Догляд за вишнею протягом усього сезону, або як доглядати за вишнею круглий рік

72

Для такої широко поширеної культури, як вишня, посадка і догляд мають велике значення. Зростаюча сама по собі звичайна вишня якщо і буде плодоносити, то значно гірше, ніж ті дерева, які були висаджені у відповідному місці і оточені постійною турботою.

Важливі тонкощі посадки вишні

Якщо ви налаштовані з року в рік отримувати від своєї вишні стабільно високі врожаї великих ягід чудової якості, і хочете продовжити життя деревця на максимально довгий термін, перш уважно вивчіть інформацію, як доглядати за вишнею. Крім того, приділіть увагу вибору місця для посадки саджанця, щоб потім не довелося ламати голову, як пересадити вже прийнялося деревце.

Іноді навіть самий дбайливий догляд за вишнею не допомагає домогтися гарного плодоношення. Причини на те можуть бути різні, але найчастіше у всьому винні помилки, допущені при посадці саджанця.

відео про посадку вишні

Вибирайте для посадки ті сорти вишні, які найкраще підходять для вирощування у вашому регіоні і мають високі показники врожайності, зимостійкості, стійкості до небезпечних захворювань. Не забудьте заодно вибрати сорти-запилювачі для самобесплодних вишень або спочатку висаджуйте самоплідні сорти. Відсутність деревця-запилювача поблизу-одна з поширених причин, чому не плодоносить вишня.

Перш ніж купити саджанець, потрібно обов’язково уважно оглянути його. Для посадки придатні тільки здорові, якісні саджанці з розвиненими, неушкодженими корінням. Подбайте про те, щоб під час транспортування коренева система зберегла свою еластичність.

Найкраще приживається вишня, висаджена в середині квітня. Можлива також посадка в жовтні, за 3-4 тижні до замерзання грунту.
Догляд за вишнею протягом усього сезону, або як доглядати за вишнею круглий рік

Перш ніж купити саджанець, потрібно обов’язково уважно оглянути його

Місце під вишню відведіть сонячне, бажано на височини або на схилі. Головне, щоб грунтові води залягали не надто близько до поверхні землі. Не варто садити вишню неподалік від лісосмуги, поруч з високою огорожею або в западині.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Догляд за вишнею протягом усього сезону, або як доглядати за вишнею круглий рік

Важливо також передбачити, щоб взимку деревце не виявилося під глибоким шаром снігу (більше одного метра), інакше взимку можливе випрівання вишні. Це може статися і в м’яку сніжну зиму, якщо сніг ліг на талу грунт. Тому краща посадка вишні на горбки — так грунт буде краще промерзати до зими, а влітку добре нагріватися.

Вишням подобається супіщана або суглинна грунт, легка і родюча, нейтральної кислотності. Якщо на вашій ділянці грунт не така, прийміть відповідні заходи, інакше деревце буде погано розвиватися і часто хворіти. Навряд чи вдасться дочекатися хорошого врожаю.

Якщо ви погано собі уявляєте, як правильно висаджується вишня — посадка і догляд на відео допоможуть детально ознайомитися з усіма тонкощами процесу.

Який догляд необхідний вишні протягом усього сезону?

За молодими вишневими деревцями потрібно добре доглядати з самого моменту посадки. Мудрим рішенням буде мульчувати пристовбурні кола посадженого в землю саджанця тирсою або компостом, щоб волога менше випаровувалася, а земля не покривалася кіркою, обмежуючи надходження кисню до коріння.

Догляд за вишнею протягом усього сезону, або як доглядати за вишнею круглий рік

Догляд за вишнею в серпні полягає в дбайливому зборі дозрілих ягід і обробці вишень препаратами

У перший рік (та й в наступні два роки) немає необхідності вносити підживлення добривами, якщо при посадці саджанця ви удобрювали грунт. Все, що потрібно молодому деревцю в цей період: періодичні неглибокі розпушування грунту в пристовбурному колі, знищення бур’янів і полив в посушливу погоду. В середині вересня грунт в пристовбурному колі потрібно буде перекопати на глибину до 20 см, а ближче до куща – не глибше 10 см, адже коріння у вишні знаходяться близько до поверхні землі, і їх легко пошкодити.

З настанням плодоношення догляд за вишнею дещо змінюється:

 • у період росту пагонів, цвітіння і дозрівання плодів при сухій погоді вишню потрібно рясно поливати, використовуючи не менше трьох відер води під один кущ;
 • в кінці вересня проводять останній, влагозарядковий полив (близько 10 відер на вишневий кущ) при посушливій погоді, а у вологі роки досить буде внести фосфорно-калійні добрива в кінці літа;
 • якщо весна холодна і дощова, для кращого запилення квіток бджолами вишню обприскують кип’яченою водою з додаванням меду;
 • для гарного плодоношення вишні необхідні мінеральні (готові комплексні) і органічні добрива (торф, перепрілий гній, перегній), які вносять два рази за час вегетації і третій раз під час осінньої перекопування землі;
 • за сезон землю під вишнею неглибоко розпушують два-три рази;
 • щоб зав’язі не обсипалися через підвищення кислотності грунту, під вишню раз в п’ять років потрібно вносити вапняний розчин, поливаючи землю в радіусі півтора метрів від центру куща;
 • після зими вишневі деревця заново мульчують компостом або тирсою;
 • до розпускання бруньок проводять обрізку куща, зрізуючи зайві, хворі, слабкі гілки і видаляють кореневу поросль, підрізаючи пагони якомога глибше;

Догляд за вишнею протягом усього сезону, або як доглядати за вишнею круглий рік

До розпускання бруньок проводять обрізку куща

 • коли основні гілки у вишні років через 7-8 почнуть всихати, потрібно їх обрізати, попередньо підготувавши заміну з найбільш сильних кореневих пагонів;
 • деякі сорти вимагають проріджування через шість років після посадки, оскільки через загущення крони відбувається зниження врожаю;
 • протягом вегетаційного періоду необхідно уважно оглядати вишневі кущі, щоб не допустити поширення хвороб або шкідників, і своєчасно вживати відповідних заходів боротьби з ними.

Догляд за вишнею в серпні полягає в дбайливому зборі дозрілих ягід і обробці вишень препаратами проти дірчастої плямистості і коккомікозу.

Восени опале листя з-під вишень прибирають, щоб в ній не розвивалися збудники грибних хвороб і личинки шкідників. Штамб вишневого дерева білять для захисту від сонячних опіків, стовбур обв’язують ялиновим гіллям, щоб його не пошкодили гризуни.

відео про обрізку вишні

У зимові місяці все, що потрібно від садівника в догляді за вишнею, — прибирати з гілок мокрий сніг і періодично підгрібати сніг до вишневих кущів. Велику користь вишні принесе присипання пристовбурного кола товстим шаром снігу і мульчування зверху тирсою або подрібненою соломою. Такий прийом допоможе приблизно на тиждень затримати цвітіння вишні, знизивши ризик потрапляння квіток під весняні заморозки.