Листова панель мдф стінова пвх для кухні, як кріпити до стіни. Плюси і мінуси

55

Листова панель мдф стінова пвх для кухні, як кріпити до стіни. Плюси і мінуси

Який би матеріал для обробки ви не обрали, він завжди буде володіти рядом переваг і недоліків, тому важливо визначитися з характеристиками перед покупкою. Кріплення фартуха на кухні з мдф дозволить домогтися наступних можливостей:

  • екологічність при виробництві матеріалу. Цей момент особливо важливий адже на кухні готується їжа.
  • можливість легко видаляти забруднення з фартуха. Навіть використання хімічний миючих засобів не шкодить кольору панелі, і фартух може довгі роки радувати вас своїм лоском.
  • у мдф висока стійкість до перепадів температур. Навіть близьке розташування газової плити до фартуха не деформує матеріал.
  • матеріал стійкий до сонячних променів.
  • вологостійкі ламіновані панелі для стін дозволяють витримувати вологість до 80%. І навіть вплив гарячої пари.
  • хороший захист від ударів.
  • мала вага матеріалу дозволяє легко монтувати на потрібне місце, навіть якщо він великогабаритний (суцільний). Нерівні стіни йому не заважають.
  • легко виконувати установку мдф фартуха на кухні своїми руками навіть якщо стіна не зовсім рівна.
  • при монтажі фартуха на кухні зі стінових панелей для внутрішньої обробки використовуються підручні засоби, і немає потреби, додатково купувати інструменти.
  • багата колірна палітра, і можливість наносити різноманітні фотографії на плівкову поверхню мдф листів, допомагає підібрати потрібний вам дизайн під рештою кухонний декор.
  • невисока вартість мдф панелей дозволяє легко змінювати інтер’єр на ваш смак. Кріплення кухонного фартуха з мдф матеріалу допоможе значно заощадити будівельний бюджет. При цьому немає потреби виносити меблі, просто і легко демонтується старий фартух і на його місце встановлюється новий.
  • подібне часто застосовується до фотографій. Ціна установки фартуха на кухні з мдф залежить від квадратури і дизайну приміщення.
  • тривалий термін експлуатації матеріалу. Виробники гарантують до 5-7 років терміну служби.

Мдф панелі на стіну. Плюси і мінуси використання в інтер’єрі

цілком логічно перед безпосереднім монтажем того чи іншого оздоблювального матеріалу впоратися про те, які у нього є позитивні і негативні сторони. Тим більше, що з точки зору доречності використання мдф панелі являють собою далеко не таке однозначне рішення, як пластик або гіпсокартон. Схожу інструкцію, але вже по кріпленню гіпсокартону, ви можете прочитати в статті: «як кріпити гіпсокартон до стіни: 2 способи монтажу «.

+

  • вже озвучена вище екологічність;
  • найпростіший монтаж;
  • хороші шумоізоляційні показники;
  • широкий вибір фактур і забарвлень;
  • елементарний догляд;
  • невисока вартість.

  • горючість матеріалу;
  • можливі нерівності в місцях стиків фрагментів;
  • не підходить для зовнішньої обробки;
  • слабкий показник вологостійкості;
  • можлива деформація при механічному впливі;
  • незручний монтаж підвісних меблів.

як бачимо, кріпити мдф панелі до стінової поверхні можна тільки у відносно сухих приміщеннях зі сприятливими термічними умовами. Обов’язково слід позбутися від цвілі на стінах , в разі наявності такої. При цьому потрібно враховувати той факт, що цей матеріал дуже боїться будь-якого силового впливу і неминуче дасть тріщину при будь-якому активному з ним контакті. В іншому всі негативні сторони використання благополучно нівелюються його плюсами. Один з них — це широкий вибір самих різних фактур і забарвлень, що дозволяє прикрасити інтер’єр в повній відповідності зі своїми естетичними запитами.

Монтаж панелей мдф горизонтально. Каркасний спосіб кріплення панелей

На практиці застосовується три методи установки мдф панелей до основи: на дерев’яний каркас, обрешітку з металопрофілю і на клейовий склад.

Утеплення стін

Під час облицювання стін панелями буде не зайвим додатково утеплити їх шляхом заповнення камер обрешітки теплоізоляційним матеріалом. Крім утеплення, забезпечується захист від появи конденсату в просторі між підставою і обшивкою.

У літній час приплив тепла в приміщенні значно знизиться, а в зимовий – втрата тепла відповідно зменшиться, дозволивши тим самим істотно заощадити на оплаті за споживання теплоенергії.

Монтаж дерев’яної обрешітки

Технологія монтажу каркаса з дерев’яних рейок на відміну від металевої обрешітки простіше. Для його спорудження використовують меншу кількість кріпильних елементів, однак лати вимагає спеціальної антисептичної обробки і вартість дерев’яних дощок вище вартості металевого профілю.

Не рекомендується застосовувати дерев’яний каркас в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості, так як в просторі між стіною і панелями можуть розвинутися цвіль і грибок.

Процес установки каркаса складається з декількох етапів:

  1. розмітка місця фіксації першої планки обрешітки. Вона повинна розташовуватися перпендикулярно довжині фіксованих рейок панелей. Тобто, якщо рейки панелей будуть кріпитися горизонтально, то планки обрешітки повинні розташовуватися вертикально, а якщо решетіни кріпляться вертикально, то решітка – горизонтально.
  2. кріплення стартових деталей решітки. Визначається місце на підставі з найбільшим виступом, по даному маячку будуть вирівнюватися всі інші планки каркаса. Починати монтаж рейок слід з ряду, що проходить через знайдений виступ на підставі. На планці висвердлюють отвори для саморізів з кроком 50-60 см.слід зауважити, чим більше стіна горбистіше, тим менше повинен бути крок. До отворів на стіні точно по горизонталі прикладають рейку і намічають місця отворів для дюбелів (бажано використовувати рівень). Потім планку знімають зі стіни і за допомогою перфоратора висвердлюють отвори в підставі і розміщують пластикові дюбелі. Наступні планки ряду каркаса кріплять аналогічним способом. Для полегшення вирівнювання решетин ряду можна натягнути уздовж початкової планки яскраву нитку, кінці якої закріплюють дюбелями в протилежних кутах кімнати.
  3. виготовлення наступних рядів обрешітки. Перша планка наступного ряду повинна розташовуватися в єдиній вертикальній площині з планкою попереднього ряду. Для перевірки можна використовувати рівень, прикладений до решетін ближніх рядів. У разі необхідності можна відкоригувати кріплення планки, підклавши під неї невеликі клини. Потім знову натягують нитку, що виконує роль маячка. У такій послідовності виконуються всі ряди обрешітки. Відстань рейок між сусідніми рядами не повинно бути менше півметра. Монтаж горизонтальних планок здійснюється в такій же послідовності , з кроком 40-60 см, таким способом обшивка не буде прогинатися. Для подальшої установки стельового і підлогового плінтусів ряди планок повинні розміщуватися уздовж межі стелі і настилу кімнати.
  4. у всіх кутах кімнати на кожній прилеглій одна до іншої стіні кріплять під прямим кутом вертикальні планки.
  5. установка дерев’яних рейок по периметру прорізів для вікон і дверей.

Мдф панелі для кухні-250+ (фото) варіантів обробки

Мдф панелі для кухні – найпоширеніший спосіб виконати обробку цього приміщення. Вони володіють усіма необхідними характеристиками, які роблять цей матеріал відповідним для цього приміщення.

Особливості матеріалу

Виготовляються мдф панелі з дрібних деревних волокон, які проходять попереднє очищення від сміття. Вони ретельно просушуються, обробляються сполучними речовинами. Отриману субстанцію формують у форми певної товщини, пресують під високим тиском, температурою.

Потім вони проходять процес шліфування, їм надають колір, за допомогою лакофарбових матеріалів, плівки пвх, покриття поверхні пластиком. Самим екологічно чистим є лист мдф, облицьований натуральним шпоном, покритий малюнком або фотодруком . Так виготовляються плити мдв, які часто застосовується для обробки робочої стіни або як її ще називають, фартуха .

Поширений спосіб виконати обробку кухні

Характеристики

  • екологічність. Матеріал за цим параметром не поступається дереву. Він виробляється з волокон дерева . До його складу не входять синтетичні добавки, клей з шкідливими домішками.
  • вологостійкість. Плити мають щільну структуру, яка не пропускає вологу. При виробництві матеріал проходить кілька етапів. Пресування під високим тиском, температурою забезпечуєВисоку щільність. Тому матеріал стійкий до підвищеної вологості.
  • висока механічна міцність. Матеріал важко пошкодити: подряпати, зробити вм’ятину. Весь матеріал виробляється під високим тиском. Він має велику щільність, також він покривається плівками або лаками, які підвищують його стійкість до механічних пошкоджень.
  • термостійкість. Плити не пошкоджуються від перепаду температури, вологості. Матеріали, які підходять для монтажу на кухні покриваються плівкою або лаком, в залежності від моделі. Цей захисний шар перешкоджає проникненню вологи, підвищеної температури у внутрішні шари.
  • різноманітність видів, представлених в магазинах, дають можливість створити гарний інтер’єр. Є моделі, які підходять для підлоги , стін, фартухів. Різні кольори і фактури, відтінки, малюнки – все це сприяє підбору матеріалу під різні інтер’єри.

Як встановити листову стінову панель на кухні. Переваги

Ці листові вироби з’явилися на сучасному ринку досить недавно, але при цьому вже встигли отримати позитивні відгуки від багатьох домогосподарок. Стінові панелі все частіше замінюють на кухні такий якісний матеріал, як керамічна плитка.

Слід виділити кілька переваг подібних продуктів:

  1. установка стінових панелей досить проста, так як підстава не потребує обов’язкового вирівнюванні. Також кріпити подібні конструкції можна навіть на пофарбовані або покриті іншими матеріалами стіни. Процес монтажу не вимагає серйозного досвіду в даній області, тому може виконуватися своїми руками.
  2. універсальність дозволяє експлуатувати панелі не тільки на кухні, але і в офісах та інших житлових приміщеннях. Слід зазначити, що стінові панелі відрізняються високими звукоізоляційними характеристиками, оптимальним рівнем теплопоглинання і є безпечними для організму людини. Також конструкція виробу дозволяє розташовувати під ним електричні кабелі з певним рівнем захисту.
  3. простота догляду. Поверхня панелей досить просто чистити за допомогою вологої серветки або ганчірки. При цьому можна використовувати практично всі види миючих засобів, які не містять в своєму складі абразивних компонентів. Коли ж виникає пошкодження окремого елемента, структура каркаса дозволяє замінити його досить просто.

Як кріпити стінові панелі на кухні. Як встановити стінові мдф панелі на кухні: кріплення без рейок

Клейовий метод. При цьому поверхня повинна бути рівною, сухою, чистою. Чорнове підставу гарантують, роблять розмітку для першої панелі. Матеріал нарізають на потрібну довжину. Клей наносять зубчастим шпателем. Приклеюючи панелі треба користуватися рівнем. Рівність в основному перевіряють в кутах. Після монтажу поверхню витирають вологою мікрофіброю від пилу і залишків клею.

Чим краще закріпити: клеєм або рідкими цвяхами?

Кожен застосовуваний матеріал має свої плюси і мінуси.

Монтажна піна, висихаючи, розширюється. При цьому може вигинатися поверхню облицювання. Але, вона надовго скріпить чорнове підставу і панель. При пошкодженні матеріалу чимало займе часу демонтаж. Її застосовують у вологих приміщеннях і при різких перепадах температури.

універсальний клей-застосовують вид, який скріплює чорнове підставу (бетон, цегла) і дерев’яні елементи.

Рідкі цвяхи – засіб, що підходить для склеювання дерев’яних елементів з іншими підставами. Має багато позитивних сторін:

  • є можливість застосування у вологих приміщеннях;
  • швидке схоплювання з поверхнею;
  • довгий термін експлуатації;
  • міцність приклеювання.

Негативною стороною виступає його чимала кількість при великих площах.

Чим приклеїти до бетонної стіни: монтування

Клей повинен мати наступний набір властивостей:

  1. робота з деревом.
  2. гарантія якості приклеювання бетону і дерева.
  3. швидко застигати.
  4. стійкість до вологи.
  5. стійкість до лугів.

Типи клею для монтажу облицювання:

  1. компаунди. Універсальний матеріал — » титан«,»момент».
  2. особлива серія — » рідкі цвяхи«,»макрофлекс».
  3. монтажна піна.

клей наносять невеликим пунктиром на поверхню мдф, вичікують час, вказаний виробником (якщо це потрібно) і прикладають до поверхні.

Помилки в роботі з» рідкими цвяхами » — не треба перетримувати час перед фіксацією. Зчеплення зменшиться. Далі, якщо засіб буде на поверхні панелі не витертий вчасно – зовнішній вигляд зіпсований.

Помилки роботи з піною. Потрібно використовувати будівельний пістолет.

Відео монтаж панелей мдф на стіни