеспелые томаты не всегда успевают вызреть на вятке, поэтому здесь славятся в первую очередь раннеспелые культивары. Среднеспелые и с более поздним сроком созревания лучше всего вегетируют под закрытым плёночным укрытием. Исключение — среднепоздний томат для кировской области — фонарик и поздний сорт эмрэро.

Среднепоздний сорт фонарик относят к детерминантным томатам, в высоту достигает 50–55 см. Немного приплюснутые алые плоды очень сочные, шкурка легко съедаемая. Культивар выращивают для соков и заготовок впрок, некрупные помидорки (около 60 г) маринуют в мелкой таре. Урожайность сорта не привышает 16 кг/м2.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Иммунитет растения позволяет без проблем получать хороший урожай в кировской области, выращивая культивар в открытом грунте

Позднеспелый сорт эмрэро неплохо зарекомендовал себя благодаря отличным вкусовым качествам, хотя срок созревания культивара приходится на середину августа. Комплексная устойчивость к большинству грибковых болезней позволяет выращивать здесь позднеспелый гибрид в теплицах и даже на грядках до конца огородного сезона. Средний вес красных плодов с кислинкой около 140 г, но урожайность не превышает 8 кг/м2. Вкус у помидоров посредственный, плоды годны для переработки и заморозки.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Созревающие во второй декаде августа плоды эмрэро в первую очередь хороши в салатах, они не плохо хранятся в прохладном помещении (до двух недель)

Томаты, предназначенные для выращивания в теплице

В этой категории прославился гибрид благовест f1, известный огородникам более 20 лет. Детерминантный среднерослый куст вырастет не больше метра, при этом с одного квадратного метра теплицы получится около 15–17 кг/м2 отборных плодов. Глянцевые плоскоокруглые помидоры с рыхлой мякотью богаты соком и набирают довольно много сахара. Средний вес — 80–95 г. В свежих закусках и заправках к гарнирам томат благовест f1 просто незаменим, но также его маринуют и вялят.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

У сорта благовест f1 неплохой иммунитет, поэтому на вятке в теплицах его выращивают уже не первый год

Таблица: тепличные томаты для кировской области

название сортатип растенияхарактеристика плодапинкиндетерминантный; высота 1,3 м;розовый; круглый;вес 120–135 г.вишня жёлтаяиндетерминантный; высота 2 м;черри желтоплдодные;вес 15–20 г.арлеттаиндетерминантный; высота 1,8 м;круглый; красный;вес 152–173 г.жирафиндетерминантный; высота 1,9–2,1Більше

Фотогалерея: напівдетермінантні сорти томатів

Угорський томат мобіл і народні випробування в росіїбарон-смачний і невибагливий сорт томатівУгорський томат мобіл і народні випробування в росіїсорт віртуоз відмінно росте і плодоносить підплівковим укриттямУгорський томат мобіл і народні випробування в росіїсорт томатів хвиля відрізняється досить швидким дозріванням плодівУгорський томат мобіл і народні випробування в росіїплоди кардинала вирівняні за формою і розміромУгорський томат мобіл і народні випробування в росіїплоди рожевого слона великі і м’ясисті

Ультрадетермінантні

Пагони ультрадетермінантних сортів томатів припиняють зростання після утворення 2-3, рідше 4-5 плодових кистей. Перше суцвіття у них закладається над 6-7 листом, наступні — без поділу або через 1-2 листа. При цьому висота кущів помідорів цього типу коливається від 20-30 см до 1,5 м.

Таблиця: найпопулярніші ультрадетермінантні сорти томатів

назва сортарегіон допускасрок дозрівання (доби після повних сходів)висота кустаурожайность (кг / кв. М) стійкість до хвороб і несприятливих погодних условіямхарактеристка плодовформацвесвкусчісло гнездсемко сінбадентральний85-93до 50 см6, 6 (рання— 5,2)

  • вірусу тютюнової мозаїки;
  • фузаріозу

округла або плоськоокруглая,красная88отличный3–4анжеликавсе регіони рф93–96стелющийся,3-3,6–назад яйчевидная, гладкаякрасный45–52отличный2–3гаврошвсе регіони рф82–87до 50 зм1,5-1,8

  • вірусу тютюнової мозаїки (середня);
  • фузаріозу (середня);
  • часто страждає від кладоспориоза

округла, гладкаякрасный40–50хороший2–3кузявсе регіони рф98–1001,3–1,5 м8,7-9,2–плоськоокруглая, слаборебристая, підстава плода з невеликою виїмкою, вершина — гладкаякрасный155–165отличный4–5

Фотогалерея: ультрадетерминантные сорти томатів

Угорський томат мобіл і народні випробування в росіївелика частина плодів сорту семко сінбад дозріває практично одночасноУгорський томат мобіл і народні випробування в росіїплоди анжеліки добре підходять для цільноплідного консервуванняУгорський томат мобіл і народні випробування в росіїплоди гавроша їдять у свіжому вигляді і використовують для консервуванняУгорський томат мобіл і народні випробування в росіїтомати кузя відмінно зберігаються

Формування детермінантних сортів томатів

Більшість сортів томатів детермінантного типу потребує формування куща. Нехтування цією процедурою може привести до зменшення врожаю і збільшення терміну дозрівання плодів.

Кущі детермінантних сортів формують трьома способами:

  • в одне стебло (при вирощуванні у відкритому грунті). Цей спосіб полягає у видаленні всіх пасинків. Зменшення врожайності при цьому не відбувається, тому що в умовах досить короткого літа, характерного для більшої частини території нашої країни, плоди на бічних пагонах все одно не встигають визріти. Головний стебло не прищипують і залишають на ньому все зав’язалися плодові кисті.
  • в три стебла (при вирощуванні середньопізніх і напівдетермінантних сортів в теплиці). На кущі залишають головне стебло і два самих нижніх пасинка. При цьому бічні пагони вкорочують так, щоб на кожному з них залишилося тільки одне суцвіття і лист, розташований над ним. В результаті кількість плодових кистей, одержуваних з однієї рослини збільшується на 2 штуки, причому в умовах закритого грунту всі вони встигнуть визріти.
  • з переведенням точки росту на бічний пагін (при вирощуванні в теплицях середньоранніх і напівдетермінантних сортів). На початку літа на рослині видаляють всі бічні пагони, за винятком самого нижнього. На ньому залишають один пасинок, що утворився після другого суцвіття. З новим втечею надходять таким же способом. Верхівки залишених пасинків прищипують, для того щоб не допустити формування третього суцвіття, нездатного зав’язати якісні плоди.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

З формуванням кущів детермінантних сортів томатів може впорається навіть недосвідчений городник

Супердетермінантні і низькорослі або штамбові сорти детермінантних томатів найчастіше не потребують формування. Але при занадто загущених посадках або дуже холодному і вологому літі в кінці липня у них вирізують пасинки, які виросли з пазух нижніх листків, а також видаляють квіти і недавно утворилися зав’язі, які не встигнуть перетворитися в повноцінні плоди до кінця сезону.

Незалежно від способу формування кущів необхідно дотримуватися загальних правил пасинкування.

  • бічні пагони відщипують руками або обрізають гострими ножицями. При цьому на кущі залишають невеликий пеньок, який запобіжить утворенню нового пасинка на цьому місці.
  • найкращий час для проведення пасинкування ранній ранок. За день пошкодження встигне підсохнути, завдяки чому під час прохолодної ночі воно не стане відкритими воротами для інфекції.
  • інструменти, що використовуються для видалення зайвих пагонів, необхідно заздалегідь вимити і продезінфікувати. Це запобіжить поширенню небезпечних захворювань.

Багато городників видаляють у кущів томатів не тільки зайві бічні пагони, але і нижнє листя. Це дозволяє значно зменшити витрату ресурсів рослини і направити їх надлишки на розвиток плодів. Процедуру видалення листя проводять одночасно з пасинкуванням.

За один раз не можна видаляти більше трьох листків.

Високорослі детермінантні сорти також потребують обов’язкової підв’язки кущів до опори, в якості якої можна використовувати шпалеру, кілочки або каркас теплиці. Досвідчені городники не рекомендують жорстко фіксувати мотузку на стеблі, так як це може травмувати рослина. Набагато краще втечу акуратно оповити мотузкою, а вузол зав’язувати безпосередньо на опорі.

Відео: тонкощі формування детермінантних сортів томатів

Інші особливості агротехніки

Томат — культура не для ледачих. Детермінантні сорти не є винятком. Догляд за ними має свої правила, без виконання яких неможливо отримати рясний урожай якісних плодів.

Посів

Детермінантні сорти томатів розвиваються швидше своїх індетермінантних побратимів, тому для отримання міцної, що не переросла до моменту висадки у відкритий грунт або теплицю розсаду, їх висівають трохи пізніше. Зазвичай оптимальним часом для проведення цього заходу вважається на початок березня.

Магазинні насіння не вимагають будь-якої додаткової обробки. Але для прискорення сходів їх можна помістити в ганчірочку, змочену теплою водою. Насіння, зібрані самостійно, перед посадкою протруюють розчином марганцівки. Це допоможе уникнути розвитку багатьох хвороб.

Посів насіння томатів зазвичай виробляють в розсадні ящики, які поміщають в тепле місце. При сприятливих умовах вони сходять через 5-6 днів. Після появи у сіянців першої пари справжніх листків, їх пікірують в окремі горщики або більш просторі ємності. При групових посадках відстань між рослинами не повинно бути менше 10 см.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Пікіровка сприяє розвитку кореневої системи томатів

Поливають сіянці детермінантних сортів томатів тільки після того, як просохне верхній шар грунту. Надлишок вологи часто призводить до розвитку чорної ніжки, яка призводить до загибелі рослин.

За 2-3 тижні до висадки на постійне місце сіянці починають гартувати, виносячи їх на вулицю або незасклений балкон. Час перебування на свіжому повітрі збільшують поступово, не допускаючи переохолодження рослин або появи на їх ніжних листочках і стеблах сонячних опіків.

У південних регіону насіння деяких ранніх сортів детермінантних томатів висівають безпосередньо у відкритий грунт, після того як земля прогріється до 15 °c. Прискорити цей процес можна, заздалегідь накривши ділянку плівкою.

Висадка у відкритий грунт або теплицю

У відкритий грунт детермінантні томати висаджують у віці 45-50 днів. Точний термін залежить від регіону, так в середній смузі росії і більш північних регіонах загроза поворотних заморозків, згубних для теплолюбних томатів, може зберігатися до кінця травня-початку червня. А на півдні нашої країни помідори готові до посадки у відкритий грунт вже на початку травня.

У теплиці з полікарбонату детермінантні помідори можна висаджувати вже через 40 днів після появи сходів. У помірних широтах цю процедуру зазвичай виробляють в перших числах травня. У південних регіонах до цього часу помідори вже ростуть в теплиці як мінімум 15-20 днів.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Перед висадкою томатів в теплицю, її стіни обробляють фунгіцидними препаратами

Щільність посадки залежить від розміру куща. Мініатюрні сорти висаджуються дуже компактно-на одному квадратному метрі поміщають до 8 рослин. Відстань між високорослими рослинами не повинно бути менше 30-40 см.

Догляд за дорослими рослинами

Детермінантні сорти томатів, як і будь-які інші сільськогосподарські культури, потребують прополюванні і розпушуванні грунту. Значно знизити кількість бур’янів допоможе мульчування землі під кущами. Ця процедура також знижує витрату води і покращує структуру грунту.

Для томатів однаково небезпечний і надлишок, і недолік вологи. Поливають цю культуру тільки теплою водою. За місяць до збору плодів полив скорочують. Цей захід запобігає розтріскування томатів і сприяє прискоренню їх дозрівання.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

При поливі томатів потрібно уникати попадання вологи на зелені частини рослини

Препарат. До них відносяться:

  • хом;
  • скор;
  • ридоміл.

Крім того, уникнути розвитку хвороб допоможе дотримання основних правил агротехніки. Від хвороб частіше страждають рослини, які відчувають нестачу поживних речовин і сонячного світла.

Залити 5 л окропу і настоювати добу), потім додати 5 крапель зеленки. Два рази в сезон проводжу добриво дріжджами: 1 кг брикетних дріжджів розводжу в 5 л теплої води і залишаю для бродіння на добу. Далі на 10 л води додаю 0,5 л дріжджів і 1 л трав’яного настою і виливаю під кожен кущ не менше 3 л.

Марина макарова

Http://sadovodi.su/retsepty-effektivnyh-podkormok-dlya-pomidorov-povyshaem-urozhaj-i-immunitet /

Відео: як виростити томати у відкритому грунті

Відгуки

З усіх мною випробуваних томатів зупинилася на томатах кіровської селекції (агросемтос) і фірми іллівна. Найнадійніший у мене хлиновский, він мені у відкритому грунті навіть більше подобається-нижче, міцніше, плодючіше, смачніше. Відмінно показали себе вятич і енерго.

Sveta

Https://www.e1.ru/talk/forum/read.php?f=122&i=170321&t=170321

В цьому році мені дуже сподобалися черрі медова крапля і матрьошка. Медова крапля жовта, на крапельку схожа до 5-6 см, смак дуже солодкий десертний, шкірка тонка, але міцна. Садила і в грунт, і в теплицю і там і там поводиться добре, майже не пасинкувала. Здалося, що на грядках трошки краще — фітофтори менше і пізніше. Зібрані зелені помідорчики все швидко дозріли будинку, жоден не подумав гнити. Матрьошка червона, теж на краплю схожа, але з гострим кінчиком до 8 см, пузатенька. Вимагає пасинкування. Я їх разом замаринувала, вийшли дуже красиві і смачні баночки. Шкірочка у тих і у інших не лопається.

Nadezdad

Http://www.kirovchanka.ru/forum/viewtopic.php?p=4422561

Хоча томати кіровської селекції (скільки я садила) кислуваті і досить добре йдуть в засолювання. Адоніс подрібніше, для засолювання дуже гарні, віконт крупніше і солодше. Але адоніс довше зберігається. Ще раніше садила гунін і купець. Гунин краще, але вони обидва кислі.

Tanj68

Http://flower.wcb.ru/index.php?showtopic=9011&st=40

Мені дуже сподобався сорт волове серце, на наступний рік вирішила одну теплицю повністю їм засадити. Таких смачних, м’ясистих помідор я ще не пробувала. Вийшли вони не дуже великі (200-250 г, але за смак і врожайність 5+. Сорт жигало більше не посаджу, хоч і врожайний, але хороший тільки в засолювання, в свіжому вигляді абсолютно не смачний, твердий, прісний. Ведмежа лапа теж не сподобалася, неврожайна, і самі плоди ребристі, некрасиві. Товстий джек урожайний, хороший і в засолюванні, і в свіжому вигляді, посаджу обов’язково. Штамбовий великоплідний схожий на товстого джека, садити не буду, не хочу дублювати. За порадою досвідчених дачників хочу спробувати ще клушу.

Леночек81

Http://www.kirovchanka.ru/forum/viewtopic.php?f=483&t=368522&sid=1bfddc062c383f1cb8b542bd361a60c3&start=60