Дика троянда і красива, і смачна

69

Любителі рожевих помідорів, що живуть в середній смузі і більш північних місцевостях, високо цінують швидко дозрівають сорти. В останні роки особливою популярністю користуються високорослі томати. Одним з сортів, що мають саме такі характеристики, є відома ще з кінця минулого століття дика троянда.

Історія появи дикої троянди

Ще в 90-х роках минулого століття селекціонери придністровського ніісх, що знаходиться в тирасполі, при співдружності з колегами з московської агрофірми «аеліта» вивели новий різновид томатів, яку назвали дика троянда. У грудні 1997 року оригінаторами в державну комісію з випробування та охорони селекційних досягнень була подана заявка на допуск нового рослини до сортовипробування, а вже в 1999 році томат дика троянда був внесений до держреєстру. Вирощувати нові помідори фгбу» держсорткомісія » рекомендувало в плівкових неопалюваних теплицях і на грядках під відкритим небом у всіх регіонах країни.

Дика троянда і красива, і смачна

Сорт дика троянда з’явився в кінці хх століття

Зовнішність і характер дикої троянди

Томат сорту дика троянда-індетермінантна рослина, тобто високоросла, яка не має природного обмеження росту пагонів. Досягає 1,7 метра і більше у висоту. Зростання рослини обмежується тільки умовами вирощування і бажанням овочівника. При такій висоті томати потребують підв’язуванні до опор або шпалери.

Дика троянда і красива, і смачна

Помідор дика троянда важить 300-350 грамів, але іноді він може виростати і більш важким

Кущі покриті великим листям, в тіні яких дозрівають круглі гладкі помідори. Останні спочатку зелені з більш темною плямою біля плодоніжки, пізніше стають рожевими. Дозрівають помідори швидко. Зазвичай від появи сходів насіння до збору першого врожаю проходить близько 90 днів. Однак городники відзначають, що термін дозрівання залежить від клімату.

Перша кисть формується над дев’ятим листом. Середня вага помідорів дика троянда-300-350 грамів, але іноді вони можуть виростати і більш важкими, особливо на нижніх кистях. Усередині плодів не менше 5 насіннєвих гнізд.

Дика троянда і красива, і смачна

Томат дика троянда м’ясистий і ароматний, всередині має 5 і більше насіннєвих гнізд

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Дика троянда і красива, і смачна

Кислувато-солодкий смак свіжих помідорів дика троянда під час сортовипробування професійні дегустатори оцінили як відмінний. А урожай товарних томатів склав 6 кілограмів з квадратного метра. При цьому була відзначена стійкість рослин до вірусу тютюнової мозаїки, грибкових захворювань, несприйнятливість до високих температур, байдужість до великої кількості солей (хлориду, карбонату натрію, сульфату) в грунті. При надмірній вологості грунту плоди не розтріскуються. Розмір врожаю залежить від погоди поточного сезону.

Початкове призначення томатів дика троянда — вживання в свіжому вигляді, так як довго вони не зберігаються.

Відео: короткий опис дикої троянди

Особливості вирощування дикої троянди

Агротехніка вирощування індетермінантних томатів, в тому числі і дикої троянди, єдина. Ростять цей сорт через розсаду, яку висівають за 60 днів до висаджування. Для вирощування на відкритому грунті розсада може бути старше, щоб вона не потребувала укриття від поворотних заморозків.

Як і всі високорослі сорти, помідори дика троянда садять не більше двох—трьох рослин на квадратний метр. Для кращої приживлюваності коріння можна обробити корневином, строго дотримуючись інструкції.

Для отримання раннього врожаю томати формують в одне стебло, видаляючи всі пасинки. У місцевостях, де досить сонячного тепла і світла, допустимо формування в два стебла, коли пасинок, що виріс в пазусі листа над першою плодової пензлем, не видаляють. Підв’язувати кожен стебло треба окремо.

Дика троянда і красива, і смачна

Всі зайві пасинки на кущах дикої троянди видаляють, формуючи рослину в один або два стебла

Обсяг і частота поливів при вирощуванні дикої троянди на відкритому повітрі корелюють з погодою, а в теплиці — зі станом грунту. Зазвичай це один-два рази на тиждень.

Підживлення слід проводити помірно, щоб кущі томатів не жирували. Відмінний результат дає добриво раз в 3-4 тижні препаратом гумат-супер, 100 г якого розчиняють в 5 л теплої (близько 30 °c) води і потім доводять до 100-200 л.на 1 квадратний метр використовують 4-5 л добрива.

Відгуки овочівників про дику троянду

Томат дика троянда — заявлений як середньоранній сорт, але я з цим не погоджуся. Росте на вулиці, посаджений в 10-х числах червня і плоди вже мають молочну стиглість, ось-ось почнуть дозрівати. Рослина не дуже висока 1.2 — 1.5 м, але верхівку йому вже давно знесла. Не входив по висоті в плівковий тунель. Плоди вагою до 500 гр. Цей сорт можна вирощувати на вулиці і в теплиці.

Gaume

Http://zonehobby.com/forum/viewtopic.php?t=2127

Ура! мені дуже сподобалася дика троянда. Томати вийшли великі, по 400 і більше грам кожен, хоча і не багато, але мені дуже сподобалися і за смаком і за виглядом і взагалі гарні. У мене перший раз крупноплоди і індети в цьому році.

Kil

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=53441

Індет для теплиць. Примхливий, вимагає багато харчування і світла, але і дякує сторицею. Для отримання великих плодів вести строго в 1 стовбур. Плоди у мене були дуже великі в середньому 400-1000гр. Смачні, не дрібніли. На фото середина куща на початку серпня. Перші кисті вже з’їдені, нагорі ще наливаються. В результаті верхівка зігнулася і підломилася. Був навіть гігант масою в 1 кг. Другий кущ ріс в плівковій теплиці вела його в 2 або 3 стовбура, помідори були по 300 гр в середньому, але якщо вибирати, то однозначно вибрала б перший кущ. Плоди на кущах розрізнялися тільки розміром. Висновок: потрібна висока родючість грунту, багато світла, вести строго в 1 стовбур. Забула написати: саме на цьому сорті було багато кострубатих зав’язей, які я нещадно обірвала, боляче потворні були. Так що виходить я ще й кисті нормувала.

Sofia73

Http://www.tomat-pomidor.com/forum/katalog-sortov/%d0%b4%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d1%8f-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%b0/