Перець біг мама: один з кращих сортів останнього десятиліття

73


1. Здається, зовсім недавно ми знали всього кілька сортів болгарського перці. Не встигли оком моргнути, а їх вже сотні, вибирай на будь-який смак. І вибагливі городники вибирають. Шукають серед великоплідних, смачних, врожайних. Багато зупиняються на оранжевоплодном сорті біг мама.

Зміст

 • Історія вирощування сорту перцю біг мама
 • Опис сорту
 • Характеристика сорту перцю біг мама
 • Особливості вирощування

  • Відео: перець біг мама в теплиці
 • Відгуки про перці біг мама

Історія вирощування сорту перцю біг мама

Історія сучасних сортів перцю пишеться на наших очах. І поки багато хто за традицією вирощують заслужені подарунок молдови або каліфорнійське диво, інші намагаються наздогнати за новинками. Але зробити це вже нереально: так, за 2018 рік з’явилося понад півсотні нових сортів і гібридів. А перцю біг мама тим часом пішов восьмий рік. У 2011 році за заявкою агрофірми «аеліта» сорт був зареєстрований в державному реєстрі селекційних досягнень рф.

Як відомо, з англійської слово «біг «перекладається як» великий», що побічно вказує на великоплідність сорту. Майже одночасно «аелітой «була створена ціла сім’я» великих»: крім мами, в неї входять біг тато, біг герл і біг бой, що розрізняються в основному лише забарвленням плодів. Перець біг мама офіційно допущений до культивування у всіх регіонах країни без винятку. У теплих місцевостях його садять у відкритому грунті, в більш прохолодних — в плівкових і інших типах теплиць. Кордон проходить приблизно на широті саратова. Вирощувати цей перець в підмосков’ї без укриття можна, але не дуже надійно.

Опис сорту

Перець біг мама виростає у вигляді напіврозкидистого куща середньої висоти. Так, в незахищеному грунті зростання куща зупиняється на відмітках 60-70 см, в теплицях вони можуть досягати метрової висоти. Листя темно-зелені, звичайного розміру, злегка зморшкуваті. Стебла досить стійкі, але в період плодоношення бажано їх підв’язувати. Коренева система потужна.

Перець біг мама: один з кращих сортів останнього десятиліття

Плодів на кущах так багато, що вони один одного розштовхують

Плоди розташовуються на кущах в пониклому стані, тобто верхівками вниз, за формою — між кубовидними і циліндричними, з сильним блиском. У стані технічної стиглості перчики пофарбовані в темно-зелений колір, повністю дозрілі — в помаранчевий. Перехід забарвлення, в порівнянні з багатьма відомими сортами, відбувається досить швидко. Плоди великі, середня маса 120 г, деякі екземпляри можуть доростати до 200 г.товщина стінки близько 7 мм, насіннєвих гнізд три або чотири. М’якоть соковита, м’ясиста.

Характеристика сорту перцю біг мама

За термінами дозрівання перець біг мама — ранньостиглий. Перші плоди готові до вживання приблизно через чотири місяці після посіву насіння на розсаду. До повного дозрівання, тобто досягнення біологічної стиглості, коли визрівають насіння, а плоди набувають повне помаранчеве забарвлення і характерний букет в смаку і ароматі, потрібно ще два-три тижні.

Смак плодів оцінюється дегустаторами як відмінний. Напрямок використання універсальний: перчики гарні в свіжому вигляді, прямо з куща, їх форма зручна для фарширування, смак чудовий як в будь-яких холодних і гарячих стравах, так і в різноманітних заготовках. Свіжі перці непогано зберігаються і майже не втрачають свого смаку при заморожуванні. Крім високого вмісту аскорбінової кислоти, яке характерно для будь-якого сорту перцю, в оранжевоплодних сортах підвищений вміст каротину, заліза і калію.

Перець біг мама: один з кращих сортів останнього десятиліття

Плоди майже однаково смачні і в технічній, і в біологічній стадії стиглості

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Перець біг мама: один з кращих сортів останнього десятиліття

Врожайність при тепличному вирощуванні становить близько 7 кг/м2. Сорт має комерційне значення, цінується у фермерів, які вирощують овочі на продаж: урожай легко перевозиться без втрати товарного вигляду і смаку плодів. Сорт порівняно холодостійкий, але, як і всі перці, при тривалому зниженні температури нижче 12-14 ос кущ перестає рости, після чого може захворіти і загинути. Стійкість до захворювань вище середньої.

Таким чином, основними достоїнствами сорту вважаються:

 • крупноплодность;
 • чудовий смак;
 • відмінний товарний вигляд;
 • ранньостиглість;
 • непогана врожайність;
 • невибагливість до умов.

Далеко не всі нові сорти перцю, що з’явилися за останнє десятиліття, виявилися реально краще тих кількох старих сортів, які давно на слуху. В цьому відношенні біг мама відрізняється в кращу сторону. Так, у нього врожайність порівнянна з врожайністю перцю каліфорнійське диво, але останній допущений до використання тільки в одному регіоні. Він на голову перевершує по врожайності старий сорт білозерка, плоди якого теж характеризуються відмінним смаком. Він набагато смачніше подарунка і крупноплоднее, ніж ластівка. Таким чином, перець біг мама гідний тієї популярності, яку він завоював серед городників-любителів у всіх регіонах країни.

Особливості вирощування

Виростити перець біг мама не складніше, ніж більшість інших аналогічних сортів, ніяких особливих заходів він не вимагає. Сіяти насіння прямо в грядку можна тільки в самих південних регіонах, але оскільки навіть там раніше початку травня це неможливо, урожай буде готовий тільки до осені, що абсолютно нецікаво. Тому розсадна стадія обов’язкова. Насіння висівають в стаканчики приблизно за три місяці до передбачуваного терміну пересадки розсади в грядку.

Так, якщо намагатися вирощувати цей перець в середній смузі без укриття, сіяти насіння слід 10-15 березня: все одно раніше 5-10 червня садити перець у відкритий грунт небезпечно. При наявності теплиці терміни сильно залежать від її якості. У будь-якому випадку розсада повинна висаджуватися в землю, прогріту мінімум до 15 ос, і нічні температури повітря не повинні опускатися набагато нижче цієї величини. Днем же має бути зовсім тепло.

Будь-який перець не любить пікіровку, і біг мама теж. Краще, якщо немає проблем з південним підвіконням, не зв’язуватися з посівом насіння в загальний ящик і подальшою пересадкою сіянців. Розумніше відразу сіяти насіння в окремі стаканчики місткістю від 300-350 мл.світловий день розсаді необхідний 12-14 годин: можливо, спочатку буде потрібно штучне підсвічування. В цілому, догляд за розсадою проводиться традиційним для перців чином. Перед висадкою в грунт загартовування обов’язково.

Перець біг мама: один з кращих сортів останнього десятиліття

Кілька розпустилися квіток на розсаді-норма

Материнський. Ось і я зібрала насіння з самого першого перчика і на цьому тижні займуся посадками такого чудового сорту біг мама.

Алинара

Https://otzovik.com/review_4516686.html